www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 14:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 pro 2009 09:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji, mislio sam da ću uspjeti sam, ali ne ide :twisted:
Nakon svega što se dogodilo, nakon što mi je Bog otvorio oči - dobili smo novu šansu. Ja sam se uistinu vratio Bogu i svojoj obitelji. Počeli smo moliti zajedno, bilo je ok u početku. Sada je sasvim drugačije.
Opet svađe ne prestaju, prestali smo zajedno moliti, nakon što sam sina nagovorio da svaku večer molimo krunicu supruga (koja i je molila za mene dvije godine) je to odbojkotirala, više ne idemo zajedno na zornice (rekao sam supruzi da ću u crkvi sjediti na drugoj strani jer svađe kreću prije zornice, a nastavlja s tim čim izađemo iz crkve pa takvu misu smatram bogohulnom i ne mogu niti biti duhom na misi). Kulminiralo je jučer kada radi svega toga nisam otišao na misu :twisted: Molitva mi je besmislena ako će mi netko čim se prekrižimo na kraju mise početi sipati svoju žuč.
I tako, dok je misa trajala, ja sam kod kuće molio Anđeosku krunicu i u jednom trenu počeo sam plakati - pogledao sam na sat i shvatio da bi upravo u to vrijeme trebala biti pretvorba - a ja nisam bio tamo :twisted: u crkvi.
Kada su došli s mise, opet je počela i nije prestajala :(
Navečer, kada su svi otišli spavati, ja sam se slomio. Nisam mogao moliti krunicu, nisam imao više snage - jednostavno sam plačući stisnuo u ruku anđeosku i Marijinu krunicu, drugom rukom stisnuo Bibliju na prsa i pjevušio "Krist na žalu" sve dok nisam tako zaspao.

Vidim da ne mogu sam :cry: Ako već ne budem mogao moliti, odlučio sam početi postiti od danas do subote na kruhu i vodi, ako ne bude dovoljno, nastavit ću dalje koliko treba, molit ću kad god skupim dovoljno snage za to :cry:
Molim i vas da mi se pridružite i svima, unaprijed, velika hvala :wink:


U ime Oca i Sina i Duha Svetoga.

Dragi Bože, dao si nam naše drage anđele da paze na nas.

Sv Mihaele Arhanđele, po moći koju Ti je dao Dragi Bog, molim Te, čuvaj ovu obitelj i naš dom od svih nasrtaja Sotone i sila njegovih.

Sv Gabrijele Arhanđele, Tvoje ime je "Snaga Božja". Po moći koju Ti je dao Dragi Bog, molim Te, osnaži ovu obitelj da se odupre svim teškoćama koje ju stižu i pokida daljine koje ju razdvajaju. Kao što si našoj Dragoj Majci Mariji navjestio rođenje Našega Krista, navjesti i ovoj obitelji spasenje i kraj muka koje dolaze nakon ovoga križa koji nosimo.

Sv Rafaele Arhanđele, kroz Tebe "Bog Liječi". Po moći koju Ti je dao Dragi Bog, molim Te, izliječi naše rane - previj nas, vidaj nas, ožiljke izbriši i neka rane nove ne nastaju.

Predraga Sveta Obitelji, Ti hodiš sada prema Betlehemu. I sva muka i težina puta koji je pred Vama ne lomi Vas, nastavljate dalje uz Boga Dragoga sa smješkom u licu i puni pouzdanja. Molim Te, neka i ova obitelj bude sličnija Tebi, neka hoda s Vjerom i pouzdanjem u Boga ka svjetlu koje dolazi.

Božiću moj dragi, prekrasni Kriste, Tvoj rođendan se bliži, dolaziš skoro zasjati nam i ugasiti tamu. Neka Tvoje svjetlo prožme i moju obitelj da Te može veličati i štovati svim srcem svojim. Ti zaustavljaš ratove i donosiš mir, gasiš tamu i pališ svjetlo, čupaš mržnju iz srca i puniš ih ljubavlju, mržnju i škrgutanje zubi mijenjaš oprostom - molim Te, tu Svoju milost saspi i na ovu obitelj.
Ostavio si nam milostivog Duha Svetoga, neka dođe Tješitelj i nad ovu obitelj. Daj nam mudrosti, snage, povjerenja i ljubavi. Duše Sveti, molim Te, donesi nam Svoje darove pod božićno drvce i neka ostanu uvijek s nama.

Bože, Oče moj. Gledaj svog sina na koljenima pred Tobom. Ti nam daješ da u čvrstoj Vjeri i najgore stvari izgledaju ljepše ako se čvrsto pouzdamo u Tebe. Najveće tuge pretvaraš u prekrasan dar koji prinosimo Tebi. Moju bol pretvorio si u bisere suza koje se kotrljaju niz moje lice. Molim Te, svrni pogled na mene i primi pregršte bisera koje Ti nosim na dar od ove obitelji. Izlječi i spoji ovu obitelj i, molim Te, daj, da Ti u budućnosti kao dar umjesto suza možemo poklanjati osmjehe.

Hvala Ti, Bože moj, jer Ti si moja Snaga, Utjeha i Spas.

Blagoslov Božji neka siđe na ovu obitelj i ostane svagda.

U ime Oca i Sina i Duha Svetoga
Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 09:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
"Na jednom karizmatskom susretu susreo sam dragi bračni par. Rekli su mi da su došli na seminar kako bi obnovili bračno zajedništvo. Imali su nekih problema u bračnoj komunikaciji i činilo im se da bi im seminar ovakvog tipa bio od koristi. Bili su to ljudi duboke vjere. Molili su osobno i zajedno, ali njihov brak nije štimao. Morao sam im reći da su na pogrešnom mjestu i da im karizmatski seminar neće pomoći. Ovakav seminar može pomoći da se slome prokletstva, ali kod njih se radilo o nečemu drugom. Unatoč obostranoj ljubavi, bračnom stažu i molitvenom životu, oni su imali problema s bračnom komunikacijom. Zvuči poznato, zar ne?! Nakon seminara nije se puno toga promijenilo. Spomenuti primjer bračnog para, čest je slučaj. Sve molitve, žrtve i ostala religiozna praksa nisu urodile željenim plodom. Njihov je brak i dalje, neko vrijeme ostao u nekom blagom kaosu. Bez imalo zlobe, ovaj par bi nazvao duhovnjacima. To što su duhovni je dobro, no postoji jedno malo ali... Duhovnjaci sporije i teže od ostalih skupina ljudi prihvaćaju da se ogroman prostor komunikacije u braku i obitelji ne može nadomjestiti duhovnošću. Iako, općenito području duhovnosti dajem veću važnost od komunikacije, držim da se zbog kvalitete braka treba otkloniti svaka zbrka i nejasnoća. Zato se mora reći ovo... Super duhovne osobe mogu zbog egozima i fanatizma u braku imati više problema od prosječnih vjernika i osoba koje su po prirodi tolerantnije. Bog nije predvidio svoj blagoslov samo za privilegirano vrijeme molitve i razgovora o duhovnim temama, već i za cjelokupan, svakodnevni život. Život u braku i obitelji isprepleten je brojnim odnosima. Temelj tih odnosa je komunikacija. Kakva je komunikacija, takvi su i odnosi. Sve više osoba shvaća da u roditeljskom domu i kasnije kroz život nisu naučili ispravno komunicirati. A upravo je to ono o čemu često puta ovisi uspjeh i zadovoljstvo, nas samih i ljudi s kojima živimo i radimo. Zbog toga danas mnogi upisuju tečajeve komunikacije."

Dražen Bušić: "Kako primiti potpuni Božji blagoslov za brak i obitelj"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 10:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
"Na jednom karizmatskom susretu susreo sam dragi bračni par. Rekli su mi da su došli na seminar kako bi obnovili bračno zajedništvo. Imali su nekih problema u bračnoj komunikaciji i činilo im se da bi im seminar ovakvog tipa bio od koristi. Bili su to ljudi duboke vjere. Molili su osobno i zajedno, ali njihov brak nije štimao. Morao sam im reći da su na pogrešnom mjestu i da im karizmatski seminar neće pomoći. Ovakav seminar može pomoći da se slome prokletstva, ali kod njih se radilo o nečemu drugom. Unatoč obostranoj ljubavi, bračnom stažu i molitvenom životu, oni su imali problema s bračnom komunikacijom. Zvuči poznato, zar ne?! Nakon seminara nije se puno toga promijenilo. Spomenuti primjer bračnog para, čest je slučaj. Sve molitve, žrtve i ostala religiozna praksa nisu urodile željenim plodom. Njihov je brak i dalje, neko vrijeme ostao u nekom blagom kaosu. Bez imalo zlobe, ovaj par bi nazvao duhovnjacima. To što su duhovni je dobro, no postoji jedno malo ali... Duhovnjaci sporije i teže od ostalih skupina ljudi prihvaćaju da se ogroman prostor komunikacije u braku i obitelji ne može nadomjestiti duhovnošću. Iako, općenito području duhovnosti dajem veću važnost od komunikacije, držim da se zbog kvalitete braka treba otkloniti svaka zbrka i nejasnoća. Zato se mora reći ovo... Super duhovne osobe mogu zbog egozima i fanatizma u braku imati više problema od prosječnih vjernika i osoba koje su po prirodi tolerantnije. Bog nije predvidio svoj blagoslov samo za privilegirano vrijeme molitve i razgovora o duhovnim temama, već i za cjelokupan, svakodnevni život. Život u braku i obitelji isprepleten je brojnim odnosima. Temelj tih odnosa je komunikacija. Kakva je komunikacija, takvi su i odnosi. Sve više osoba shvaća da u roditeljskom domu i kasnije kroz život nisu naučili ispravno komunicirati. A upravo je to ono o čemu često puta ovisi uspjeh i zadovoljstvo, nas samih i ljudi s kojima živimo i radimo. Zbog toga danas mnogi upisuju tečajeve komunikacije."

Dražen Bušić: "Kako primiti potpuni Božji blagoslov za brak i obitelj"


Dragi moj, kada sam se vratio jedan od dogovora je bio da idemo i kod Ivančića, ali sada je baš ona ta koja to odbija. Vjeruj mi, treba mi molitva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 10:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Gledaj ja nisam u braku pa ti ni ne mogu dijeliti neke savjete, ali mi je ovaj tekst zvučao ko naručen za ovu situaciju. Jer ako se tvoja žena ljuti zbog nečega što si učinio ili nisi učinio ne znam koliko će ti pomoći sve silne molitve. U biti jel tvoja žena ima razlog da se ljuti na tebe ili nema?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
Gledaj ja nisam u braku pa ti ni ne mogu dijeliti neke savjete, ali mi je ovaj tekst zvučao ko naručen za ovu situaciju. Jer ako se tvoja žena ljuti zbog nečega što si učinio ili nisi učinio ne znam koliko će ti pomoći sve silne molitve. U biti jel tvoja žena ima razlog da se ljuti na tebe ili nema?


Ima jednako koliko i ja imam razloga ljutiti se na nju :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 12:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mi ti žene, bez obzira kolike smo vjernice :wink: znamo se "nafrnjit" kad nam nešto nije po volji (kad muž ne reagira kako smo mi zamislile, il ne napravi nešto što smo mislile da će napravit) znamo se uvrijedit i onda "prkosit" šutke... ko da bi nas ubilo da kažemo što nas je zasmetalo... :lol:


ubiti trebao bi pitat ženu dali si pogriješio u nećemu, dali si napravio nešto što ju smeta, da što god je da to ne drži u sebi i ponaša se bezobrazno, da jedino stvari možete riješiti ako DEFINIRA PROBLEM...

možda i ima pravo, ali često muškarac uopće nekuži da je nešto krivo napravio isl...

meni je trebalo godina da skužim da nema koristi se "duriti" da mi je jedina korist kad otvoreno kažem šra je... jer jedino tako druga strana može vidjeti ŠTO TO PARTNERA uzrujava, smeta isl...

baš kako jony kaže, komunikacija, al dok se žena ne "otvori" možeš sam nagađat šta je... naravno, od RAZGOVORA SA BOGOM ne odustaj, zovi zaštitu KRVI KRISTOVE na obitelj, pečati suprugu svakodnevno Njegovom predragocijenom KRVI! Božji blagoslov!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 14:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
10 godina si strariji od mene,pa ti nebi baš htjela "soliti pamet", :lol: ali znaš i sam vjerojatno da je dobra komunikacija temelj svakog uspješnog odnosa! Ne kažem sad da ne trebaš moliti,daleko od toga,ali eto..komunikacija..pomozi si sam i Bog će ti pomoći! :D
Evo primjer mojih roditelja...prvih par godina njihovog braka je štimalo,a onda je nešto pošlo po zlu,nije sad bitno što..i recimo da su od tada pa sve do moje,negdje,15 godine..živjeli,hm..neću reći kao dva stranca..nego muž i žena koji su zajedno ostali zbog djece...npr.nikad nisam vidjela da je tata zagrlio mamu ili joj na neki drugi način iskazao ljubav.. :D ali funkcioniralo je...sve dok jednog dana nije kap prelila času...i tada su zajedno otišli u Tabor na vikend koji je organizirala zajednica bračnih susreta.. http://www.hzbs.hr/ i vratili su se kao friško zaljubljeni par..haha..ja i sestra smo se pitale šta je ovo sad? :shock: u biti možda su funkcionirali kao svaki bračni par s kojim je sve u redu :lol: samo što smo mi imale neku drugu sliku "normalnosti" da tako kažem..i eto,hvala Bogu tako je ostalo i do dan danas...a najveća je ironija,šta im je taj odlazak predlagao naš svećenik još na početku njihovog braka,ali nisu htjeli...možda je tako trebalo biti...
sada su mi oni primjer braka kakvog želim jednog dana...
dosta su aktivini u toj zajednici,vjerujem da su neki i čuli za nju..koga zanima savjetovala bi da si pogledaju...i nije to sam za brakove u krizi..dapače..
eto malo da ispričam..pozdrav! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 14:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi brate u Kristu...

Nedaj se pokolebati,vec i dalje moli i oprastaj...
Znam kako ti je...bilo je i meni nedugo tako...
Bog zna zasto te kusnje,zasto padovi,ali hrabro dalje...
Ne posustaj u molitvi i blagoslivljanju svoje supruge i djecice...
Mozda te kusnje moraju bit na vecu izgradnju nas samih...
Sjednite i pronadite zajednicki jezik,jer vas dvoje ste jedno...
Oprosti sve suprugi i zamoli ju da i ona tebi oprosti,a Bog vam oprasta
ionako sve...Ovaj mjesec je izgleda mjesec kusnji i iscekivanja
ipak radosnog ishoda...Bog ce providjet i poslozit sve na svoje mjesto...
Budi ustrajan u molitvi i oprastanju pa ce i supruga oprostiti...
Bozji blagoslov tebi i obitelji i sretan zavrsetak svih svada...
Neka u vase srce ude novorodeni Isus kojeg iscekujemo,a tako
je blizu dan njegovog rodenja,pa neka se rodi i u vasim srcima.
Bit ce sve dobro,jer Bog pobjeduje svaku patnju i svako zlo...
Predaj Mu se potpuno...BvB.. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 14:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ništa hrven nije važnije od Božje volje. Odgovori sebi možeš li staviti cijeloga sebe i sve što voliš iza Božje volje. Ako ne možeš, ostaje ti kako je. No ako možeš, imaš se samo strpiti i trpiti. Ako to ne možeš ovdje na zemlji, kako bi gore na nebu? Dakako, valja imati dar Božji po kojem više voliš Boga od sebe ili svoje djece ili svoje žene. Molim te ne slušaj nikoga tko sumnja u molitve koje moliš. Doti jedno slovo u molitvi je važno i spoznat ćeš bez sumnje razmjere te važnosti.
Da poznaješ Boga, radovao bi se svemu što te snašlo, da Ga poznaješ koliko bi volio. Bit će, dat će Bog bez sumnje, jer tražiš tako. Ne boj se i ne brini se, sve Bogu 'uguraj' u ruke Njegove i s radošću reci: Bože, ja znam da ovo što je sada nije ono što je na koncu.
Da se razumjemo hrven, da nestane sve, mene, tebe, moje djece ili tvoje djece, da nestane cio svijet i sve najljepše na njemu, sve je to ništa, ja, ti, naša djeca i sva blaga na svijetu, sve je nula jer je nestalno, nestaje za tren i ako ima vijeka svemu tome, kratak je. Ono što ne nestaje i što je stalno, znaš što je.
Nitko nema šanse protiv Boga, ni duh koji vodi tvoje bližnje kad nisu po Božjem. Sve je to ništa naspram snazi koju imaš kod Boga, snaga je tolika da cijeli svijet možeš pojesti za doručak. Ne zaboravi, to nije tvoja snaga, da se slučajno ne osjetiš jakim. To je snaga Božja, a ti ostaješ slab. Nemoj drugačije ni pomišljati o sebi.
Učini čudo kroz Zazive Božjem milosrđu, zazivaj i svjedoči nam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 16:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Leo napisao:
Ništa hrven nije važnije od Božje volje. Odgovori sebi možeš li staviti cijeloga sebe i sve što voliš iza Božje volje. Ako ne možeš, ostaje ti kako je. No ako možeš, imaš se samo strpiti i trpiti. Ako to ne možeš ovdje na zemlji, kako bi gore na nebu? Dakako, valja imati dar Božji po kojem više voliš Boga od sebe ili svoje djece ili svoje žene. Molim te ne slušaj nikoga tko sumnja u molitve koje moliš. Doti jedno slovo u molitvi je važno i spoznat ćeš bez sumnje razmjere te važnosti.
Da poznaješ Boga, radovao bi se svemu što te snašlo, da Ga poznaješ koliko bi volio. Bit će, dat će Bog bez sumnje, jer tražiš tako. Ne boj se i ne brini se, sve Bogu 'uguraj' u ruke Njegove i s radošću reci: Bože, ja znam da ovo što je sada nije ono što je na koncu.
Da se razumjemo hrven, da nestane sve, mene, tebe, moje djece ili tvoje djece, da nestane cio svijet i sve najljepše na njemu, sve je to ništa, ja, ti, naša djeca i sva blaga na svijetu, sve je nula jer je nestalno, nestaje za tren i ako ima vijeka svemu tome, kratak je. Ono što ne nestaje i što je stalno, znaš što je.
Nitko nema šanse protiv Boga, ni duh koji vodi tvoje bližnje kad nisu po Božjem. Sve je to ništa naspram snazi koju imaš kod Boga, snaga je tolika da cijeli svijet možeš pojesti za doručak. Ne zaboravi, to nije tvoja snaga, da se slučajno ne osjetiš jakim. To je snaga Božja, a ti ostaješ slab. Nemoj drugačije ni pomišljati o sebi.
Učini čudo kroz Zazive Božjem milosrđu, zazivaj i svjedoči nam.


Isto tako možeš sjesti u auto, moliti da se motor upali te sjesti i trpiti jer se motor sigurno neće upaliti ako ne staviš ključ i okreneš ga. Mislim da je to i Dražen Bušić htio reći u ovom odlomku knjige ali mi to često zbog turbo razvijenog egoizma kako je on rekao ne vidimo. Da se slikovito izrazim nitko ne dođe pred svoja kućna vrata i onda počne moliti Boga da mu otvori vrata (ako neko ima suprotno iskustvo neka slobodno posvjedoči) već stavi ključ u vrata i otključa vrata.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr