www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 25 tra 2013 20:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Evo jedan psalam ..o Davidu...

Slika

PSALAM 101 (100)
Lik dobra vladara 101
1 Davidov.
Psalam.
Da zapjevam o dobroti i pravdi,
tebi, Jahve, da zasviram!
2 Razmatrat ću put savršenstva:
kad li ćeš k meni doći?
Hodit ću u nedužnosti srca
u domu svojemu.
3 Neću stavljati pred oči svoje
ništa opako.
Mrzim čovjeka koji čini zlo:
on neće biti uza me.
4 Opako će srce biti daleko od mene;
o zlu neću da znadem.
5 Tko kleveće bližnjeg u potaji,
toga ću pogubiti.
Čovjeka oholih očiju i srca naduta
ja ne podnosim.
6 Pogled upravljam k vjernima na zemlji
da sa mnom stanuju.
Tko hodi putem nedužnim
taj će mi služiti.
7 Neće prebivati u kući mojoj
tko spletke snuje.
Tko govori laži, neće opstati
pred mojim očima.
8 Svaki ću dan istrebljivati
sve zlikovce u zemlji;
iskorijenit ću iz grada Jahvina
sve koji čine bezakonje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 tra 2013 13:38 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 tra 2013 21:08
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
kraljdavid...idemo polako dalje...Vec do sada si dosta toga izbacio iz sebe, sto je dobro...I najcesce na takve nutarnje boli dobro je s nekim popricati o tome...Cuti lijepu rijec i malu utjehu daje ohrabrenje i oslobadja straha..a moze da odkrije ukoliko to ne vidimo dobro..to jest vidimo drugacije...doci do pravog prepoznavanja " cijele situacije"..
Jako je loso graditi ljubav na lazima,to je kuca sagradjena na pjesku..Od toga nece biti mnogo koristi....pitanje je samo vremena...dokle ce to potrajati...Tako i toja ljubav s ovom djevojkom je "klimava"....Mi nikada ne mozemo druge mijenjati ,samo sebe mozemo...I nikada nije dobro da postavljamo ultimatum da se osoba promjeni...To ti nisi ucinio i dobro je...S vremenom ces shvatiti da imas dvije opcije...zivjeti s njom takvom kakva jeste ,ili prekinuti vezu ...Ukoliko ona ne osjeca isto prema tebi onda to nije prava ljubav...
Citat:
Bas to, svaka stvar treba cvrst temelj, da bi se dugorocno moglo zadrzati i oduprijeti svim kusnjma koje zele zaljuljati to sto vec sagradjeno...ali ako vec na pocetku "klimava" temelj tesko ce i buducnost biti cvrsta. Nezelim da se menja zbog mene, niti to trazim, vec mozda u svemu tome sto zelim da shvati sama, da to nije dugorocno rijesenje najprije po pitanju nje a nakraju i drugih ljudi

Citat:
Ali nemogu joj to dokazati,nego ona sama sebe zeli ubjediti u suprotnos od onog sto je, da bude osoba koja prizna sebi i drugim i svoje lose strane, a ne da laze do beskrajnosti.

Hm...a sta mislis zasto je to tako?,sta ju tjera na to ??
Citat:
Puno puta si postavim to pitanje ali nikad konkretno da sam doso do rijesenja. To jedino ona zna i dragi Bog, ali po mojim zakljucima jednostavno se boji istini pogledat u lice i prihvatit ju kakva je, a posljedica toga je da nemoze i biti iskrena do mene, bas zbog tog straha "strah istine"

Mozda i ona ima neki veliki problem a nema snage da ti to povjeri...Obicno osobe koje lazu ,lazu najvise samog sebe ,jer lazi kad tad izadju na vidjelo...i s tim samo sramoti sebe ...
Ako ona zeli sebe prikazati u nekom boljem " izdanju" nego sto ona jeste
Citat:
moze ona nama "glumiti" ali nikad nemozes sebi glumiti
...to sve vide drugi ,i malo tko ce nasjesti na to...Samo bojim se da ona ima nesto sto nije dobro da se javno prica o tome...I ako je rijesila prekuniti s tim,onda treba pricekati da se vidi ,sta je u tom pogledu ucinila,promjenila...Ako se radi o teskom grijehu,ili nekom grijehu ...nitko ne zeli o tome pricati javno ,pogotovo ne pred drugima..Tu trebas biti strpljiv...
Ljepota dolazi iz duse iz nutrine,a i ljubav stanuje u srcu ..sve dolazi iz nutrine...Malo je onih koji gledaju na sminku i masku ,uvjek je vaznije ono sto nas sblizava sa odredjenom osobom...pa neka se radi i samo o dobrom pravom prijateljstvu...Mozda ona ne zna iz bilo koje grazloga da se ponasa drugacije..Mozda ce i ona to jednom shvatiti ...
Zato ti ne preostaje nista drugo nego ozbiljno,otvoreno popricati s njom..o svemu..Ti ako zelis da se ona promjeni,moras joj pokazati svojim djelom...svojom ljubavlju ...da ona to osjeti!

Citat:
Bas u tome i je problem, kad o problemu zelim popricat otvoreno (100% otvoreno) i iskorijenit ga, i kaze iznjela sam sve sta imala i bila iskrena, e tad vrijeme ucini svoje i izadje na vidjelo da ipak djelomicno bila otvorena- iskrena i tako onda iznova. Onda se pocnem sam sebe pitati, zar grijesim ja sto se borim za istinu za iskrenu i cvrstu ljubav ili jednostavno previse trazim- zar je to stvarno to puno ako trazis od nekoga iskrenost?


Otvori se, čovječe, istini i ona će te sama pronaći, zahvatiti i osloboditi te samodostatnosti i oholosti, ponosa i hvaljenja! Istina je to koja te ne želi raniti niti osakatiti, nego istina koja te želi dovesti do punine života, sazrijevanja u Gospodinu. I ne ćeš se tada ničega bojati, i ne će ti biti problem stati iza svojih riječi, iza svojih djela, iza svojih razmišljanja! Bog te želi sretnog i zadovoljnog, a to možeš biti samo ako si sretan u sebi samome i zadovoljan s onim što ti On daje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 tra 2013 20:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
:b112:
Bog te želi sretnog i zadovoljnog, a to možeš biti samo ako si sretan u sebi samome i zadovoljan s onim što ti On daje!

Tako je!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr