www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 20:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 lis 2009 13:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 lis 2009 11:40
Postovi: 10
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi forumaši!

Evo ja sam nova na forumu,iako vas već dugo pratim i pročitala sam sva vaša svjedočanstva.Moram priznati da su uistinu predivna i da su mi dala nadu da i ja ozdravim kroz Božju pomoć i molitvu.
Prvo sam razmišljala da ću na forum staviti svoje svjedočanstvo kad ozdravim,a budući da se to još nijw dogodilo,odlučila sam vas zamoliti za pomoć.Molitveni lanac,gdje iskreno moli više ljudi , je upravo ono što bi meni moglo pomoći.
Ukratko moje stanje-stručnim terminima anksioznost sa paničnim poremećajom i socijalnom fobijom.U prijevodu,jako puno straha.Imam 21 godinu i već 4-5 godina se nosim s time.Trebalo mi je vremena da shvatim od kud dolaze svo ti užasni simtomi-lupanje srca,znojenje,iracionalni strahovi,nemogučnost normalnog disanja,konstantna tjeskoba,loše misli...i još puno toga.Zamislite kako je proživljavati svaki dan milijun situacija kad se javi "napad",kad osjetim sve te simptome,a svijesna sam da se ničega ne treba bojati.Sve sam stvarno probala,ali simptome potiče nešto drugo na što ja ne mogu svojom voljom utjecati.Uzroci su vjerojatno u dosadašnjem životu i stresu-tj.majka koja me uvijek kritizirala i omaložavala(vjerojatno i sama djelujući iz svojih rana).
Molim vas da molite za mene da ozdravim jer mi je uistinu teško.Idem na faks i svako predavanje mi može biti problem.I na misi teško izdržavam pa ne mogu biti u miru,nego sam konstantno u muci.U meni svi simptomi vrište,središnji živčani sustav mi šalje reakcije da se nešto strašno događa i da moram pobjeći,a ja znam cijelo to vrijeme da nema nikakve prijetnje i moram ostati normalno stajati,sjediti,pričati,pratiti nastavu...štogod radila.Uistinu teško...Da li mi je suđeno trpiti to ii davati zadovoljštinu Bogu li mi Bog želi pomoći da ozdravim?
Unaprijed vam hvala što ćete moliti za mene

BOG VAS SVE BLAGOSLOVIO I ČUVAO.POZDRAV!!! smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2009 13:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga latika :grlim te: dobro nam došla!
Drago mi je da si nam se pridružila jer si na taj način odmah
ušla u molitveni lanac koji se ovdje moli za sve članove ovog
foruma, na naše nakane i za naše potrebe. Ja sam uvjerena
da te Bog želi imati i vidjeti kao jedno svoje zdravo dijete,
želi vidjeti tvoj osmijeh na početku i kraju dana, želi čuti
tvoje misli i molitve ljubavi i zahvale i želi ti i sve to darovati.
Ti si mu rekla da ti to želiš, i on će tako i učiniti kroz tvoje i naše
molitve koje će mu stizati pune mira i pouzdanja!
BTB draga sestro! :b206: smajlic13 smajlic28

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2009 15:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 lis 2009 11:40
Postovi: 10
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Mia,puno ti hvala na riječima podrške!Lijepo je vidjeti da još ima nesebičnih i dobrih ljudi koji nađu vremena i za druge,koje ni ne poznaju...
Nadam se da će me dotaknuti milost ozdravljenja i da ću poput drugih moći nesmetano pratiti Sv.misu i samoostvarivati sebe kao osobu..

BTB i puno pozdrava
smajlic13


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2009 20:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Latika prije svega te puno pozdravljam. Donekle mogu shvatit tvoju situaciju vezanu za paniku i strah ,mada ne mogu reć da mi je svaki dan bio takav. Jel možeš opisati još malo svoju sitauciju, kažeš da je stručni termin anksioznost, da li to znači da si bila kod psihijatra? Kažeš da si sve probala. Jel misliš na lijekove, medicinu ili nešto drugo? Da li ti se u životu desila neka velika trauma nakon kojega su počeli napadi panike ili je bez nekog razloga sve počelo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2009 11:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 lis 2009 11:40
Postovi: 10
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja sam išla jednom kod psihijatrice i htjela je počet s malom dozom lijeka.ne bih to nikada dopustila.strah me tih lijekova ,zbog ovisnosti i svega.
ja sam rezimirajući došla kroz zaključak da mogu biti razni uzroci ili spoj svih njih.prvi je definitivno mama i moja obitelj.stres ,svađa od kad postojim.ništa nisam napravilakako treba,stalno me ubijala u pojam,doslovno me gušila u razvoju..drugo dermatitis na vlasištu-uzrok isto može biti u psihi,koji sam mazala kortikosteroidnim kremama koje su mi dali dermatolozi,a da mi nisu rekli da se to smije samo 2 tjedna .ja koristila oko 3 godine Laughing ,ne baš svaki dan ,ali ipak.kasnije pročitala moguće nuspojave.psih.poremećaji kod češćeg korištenja Rolling Eyes .kortikosteroidi,kroz kožu na glavi,ravno do mozga..hm..ili treće ,traume-pojela riblje kosti s tanjura sa 3 god.(ne znam di je mama gledala Mad ),gušila se ,skoro umrla...i četvrto,genetska predispozicija isto od bake koja je imala nekih težih problema,pukla..i tako.bar mogu naslutiti od kuda mi Razz
probala sam tehnike opuštanja,one move tehniku,suočavanje sa strahom,hagioterapiju,vizualizaciju,..skoro sve osim lijekova...i eto ne znam šta dalje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2009 11:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Jesi probala ići na duhovne obnove? Kad čitam tvoj post vidim sličnost sa sobom isto imam neurodermitis na vlasištu mada sad nije toliko strašan. A strah i panika su mi isto poznati. Ali kome nisu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2009 11:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 lis 2009 11:40
Postovi: 10
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
probala sam i to...panika i strah koji su svakodnevni bez ikakve prave prijetnje i uvelike otežavaju život u poremećaj..naravno da je obična tjekoba sasvim normalna i zajednička svima.
hvala što se trudiš pomoći mi :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2009 11:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Ne znam nisam psiholog ali ako te baš svaki dan strah uništava možda bi trebala ipak otić kod psihijatrice pa vidjet za te lijekove ili neke blaže. Možda bi ti neki rekreativni sport pomogao, trčanje ili nešto drugo. Barem prek vikenda. U zdravu tijelu zdrav duh. Jesi se povjerila kojoj frendici, šta ti one kažu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2009 11:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 lis 2009 11:40
Postovi: 10
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rekla sam nekolicini bližnjih..ne znaju kako mi pomoći ,misle da će proći samo od sebe..vježbam dosta često :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2009 15:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Latika, ne trebaš se osuđivati niti preispitivati zbog ovih poremećaja. Psihička oboljenja su kao i svaka druga bolest, ali ih svakako trebaš liječiti . Molim te shvati da nam je dragi Bog dao liječnike i farmaceute, pa tako i lijekove koji nam puno mogu pomoći. Istina je da su duh, duša i tijelo vrlo povezani, te da mnoge bolesti kako fizičke tako i psihičke imaju korijen u duhovnim ranama. Zato kombiniraj terapiju: uzimaj psihofarmake propisane od psihijatra, a duhovne traume i rane možeš hagioterapijom rješavati ili molitvama za ozdravljenje. Znam da je križ koji nosiš težak, ali prihvati ga i ne kloni duhom, već daj sve od sebe da ga ponosno možeš nositi.
Možeš puno kvalitetnije živjeti ako se liječiš, no ako se prepustiš slučaju zapast ćeš u beznađe i samosažaljenje a tako činiš grijeh, a i nećeš biti sposobna za normalan život. Isus te ljubi beskrajno. Čuvaj se pa će te i Bog čuvati. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 22 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr