www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 24 lip 2012 23:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 svi 2012 13:50
Postovi: 70
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gledala sam po forumu i vidim da je ova tema već dugo zapostavljena...Kroz neko vrijeme došlo je puno informacija do mene vezanih uz pobačaj.Taj čin je isključivo vezan uz petu zapovjed i tako se i deklarira,kao ubojstvo.Mislim da nema uz sve napore nakon tog čina mira za roditelje i normalan život dalje.Počinjen je veliki grijeh kojeg ni ispovjed ne može ublažiti.Godinama se trpe posljedice i ne vidi se izlaz.Najgore od svega šta vjernici nakon tog čina odlaze od vjere jer se više ne osjećaju dostojnim moliti.imam dva slučaja za navesti i to su osobe za koje ja molim.Ako u vama ima oprosta možete mi se pridružiti moleći za njih.

1.slučaj je da je žena koja je bila u vjeri,molila svakodnevno i uz velike probleme u braku pokušavala spasiti taj brak još jednim djetetom.Nije mogla zanijeti dugo nakon prvog djeteta i za to su je optuživali svi u obitelji.Udaljila se od muža i utjehu tražila u molitvi i prijateljima.Uz duge razgovore s jednim čovjekom koji je bio u vjeri isto ,desio se trenutak slabosti u kojem su imali odnos.Ona je začela.Kad je saznala da je trudna znala je da dijete nije muževo priznala je krivicu mužu.Zbog očuvanja braka pobacila je dijete i nastavila se žrtvovati za svoj brak.Od toga dana nema mira i nema snage da moli i traži oprost.Smatra se nedostojnom i pregrešnom da bi dobila oprost.Neki njezin pobačaj tumače ko žrtvu za spas njezine obitelji i braka a ona ga smatra ubojicom svoje duše i duše svoje obitelji.

2. slučaj je kad je žena u braku nakon troje djece ugradila spiralu i pod spiralom ostala trudna .Doktori su odmah rekli da se to dijete mora ukloniti i pobacila je.Ona taj pobačaj ne smatra grijehom nego nužnim uz objašnjenje da to još nije ni bilo dijete.Redovito odlazi na mise i hodočašća bez trunke grižnje savjesti.

Nije li velika razlika između tih dviju žena i kako im objasniti da treba tražiti oprost ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 srp 2012 02:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tek sam uočila danas ovu temu.
Razlika između te dvije žene što se prva kaje ali nemože sama sebi oprostiti. Možda da ode na hagioterapiju ili nađe svećenika koji će je voditi da se spasi.

Drugu ženu treba ekskomunicirati iz crkve. Jedino tako može biti spašena, jedino tako može shvatiti koliki je to grijeh. Ovako i druge navodi na težak grijeh, predstavljajući se kao katolkinja, a podržavajući abortus. Odvodi i druge duše u propast.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2012 09:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 svi 2012 13:50
Postovi: 70
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da ova druga ne shvaća da je to težak čin i da zbog toga pate mnogi sad i patit će i kasnije.
Naišla sam na razne tekstove o tome kuda idu pobačena djeca i još uvijek mi to nije jasno.Ako se moli za njih jel mogu završiti u raju ili vječno ostaju u limbu kojeg je pak sveti Otac ukinuo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2012 09:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slušala sam intervju od patera Marka Glogovića, ne znam je li to ovaj na ovoj stranici http://www.stopabortus.com/ ili neki drugi, ali uglavnom kaže da ne trebamo moliti za njih jer su oni u Raju. Tako sam bar ja shvatila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr