www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 16:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 06 lis 2009 20:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja bi se složila s IVT.
Imaš jedno loše iskustvo s lijekovima, pa možda pušeš i na hladno. Liječnik uglavnom zna i itekako vodi računa što propisuje i na koliko dugo, a uvijek još možeš pitati i svog obiteljskog dr-a, pa farmaceuta u ljekarni, zatražiti mišljenje drugog specijalista.. Laik sam po tom pitanju, ali gledam na psihofarmake kao na jednu "štaku" koja može pomoći čovjeku da lakše hoda kroz život dok mu je teško. Psihotrapija, razgovor sa stručnom osobom isto sigurno može pomoći i treba ju kombinirati uz lijekove, inače samo piti lijekove bi bilo pogrešno..
Ako ipak to ne želiš, nemoj se prisiljavati preko mjere, samo će ti vjerojatno biti dosta, puno teže, priuštit ćeš sama sebi dosta više patnje.. Ali čini onako kako možeš i moraš. U konačnici, vjerujem da je Isus naš jedini liječnik, onaj koji istinski ozdravlja dušu svakog od nas, jer svi smo mi ranjeni.. na ovaj ili onaj način.. već istočnim grijehom.. Molit ćemo svi zajedno, i ti i mi, sigurno Bog neće zanemariti molbe svoje dječice..
Još jedna mala stvar - spominješ majku, blagoslivljaj je svaki dan.. To ti je moj savjet iz mog vlastitog iskustva - za osobu koja me dosta povrijedila i bila mi jako teška, svakodnevna molitva za blagoslov njoj koristila je i njoj i meni..
Bog dragi nek je s tobom kud god išla. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lis 2009 23:37 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 09 lis 2009 20:31
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo i mene već dugo molim s vaše stranice molitvu protiv depresije pa sam odlučila postati vaš aktivni član i u molitvenom lancu.Bog je zaista velik i njegova nam ljubav pomaže u životu.Inače već se 10 godina liječim od depresije, straha i do ovog ljeta sve je uglavnom bilo ok.tada zapadam u veliku krizu gdje ni lijekovi ne pomažu.odlazim psihijatru on mi mjenja terapiju i nešto mi je bolje.Prije tjedan dana odlazim u tabor u Samoboru na duhovnu obnovu.tamo mi je bilo super osjetila sam prisutnost duha svetoga,počivala sam u duhu ali nakon dolaska kući evo cijeli tjedan me sve više lovi depresija dali je to kušnja?ako netko zna odgovor neka mi javi :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2009 06:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
anita02 napisao:
Evo i mene već dugo molim s vaše stranice molitvu protiv depresije pa sam odlučila postati vaš aktivni član i u molitvenom lancu.Bog je zaista velik i njegova nam ljubav pomaže u životu.Inače već se 10 godina liječim od depresije, straha i do ovog ljeta sve je uglavnom bilo ok.tada zapadam u veliku krizu gdje ni lijekovi ne pomažu.odlazim psihijatru on mi mjenja terapiju i nešto mi je bolje.Prije tjedan dana odlazim u tabor u Samoboru na duhovnu obnovu.tamo mi je bilo super osjetila sam prisutnost duha svetoga,počivala sam u duhu ali nakon dolaska kući evo cijeli tjedan me sve više lovi depresija dali je to kušnja?ako netko zna odgovor neka mi javi :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:


:grlim te: Dobro nam dosla draga sestrice,Bog te blagoslovio.
Preporucila bi ti da svaki dan molis ovu molitvu,a mi isto molimo
za tebe u svakodnevnoj molitvi krunice i sdasnjoj Devetnici.

Isuse, koji me toliko ljubiš, molim Te usliši me. Daj da tvoja volja bude moja želja, moja strast i moja ljubav, daj da ja ljubim sve što je tvoje a osobito Tebe samoga. Daj mi srce puno ljubavi za Tebe da me ništa ne može udaljiti od Tebe. daj mi srce jako i vjerno koje se ničega ne boji i nikada ne sustaje, srce pravedno koje ne poznaje krive putove zla, srce nepobjedivo uvijek spremno da se bori, srce hrabro koje se ne zaustavlja pred preprekama, srce blago i ponizno kao što je tvoje, Gospodine Isuse.Amen. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2009 07:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga sestrice Latika, dobro nam došla!
Blagoslovio te i čuvao naš dobri sveti Otac.
Uzeo te Gospodin u svoje naručje, zaogrnuo te svojom iscjeljujućom ljubavlju.
Podario ti dragi Otac radost i mir u srcu.

Ja sam imala sličnih problema o kojima ti pišeš kad mi je muž umro.
Shvatila sam da se moram liječiti na sva tri nivo.

Duh liječim - na misi, uz Bibliju, molitvama i duhovnim obnovama

Dušu liječim - razgovorom kod psihijatra, psihologa, uzimanjem lijekova, npr. Seroxat na stvara ovisnost, ali djeluje tek nakon 2 mjeseca uzimanja, i postepeno se ukida kad ti više nije potreban.

Tijelo liječim - pravilnom prehranom, odmorom, snom i fizičkom aktivnošću.

Draga sestrice, u pravu si, nemamo se čega bojati, može nam se desiti samo ono što Gospodin dopusti, a on je toliko dobar, svet i mudar da dopušta samo ono što je dobro za vječno spasenje naših duša.

Nemamo se uistinu čega bojati, stvoreni smo da budemo radost u ovom svijetu.

Ljubim te i blagoslivljam draga sestrice.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2009 07:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Mila sestrice Anita02, dobro nam došla!

Opisala sam u postu iznad kako sam ja rješavala slične probleme, pa ti možda može pomoći.

Stavljam te u moje svakodnevna molitve, da ti Gospodin, sveti dobri Otac, podari mir i spokoj u duši i tijelu. :a1250:

Blagoslovio te Gospodin svojim svetim blagoslovom, čuvao te u sve dane života tvoga i podario ti radost i bezazlenost. :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2009 09:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga sestrice u Gospodinu
dobro nam došla.
Veselim se i radujem da čemo
zajedno moliti jedna za drugu .
:grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2009 11:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Dobro nam došla draga, i ne boj se.Strah je nešto što nas tjera u samoću,i odabir loših odluka u životu,a od toga depresija.Molim te nemoj zazirati od liječničke pomoći,ona je potrebna sve dok sama ne stekneš hrabrosti da se suočiš sa svjim strahovima.Imaš li neki konkretan problem koji te muči?A onda najvažnije od svega,VJERUJEŠ LI DA TE BOG VOLI?

On nikoga ne ostavlja samog,On nikoga ne zaboravlja.Prepusti mu se do kraja.On najbolje zna što želi.
Zamisli se kao voljeno dijete Njegovo,da si u njegovom zagrljaju,i reci u mu:OČE,JA TE VOLIM.NEKA BUDE VOLJA TVOJA.
Moli se redovito,i vidjet ćeš nestat će straha,ostat će samo ljubav,ljubav za Njega.

Bit ćeš u mojim molitvama, :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lis 2009 01:52 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 09 lis 2009 20:31
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala vam na dobrodošlici neka vas Isus blagoslovi i čuva


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lis 2009 02:11 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 09 lis 2009 20:31
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa iskreno strah prestaje pomalo.prije sam se jako bojala brzo vozit od kada molim molitvu Majci Božjoj da me oslobodi straha on je nestao ali u meni je velika ne volja za životom a i nekakav neopisivi nemir imam osjećaj da ću poludjeti bezvoljnost a trošim lijekove ali imam osjećaj da mi psihijatar nije pogodio terapiju.Ja znam da me Bog ljubi i da njemu ništa nije nemoguće ako se od srca zavapije u pomoć.jedino me vjera u njega drži u životu ali muće me mnoge stvari.Na seminaru kod fra Linića ja sam osjetila prisutnost KRISTA EUHARISTISKOG na klanjanju ali dok je trajalo klanjanje ja sam bila kao paralizirana tjelesno ali moj um je stalno ponavljao prestani više moliti misleći na fra linića neka iznese presveto iz dvorane sve do pred kraj molitve kada se odjednom potpuno predajem Isusu.što je to? još se puno čudnih stvari meni tamo dogodilo.Ja kao da nisam bila spremna primiti Isusa a on mi je stalno pokazivao da je tu.željela bi s nekim svećenikom popričati o tome pa ako netko zna nekog a iz zagreba je bila bih vam zahvalna. :P :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lis 2009 05:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
anita02 napisao:
Pa iskreno strah prestaje pomalo.prije sam se jako bojala brzo vozit od kada molim molitvu Majci Božjoj da me oslobodi straha on je nestao ali u meni je velika ne volja za životom a i nekakav neopisivi nemir imam osjećaj da ću poludjeti bezvoljnost a trošim lijekove ali imam osjećaj da mi psihijatar nije pogodio terapiju.Ja znam da me Bog ljubi i da njemu ništa nije nemoguće ako se od srca zavapije u pomoć.jedino me vjera u njega drži u životu ali muće me mnoge stvari.Na seminaru kod fra Linića ja sam osjetila prisutnost KRISTA EUHARISTISKOG na klanjanju ali dok je trajalo klanjanje ja sam bila kao paralizirana tjelesno ali moj um je stalno ponavljao prestani više moliti misleći na fra linića neka iznese presveto iz dvorane sve do pred kraj molitve kada se odjednom potpuno predajem Isusu.što je to? još se puno čudnih stvari meni tamo dogodilo.Ja kao da nisam bila spremna primiti Isusa a on mi je stalno pokazivao da je tu.željela bi s nekim svećenikom popričati o tome pa ako netko zna nekog a iz zagreba je bila bih vam zahvalna. :P :P


:grlim te: Draga Anita,a sto rec na taj otpor kojeg imas ?Bog te zaista voli,ali ti mu se moras potpuno predati.Trebas ici vise puta na Duhovnu obnovu i kad je prilika za ispovjed to sto pricas nama ispricaj sveceniku.Danasnje Evandjele je tako divno i sve opisano kako moramo moliti pa citaj puno Bibliju,jer Biblija je Rijec Bozja,citaj Psalme,jer oni tako pomazu rasteretiti duh i uvijek moli sve u Ime Isusovo.Tesko je al probaj iz dana u dan malo pomalo.I
iz danasnjeg Evandjela clanak za primjer kako nam Isus divno govori.
Komunikacija podrazumijeva razgovor i slušanje.
Dok razgovaram s Isusom, trebam biti spreman i čuti sve što mi on želi reći.
Zamislit ću nježnost i dobrotu u Isusovim očima i smješak pun ljubavi dok me on promatra.
Mogu biti potpuno iskren s Isusom dok mu povjeravam svoje brige i radosti.
Otvaram mu svoje srce dok mu govorim o svojim strahovima i sumnjama.
Zamolit ću ga da mi pomogne da se u potpunosti mogu povjeriti njegovoj brizi,
svjestan da on uvijek zna što je najbolje za mene.


"Dođite k meni svi vi umorni i opterećeni i ja ću vas odmoriti."
Evo me, Gospodine.
Došao sam tražiti tvoju blizinu.
Čeznem za tvojom moći koja liječi.

Bog te blagoslovio.
:grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr