www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 02:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 09 sij 2011 15:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pismo mističarke Vassule svim članovima "Pravog života u Bogu", ja ga stavljam da ga svi pročitaju pa se možda koja dobra duša pridruži:

Dragi prijatelji PŽUB,

Želim vam svima sretnu novu godinu ispunjenu milostima našega Gospodina. Neka nas ova godina duhovno unaprijedi i neka se ispune želje našega Gospodina Isusa. Međtuim da bi se dosegla ta razina mi moramo napredovati. Da bi napredovali moramo dati sebe više Bogu da bi postigao svoje želje. Zato, da bi on postigao svoje želje mi moramo udvostručiti svoje molitve, svoje žrtve i sav radi koji činimo za Njega. Kad sam prošlog mjeseca zamolila cijeli PŽUB da moli devetnicu Srcu Isusovu, tj. da mole krunicu i tri dana da poste za nakane PŽUB (koje namjerno nisam spomenula iz važnih razloga) znam da mnogi nisu to uzeli ozbiljno, više su važnosti poklonili otkrivanju razloga te devetnice, i znam da mnogi čak nisu molili ni krunicu svakog dana. To je ozbiljno. Uočila sam da neki od nas postaju mlitavi, previše samouvjereni i bez shvaćanja da su pali u letargičan san. Mi ne napredujemo.

Moramo vrlo odlučno napraviti pomak u ovoj godini i probuditi se! Isusu su potrebne velikodušne duše. Je li itko razumio što to znači? Kad sam upitala Gospodine, još 30. ožujka 1993. (predlažem da svatko pročita tu poruku od početka),

„Što je s onima koji Te ljube“, on je rekao:

„Stavi ih na vagu... i pogledaj koja je strana teža! Do današnjega dana mnogi ne osjećaju ni kajanje ni strah. Voljan sam svima dati svoje milosrđe, prije svoje pravednosti. I voljan sam dati svakome cijelo srce, s duhom ljubavi u njemu. Ali potrebno mi je više duša žrtava, potrebna mi je žrtvujuća ljubav. A koliko ih je spremno na žrtvu? Koliko ih je spremno da mi se ponude da ih pretvorim u raspela? Hoće li ičije uho popustiti mojim molbama? Koliko ih je voljno da postanu mirotvorci i siju sjeme koje će rađati u čistoći? Tko može opstati onečišćen od svijeta do moga povratka? Tko će biti brz na slušanju? Ja sam ljubazan i uvijek tako milosrdan, ali vrlo ih malo želi biti u jedinstvu sa mnom. Tko će se odreći svojih pobuda zbog mojih pobuda? Tko je pripravan da se odrekne svojih nauma zbog mojih nauma? Tko će tražiti ono što se najmanje traži u ovome svijetu i nositi to s ljubavlju?
Moj Križ.
I tko je pripravan tražiti ono što se najmanje traži među vama: Ljubav? Dođi, moli se za obraćenje svijeta.“

Predlažem svima iz PŽUB da meditiraju o ovoj poruci i da je doslovno žive.

Uz to, opet bih zamolila, da na početku Tjedna sjedinjenja molimo devetnicu Srcu Isusovu i prikažemo je za poruke PŽUB, za naš apostolski rad na sjedinjenju, ali i za svećenike, za one koji žele naštetiti ovim poruka, da njihova srcu budu dotaknuta Božjim milosrđem. Nadalje, da u tom periodu od 18. do 26. Siječnja, izmolimo cijeli rožarij, što znači da u ovih devet dana svakog dana molimo sva četiri otajstva krunice: Radosna otajstva, Otajstva Svjetla, te Žalosna i Slavna otajstva. Što više da to činimo s ljubavlju i radošću, iskreno i u poniznosti. Moramo se sjetiti da se molitva poniznog i raskajnog srca čuje u Nebu! Kristu Gospodinu potrebna je naša iskrenost i istinitost, tako da sve što činimo bude učinjeno s ljubavlju. Krist naglašava: LJUBAV.
Te da prva tri dana nadolazećeg Tjedna jedinstva postimo na kruhu i vodi i da činimo pokoru i žrtvu. Drugima, koji to ne mogu iz zdravstvenih razloga, predlažem da se odreknu nečega što zaista vole, na pr. TV, kave, kolača, dobrih jela itd.
Da i nakon ova tri dana nastavimo postiti, ali možda manje strogo, lišavajući se živinskog mesa, ribe i ostalog mesa, za slijedećih šest dana (zajedno s tri dana na kruhu i vodi to je devet dana, tj. dok se ne završi devetnica).
Zato naoružajmo se opet i zaštitimo sebe i poruke molitvom, postom i ljubavlju u svojim srcima od otrovnih strijela naših protivnika. Neka Gospodin pobijedi ne samo u ovoj duhovnoj bitki, nego u čitavom duhovnom ratu. Hrabro.

U Kristu,

Vassula


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr