www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 tra 2013 14:34 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 tra 2013 21:08
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Neznam odakle da počnem, ali počet ču iskreno od srca....

Cjelo djetinstvo, mladost odgojen u krščanskoj obitelji, di vjera bitnu ulogu igrala u našoj obitelji sa tim razlogom se i pridružijo ministrantoma i di me na neki način još oblikovalo kao čovjeka a i kao krščanina. Cjelo vrijeme srednješkolsko sam bio uzoran momak i sportaš, krščanin ali sa prelazkom na fakultet dolaziju problemi i silazenje sa puta ˝uzornoga i pravog˝ krščanina i momka, jer počeo sam sputavati i padati u kušnju studenskoga života i ponašanja. Tako sam po prvi put počeo izlatiti i upoznavati nočni život i sva iskušenja koja me prije nikad nisu zanimala ( alkohol, cure, bludjenje, spolni odnosi ...) sve to je malo i pomalo i postepeno utjecalo na moju vjeru i odnos do crkve, Prije nikad se nije dešavalo, da bi nedeljsku misu propustiju ali tada poslje dešavalo se da sam poneku nedeljsku misu preskako, i tako sve učestalije se to dešavalo, ali neovisi na to sve još uvijek su bili dobri znaki u meni, da mi vjera bitna i da želim biti ˝pravi ˝ krščanin, kojem bitna nočna mala molitva prije spavanja i nekih krščanskih pogleda. I tako iz dana u dan, mjeseca u mjesec, godinu i godinu živijo život, koji je živijo mene a ne ja njega, život koji su živjeli svi i zato sam moro i ja, i ako sve to vrijeme nisam bio to ˝JA˝ ali nisam si mogo oduprijeti na to i stati na loptu i reči DOSTA nezadovoljnom, tužnom, izgubljenom i bez smisla života! Onda došla osoba( cura ) skojom se znamo 6-7 godina i eto odlucili da udjemo u vezu poslje tolko dugo vremena poznavanja. Bio sam stvarno sretan sto imam ljubav najvaznije osobu iskrenu o kojoj mislijo da znam sve poslje tolko godina poznavanja da osoba skojom zelim provest zivot i da ce mi pomoc nosit se sa mukama mojim...ali onda poslje svih boli koje me pritisceju, dodala ona jednu, drugu trecu ...iz jedne neiskrenosti u drugu laz i tako naprijed, nije me tjela povrediti sa istinom nego tjesila sa lazi koje su isplivale polako, i vec nako dotucen jos ona me dotukla sa velikom i teskom neiskrenosti,i potonijo sam skroz. I jos uvijek sam stom curom i oprastijo sam jedanput dvaput triput...i spreman sam jos, ali svaki put mi teze i teze i pitam se sta me drzi jos za nju. Tesko se nosim priznam sam sebi i nestidim se i drugim priznati. Poceo sam traziti pomoc u molitvi zavjetima, da me Isus prime i izvuce od sve patnje koja me pritisce. Prije 3 mjeseca, kad sam se zavjetovo na post Sv.Anti i Sv. Ivo, di sam uz svakodnevno čitanje Biblije i krščanske liturgije, počeo razmišljat da žalim za sve postupke i priznam jih sam sebi i želim svu svoju tjeskobu, tugu, depresiju, borbu sa depresijom, nevjeru do ljudi i sve negativno što me cjelo vrijeme pratilo i prati me još i da konačno pobjedim uz pomoč molitve, postova, vjere i skupa sa Isusom i da konačno reknem u pravom smislu ˝Reci Isusu Da ˝ i predati mu život da me izlječi i vodi kako želi!! Da mi pokaze put odrešenja duše moje i put odrešenja po pitanju cure!

Molim vas pomozite mi da se duhovno izlječim, da dušu izlječim, da me prodje tjeskoba, tuga, trpeljenje, bol koja mi tjera suze na oči, boli koje hočeju da eksplodiram i da pronadjem put u životu,i da konačno uz Isusa stanem i hodam po pravom putu. Molim vas da uz Vašu molitvu mojom molitvom, Isusom, svetom misom, postovima, Biblijom pobjedim sve te moje teškoče, koje mi nedaju da živim slobodno a tako želim da to svo zlo ode od mene ispod Isusovih nogu i tamo neka umre i oslobodi me starog života i uz Isusa da zaživim novi život. Jer ovako nemogu više živjeti!

U svojoj molitvi ču i vas priporučiti da pod okriljem Isusa crpite snagu i vjeru za vaš daljni put. Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 tra 2013 16:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 lip 2012 13:58
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nisam ti ja od velikih rijeci....ali u mojim si molitvama :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 tra 2013 19:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Za početak odi na svetu ispovijed i pričesti se.
Potom predaj svoje probleme Isusu i moli se da ti pokaže pravi put.
Onaj najbolji za tebe.
Možda se tvoja djevojka promijeni.
Možda ona nije za tebe...
Kako god bilo Bog zna što ti treba. Vjeruj u Njega!
Budi strpljiv.
Čudni su putevi Gospodnji.
Možda ti je ova veza bila potrebna da ojačaš u vjeri jer te sam Bog priprema za nešto veliko i ono pravo.
Dobro je to što si prepoznao problem i što tražiš rješenje putem vjere.
Molit ću se za tebe!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2013 19:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3249
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Dragi brate u Kristu,


najprije bih ti htjela reći:OPROSTI, oprosti najprije sebi.Nemoj se osvrtati i gledati prošlost, oprosti sebi, prihvati sebe, svoje slabosti, svoje tuge, svoja nadanja.I predaj Isusu.Zamoli Ga da ti da snage, mudrosti prije svega.Ne znam da li ljubiš tu djevojku s kojom si sada jer to iz tvog pisanja ne mogu zaključiti, osim da si s njom, i da patiš jer te ona povrjedila.Nastoj razgovarati s njom, pa ako je iskreno ljubiš, pomoli se za nju, približi je Gospodinu, i onda strpljivo dalje.Bog je velik, i Njegova ljubav je vječna.
Bit ćeš u mojim molitvama. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2013 21:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
kraljdavid napisao:
. Jer ovako ne mogu više živjeti!



..možeš kralju Davide..

..izgleda da si ti neki cendrav tip.. :D
.a ta djevojka je s tobom iz nekog razloga.. :roll:
..možda da joj budeš zaleđe da na bude sama...dok si ne nađe nešto bolje..
..ili je možda financiraš..

..možda je i dio problema u tebi ..što ona u tvojoj mlakosti..nema oslonca...

..znači osim tijelsnog zadovoljstva.. materijalnog...

..za vezu je dobro da čovjek ima duhovnu sigurnost...
..da ,,"zrači" ..dobrotom, radošću, vjerom i nadom..

..ako si ti cijelo vrijeme u filmu " beznađa" i mrkog lica..opterećen brigama svijeta ..
..i svojim i tuđim...Nisi baš neko ugodno društvo.. 8)

..pa za početak ..bi bilo dobro da odeš na životnu ispovijed..
..pa kad ti ..uđeš u radost ..življenja...u VJERI I NADI...ne samo ovog zemaljskog već i
..nebeskog života..
..i kad se prestaneš turobno brinuti u strahu za svoju zemaljsku tjelesnost..
..i prihvatiš je onakvu kakva jest..a to je PROLAZNA...
..no ETO u u prolaznosti..možemo ostaviti pečat svoje ljudskosti..i postojanja..
..u jednostavnim sitnicama iz dana u dana ..učinjene u ljubavi..

..onda bi mogao i svoju dragu uvući u taj svijet..da zajedno slavite život
..po KRISTU...sa KRISTOM i u Kristu...
..ŽIVJETI I MRIJETI..

..inače..stalno nas je strah..a strah rastura...život i duh..
..i veze..



:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2013 22:13 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 18 sij 2013 00:07
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pridružujem se u molitvama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2013 19:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
kraljdavid...dobro nam dosao ... :b41: Zanimljiv mi je toj Nik...
Ti znas tko je bio kraljdavid u bibliji,daje Bozji miljenik ..a sam znas sta to znaci.."Kriz" ...

kraljdavid napisao:
Onda došla osoba( cura ) skojom se znamo 6-7 godina i eto odlucili da udjemo u vezu poslje tolko dugo vremena poznavanja. Bio sam stvarno sretan sto imam ljubav najvaznije osobu iskrenu o kojoj mislijo da znam sve poslje tolko godina poznavanja da osoba skojom zelim provest zivot i da ce mi pomoc nosit se sa mukama mojim...ali onda poslje svih boli koje me pritisceju, dodala ona jednu, drugu trecu ...iz jedne neiskrenosti u drugu laz i tako naprijed, nije me tjela povrediti sa istinom nego tjesila sa lazi koje su isplivale polako, i vec nako dotucen jos ona me dotukla sa velikom i teskom neiskrenosti,i potonijo sam skroz.

Dozvoli mi da kazem a da te ne povrijedim...ti si vec prije imao patnju i bol..Ova djevojka nije znala drugacije ,mozda je i sama bila zatecena s necim...No,ja ne opravdavam lazi ...covjek uvjek treba govoriti istinu,ako iz nekih razloga nije moguce reci istinu onda je "bolje presutjeti" iako i to nije dobro,bolje je nego govoriti lazi...Mozda je djevojka cekala priliku i nadala se da ce jednom i samu sebe moci osloboditi tih lazi...Sigurno joj nije bilo lako...


Citat:
I jos uvijek sam stom curom i oprastijo sam jedanput dvaput triput...i spreman sam jos, ali svaki put mi teze i teze i pitam se sta me drzi jos za nju. Tesko se nosim priznam sam sebi i nestidim se i drugim priznati.

Svakako da to nepovjerenje boli ,da lazi vrijedjaju...ali nije kraj svijeta... OPROSTI JOJ..Kada nekoga ljubimo ONDA GA LJUBIMO ONAKVOG KAKAV JE, a ne postavljamo nikakvi ultimatum.."da ga ljubimo onakvog kakvog bi mi zeljeli da on bude...

Citat:
uz svakodnevno čitanje Biblije i krščanske liturgije, počeo razmišljat da žalim za sve postupke i priznam jih sam sebi i želim svu svoju tjeskobu, tugu, depresiju, borbu sa depresijom, nevjeru do ljudi i sve negativno što me cjelo vrijeme pratilo i prati me još i da konačno pobjedim uz pomoč molitve, postova, vjere i skupa sa Isusom i da konačno reknem u pravom smislu ˝Reci Isusu Da ˝ i predati mu život da me izlječi i vodi kako želi!! Da mi pokaze put odrešenja duše moje i put odrešenja po pitanju cure!

Covjece budi hrabar..presjeci staru mustru svog zivota ...OPROSTI SVIMA...i ne okreci se nazad,kreni naprijed i gledaj pozitivno...Nemoj sam komplicirati i sebe samog da mucis...ako vjerujes ONDA LJUBI I PRASTAJ..Ne znam na kakvo odresenje mislis.."grijeha" tvoje i cure...Idite na ispovjed,pokajte se i pocnite zajedno otvoreno igrati s kartama..Tu zna biti zestoko ,ali je bolje nego ovako...Ti tugujes,a ona laze...Ako se volite ,onda SE VOLITE ISTINSKI -SVE ILI NISTA ..Budite oboje u ORGINALU...
Citat:
Molim vas pomozite mi da se duhovno izlječim, da dušu izlječim, da me prodje tjeskoba, tuga, trpeljenje, bol koja mi tjera suze na oči, boli koje hočeju da eksplodiram i da pronadjem put u životu,i da konačno uz Isusa stanem i hodam po pravom putu.


Ajme...kraljdavid..odspavaj dobro..i kada se probudis kazi Bogu ,od danas sam tvoj...Vodime i upravlja samnom...Ti to mozes,samo se covjece odluci...To jedino mozes ti sam uciniti,i sto prije bolje za tebe i za djevojku...Ako si povrijedjen u djetinjstvu ,mnogo ranjen ...mnogi smo bili...Poradi malo na sebi i SVE SE MOZE AKO HOCES...a ti zelis,vidi se iz posta...onda ODLUCI I DJELUJ..

Bog te blagoslovio cuvao u miru i ljubavi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 tra 2013 12:55 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 tra 2013 21:08
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
kraljdavid...dobro nam dosao ... :b41: Zanimljiv mi je toj Nik...
Ti znas tko je bio kraljdavid u bibliji,daje Bozji miljenik ..a sam znas sta to znaci.."Kriz" ...

kraljdavid napisao:
Onda došla osoba( cura ) skojom se znamo 6-7 godina i eto odlucili da udjemo u vezu poslje tolko dugo vremena poznavanja. Bio sam stvarno sretan sto imam ljubav najvaznije osobu iskrenu o kojoj mislijo da znam sve poslje tolko godina poznavanja da osoba skojom zelim provest zivot i da ce mi pomoc nosit se sa mukama mojim...ali onda poslje svih boli koje me pritisceju, dodala ona jednu, drugu trecu ...iz jedne neiskrenosti u drugu laz i tako naprijed, nije me tjela povrediti sa istinom nego tjesila sa lazi koje su isplivale polako, i vec nako dotucen jos ona me dotukla sa velikom i teskom neiskrenosti,i potonijo sam skroz.

Dozvoli mi da kazem a da te ne povrijedim...ti si vec prije imao patnju i bol..Ova djevojka nije znala drugacije ,mozda je i sama bila zatecena s necim...No,ja ne opravdavam lazi ...covjek uvjek treba govoriti istinu,ako iz nekih razloga nije moguce reci istinu onda je "bolje presutjeti" iako i to nije dobro,bolje je nego govoriti lazi...Mozda je djevojka cekala priliku i nadala se da ce jednom i samu sebe moci osloboditi tih lazi...Sigurno joj nije bilo lako...


Citat:
I jos uvijek sam stom curom i oprastijo sam jedanput dvaput triput...i spreman sam jos, ali svaki put mi teze i teze i pitam se sta me drzi jos za nju. Tesko se nosim priznam sam sebi i nestidim se i drugim priznati.

Svakako da to nepovjerenje boli ,da lazi vrijedjaju...ali nije kraj svijeta... OPROSTI JOJ..Kada nekoga ljubimo ONDA GA LJUBIMO ONAKVOG KAKAV JE, a ne postavljamo nikakvi ultimatum.."da ga ljubimo onakvog kakvog bi mi zeljeli da on bude...

Citat:
uz svakodnevno čitanje Biblije i krščanske liturgije, počeo razmišljat da žalim za sve postupke i priznam jih sam sebi i želim svu svoju tjeskobu, tugu, depresiju, borbu sa depresijom, nevjeru do ljudi i sve negativno što me cjelo vrijeme pratilo i prati me još i da konačno pobjedim uz pomoč molitve, postova, vjere i skupa sa Isusom i da konačno reknem u pravom smislu ˝Reci Isusu Da ˝ i predati mu život da me izlječi i vodi kako želi!! Da mi pokaze put odrešenja duše moje i put odrešenja po pitanju cure!

Covjece budi hrabar..presjeci staru mustru svog zivota ...OPROSTI SVIMA...i ne okreci se nazad,kreni naprijed i gledaj pozitivno...Nemoj sam komplicirati i sebe samog da mucis...ako vjerujes ONDA LJUBI I PRASTAJ..Ne znam na kakvo odresenje mislis.."grijeha" tvoje i cure...Idite na ispovjed,pokajte se i pocnite zajedno otvoreno igrati s kartama..Tu zna biti zestoko ,ali je bolje nego ovako...Ti tugujes,a ona laze...Ako se volite ,onda SE VOLITE ISTINSKI -SVE ILI NISTA ..Budite oboje u ORGINALU...
Citat:
Molim vas pomozite mi da se duhovno izlječim, da dušu izlječim, da me prodje tjeskoba, tuga, trpeljenje, bol koja mi tjera suze na oči, boli koje hočeju da eksplodiram i da pronadjem put u životu,i da konačno uz Isusa stanem i hodam po pravom putu.


Ajme...kraljdavid..odspavaj dobro..i kada se probudis kazi Bogu ,od danas sam tvoj...Vodime i upravlja samnom...Ti to mozes,samo se covjece odluci...To jedino mozes ti sam uciniti,i sto prije bolje za tebe i za djevojku...Ako si povrijedjen u djetinjstvu ,mnogo ranjen ...mnogi smo bili...Poradi malo na sebi i SVE SE MOZE AKO HOCES...a ti zelis,vidi se iz posta...onda ODLUCI I DJELUJ..

Bog te blagoslovio cuvao u miru i ljubavi!


Ja sam imam tu bol i izgubljenost vec neko duze vrijeme i cjelo vrijeme se nosim sam sasobom i tim problemom, ali nikad nisam odlucno reko da je dosta toga, da rijesim konacno to. Znamo se vec dugo ali tek sada shvacam da to dugo vrijeme je bila jedna osoba do mene a druga za drugi svijet misljeno osoba sa fasadom do mene po nekim pitanjima! Ja laz,sutnje,neiskrenost nikako neodobravam a posebno do osobe koje osjecas i do koje sam odma iznijo doslovce sve svoje karte dobre i lose...a ona je samo iznila dobre a one lose sa lazima,presutkivanjima,neiskrenosti tjela prekriti i da budeju ljepe ali neistinite, iako smo se dogovorili odma da cemo biti iskreni jeedno do drugoga, jer istina pobjeduje sve na dugi rok iako je bolna na kratki rok. Nego ona nije htjela me povrjediti sa istinom nego me tjesila sa lazima, koje su jedna po jedna isplivale vani ( nepricam o sitnim lazima, to su zivotne lazi i teski oblici grijeha ) ali ja oprostijo vise puta sve to ali ona nije shvatila to ozbiljno nego je idalje iz grijeha u grijeh isla, iako sam joj tjeo objasniti i pomoci da to nije dobro zbog nje najprije a onda i zbog mene!
Rebeka oprostijo sam, i molim za nju i postim i zelim samo da bude ono sto jest a ne da bude neko ko nije i da zeli biti neko sto je za moje usi. Ali nemogu joj to dokazati,nego ona sama sebe zeli ubjediti u suprotnos od onog sto je, da bude osoba koja prizna sebi i drugim i svoje lose strane, a ne da laze do beskrajnosti. Oprostijo sam joj sve, neovisi kolko me povredila, ali neovisi na ljubav i osjecaje do nje, neznaci da ako oprostim da idemo dalje istim putem, ako vidis da osoba nakon svega neshvaca tvoj trud i patnju a posebno zelju da se poboljsa i da krene otvorenog i iskrenog srca naprijed uz tu osobu koju povredila.
Oprostijo sam i oprastat cu to mi nikad nije bilo tesko, svi mi grijesimo. Kao sto si napisala znam svijestan sam toga da mucim sam sebe i to je odresenje na koje i mislim. Jer prvo kao prvo ja zelim da se ja odrijesim svojih tjeskoba da ja pocnem u pravom smislu zivjeti zivot a ostalo ce doci uz Bozju pomoc sa vremenom. E bas to joj zelim dokazati da se volimo ali prije svega postujemo istinski i iskreno na sve ili nista, a ne nesto djelomicno. Ali vidim da nema tu neke naznake da ona zeli promjenit to, da igra na sve ili nista, nego jos uvijek zeli djelomicno istinski a djelomicno lazno i misli si eto to je SVE, ali to ja osjecam jer postovi molitva mi dala neki dar osjecaja kad znas da to nedolazi od iskrenog srca skroz, ali ja jos uvijek znam da ona more bolje, jer neovisi na sve te njene mane ima dobrih stvari ko osoba, ali steta sto stim slabima prekriva te dobre!
Naravno da zelim jer priznam sam sebi to sve jer zelim i znam uz molitvu post cu pobjediti tu tamnu stranu sebe, a i ujedino ce mi pokazati put kojem cu veseo hodati. A za curu jedino se mogu moliti da ju Bog prosvjetli i pomogne, jer vidim da sam ja tu nemocan!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 tra 2013 13:03 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 tra 2013 21:08
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
kraljdavid napisao:
. Jer ovako ne mogu više živjeti!



..možeš kralju Davide..

..izgleda da si ti neki cendrav tip.. :D
.a ta djevojka je s tobom iz nekog razloga.. :roll:
..možda da joj budeš zaleđe da na bude sama...dok si ne nađe nešto bolje..
..ili je možda financiraš..

..možda je i dio problema u tebi ..što ona u tvojoj mlakosti..nema oslonca...

..znači osim tijelsnog zadovoljstva.. materijalnog...

..za vezu je dobro da čovjek ima duhovnu sigurnost...
..da ,,"zrači" ..dobrotom, radošću, vjerom i nadom..

..ako si ti cijelo vrijeme u filmu " beznađa" i mrkog lica..opterećen brigama svijeta ..
..i svojim i tuđim...Nisi baš neko ugodno društvo.. 8)

..pa za početak ..bi bilo dobro da odeš na životnu ispovijed..
..pa kad ti ..uđeš u radost ..življenja...u VJERI I NADI...ne samo ovog zemaljskog već i
..nebeskog života..
..i kad se prestaneš turobno brinuti u strahu za svoju zemaljsku tjelesnost..
..i prihvatiš je onakvu kakva jest..a to je PROLAZNA...
..no ETO u u prolaznosti..možemo ostaviti pečat svoje ljudskosti..i postojanja..
..u jednostavnim sitnicama iz dana u dana ..učinjene u ljubavi..

..onda bi mogao i svoju dragu uvući u taj svijet..da zajedno slavite život
..po KRISTU...sa KRISTOM i u Kristu...
..ŽIVJETI I MRIJETI..

..inače..stalno nas je strah..a strah rastura...život i duh..
..i veze..



:D

Nagar hvala ti za post i za tvoje misljenje.

Kao prvo, ja se stim nezadovoljstvom nosim vec neko duze vrijeme, i to vjeruj nepokazujem na vani nego sam u sebi pokusavam rijesiti sa vjerom najvise. Svi me znaju kao veselog,druzabnog covijeka i prije svega covijeka koji uvijek spreman pomoci u bilo kojoj situaciji, zato i mnogi koji me znaju kazeju dobrota tvoja ce te pokopati, ali neovisi na to sve niko se neosjeca neugodno u mom drustvu, a to sto ja ne ovisi sto zracim na vana dobro ali iznutra nije dobro da bi bio 100% to ja JA! Ali prvina svega je kad shvatis da zelis to promjeniti i radis na tome, i ja znam da ocu i da sam svijestan toga svega da jedino ja mogu to rijesiti uz bozju pomoc!

To sto napiso da cura ima razne koristi od mene, nema nijedne osim korist osjecaja mojih prema njoj i pravog oslonca u partneru, jer svijestna je mojih kvaliteta ko osoba i ko momak, i zato je spremna i lagati i nebit iskrena i ne zivjeti sa istinom prema meni, jer boji se da ce izgubit me. Ali ako nisam pravi oslonac onda poslje svih lazi,presutkivanja, zakletvi (lazne) itd to sve oprostijo i pokusavo joj pomoci, da shvati da istina oslobadja dusu i nek zivi sa istinom zivotnoj a i tako vjerskoj! Ali nako svega jos uvijek ide ona sa istim grijehom dalje i dublje tone, ali ona to nezeli shvatit i sama sebi priznati a mene jos uvijek laze i ponavlja laz dok nepostane istina do te mjere da sama sebe uvjeri. I nakon svega sta da radim, mogu se moliti za nju da ju Bog progleda i da ju prosvjetli a ja joj uz bozju pomoc mogu oprostiti sve rane i povrede ali to neznaci da cu ici dalje snjom napred. Jer ja zelim da se duhovno obnovim i da zivim sa Isusom i njegovim planovima zame. Zato si kazem i ponavljam uz sve molitve i post Isuse misli ti umjesto mene!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 tra 2013 14:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
kraljdavid...idemo polako dalje...Vec do sada si dosta toga izbacio iz sebe, sto je dobro...I najcesce na takve nutarnje boli dobro je s nekim popricati o tome...Cuti lijepu rijec i malu utjehu daje ohrabrenje i oslobadja straha..a moze da odkrije ukoliko to ne vidimo dobro..to jest vidimo drugacije...doci do pravog prepoznavanja " cijele situacije"..
Jako je loso graditi ljubav na lazima,to je kuca sagradjena na pjesku..Od toga nece biti mnogo koristi....pitanje je samo vremena...dokle ce to potrajati...Tako i toja ljubav s ovom djevojkom je "klimava"....Mi nikada ne mozemo druge mijenjati ,samo sebe mozemo...I nikada nije dobro da postavljamo ultimatum da se osoba promjeni...To ti nisi ucinio i dobro je...S vremenom ces shvatiti da imas dvije opcije...zivjeti s njom takvom kakva jeste ,ili prekinuti vezu ...Ukoliko ona ne osjeca isto prema tebi onda to nije prava ljubav...
Citat:
Ali nemogu joj to dokazati,nego ona sama sebe zeli ubjediti u suprotnos od onog sto je, da bude osoba koja prizna sebi i drugim i svoje lose strane, a ne da laze do beskrajnosti.

Hm...a sta mislis zasto je to tako?,sta ju tjera na to ??
Mozda i ona ima neki veliki problem a nema snage da ti to povjeri...Obicno osobe koje lazu ,lazu najvise samog sebe ,jer lazi kad tad izadju na vidjelo...i s tim samo sramoti sebe ...
Ako ona zeli sebe prikazati u nekom boljem " izdanju" nego sto ona jeste...to sve vide drugi ,i malo tko ce nasjesti na to...Samo bojim se da ona ima nesto sto nije dobro da se javno prica o tome...I ako je rijesila prekuniti s tim,onda treba pricekati da se vidi ,sta je u tom pogledu ucinila,promjenila...Ako se radi o teskom grijehu,ili nekom grijehu ...nitko ne zeli o tome pricati javno ,pogotovo ne pred drugima..Tu trebas biti strpljiv...
Ljepota dolazi iz duse iz nutrine,a i ljubav stanuje u srcu ..sve dolazi iz nutrine...Malo je onih koji gledaju na sminku i masku ,uvjek je vaznije ono sto nas sblizava sa odredjenom osobom...pa neka se radi i samo o dobrom pravom prijateljstvu...Mozda ona ne zna iz bilo koje grazloga da se ponasa drugacije..Mozda ce i ona to jednom shvatiti ...
Zato ti ne preostaje nista drugo nego ozbiljno,otvoreno popricati s njom..o svemu..Ti ako zelis da se ona promjeni,moras joj pokazati svojim djelom...svojom ljubavlju ...da ona to osjeti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr