www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 tra 2010 11:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ovdje ću premjestiti neke clipove što su u arhivi a od tamo izbrisati post. Bit će dosta youtuba na engleskom, žao mi je. Što bude kratko pokušat ću prevesti.


Što je to?




-Što je to?
-Papiga.
-Što je to?
-Upravo sam ti rekao oče, to je papiga.
-Što je to?
-Papiga oče, papiga. P-a-p-i-g-a!
-Što je to?
-Zašto radiš ovo? Toliko sam ti puta rekao da je to papiga! Zar ne shvaćaš? Gdje ćeš?
(Otac ode u kuću, donese dnevnik i poda sinu da pročita.)
-Naglas..
-Danas moj najmlađi sin, koji je prije nekoliko dana napunio 3 godine sjedio je s menom u parku kad je papiga stala ispred nas. Sin me je pitao 21 put što je to i ja sam 21 put odgovorio da je to papiga. Svaki put kad bi me pitao zagrlio sam ga, opet i opet...bez ljutnje, osjećajući ljubav prema svome malom sinu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2010 11:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala


Prijevod Berno:

Godine 1984. bio sam "potpuna katastrofa": ovisnik o drogama, besku?nik na ulicama L.A. -a. Onda sam se vratio u maj?inu ku?u, koja je bila dobro mjesto za boraviti jer u to vrijeme moja majka je bila kao jedna od onih starih talijanki ?ija je mala ku?a imala mnogo katoli?kih stvari unuta: biblija, križeva, krunica, svetih slika i kipova, svete vode... E sada vrag je primio poprili?no batina tu. Dakle meni je bilo dobro biti tu, da pobjegnem od "lošeg života" kojeg sam živio. Sje?am se no?i 24.6.1984. Imao sam sklonosti samoubojstvu, iako to nikada nisam pokušao u životu, ali tako sam se osje?ao, "mislim" (želim re?i) da su sve sile zla "jahale" na mojim le?ima i rušile me dolje. I bilo je tako godinama. Sje?am se da sam te no?i rekao "Bože ako si stvaran, a ja ne znam jesi li, jednostavno više ne znam, onda bolje pomozi mi jer ?u ja umrijeti jako brzo". I te no?i imao sam jako ?udno iskustvo koje ne?u ni pokušavati objasniti vama, ni ja ga ne razumijem, zapravo nije ni važno. Ali osjetio sam milosr?e Božje. Sad nisam imao vizije, nisam ?uo glasove, ništa takvo, samo sam imao veoma dubok osje?aj mira, možda onog mira koji prelazi svo shva?anje o kojem govori Biblija, došao je u mene i ?itavu no? ja se nisam mogao pomaknuti, bio sam imobiliziran mirom. Ujutor me pustio taj mir i ja sm znao jednu stvar: znao sam Božje ime. Znao sam da je Božje ime milosr?e. Božje ime je milosr?e. Plakao sam "suze pokajanja" i znao sam da me Bog voli. Bez ikakve sjene sumnje znao sam da me Bog voli, i znao sam da mi je oprostio moje mnogobrojne grijehe. Ali naravno samo da bi bio siguran rekao sam svojoj majci to jutro: mislim da bi želio oti?i na ispovjed. Sad, nemate pojma znaa?enja te izjave, i pokušavaju?i da se ne osvjesti rekla je OK. Ali ja sam rekao ne želim i?i na bilo koje mejsto, htio bih oti?i na neko posebno mjesto. Rekla je Ok, znam ja kamo da te odvedem. I tkao majka me odvela (*neki grad) svetište sjeverno-ameri?kih mu?enika. Hodali smo i ja sam htio oti?i na ispovjed. Vidio sam sve?enika i rekao mu da se želim ispovjediti. On mi je rekao da ide slaviti misu, ali idi dole do ureda, dole je stari sve?enik, on ?e poslušati tvoju ispovjed. Bi osam prestrašen na smrt, ali otišao sam dole i pitao sam ga mogu li se ispovjediti, a on je rekao možeš. Kleknuo sam i krenuo se ispovjedati: "Zadnji put sam se ispovjedio prije 20 godina" (ovo malo na "naški", prijevod bi zapravo bio - blagosovite me o?e jer griješio sam, 20 je godina od moje posljednje ispovjedi). Napravio sam dobru ispovjed, najbolju što mogao. Sve ?ega sam se mogao sjetiti, napravio sam ono što se zove (*ne znam ovu rije? prevesti) ispovjed. Sve?enik je podigao svoju ruku i iz njegovih usta ja sam ?uo ove rije?i: "Odriješujem te od grijeha tvojih. U ime Oca, Sina i Duha Svetoga". Zatim je rekao "Ovo je sjajan trenutak, to?no je 15:00 sati, sat milosr?a, sad kada je Isus umro za tebe na križu". I rekao je "Ali ima još nešto, osje?am da ima još nešto ?ak više od ovoga". I ja sam rekao "Znam što je to o?e". Odgovorio je "Znaš?". Rekao sam "Da. Pozvan sam da budem sve?enik". E sada to je bio starac. I ne znam koliko mu je snage bilo preostalo u životu ali se onako tresao u stolici i rekao "pppaaaa sve je mogu?e sa Bogom". 7 godina poslije, Bazilika sv. Petra, nedjelja Trojstva 1991., moja majka je bila tamo, bio sam zare?en. Otišao sam gore pred papu Ivana Pavla II, njegove ruke spustile su se na moju glavu, u formi sakrameentu Svetog reda, i sjetio sam se gdje sam bio. Sjetio sam se tame, i svih borbi i svih boli i svih grijeha. Oh, sjetio sam se gdje sam bio. Ali znao sam gdje sam u tom trenutku. Bio sam zare?en sve?enika, izašli smo vani i 10000 ljudi je "navijalo" (klicalo), 3 zbora su pjevala. Sljede?eg dana imali smo procesiju po bazilici sv. Petra dolje u kriptu. Moja majka je bila tamo, neki sve?enici iz mog reda, i slavio sam svoju prvu Misu ispod samih kostiju sv. Petra u "Klementiskoj kapelici" u kripti bazilike. Slavio Misu prvi put. I sje?am se da je jedan od naših sve?enika rekao "Dobro je da smo ovdje". Poslije mise zahvaljivao sam i hodao po bazilici sv. Petra, i iz sjene sam ?uo ?ovjeka kako šapu?e "psttt, o?e, o?e" i mahao mi je da do?em bliže, rekao je "o?e želio bih se ispovjediti". I sje?am se kako sam pomislio "mogu ja to". I napravio je prelijepu ispovjed. Po?eo je sa "blagosovite me o?e jer griješio sam, 30 je godina od moje posljednje ispovjedi". Ispovjedio je svoje grijehe i po prvi put u svom životu ja sam podigao svoju ruku i te prelijepe rije?i izašle su iz mojih usta: "Odriješujem te" - to Isus govori kroz mene, ne ja, ne mogu ja ništa u?initi, Isus to govori: "Odriješujem te od grijeha tvojih. U ime Oca i Sina i Duha Svetoga". I "kunem se" (zakleo bih se) mogao sam skoro ?uti lance kako padaju sa tog ?ovjeka na kameni pod. (*nešto što ne znam prevesti), osloboditi zarobljene. I 3 godine poslije, možda su bile 2, bio sam na Floridi, propovjedao, i moj otac je došao prvi put da me ?uje kako propovjedam. Slišao me je 2 dana, i onda je morao oti?i to tre?e jutro. Rekao je "imaš li minutu za svog starog". Rekao sam "naravno tata", mislio sam da ?emo oti?i na doru?ak kao što smo išli svako jutro. Rekao je, "?uj, želio bih se ispovjediti". I odveo sam ga u (*ne znam prevesti), i kelknuo je. Moj stari je bio "tvrd momak" (sad se ne mogu sjetiti našeg izraza) u svoje vrijeme, tvrdoglav... Ali sada je bio star, nije bio mlad i bio je pobije?en godinama i boleš?u. I zapo?eo je: "blagosovite me o?e jer griješio sam", ?uo sam kako to izlazi iz ustiju mog oca. "Blagosovite me o?e jer griješio sam, 50 je godina od moje posljednje ispovjedi". I napravio je prelijepu ispovjed u suzama, na koljenima. I ponovo sam podigao ruku i te rije?i izašle su iz mojih usta: "Odriješujem te od grijeha tvojih. U ime Oca i Sina i Duha Svetoga". Prve rije?i iz usta mog oca bile su: "Bio sam u tamnici veoma dugo, ali sada sam slobodan, sada sam slobodan". Bra?o i sestre to je naša crkva. To je ljepota Katoli?ke crkve. Znajte što imate, dijelite što imate, živite što imate i hodajte pouzdano u budu?nost jer Bog zna vaše ime. I voli vas. I ?eka vas, i možete u?initi bilo što u svetom imenu Isusovom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2010 11:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala


Potencijal za veli?inu po?inje upravo tu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2010 15:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Malom robotu je dan dar života ali samo s jednom manom, dužinom kabela za struju. Kad se znatiželjna ptica pojavi na prozoru radne sobe, robot zaželi živjeti vanka izvan njegovog dometa.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2010 15:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
A worker in a factory learns a lesson about life. When is enough?

Nominated for Oscar.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2010 11:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala


Sveti Maksimilian Kolbe, franjevac, umro u II.Svjetskom ratu. On i drugi fratri su organizirali sklonište za 3000 ljudi, me?u kojima 2000 židova, i brinuli se o njima. 1931 uhi?eni i odvedeni u koncentracioni logor u Aušvic. U logoru se molio, pomagao i ispovijedao zatvorenike. Zatvorenici su ponekad preko no?i dopuzal...i do njega, da mu budu blizu i dobiju utjeku. Maksimilian im je govorio da oproste Njemcima. 10 ljudi je poslano da umru od gladi i že?i, me?u njima jedan ?ovjek koji je bio otac. Sveti Maksimilian Kolbe je pitao dali može zauzeti mjesto tog ?ovjeka, pošto taj ?ovjek ima ženu i djecu. Dok su ostavljeni da gladuju i že?aju, fratar Maksimilian Kolbe je poticao druge da mole, meditiraju i razmišljaju o muci Kristovoj. Nakon 2 tjedna, ?etvorica su bila živa me?u njima i fratar. Fratar je s molitvom na usnama primio inekciju za smaknu?e.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 tra 2010 16:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 svi 2010 17:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2010 12:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala


Rije?i koje ?ete ?uti su istina. Promijenit ?e vam život ako dopustite, jer dolaze iz samog Božijeg srca. On vas voli, i on je otac kakvog ste ?ekali cijeli život. Ovo je Njegovo ljubavno pismo tebi!

"Dijete moje.. Mogu?e da me ne poznaješ,ali ja o tebi sve znam. Znam kada sjedaš i kada ustaješ. Sve tvoje staze su mi poznate pa i svaka vlas na tvojoj glavi je izbrojena. Sazdan si prema mome oli?ju. Nalaziš se u meni, gdje se kre?eš, mi?eš i postojiš. Znadoh te prije nego si za?et u maj?inoj utrobi. Izabrao sam te još kada sam planirao stvaranje.
Tvoj život nije slu?ajnost. Jer svi su tvoji dani u mojoj Knjizi zabilježeni. Ja sam bio taj koji je odredio pravo vrijeme tvoga ro?enja i mjesto tvoga življenja. Na?injen si ?udesno i predivno, jer ja sam te satkao maj?inoj utrobi. Ja sam te na dan tvojega ro?enja izveo na svijet. Oni koji me ne poznaju krivo me predstavljaju. Ja nisam udaljen i gnjevan, ve? sam izražaj savršene ljubavi,a žudnja mi je da tu svoju ljubav obilato na tebe izlijem i to jednostavno zato što si moje dijete,a ja tvoj Otac. Pružam ti više nego ti je tvoj zemaljski otac ikada mogao pružiti. Zato što sam ja savršeni Otac. Svaki dobri dar kojega primaš dolazi iz moje ruke jer se brinem za tebe i podmirujem sve tvoje potrebe. Moj plan za tvoju budu?nost je uvijek ispunjen nadom zato što te ljubim ljubavlju vje?nom. Moja razmišljanja o tebi su bezbrojna i ne mogu se izjedna?iti s pijeskom na morskoj obali. Nad tobom se radujem pun veselja i nikada ti ne?u prestati ?initi dobro jer ti si moje blago. Želim te ?vrsto utvrditi svim srcem svojim, svom dušom svojom i želim ti objaviti predivne i nedoku?ive tajne. Ako me potražiš svim svojim srcem, na?i ?eš me. Raduj se u meni i ja ?u ispuniti sve želje tvoga srca jer ja sam taj koji proizvodi u tebi te želje. Ja sam u stanju u?initi neograni?eno više nego ti možeš i pomisliti jer nitko te ne može utješiti i ohrabriti kao ja. Ja sam tako?er i Otac koji te tješi u ma kakvim nevoljama. Kada si bio skršena srca, bio sam ti blizu. Nosio sam te blizu svoga srca, kao što pastir nosi janje u svojemu naru?ju. Dolazi dan kada ?u otrti svaku suzu s tvojega lica i uzet ?u svaku bol koju si podnosio ovdje na zemlji. Ja sam tvoj Otac i ljubim te isto kao što sam ljubio svojega Sina Isusa. Jer je u Isusu moja ljubav prema tebi savršeno objavljena. On je potpuni izražaj moje biti. On je došao prakti?no pokazati da sam za tebe, a ne protiv tebe i da ti kaže da ja ne brojim tvoje grijehe. Isus je umro radi toga da se mi, ti i ja, izmirimo. Njegova smrt je najuzvišeniji izražaj moje ljubavi prema tebi. Dao sam sve što sam ljubio, samo da bi mogao pridobiti tvoju ljubav. Ako primiš moj dar, mojega Sina Isusa, mene primaš i nikada te više ništa ne?e mo?i opet odvojiti od moje ljubavi. Vrati se ku?i O?evoj i ja ?u sazvati najve?u veselicu kakvu nebo još nije vidjelo. Oduvijek sam bio Otac nebeski i uvijek ?u Otac i ostati.
Sada ?u ti postaviti najvažnije pitanje tvoga života:

Želiš li i ti biti moje dijete ?

Željno o?ekujem tvoj odaziv."

S ljubavlju,
tvoj tata,
Svemogu?i Bog!

(svaka re?enica je iz Biblije) :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2010 19:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr