www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 04:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 11 ožu 2010 23:37 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 10 vel 2010 20:59
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moja sestra ima 16 godina,uskoro ce 17 u 4 mj,zove se Loreta...i znam da su djeca u toj dobi u nekom svom svijetu i pubertet je tu u pitanju naravno,on igra vaznu ulogu.i znam da sam i ja bila svakakva kad sam bila u toj dobi,ali moja je sestra krenula krivim putem i mislim da se vise nezna ili nezeli vratiti.

pocela je piti,pusiti,krasti,lagati,uzasno puno laze i gotovo je nemoguce izvuc iz nju istinu,to je za nju potpuno strani pojam.distancirala se od obitelji,dode kuci kad se sijeti,markira,ima jednice u skoli,izlazi sa muskarcima od 25 godina,...nesto uzasno strasno.

moji roditelji se trude svim silama da dopru do nje i da joj pomognu ali jednostavno je nemoguce doprijet do te fasade koju je ona stavila oko sebe.

imam osjecaj da ce nam to sve obitelj razoriti jer svaki dan samo pricamo o tome sto cemo s njom napraviti i kako joj pomoci ili izvesti na pravi put,ali nikako da nademo trajno rijesenje.Roditelji se stalno svadaju okrivljujuci jedan drugoga,ali to jednostavno nema smisla.svakodnevne svade nece rijesiti nas problem.

idem na faks,i tek sam prva godina,posto sam upisala pravo moj faks zahtjeva puno truda i ucenja,ali ja ne pronalazim vise snage,pod velikim sam stresom zbog nje i neznam kako cu uspijeti...

zato trazim vasu pomoc dragi prijatelji,i molim vas da se zajedno sa mojom obitelji pomolite za nju da joj Bog pokaze pravi put.potrebna mi je nada da ce krenut na bolje... hvala vam na svkoj rijeci jer je dobrodosla :t4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2010 07:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

MOLITVA ZA DUŠU KOJA SE UDALJILA OD BOGA

Oče Nebeski, molim Te u Ime i kroz Krv Isusa Krista
da oslobodiš od sotone zarobljeno Tvoje stvorenje.
Molim Te, Gospodine Isuse, da staviš svoju trnovu
krunu oko Lorete i privuci je svom Presvetom Srcu,
pod svoj plašt ljubavi. Marijo, naša Majko, molimo
Tvoj zagovor i zaštitu kod Tvoga Božanskog Sina
za Loretu. Amen.


:a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2010 07:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga sestro u Kristu...
Vjerujem da vam je svima jako tesko,ali moj savjet je da prionete svi u molitvu i da ju prihvatite bas takovu kakova sada je.Kad ce osjetiti vasu ljubav sici ce na nju i vas blagoslov.Nije ona jedina,ima njih jako puno i u svim obiteljima ima netko barem jedan takav ili slicno takav primjer.Stvari se ne rjesavaju preko noci.Tu je potrebna strpljivost i velika ljubav i jaka molitva i post.Citanje Svetog Pisma,zajednicka molitva svih ukucana i blagoslivljanje.odlazak na svete Mise,ispovjedi i pricesti.Vjerom molite,vjerom cete primiti.Ljubav,molitva i blagoslov vratit ce ju na pravi put,vjruj mi.Ja sama imam troje djece vec odrasle sada i od njih je jedan sin isto tako lutao i svasta u zivotu radio ,ali dok se ja nisam promjenila i prihvatila Krista i pocela moliti i prihvatila njega takovog kakav je ,dotle se nista desavalo nije.No moja spoznaja mene same ,dala mi je spoznaju mojih bliznjih i molitva vas i mene urodila je plodom hvala i slava Bogu Trojedinomu.Pet punih godina svaki dan molim za svoju obitelj i sin i snaha tek su se sada zaposlili prije pet mjeseci i hvala Bogu u obitelji krece sve na bolje.Nemoze se silom nista uciniti ili podic ruke prema nebu i zapovjedit Bogu,ajd Boze daj sada sve promjeni .ja Ti sada vjerujem.Ne draga sestrice.Prvo sami sebe moramo obratiti,a po nama se onda obracaju oni za koje molimo po nasoj vjeri i nasoj molitvi ali po Bozjoj volji.
Uzet cemo vas sve u nase svagdanje molitve ,a i vi strpljivo molite i dat ce Bog promjenu vasih kriznih puteva.Bog vas sve redom blagoslovio i ocuvao od svakoga zla.Amen. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2010 08:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Molitva Duhu svetom za promjenu

Dođi, Duše Sveti.
Promjeni našu nutarnju napetost
u sveto opuštanje.
Promjeni naš nemir
u smirujuću tišinu.
Promjeni našu zabrinutost
u smireno pouzdanje.
Promjeni naš strah
u nepokolebljivu vjeru.
Promjeni našu gorčinu
u slast Tvoje milosti.
Promjeni tminu naših srdaca
u nježno svjetlo.
Promjeni našu ravnodušnost
u srdačnu blagonaklonost.
Promjeni našu noć
u Tvoje svjetlo.

Promjeni zimu naših duša
u Tvoje proljeće.
Ravnaj naše iskrivljene putove,
Ispuni našu prazninu,
Očisti nas od oholosti,
Produbi našu poniznost,
Raspali u nama ljubav,
Ugasi u nama sjetilnost.
Učini, da bi vidjeli sebe,
kako nas Ti vidiš,
Da bi mogli spoznati Tebe,
kako si to obećao.
I da bi bili sretni
kako si navijestio
Blago čistima srcem:
oni će Boga gledati!


Družba Misionara Krvi Kristove


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2010 09:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
"Zovem se Gabriel i imam roditelje koji su istinski kršćani u pravom smislu te riječi. Ja se pak nikada nisam previše zanimao za Boga, makar sam znao da je Isus svoj život položio za mene. Bio sam dijete kao i svako drugo i radio sam sve što i druga djeca, svidjelo se to mojim roditeljima ili ne.
Kada sam postao tinejđer, počeo sam pušiti, jer su to činili i svi moji prijatelji iz razreda. S vremenom to mi nije više bilo dovoljno, pa sam u osmom razredu počeo pušiti marihuanu i to mi se svidjelo, tim više što je nisam morao kupovati. Družio sam se tada sa starijim društvom koje je uvijek imalo toga u izobilju. U dvije godine stigao sam probati speed, exstasy, kokain, LSD i štošta drugo. Iskreno rečeno ništa mi od toga nije valjalo, a drugi dan bih se osjećao loše.

Bilo je to jedno mračno razdoblje u kojem sam se osjećao potpuno prazan. Sa marihuanom je došla i depresija. Metal glazba koju sam slušao je samo pojačavala to raspoloženje. Kada bih slušao neku pjesmu, bila ona tužna ili vesela, pao bih u depresiju bez ikakva posebna razloga. Tako sam živio misleći da mi je zapravo super, jer ne moram ni za što brinuti. Moji su roditelji s druge strane - brinuli. Školske ocjene su padale sve niže i niže. Iako nisam pao niti jedan razred, promjena je svima bila vidljiva, kao i depresija koja je isijavala iz mene poput crnog sjaja.

Roditelji su vidjeli sve te promjene i molili su se Bogu ustrajno za mene. Jednog dana sam pristao otići s njima na kršćansku konferenciju. U to vrijeme sam slušao jednu stranu grupu, a njihov pjevač je u jednoj pjesmi pjevao o tome da mu je život dosadan i da zna kako je kraj blizu, ali da mu samo Bog može dati znak i da će mu jedino Bog pružiti ruku. To su bili stihovi koje sam slušao i taj dan. U meni je jačala želja za predanjem Isusu Kristu i tada sam izmolio molitvu spasenja i predao mu sve svoje slabosti i boli. U početku nisam osjećao nikakve promjene, već sam samo pokušavao manje psovati, pušiti i sl., ali i to je urodilo plodom i tako sam sada oslobođen svih problema vezanih za stari način života. Dobre su stvari došle na njihovo mjesto. Moje ocjene su bivale sve bolje i bolje iako se i nisam previše trudio. Kako sam vidio da mi Bog pomaže, moja je vjera rasla, a s njom i želja za učenjem, pa sam postao jedan od boljih učenika u razredu. Pohvale su pljuštale po meni sa svih strana, iako sve zasluge pripadaju samo Isusu Kristu. On je taj koji je donio promjenu u mom životu i ne kanim se više udaljavati od Njega.

Sva slava, hvala i čast pripada Bogu koji može promijeniti i tvoj život !"


Izvor: Riječ Života


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2010 09:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 pro 2009 13:08
Postovi: 234
Lokacija: cazma
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mia01 napisao:

MOLITVA ZA DUŠU KOJA SE UDALJILA OD Boga

Oče Nebeski, molim Te u Ime i kroz Krv Isusa Krista
da oslobodiš od sotone zarobljeno Tvoje stvorenje.
Molim Te, Gospodine Isuse, da staviš svoju trnovu
krunu oko Lorete i privuci je svom Presvetom Srcu,
pod svoj plašt ljubavi. Marijo, naša Majko, molimo
Tvoj zagovor i zaštitu kod Tvoga Božanskog Sina
za Loretu. Amen.


:a1250: :a1250: :a1250:


Oče naš..
Zdravo Marijo..
Slava Ocu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2010 01:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 pro 2009 21:55
Postovi: 234
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mia01 napisao:

MOLITVA ZA DUŠU KOJA SE UDALJILA OD Boga

Oče Nebeski, molim Te u Ime i kroz Krv Isusa Krista
da oslobodiš od sotone zarobljeno Tvoje stvorenje.
Molim Te, Gospodine Isuse, da staviš svoju trnovu
krunu oko Lorete i privuci je svom Presvetom Srcu,
pod svoj plašt ljubavi. Marijo, naša Majko, molimo
Tvoj zagovor i zaštitu kod Tvoga Božanskog Sina
za Loretu. Amen.


:a1250: :a1250: :a1250:


:a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2010 07:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2009 10:44
Postovi: 151
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Oče naš,
koji jesi na nebesima,
sveti se Ime Tvoje.
Dođi kraljevstvo Tvoje.
Budi volja Tvoja
kako na nebu, tako i na zemlji.

Kruh naš svagdanji
daj nam danas.
i otpusti nam duge naše,
kako i mi otpuštamo dužnicima našim.
I ne uvedi nas u napast,
nego izbavi nas od zla. Amen.

Zdravo Marijo, milosti puna!
Gospodin s Tobom.
Blagoslovljena Ti među ženama i
blagoslovljen plod utrobe Tvoje Isus.
Sveta Marijo, Majko Božja,
moli za nas grešnike sada
i na času smrti naše. Amen.

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
kako bijaše na početku,tako i sada i vazda
i u vijeke vjekova.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr