www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 14:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: GAY SAM
PostPostano: 27 ruj 2009 23:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 kol 2009 19:03
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BRAĆO I SESTRE...
odakle da krenem ni sam ne znam...
GAY SAM i naravno nisam sretan... sa 26 godina prvi put sam stupio u intimu sa muškarcem ...do tada saqm samo o tome maštao i nekih stvari bio svjestan od malena tj.od pa recimo 5-6 razreda....
da odmah razjasnim nisam feminiziran, ne osjećam se kao žena zarobljena u muškom tijelu i nisam poput nekih koji su u medijima i tad ostavljaju dojam da su svi gay ljudi takvi kao oni... jednostavno običan sam muškarac koji šljaka i koji ajmo reći laže cijeli život.... pri zapošljavanju,radnim kolegama,obitelji , rodbini cijeli život samo lažem i lažem ...i vodim dvostruki život... nisam oženjen jer ne želim se skrivati i stavljati masku zvanu brak...ne to ne želim jer radi sebe da uništim život jednoj djevoci...kasnije djeci ,jer znam jako puno njih koji igraju takvu igru...ja ne želim...
i nakon 26 ušao sam u ovaj svijet... NAŽALOST....
često sam se pitao ZAŠTO,ZBOG ČEGA ,TKO JE KRIVtada naj prijatelj zamolio me da mu budem kum na vjenčanju...nakon duge borbe odlučih mu reći što sam jer ipak kumstvo je obaveza i čast...reakcija je bila ok... par mjeseci nakon svadbe odjednom mi govori kako sam proklet još prije svog rođenja ,kako za mene nema spasa... bio sam u komi...tada saznah da je promijenio vjeru ,da je totalno se promijenio...
hm,ne mogu ne reći da nisam u crkvi isto tako naišao na osude i ne razumijevanje... iako sam vjernik i trudim se đživjeti svoju vjeru ,uvijek su pitanja tu...pa se pitam da li je stvarno Bog htio da budem ovakav , zašto i zbog čega,pa opet u razmišljanjima o stavovima psihologije pokušao sam tražiti odgovore....
ali... i opet uvijek sam trudio se živjeti vjeru..ponekad jako a ponekad bi došla razdoblja kada sam se udaljavao i umišljao si da je Bog tako htio i da mi on to odobrava...u neko vrijeme živio u zabludi i živio ne baš pohvalno...bilo je tu razočaranja i u hm onima koji bi mi trebali dati snagu vjere ,a u ovom svijetu uvidio sam da isti ti znaju biti i gori od mene...
tada mi u život ulazi netko tko me pravi boljim čovjekom iako je i sam gay... i tako 5 godina...uz njega posatao sam bolji ali mu i jako zavidio na njegovim darovima duha i jake vjere ....
u meni se budila i rasla želja da nekako postanem čišći i da rastem u vjeri...
ovo ljeto nakon razgovora sa jednim laikom karizmatikom i njegovim totalnim razumijevanjem ,shvatih da želim živjeti čistoću ...
i želja i volja su tu...
tada sam otkrio VAS i osjetih da bi uz Vas i uz Vaše molitve mogao uspjeti... :P :P :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: GAY SAM
PostPostano: 28 ruj 2009 01:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
tihi_74 napisao:
BRAĆO I SESTRE...
odakle da krenem ni sam ne znam...
GAY SAM i naravno nisam sretan... sa 26 godina prvi put sam stupio u intimu sa muškarcem ...do tada saqm samo o tome maštao i nekih stvari bio svjestan od malena tj.od pa recimo 5-6 razreda....
da odmah razjasnim nisam feminiziran, ne osjećam se kao žena zarobljena u muškom tijelu i nisam poput nekih koji su u medijima i tad ostavljaju dojam da su svi gay ljudi takvi kao oni... jednostavno običan sam muškarac koji šljaka i koji ajmo reći laže cijeli život.... pri zapošljavanju,radnim kolegama,obitelji , rodbini cijeli život samo lažem i lažem ...i vodim dvostruki život... nisam oženjen jer ne želim se skrivati i stavljati masku zvanu brak...ne to ne želim jer radi sebe da uništim život jednoj djevoci...kasnije djeci ,jer znam jako puno njih koji igraju takvu igru...ja ne želim...
i nakon 26 ušao sam u ovaj svijet... NAŽALOST....
često sam se pitao ZAŠTO,ZBOG ČEGA ,TKO JE KRIVtada naj prijatelj zamolio me da mu budem kum na vjenčanju...nakon duge borbe odlučih mu reći što sam jer ipak kumstvo je obaveza i čast...reakcija je bila ok... par mjeseci nakon svadbe odjednom mi govori kako sam proklet još prije svog rođenja ,kako za mene nema spasa... bio sam u komi...tada saznah da je promijenio vjeru ,da je totalno se promijenio...
hm,ne mogu ne reći da nisam u crkvi isto tako naišao na osude i ne razumijevanje... iako sam vjernik i trudim se đživjeti svoju vjeru ,uvijek su pitanja tu...pa se pitam da li je stvarno Bog htio da budem ovakav , zašto i zbog čega,pa opet u razmišljanjima o stavovima psihologije pokušao sam tražiti odgovore....
ali... i opet uvijek sam trudio se živjeti vjeru..ponekad jako a ponekad bi došla razdoblja kada sam se udaljavao i umišljao si da je Bog tako htio i da mi on to odobrava...u neko vrijeme živio u zabludi i živio ne baš pohvalno...bilo je tu razočaranja i u hm onima koji bi mi trebali dati snagu vjere ,a u ovom svijetu uvidio sam da isti ti znaju biti i gori od mene...
tada mi u život ulazi netko tko me pravi boljim čovjekom iako je i sam gay... i tako 5 godina...uz njega posatao sam bolji ali mu i jako zavidio na njegovim darovima duha i jake vjere ....
u meni se budila i rasla želja da nekako postanem čišći i da rastem u vjeri...
ovo ljeto nakon razgovora sa jednim laikom karizmatikom i njegovim totalnim razumijevanjem ,shvatih da želim živjeti čistoću ...
i želja i volja su tu...
tada sam otkrio VAS i osjetih da bi uz Vas i uz Vaše molitve mogao uspjeti... :P :P :P


naravno da bih mogao uspjeti i uspjeti ces ako to hoces, ako zelis biti cist sto vise mozes. Nisi ti nista gresniji od bilo koga ovdje, jer bilo tko ovdje NE ZNA koliko je kome dano i sa cime se tko ima nositi u zivotu. To znas ti i jos vise nas Bog, kao i za moje opacine i grijehe, znam ja kako je tesko a jos vise nas Bog. Zato ti nitko nema pravo osudu poslati i zato dobro dosao brate.
Vjeruj, mnogi ce moliti da se oslobodis svoga grijeha. Velika je milost sto ti je Bog podao da znas kako je to grijeh i velika je milost Bozja sto nisi sretan sa svojim stanjem.
Dakle, uspjeti ces, u to nema sumnje, nema niti mjesta kakvoj raspravi o tome jer je suvisna i jer Bog ne treba nikakva savjetnika da analizira Njegova obecanja kao sto je ono: 'Trazi i dat ce ti se'. Svakako, Bog ne gleda kao covjek, covjek gleda kroz oci, a Bog ono sto je u srcu, zato ako iz srca svoga zelis to sto pises, tvoj je grijeh unisten vec sada. Ozdravi i uzivaj radostan u zdravlju svome. Moj ti je savjet da se prvenstveno pomognes IZRAZOM BOŽJE NAJVEĆE MOĆI. Ako ne znas sto je to, pitaj, trazi, a ja cu se vec sada radovati zbog tebe.
Blagoslovljen Bog uvijeke! Blizu je On svima koji Ga iskreno zazivaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: gay sam
PostPostano: 28 ruj 2009 05:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Oh, kako me obradova ova kratka i jako dojmljiva tvoja ispovjed Tihi 74.
Do sada sam mislio da je ovako nesto gotovo nemoguce. U okruzenju gdje zivim upravo je ovakvo tvoje stanje potpuno naopacke postavljeno i toliko se etabliralo kao normalno da se potpuno zdrav i normalan covjek mora preispitivati jeli doista zdrav i normalan ili pak nije.
Rekoh da se radi o stanju, a to znaci o necemu iz cega se da izici.
Sudeci po tvojim reakcijama i pisanju ti si vec dobrano zakoracio iz njega.
Ne okreci se natrag, dovrsi taj svoj korak. Nece biti lako ali uz podrsku ovih dobrih ljudi, uz njihove molitve i povrh svega toga uz neiscrpivu BOZJU MILOST isetat ces iz mraka koji danas guta sve veci i veci broj mladih.
Evo od ovog trenutka si i u mojim molitvama, mojim pjesmama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 ruj 2009 06:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:grlim te: Dragi brate u Kristu...

Ljepo te pozdravljam i zahvaljujem dragom Bogu koji ti je dao Milost da nam se pridruzis i izjadas...Nitko te ne osuduje,a vjerujem da si napravio dobar korak.Uspjeti ces sigurno u svom naumu da se odreces tog grijeha koji te drzi zarobljenim.Najprije napravi dobru ispovjed i idi sto cesce na sv.Misu.Primaj Isusa u svoje srce i On ce te osloboditi od svih navezanosti,a od sada si i u mojim svakodnevnim molitvama...
:grlim te: Bog te blagoslovio,cuvao i oslobodio od svega sto nije od Njega.

Mali citat iz Biblije;

Citanje iz poslanice sv. Pavla apostola Galacanima:

Za slobodu nas Krist oslobodi! Drzite se dakle i ne dajte se ponovno u jaram ropstva!
Doista vi ste, braco, na slobodu pozvani! Samo neka ta sloboda ne bude izlikom tijelu, nego - ljubavlju sluzite jedni drugima. Ta sav je Zakon ispunjen u jednoj jedinoj rijeci, u ovoj: Ljubi bliznjega svoga kao sebe samoga! Ako li pak jedni druge grizete i glođete, pazite da jedni druge ne prozdrete. Hocu reci: po Duhu zivite pa necete ugadjati pozudi tijela! Jer tijelo zudi protiv Duha, a Duh protiv tijela. Doista, to se jedno drugomu protivi da ne cinite sto hocete. Ali ako vas Duh vodi, niste pod Zakonom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 ruj 2009 07:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
predragi brate,

hvala predaragom Ocu da si ovu odkuku donio...čestitam..od sada ti put neće biti ništa lakši, dapače teži...ali je ispravan... :lol: :lol: a plodove ovog puta češ uveliko dobiti, i bit češ nagrađen na krajau krajeva...koliko te samo Gospodin ljubi..pa mi svi imamo problema sa čistoćom...i to ubija dušu, ubija je..u okovima je..ali jednom kad se tog žalca oslobodiš...tek oonda znaš što je život u slobodi i punini...i sve je moguće... antrpolog sam po struci...čitala sam dosta toga o toj temi ... tako dosta psihijatra svjedoče predivne priče....no i oni su dosta kritizirano, što više čak su ih i isključili iz udruga..no dobro mene je najviše dojmilo svjedočanstvo u knjigi sestre Emmanuel. Ona je pirlokom boravka u SAD-u upoznala mladog čovjeka, kojeg su odogojili par homoseksualaca, našli su ga u košu za smeće kao bebu. Kad je odrastao posao je naravno gay, i rekao je on nikada nije imao majku, i nije znao što je ljubav koju daje majka, nije imao doticaj sa ženskom osobom. Na seminaru sesrte Emmnauel čuo je o Gospi, i inače nevjernik počeo je moliti krunicu, i s vremenom on je počeo osjećati Gospu kao svoju majku, počeo je doživljavati što znaći biti voljen od ženske osobe, on žene...i tako da je s molitvom postao normalan, i ima sada obitelj i djecu...
Bog nikoga ne osuđuju..on gleda na svaki naš napor...sluša vapaje našeg srca, prašta nam sve, čeka, zove nas i nadasve liječi...tako dragi naš brate ...Bogu je sve moguće...uzdaj se u Njega... :grlim te: :grlim te:
Bog te blagoslovio...sotani s nama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 ruj 2009 09:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi tihi, jako me se dojmila ova tvoja ispovijed i drago mi je da si to
podijelio s nama. Vjerujem da ćeš kod svih naići samo na razumijevanje,
jer nitko se ne može zvati vjernikom a osuđivati svog brata u nevolji,
nama to nije dano jer mi ne poznajemo tajnu ljudskog srca koja je kod
svakog drugačija, a koju vidi i poznaje do samih njenih dubina naš silni Bog!
Primjetila sam da si vrlo iskrena i savjesna osoba, to su kvalitete
koje su Bogu jako drage, i tvoja težnja za Bogom neće ostati bez plodova,
tim više što će te mnogi na ovom forumu pratiti i podupirati molitvom.
Neka te njegova milost prati na tvom životnom putu i dovede k njemu
koji te ljubi neizmjerno jer je umro za tebe. Čeka te raširenih ruku jer Isus je rekao
'Ne treba zdravima liječnik nego bolesnima...'
a svi smo mi u životu potrebni njegove milosti i ozdravljenja duša.
BTB, smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 ruj 2009 09:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi brate u Kristu dobro dosao!!!!! Divno je sto zelis napredovati u vjeri. Isus te zove. Zivjeti u cistoci je divno i moze se. Samo Isus vraca nam novu nevinost i cistocu. Svojom krvlju cisti nas od svakog grijeha kako kaze u jednoj pjesmi da budemo bijelji nego snijeg. Sakrement pomirenja je najveci Boziji dar na kojem Mu svakodnevno zahvaljujem takodje i na daru obracenja. Jer i to je veeeeeliki dar. Isus je bas tebe dragi brate pozvao k sebi . Voli te i zeli tvoj spas. Zato dragi brate prvi korak je ispovijed ,Molitva i Svete mise. Karizmatski susreti. To ce graditi tvoju vjeru, duhovnost. Dobit ces mir u srcu po kojemu ces prepoznati Isusa koji je u tvome zivotu. Bog te blagoslovio dragi brate. Sretna sam sto vidim da nas je sve vise. Da nas Isus poziva sebi i da mu se odazivaju. Veelika je milost obracenje. Ja Mu svaki dan zahvaljujem na tome.

Bog te blagoslovio dragi brate
:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 ruj 2009 10:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
pozdravljam te dragi brate u Kristu i zahvaljujem Gospodinu sto te je doveo ovdje medu nas... u zajednicu TT foruma...

samo cu kopirati iz katekizma na ovu temu ako nisi procitao do sada:



CISTOCA I HOMOSEKSUALNOST

2357 Homoseksualnost oznacava odnose izmedju muskaraca ili zena koji osjecaju spolnu privlacnost, iskljucivu ili pretezitu, prema osobama istoga spola. Ocituje se u vrlo razlicitim oblicima kroz vjekove i u razlicitim kulturama. Njezin psihicki nastanak ostaje velikim dijelom neprotumaciv. Oslanjajuci se na Sveto pismo, koje ih prikazuje kao tesko izopacenje, Predaja je uvijek tvrdila da su "cini homoseksualni u sebi neuredni". Protive se naravnom zakonu. Oni spolni cin zatvaraju daru zivota. Ne proizlaze iz prave cuvstvene i spolne komplementarnosti. Ni u kojem slucaju ne mogu biti odobreni.

2358 Nemali broj muskaraca i zena pokazuju duboke homoseksualne teznje. Ne biraju oni svoje homoseksualno stanje; ono za vecinu njih predstavlja kusnju. Zato ih treba prihvacati s postivanjem, suosjecanjem i obazrivoscu. Izbjegavat ce se prema njima svaki znak nepravedne diskriminacije. Te su osobe pozvane da u svom zivotu ostvare Bozju volju, i ako su krscani, da sa zrtvom Gospodinova Kriza sjedine poteskoce koje mogu susresti uslijed svojega stanja.

2359 Homoseksualne osobe pozvane su na cistocu.Krepostima ovladavanja sobom, odgojiteljicama nutarnje slobode, kadsto uz potporu nesebicna prijateljstva, molitvom i sakramentalnom miloscu, one se mogu i moraju, postupno i odlucno, pribliziti krscanskom savrsenstvu.



ostani sto duze sa nama... i rasti skupa sa nama u vjeri kako bi Mu postao sto blizi...

neka te Bog blagoslovi i mir ti poda :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 ruj 2009 11:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pozdrav tihi!

Drago mi je da se ne zadovoljavas onim sto ti ne moze donijeti zadovoljstvo vec stremis ka Beskrajnom, koliko god ono bilo neopipljivo. Poticaj si i snaga svima nama jer nam otkrivas kako nema granica Bozjoj milosti. Hvala ti na tome! Dobrodosao!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 ruj 2009 12:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja bih samo istaknuo ovdje činjenicu da ''sklonost nije grijeh'' tako da je ovo samo nadopuna svemu gore što pišete...

o ovom problemu se naša Crkva nedovoljno bavi u smislu pastoralnog djelovanja... pa i pitanje ostalih moralnih problema (abortus, itsl.)... Vani Crkva puno više pastoralno skrbi za vjernike u tim potrebama...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr