www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 10:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Naslov: Poruka
PostPostano: 02 ožu 2010 08:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 vel 2010 14:53
Postovi: 82
Lokacija: tamo negdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moj s vremenom ćeš prepoznati tko ti govori istinu, a tko izmišlja ili sanjari. Još je težak put pred tobom, a i mi smo tu s tobom da ti budemo potpora, jer te ljubimo i razumijemo, jer i sama činjenica da si došao do spoznaja i da se boriš je ogromna. Nisi sam u ovome. I kada ti dođe napast i teško ti bude napiši nešto svi ćemo ti se javiti i biti ti potpora to su ti moje sanjarske riječi. Reći ću ti ja se u svemu što prolazim osijećam sama i nikome ništa previše ne govorim, niti obitelji svojoj, jer se bojim da me ne bi razumijeli, nije niti jednostavno o tome nekom pričati. Nemam se s čime hvaliti i ako nešto uspijem svojom molitvom pomoći nekome drugome, neću se hvaliti, jer to nije moje djelo nego dragoga Boga. Moj životni put ti niti neznaš i ne trebaš znati sve moje boli, patnje, obiteljsku situaciju i nezaposlenost mojih bližnjih i patnje. Moja iskustva su samo moja i ničija druga. Nakon nekih određenih iskustava šta ti misliš da se nisam pitala da li je sve sa mnom u redu i dali ja to maštam i izmišljam? Šta ti misliš da se nisam išla informirati o nekim stvarima koje sam vidjela kod iskusnih ljudi koji su mi točno i protumačili? Šta ti misliš da sam ja to htjela? Da li ti misliš da mi je lako se sa time nositi? Sama! Pa lakše je bez toga živjeti, nikakvih stresova i upita prema sebi, a šta mi je. I to je milina, ali obaveza i stres ponekad. Da li ti misliš da ljudi koji imaju određene darove da su se za to molili da ih dobiju ili im je Bog tako odredio? Ja to uopće nisam htjela, razumiješ, i sama kažem Isuse šta će mi to, ne želim to. Toliko o tome. Ali opet te razumijem zašto tako razmišljaš i trebaš i biti na oprezu, jer na internetu stvarno svašta iščitavam. Mislim da se možda osijećaš drugačijim zato što vidiš oko sebe da drugi imaju nekakve darove, poruke itd. itd. A ti nemaš. Pusti to i ne obaziri se. Bog s tobom ima svoj put i ti ćeš rasti u svojoj vjeri, a da li ćeš s vremenom nešto vidjeti ili osijetiti više nego sada ovisi i o tebi koliko ćeš otvoriti svoje srce. Bog te blagoslovio. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2010 15:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Prije svega lipi vam pozdrav želin. :)
Onda da probam polako odgovoriti,uf ima dosta toga lol.
Prvo bratecu Đoniju.:lol:

johnny 5 napisao:
Eh Francek kad voliš citate, pa jel ovo onda sanjarenje Djela apostolska 9,3:" Kad se na svom putu približi Damasku iznenada ga obasja svjetlost s neba. On pade na zemlju i ču glas koji mu reče; Savle;Savle, zašto me progoniš?"
Nije valjda sv. Pavao sanjario :?:

Sekunda da se osvrnem na tvoje citiranje brate.Citiraš a krivo citiraš (opet,ako se dobro sjećam) jel :?: Ovo šta citiraš nije Dj 9,3 nego je Dj 9,3-4.Eto da ne dolazi do zabune.

Usporediti Sv.Pavla i ono šta je on doživio i vidio (čuo) i ove forumske bajke je savim neozbiljno.Mi u Dalmaciji bi rekli da si malo "ću ću". :lol:
Brate Đoni ja znam da se ti voliš šaliti,nije do mene,nego poradi drugih forumaša da ne pomisle da opet nešt provociraš.
Ali dobro šalu na stranu.

johnny 5 napisao:
Eh Francek kad voliš citate, pa jel ovo onda sanjarenje Djela apostolska 9,3:" Kad se na svom putu približi Damasku iznenada ga obasja svjetlost s neba. On pade na zemlju i ču glas koji mu reče; Savle;Savle, zašto me progoniš?"

Nije valjda sv. Pavao sanjario :?:


Ti pitaš "nije valjda Sv.Pavao sanjario" :?:
Dopusti mi da dodam još neka imena ako smo već tim putem krenuli.
Ja još pitam a;Sv.Ivan apostol kad je pisao Otkrivenje?A Sv. Ivan od Križa,Sv.Ignacije Lojolski?Sv.Faustina Kowalska?Sv.Margareta Marija Alacoque?papa Leon XIII?papa Pio X? itd. Jesu li ti svi ljudi sanjarili u svojim raznim viđenjima,spoznajama,proroštvima :?: Nikada.

Ali ne zaboravimo da ti Đoni nisi Sv.Pavao,ja nisan Pio X,a viruj mi sestra "muma" nije Margareta Marija Alacoque.
E to ti je ogromna razlika brate.
Mi ovde možemo samo jedan drugome mazati oči (barem pokušati)ali dalje od toga teško.Pa nisan ja neka naivčina ili :?:
Kakva viđenja Isusa,okani se sanjarenja Đoni brate.
Usporedba Sv.Pavla i ovih bajki je reklo bi se zabrinjavajuća.

johnny 5 napisao:
E da i rekao si ne piti, pa Isus je pio,


Da u pravu si pa i Isus je nešto popio,ali se nije "nažderao kao svinja" za razliku od nas koje san ja spomenuo.Ne sudim omladince,probao san ja to ne jednom,stotinu puta.Ah taj alkohol,koliko tuge uz to ide.

johnny 5 napisao:
i sv. Pavao poručuje Timoteju da si malo popije vinčeka.


Da ovaj dio jest stvarno zanimljiv,ali opet uz oprez;
1 Tim 5,23 Ne pij više samo vode, nego uzimaj malo vina poradi želuca i čestih svojih slabosti.

Dakle malo vina,a ne da se oprostite na izrazu "naždere ko svinja".
Ef 5,18 I ne opijajte se vinom u kojem je razuzdanost, nego - punite se Duhom!

johnny 5 napisao:
Ej Francek daj mi objasni ako ovo pročitaš kak ta ljubičasta slova koristit? Kako stavit da bude druga boja? Meni baš ne uspijeva. :?

Pusti boje brate ljubav je važna.
Evo ti jedna pisma (nadan se da ti se sviđa).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s-5Icjq2Lac[/youtube]

U svakom slučaju te volin Đoni love10


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poruka
PostPostano: 02 ožu 2010 16:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Lipi pozdrav sestro. :)

muma napisao:
Dragi moj s vremenom ćeš prepoznati tko ti govori istinu, a tko izmišlja ili sanjari.

Već jesan! :)

muma napisao:
Još je težak put pred tobom

Nažalost.

muma napisao:
mi smo tu s tobom da ti budemo potpora, jer te ljubimo i razumijemo, jer i sama činjenica da si došao do spoznaja i da se boriš je ogromna. Nisi sam u ovome.

Lipo je ovo znati sestro. :grlim te:

muma napisao:
Moj životni put ti niti neznaš i ne trebaš znati sve moje boli, patnje, obiteljsku situaciju i nezaposlenost mojih bližnjih i patnje.

Neznam.

muma napisao:
Šta ti misliš da se nisam išla informirati o nekim stvarima koje sam vidjela kod iskusnih ljudi koji su mi točno i protumačili?

Ime i prezime tih ljudi molin.

muma napisao:
Šta ti misliš da sam ja to htjela? Da li ti misliš da mi je lako se sa time nositi?

Neznam.

muma napisao:
Ali opet te razumijem zašto tako razmišljaš i trebaš i biti na oprezu, jer na internetu stvarno svašta iščitavam.

U pravu si svakakve nebuloze san do sada vidija.

A sad da je tebe nešt pitam ok :?:

Kako je moguće da;Ivan Golub,Ivan Fuček,Ivan Devčić,Ivan Dugandžić,Nikola Hohnjec,Antun Cvek,Adalbert Rebić,Tomislav Ivančić,Božo Lujić,Ladislav Nemet,Mladen Parlov,Božidar Nagy,Vjekoslav Bajsić,Tomislav Bunić Šagi,Bono Šagi,Joachim Gnilka,Henri Nouwen,Jean Galot,Walter Casper,Hans Urs von Balthasar,Romano Guardini,Pierre Teilhard de Chardin ništa ne vide,ne vide Isusa,ne čuju ga,nikad to ne spominju,niti pišu o tome a cili život su posvetili upravo Njemu :?:
Malo čudno jel :wink:

Kad ovo sve pišem pada mi na pamet citat; 1 Tim 4,7 Svjetovne pak i bablje priče odbijaj! Vježbaj se u pobožnosti!

Izgleda da san i ja malo ću ću. :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2010 22:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Fran26 napisao:

Da ovaj dio jest stvarno zanimljiv,ali opet uz oprez;
1 Tim 5,23 Ne pij više samo vode, nego uzimaj malo vina poradi želuca i čestih svojih slabosti.



E vidiš pošto sv. Pavao nije rekao sad možemo raspravljati da li je mislio na bijelo ili na crno vino, da li bi Timoteju preporučio berbu ovu ili onu, jeli mislio da samo vino pije ili vino i vodu. Da li samo poslije ribe ili poslije svakog jela :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Poruka
PostPostano: 03 ožu 2010 10:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 vel 2010 14:53
Postovi: 82
Lokacija: tamo negdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:?: Fran ti koda mene razapinješ, a nisam ti se dužna pravdati. Samo dragome Bogu. Moja je greška što sam o tome uopće pisala i ovo mi je upozorenje da pazim što pišem i kome pišem i i hvala ti na tome. Niti je ovo bila tema ovoga foruma.
Bog te blagoslovio i bio s tobom u sve dane tvoga života, duh sveti te vodio, jačao i hrabrio. Pozdrav


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poruka
PostPostano: 03 ožu 2010 17:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Lipi pozdrav sestro. :)

muma napisao:
Fran ti koda mene razapinješ


Ma nije tako,daj nekoliko pitanja neće te razapeti.Ako ti vidiš Isusa,neće te pokolebati u tome ni Fran,ni Belko a ni Bolta.Nesmiš se dati pokolebati ako stvarno imaš te darove koje tvrdiš da imaš.
Jednino san ja možda malo znatiželjan,ništa više.
A kako i čovik ne bi bio znatiželjan,jer ti nešto očito imaš.Ali što,to je mene zanimalo,odatle i tolika pitanja (odnosno samo dva pitanja).
Pišeš ovako;

muma napisao:
Nakon nekih određenih iskustava šta ti misliš da se nisam pitala da li je sve sa mnom u redu i dali ja to maštam i izmišljam? Šta ti misliš da se nisam išla informirati o nekim stvarima koje sam vidjela kod iskusnih ljudi koji su mi točno i protumačili? Šta ti misliš da sam ja to htjela? Da li ti misliš da mi je lako se sa time nositi? Sama! Pa lakše je bez toga živjeti, nikakvih stresova i upita prema sebi, a šta mi je. I to je milina, ali obaveza i stres ponekad. Da li ti misliš da ljudi koji imaju određene darove da su se za to molili da ih dobiju ili im je Bog tako odredio? Ja to uopće nisam htjela, razumiješ, i sama kažem Isuse šta će mi to, ne želim to. Toliko o tome.


Koga nakon ovih rečenica ne bi privukla barem mala znatiželja :?: :)
Svaki si postavlja pitanja poput;koja su to "određena iskustva" "neke stvari" "sa čime se to moraš nositi" "živjeti bez toga" pitanje bez čega :?: "Ja to uopće nisam htjela" nisi htjela šta :?:
Priznaj da svakog barem malo zanima.
Zato i ona dva moja pitanja.

muma napisao:
nisam ti se dužna pravdati. Samo dragome Bogu

Ovo ti nije točno sestro.
Meni se nisi dužna pravdati,to svakako,ali Crkvi da.

Sud o tome da je neka karizma zaista od Boga,pripada crkvenom autoritetu.Čovijek bi se kao pojedinac lako dao zavarati od svoje mašte i od zlog duha;zato konačni sud da li je neki poseban dar od Boga ili ne,dužni su da dadu oni koji u Crkvi po Kristovoj volji predsjedaju. Tomislav Šagi Bunić "Ali drugog puta nema"

KKC 799 Bile izvanredne ili jednostavne i smjerne, karizme su milosti Duha Svetoga koje, izravno ili neizravno, koriste Crkvi, a imaju za svrhu izgrad-nju Crkve, dobro ljudi i potrebe svijeta.

KKC 800 Karizme mora sa zahvalnoscu prihvatiti i onaj tko ih prima i svi clanovi Crkve. One su, doista, divno bogatstvo milosti za apostolsku zivotnost i za svetost cijeloga Kristova Tijela, uz uvjet dakako da se radi o darovima koji zaista dolaze od Duha Svetoga i da se upotrebljavaju u skladu s istinskim poticajima toga istog Duha, tj. u skladu s ljubavlju koja je pravo mjerilo karizmi.

KKC 801 U tom smislu je uvijek potrebna provjera karizmi. Nijedna karizma ne oslobadja od navezanosti i podloznosti crkvenim pastirima. "Na njih napose spada da ne gase Duha, nego da sve ispituju i zadrze ono sto je dobro", tako da sve karizme, svojom raznolikoscu i upotpunjavanjem, suradjuju u opcem dobru (1 Kor 12,7).


Poslje ovog nije ništa čudno da san te pitao za ime i prezime ljudi kod kojih si se kako kažeš "informirala".

muma napisao:
Šta ti misliš da se nisam išla informirati o nekim stvarima koje sam vidjela kod iskusnih ljudi koji su mi točno i protumačili?

Zato te i sada pitam,nemaš šta kriti ovde svi smo jedna velika obitelj.Koji su to ljudi,molin ime i prezime.


muma napisao:
Moja je greška što sam o tome uopće pisala i ovo mi je upozorenje da pazim što pišem i kome pišem i i hvala ti na tome.


Ma sve ok,ne moraš mi zahvaljivati,svi mi griješimo.Eto sad bar znaš kako postupati. :grlim te: :grlim te:
Srdačan pozdrav sestro. smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 tra 2010 08:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 kol 2009 19:03
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Želim Vam svako dobro i obilje Božje milosti.Hvala Vam od srca za sve vaše molitve...
Voli Vas i ljubi Vaš Tihi :b206: :b206: :b206: :b206: :b206: :b206: :b206: :b206: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr