www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 09:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 551 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 56  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 22:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
E ovo cu skinuti.Hvala Santino.:grlim te:
Usput sinoc sam gledao Padre Pio i dan prije The Final Inquiry.Ok su filmovi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 23:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvala Santino, baš ću skinuti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2009 14:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
haha Tiho. Dobra priča. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2009 22:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
VELIČANSTVENA TIŠINA-što reći veličanstveno gledala sma ga još prije nekoliko mjeseci...oduševljena veoma kartuzijom.. veoma veoma :D :D :D Svakako preporučam..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 11:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
gledala sam neku vecer na slovencima Adams Apples ( Adamove jabuke), danski film A.T. Jensena iz 2005, cini mi se.
ne znam niti sama u koji bih ga zanr smjestila. trailer nije pogodjen, gotovo da sugerira kako se radi o hororu. film je smjesten u zanr komedije, ali je puno vise od toga. komedija i drama u jednom, topli njezan, snazan film. brutalne i teske scene kojih ima, ne smetaju, jer nisu same sebi cilj. podloga ili ideja filma je svakako knjiga o Jobu. jako mi se svidio i htjela bih ga opet pogledati, po mogucnosti sa hrv.titlom.
svidjet ce se onima koji naginju art filmu (glazbena podloga, izbor glumaca, kamera - sve toliko drukcije od onoga cime smo zasuti), ali i crnom humoru, i onima koji su citali Joba. koji pak nisu, potegnut ce za Biblijom :wink:
i da, trebam pomoc u nalazenju ovog filma! smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 12:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BiTLorD napisao:
1. The Passion of the Christ (2004)*
2. The Sound of Music (1965)
3. A Man For All Seasons (1966)
4. The Song of Bernadette (1943)
5. It’s a Wonderful Life (1946)
6. The Ten Commandments (1956)
7. The Scarlet and the Black (1983)
8. Jesus of Nazareth (1977)
/cut/


nije moj popis... ali djeluje mi cist ok... da se nesto izabrati :lol: :lol:

Dosta sam filmova s ovoga popisa već gledao. One koje nisam pomalo skidam s neta i gledam. Sinoć sam tako gledao:

80. The Gospel of John (2003)

Nije neke posebne umjetničke kvalitete, ali nije ni loš; doslovno se drži Ivanovog evanđelja i stvarno mi se sviđa. Za razliku od "Pasije" Mela Gibsona.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 12:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Timotej napisao:
Dosta sam filmova s ovoga popisa već gledao. One koje nisam pomalo skidam s neta i gledam


neke filmove sa popisa je tesko i nac... pogotovo one starije filmove...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 16:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
dragi prijatelji,vidim doista da ima jako lijepih i poučnih filmova vjerničkog karaktera...no,nebi bilo zgorega,da svi vi koji ste informatički bolje "potkovani",onako step by step,pokušate napisati kako i na koji način bi se ti filmovi mogli skidati i kasnije gledati na svom računalu...ako nije,a vjerujem da nije problem,eto prilike da i oni malo manje poznavatelji istog,mogu to s lakoćom učiniti..nadam se da će s e mnogi složiti s ovim prijedlogom... :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 17:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
dragi prijatelji,vidim doista da ima jako lijepih i poučnih filmova vjerničkog karaktera...no,nebi bilo zgorega,da svi vi koji ste informatički bolje "potkovani",onako step by step,pokušate napisati kako i na koji način bi se ti filmovi mogli skidati i kasnije gledati na svom računalu...ako nije,a vjerujem da nije problem,eto prilike da i oni malo manje poznavatelji istog,mogu to s lakoćom učiniti..nadam se da će s e mnogi složiti s ovim prijedlogom... :wink:

Pa evo, kompjuteri su mi hobi ravno 25 godina, već dugo se njima bavim i profesionalno, kao sysadmin, i imam nekoliko svjetski priznatih certifikata (Cisco, Microsoft, CompTIA). 8) :D

Budući da je pitanje prejednostavno za mene, neka netko drugi odgovori. :lol: :lol: :lol:

Šala mala. Dakle, postoji više načina za skidanje i razmjenu (uglavnom ilegalnih) sadržaja na internetu. U zadnje vrijeme najpopularniji su tzv. torrenti.

Torrenti su mali fajlovi (s ekstenzijom .torrent) u kojima su zapisani detaljni podaci o serverima na kojima se nalazi stvarni sadržaj koji želimo skinuti (filmovi, glazba, aplikacije, itd.) Ti 'serveri' su zapravo računala drugih korisnika koji dijele dotične sadržaje. Oni koji na svom disku imaju cijeli film (ili što već) nazivaju se seed-eri a oni koji još nemaju sve dijelove filma (ili čega već) nazivaju se leech-eri. (Pijavice, hehehe.) Što više ima seedera i leechera to je brži download, jednostavno. Nemojte skidati torrente za koje piše da ima 0 (nula) seedera - ako se origirnalni seeder ne pojavi, nećete ih moći skinuti do kraja, koliko god bilo leechera. :wink:

Dakle, potrebno je negdje skinuti takve .torrent fajlove i pokrenuti ih u nekom torrent klijentu - programu koji zna pročitati torrent fajlove i pronaći konkretni sadržaj na netu. Najpopularniji takav klijent program jest µTorrent (mikro torrent), besplatni i maleni program koji se može skinuti ovdje:

http://www.utorrent.com/

Sajtova na kojima se mogu skinuti torrent fajlovi ima cijelo mnoštvo. Ja osobno gotovo isključivo koristim The Pirate Bay:

http://thepiratebay.org/

Evo, primjerice, film koji sam sinoć gledao može se skinuti s ove stranice:

http://thepiratebay.org/torrent/4357325 ... John_(2003)

Treba samo kliknuti na "Download this torrent", i ako već imate instaliran utorrent na kompjuteru, izabrati "Open with ... utorrent.exe". Download filma će odmah krenuti! :)

Sad dolazimo do "kvake 22", problemčića od kojeg pate svi P2P (peer-to-peer) programi, pa tako i utorrent. Naime, da bi download išao maksimalnom brzinom, morate i vi nešto dijeliti s ostalim korisnicima. Morate biti 'serveri', drugi se korisnici moraju moći spojiti na vaše računalo. Da biste to omogućili, na ADSL modemu/routeru se mora propustiti onaj port koji koristi klijent program.

Koji je to port, treba pogledati u opcijama utorrenta: Options | Preferences | Connection | Listening port

Zatim u opcijama routera treba napraviti tzv. port forwarding - propustiti promet na portu koji pročitamo u opcijama utorrenta. (Kod mene je primjerice 61892)

Kako to napraviti, na žalost, ne mogu detaljno objasniti, jer je procedura različita od routera do routera. Javite koji model routera imate, pa ću objasniti za svaki model posebno - nema problema. :wink:

Ako što nije jasno, slobodno pitajte. Pozdrav svima!

smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 17:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Ako što nije jasno, slobodno pitajte. Pozdrav svima!


.eto neke vajde i od tebe..
..dal si kužiš i u midi program..midi snimanje.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 551 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 56  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr