www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 15:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 08:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Fides sudeći po nabrojanim izvođačima čini mi se da imamo sličan ukus :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Carmina Burana
PostPostano: 08 sij 2008 17:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 stu 2007 19:03
Postovi: 122
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imam jedno pitanje.!
Meni je opera Carmina Burana prekrasna-ali neznam ima li tu šta
nekršćansko-jer neznam o čemu pjevaju.?
Pa sam mislio link staviti na forum-ali rekoh idem prvo pitati.
Zna li netko-hm?...
Unaprijed se zahvaljujem...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 17:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ako pjevaju fals onda ima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 19:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 stu 2007 19:33
Postovi: 327
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
Fides sudeći po nabrojanim izvođačima čini mi se da imamo sličan ukus :grlim te: :grlim te: :grlim te:


moguće, moguće!

a reggae? jel tu vrstu glazbe slušaš?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 20:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
OLIVER DRAGOJEVIC - MENI TREBAS TI

necu srebro, necu zlato
ni bogatstvo cijelog svijeta
hocu samo da me ljubis ti

necu mjesec, necu zvijezde
niti sunce da me grije
tvoga neba zelim sjaj

ti si srebro, ti si zlato
ti bogatstvo kojeg nemam
mog zivota smisao si ti

budi moja sjajna zvijezda
dio neba kojeg trebam
njeznosti mi svoje daj

meni trebas ti da me volis
meni trebas ti ceznjo dugo
meni trebas ti da me vodis
meni trebas ti za ljubav

meni trebas ti da me volis
meni trebas ti ceznjo duga
meni trebas ti da me vodis
meni trebas ti za ljubav
:r086:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 22:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Huh! Neznam o čemu pjevaju ali svjedno mi je kad je opera savršena. Sve pet!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 22:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fides1 napisao:
Thompsonovac napisao:
Evo jedna meni draga duhovna pjesma koju Tiho Orlic pjeva s mojim bivsim profesorom iz vjeronauka:

Izvođač: Tiho Orlic, Ivo Šeparovic & Bljesak
Tekst: Tiho Orlic
Glazba:Tiho Orlic
Aranzman: Tiho Orlic

ISUSE MOJ

Teško vrijeme u mom srcu kiše padaju
Ljudi svoju dušu lako vragu prodaju
Ooo, al blizu je vrijeme, blizu je spas
Isuse od lažne riječi čuvaj nas

Isuse moj, Isuse moj
Otri suze s naših lica
Mi smo samo tvoja dica
O Isuse, Isuse moj

Tajna sedam zvijezda, sedam anđela
Sedam čaša Božjeg gnjeva i ključ od bezdana
Sveži Sotonu za vjeke vjekova
Oslobodi nas okova

Isuse moj, Isuse moj
Otri suze s naših lica
Mi smo tvoja vjerna dica
O Isuse, Isuse moj

Onaj koji služi tebi doći će u raj
Jer ti si početak i kraj


e čula sam tu pjesmu par puta na radiju i mogu reć da je pjesma stvarno predobra...


Eto samo da kažem tu pjesmu je napisao i pjeva je Tiho Orlic čovjek koji obožava Iron Maiden i koji su mu uzor. Pa vi dalje govorite nešto protiv njih, kako su sotonisti. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 23:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ma...neam sta govorit to su cinjenice..uostalom to govori naziv njihove grupe i rijeci pjesama...a koga orlic obozava i ko mu je uzor u to ne ulazi..sta je orlic vec samo obican covijek :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 23:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 stu 2007 19:03
Postovi: 122
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ivana7 napisao:
ma...neam sta govorit to su cinjenice..uostalom to govori naziv njihove grupe i rijeci pjesama...a koga orlic obozava i ko mu je uzor u to ne ulazi..sta je orlic vec samo obican covijek :lol:


U potpunosti se slažem sa ovim...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 23:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nema mi druge engo objasniti o čem us tu radi:
Moje glazbeno razvijanje je teklo na neobičan način, kao klinac sam vrijeđao slušatelje Iron Maidena kao da su oni sotonisti itd.. Ali kad sam davno čuo da ih Thompson i Slaven Bilić obožavaju i da je Thompsonu jedina neostvarena želja da pjeva s Bruceom Dickinsonom (frontmanom Maidena) mene je taj bend počeo jako zanimati, tako da sad već mogu reći da sam studirao Iron Maiden (haha)!
Preslušao sam sve njihove pjesme i sve im tekstove znam napamet, a neke pjesme znam i odsvirati na gitari. To sa AC/DC-om i Stonesima je mnogo drugačija priča nego je to s Maidenima iako se na prvi pogled čini drugačije. Svi bi prije rekli da su Maideni sotonisti nego Stonesi zbog Eddiea, maskote Iron Maidena koji je pola zombij, pola kostur, ali to me ne opterećuje. AC/DC kroz zafrkanciju promovira zlo i vraga, što je sličan slučaj i sa Stonesima. Dok su Maidenove pjesme velikim djelom ozbiljne i nema tu neke zafrkancije...Crkva je početkom osamdesetih osudila Maidenov album The number of the Beast zbog javnog propagiranja sotonizma. I to je jako pogodilo članove toga benda koji su se odmah ogradili od toga. Naime, o čemu je riječ u tome albumu (ja vjerujem da ti znaš za taj album), istoimena pjesma s tog albuma počinje citatom iz Knjige Otkrivenja koji glasi ovaku u prijevodu:"Jao vama zemljo i more, jer vrag siđe k vama sa Zvijeri bijesan veoma, znajući da ima malo vremena. U koga je uma neka odgonetne broj Zvijeri. Broj je to jednog čovjeka, a to je 666." Autor te pjesme Steve Harris (ateist) kaže da mu ni na kraj pameti nije bio cilj širiti sotonizam već je samo ispričao svoj san koji je opisao u toj pjesmi, a taj citat iz Biblije mu je pomogao da shvati svoj san. Ostali članovi benda su svi protestanti, osim bubnjara koji je katolik koji je izjavio da ne vidi problema u toj pjesmi. No, da bi se razumila ta pjesma i istoimeni album trebalo je poslušati i zadnju pjesmu na albumu koja dokazuje Maidenove stavove i razmišljanja. Naziv te pjesme je Hallowed be Thy name (sveti se ime Tvoje),a također ju je napisao Steve Harris, ateist, koji je u pjesmi pokazao svoje sumnje da Bog ipak postoji, jer u pjesmi je glavni lik na samrti jer čeka smaknuće na koje je nepavedno osuđen. I u posljednji čas on zaziva ime Gospodnje i nije mu žao što će umrijeti. No, to nije bilo dovoljno protestantskoj Crkvi u Americi koja ih je stalno napadala, pa su konačno htjeli skinuti ljagu sa sebe svojim sljedećim albumom Piece of Mind (1983.) s kojim su prestali svi napadi na njih. Nakon toga je Maiden postao sve popularniji i izdao je desetke albuma i ovo ljeto će hvala Bogu nastupati na Poljudu kod nas i mogu se kladiti da se nitko neće buniti od strane Crkve i nitko se dosad nije bunio jer su dokazali da nisu sotonisti. A u svečanoj loži će biti njihov poznanik i prijatelj Slaven Bilić i naš najpopularniji pjevač Thompson. Jeslili znao da su oni najomiljeniji bend Hrvata ?! Ako vas ni to nije dovoljno razuvijerilo znam par dobrih svećenika koji slušaju tu vrstu glazbe i Iron Maiden. Glavne teme tog benda su uvijek bile: smrt, život, pakao, raj, strah, smisao života, zlo, dobro i njihova međusobna borba. Eto na novom albumu koji je izašao 2006. kažu u jednoj pjesmi tužnim glasom :"Holy Father, we have sinned." Poslušaj njihovu pjesmu Angel and the Gambler u kojem anđeo dolazi spasiti kockara, pa mu kaže:"Dont you think I can save you?!" .Poslušaj Sign of the Cross, Revelations, Brighter then a thousands Suns, Lord of Light, Pilgrim itd... Osobno smatram da se oni još nisu potpuno opredijelili za čvrstu vjeru u Boga, već i dalje lutaju u potrazi za smislom i to ih čini se zabavlja...Eto ,nikoga ne tjeram da ih sluša već tražim da nevrijeđate katolike koji ih slušaju. Svaki dan se molim Bogu i svaku sam nedjelju na misi kao i prije dok nisam slušao taj bend. A u nazivu benda ne vidim nikakav problem, jer to je baš heavy naziv (ne mogu ih zamisliti da se na primjer zovu Apple ili tako nešto). A naziv bendu dao je Steve Harris dok je gledao film Iron mask. Hvala na razumijevanju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr