www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 10:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 14 pro 2009 18:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
hrvren napisao:
Dragi moji, mislio sam da ću uspjeti sam, ali ne ide :twisted:
Nakon svega što se dogodilo, nakon što mi je Bog otvorio oči - dobili smo novu šansu. Ja sam se uistinu vratio Bogu i svojoj obitelji. Počeli smo moliti zajedno, bilo je ok u početku. Sada je sasvim drugačije.

Dragi brate Hrvren..
Citam tvoju potrebu,i slusam tvoj ocjaj koji te zista muci, i s kojim vodis pravu borbu...Kako sam lijepo kazes,nakon što mi je Bog otvorio oči - dobili smo novu šansu...Vidis " Bog ti je dozvolio da PROGLEDAS", a na tebi je sada da li ces zaista gledati,ili ces zmiruckati...
"dobilo smo NOVU SANSU"ako ste dobili novu sansu, zasto je ne prihvatiti..Dozivio si OBRACENJE..poceli ste zajedno da molite,ali eto ne ide,jer kusnje dolaze...Kusnje dolaze,jer stara "mustra zivota nije presjecena,i ostavita iza vas"ona u necemu zivi jos s vama...
i za to vas " uznemiruje??"

Citat:
Opet svađe ne prestaju, prestali smo zajedno moliti, nakon što sam sina nagovorio da svaku večer molimo krunicu supruga (koja i je molila za mene dvije godine) je to odbojkotirala, više ne idemo zajedno na zornice (rekao sam supruzi da ću u crkvi sjediti na drugoj strani jer svađe kreću prije zornice, a nastavlja s tim čim izađemo iz crkve pa takvu misu smatram bogohulnom i ne mogu niti biti duhom na misi).



Ako sam dobro shvatila,pa ne svadjate se valjda zbog molitve..?
Molitva je razgovor s Bogom, i molitvu moramo moliti s predanjem i voljom, ne pod svaku cijenu,ako ima onih koji ne zele,samo da bi dokazali zajednistvo ,onda to nema nikakve koristi...(Mozda ima drugih problema,koji nisu vezani za molitvu,i gdje takodjer dolaze svadje...,a to onda ne treba brkati)
U molitvi trebamo biti strpljivi...ljudi mole za pojedine nakane po 20-30 godina,prepuscaju Bogu na Njegovu volju...
Ne razumijem, supruga moli dvije godine za tebe i onda.."(koja i je molila za mene dvije godine) je to odbojkotirala"
Zasto ,supruga bojkotira...??Dvije godine moli,i onda vise ne...?
više ne idemo zajedno na zornice (rekao sam supruzi da ću u crkvi sjediti na drugoj strani
Zasto, zasto ne idete vise zajedno..??Ako je to tvoj kriz kojeg ti je Bog dozvolio da ispastas ,( mozda za svoj prijasnji zivot) ,pa prihvati ga ...nema ti druge...Ja uvjek kazem, ako vec nesto moram odraditi za moje grijehe,onda je bolje da " odradim sada ovdje na zemlji,nego goro"
Ovo je ovdje sve podnosljivo, jer Bog nikome nece dozvoliti vise,nego sto sam moze podnjeti i izdrzati...
Zato dragi brate, prigrli svoj kriz,i ne budi praznovjeran,da su " zornice" uzrok svadji...Trebalo bi cuti i suprugu sta ona kaze na to??
Ne daj se covjece,pa mi smo u velikoj milosti jer ON JE S NAMA,a "Knez ovoga svijeta samo panjka,i vreba kako bi ponovno pridobio i uvukao u zamku"
Citat:
Kulminiralo je jučer kada radi svega toga nisam otišao na misu :twisted: Molitva mi je besmislena ako će mi netko čim se prekrižimo na kraju mise početi sipati svoju žuč.I tako, dok je misa trajala, ja sam kod kuće molio Anđeosku krunicu i u jednom trenu počeo sam plakati - pogledao sam na sat i shvatio da bi upravo u to vrijeme trebala biti pretvorba - a ja nisam bio tamo :twisted: u crkvi.
Kada su došli s mise, opet je počela i nije prestajala :(
Navečer, kada su svi otišli spavati, ja sam se slomio. Nisam mogao moliti krunicu, nisam imao više snage - jednostavno sam plačući stisnuo u ruku anđeosku i Marijinu krunicu, drugom rukom stisnuo Bibliju na prsa i pjevušio "Krist na žalu" sve dok nisam tako zaspao.



Molitva mi je besmislena ako će mi netko čim se prekrižimo na kraju mise početi sipati svoju žuč.
Hm...a da li si prije Zornice,popricao sa svojom suprugom,sta kaze ona na to??Da ,nije razlog nesto drugo za to,a ona samo koristi priliku...poslje Zornice...kako bi nadoknadila, nesto sto je problem u braku na drugom mjestu..?
I ja sam dozivjela mnogo padova, dozivjela gdje sam bila skrhana u provaliju....i tada sam rekla...GOSPODINE EVO TI SVE CIJELI MOJ ZIVOT JA VISE NE MOGU -SADA CINI TI STA GOD HOCES-JER I OVAKO NE MOGU DALJE.I znas sta se dogodilo,nije potrajalo dugo ,dosao je Gospodin zaista,i poneo me u visine..Osjetila sam njegovu ruku,dao mi snagu i ponovnu volju za zivot, to jest NADU...
Zato dragi brate, Sveta Misa,ne moze biti razlog za svadju,jedino ako si praznovjeran,pa se opterecujes s tim...Odbaci takve misli jos danas...
ako treba prestani i moliti za jedno vrijeme,jer tvoja molita ti ne daje nadu sada..PREPUSTI GOSPODINU PUTEVE SVOJE I ON CE TE VODITI...
Citat:
Vidim da ne mogu sam :cry: Ako već ne budem mogao moliti, odlučio sam početi postiti od danas do subote na kruhu i vodi, ako ne bude dovoljno, nastavit ću dalje koliko treba, molit ću kad god skupim dovoljno snage za to :cry:
Molim i vas da mi se pridružite i svima, unaprijed, velika hvala :wink:

E,ako si se vec obratio i postao si drugi covjek,shvati ; VJERA JE BORBA...ne mozemo svi jednako zivjeti svoju vjeru..ne gubi nadu...
Nema covjeka koji u necemu ne bude " kusan"kusnje su " biseri",koje mi prihvacaamo i ne damo se skrhati,ne odustajati..." potrebno je,mozda se malo odmoriti,ali hrabro dalje krenuti"
I ja sam imala period ,kada sam u molitvi osjetila " napad,prisilni misli"nisam mogla skruseno da se molim, pa bi onda odustajala,jer sam mislila da to nema nikakvog smisla...dok mi jedan Svecenik nije rekao,ne odustaj...samo pokusaj da se saberes, pa ako ne ide ta molitva,moli nesto drugo,ali ne odustaj...I zaista je tako...
Molitva je jako oruzje, "onaj sto nas uznemiruje,taj ne voli molitvu i da sluzimo njegovoj konkurenciji,ipak bi on volio vise,da smo na njegovoj strani zato se i bori toliko.."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 18:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Božiću moj dragi, prekrasni Kriste, Tvoj rođendan se bliži, dolaziš skoro zasjati nam i ugasiti tamu. Neka Tvoje svjetlo prožme i moju obitelj da Te može veličati i štovati svim srcem svojim. Ti zaustavljaš ratove i donosiš mir, gasiš tamu i pališ svjetlo, čupaš mržnju iz srca i puniš ih ljubavlju, mržnju i škrgutanje zubi mijenjaš oprostom - molim Te, tu Svoju milost saspi i na moju obitelj.
Ostavio si nam milostivog Duha Svetoga, neka dođe Tješitelj i nad moju obitelj. Daj nam mudrosti, snage, povjerenja i ljubavi. Duše Sveti, molim Te, donesi nam Svoje darove pod božićno drvce i neka ostanu uvijek s nama.


MOLIMO ,DA OSLOBODIŠ I OZDRAVIŠ CIJELU MOJU OBITELJ.OSLOBODI NAS GOSPODINE OD SVEGA ŠTO NIJE OD TEBE…AKO JE TVOJA VOLJA NEKA TA PATNJA BUDE NA TVOJU SLAVU GOSPODINE..SVE TRPLJENJE NEKA BUDE NA OSLOBOĐENJE ONIH DUŠA KOJIMA JE NAJPOTREBNIJE TVOJE GOSPODINE MILOSRĐE..PODARI GOSPODINE OBITELJI MOJOJ -SVOJU LJUBAV..SVOJ MIR I RADOST NEBESKU I USTRAJNOST DA MOZEMO DOCEKATI BOZIC U SVOJEM SRCU.!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr