www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 13:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 19 svi 2010 19:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 kol 2009 17:03
Postovi: 35
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vox napisao:
....



Preporučam film Metastaze ako nisi gledala. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 svi 2010 19:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mi_ha_el napisao:
vox napisao:
...



Preporučam film Metastaze ako nisi gledala. :grlim te:


autor?? o čem?? ko?? :?:


Zadnja izmjena: vox; 24 svi 2010 09:43; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 svi 2010 20:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 kol 2009 17:03
Postovi: 35
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vox napisao:
Mi_ha_el napisao:
vox napisao:
...



Preporučam film Metastaze ako nisi gledala. :grlim te:


autor?? o čem?? ko?? :?:


Naš proslavljeni redatelj Branko Schmidt, možda ga znaš iz filmova Vukovar se vraća kući ili Đuka Begović, iako tematike nemaju nikakve veze jedna s drugom.

Film je po mom skromnom možda i najbolji snimljen u povijesti kinematografije, ako uvažimo činjenicu da su mnoga remek djela snimljena na gotovim književnim djelima ili povijesnim činjenicama pa ih ne možemo računati. Meni je uz sam bok s Kurosawinih Sedam samuraja, čak i ispred. Metastaze su zamišljena kao tragedija, ali pretvorile su se u satiru društva kao moderne Balade Petrice Kerempuha. Nisu nastale na predlošku nego na promatranju svijeta u kojem redatelj živi.


Postoje dvije vrste ljudi koji će gledati ovaj film :

Prvi su oni koji će vidjeti beznađe, vulgarnost, alkohol, psovke, nasilje i zgražati se nad time, proglasiti film promašajem, upaliti televizor i okrenuti na program gdje zvijezde pjevaju.


Druga pak vrsta ljudi će na trenutak zaboraviti da gledaju film i prisjetiti se svojih škola, kafića, ulice u kojoj su odrasli i osjetiti iskreno suosjećanje s likovima. Prvotni osjećaj šoka pretvorit će se u nevjericu, kao : Pa ja to gledam svaki dan, ali nitko još nikad nije snimio film o tome ! Kako film odmiče svi poroci društva postat će nenamjerni predmet sprdnje i onda će se prije ili kasnije svakome upaliti žaruljica da u životu mora postojati nešto bolje od toga.

Ovi drugi ljudi su oni koji su prepoznavši se u filmu odlučili promijeniti svoj život. To su roditelji koji će ugasiti Ples sa zvijezdama i posvetiti se djetetu da i ono jednog dana ne bi završilo s hepatitisom jetre kao Kizot, oni koji će u svakom pozivu ravnatelja u školu gledati još jednu ciglu kojom se stvara jedan Krpa, u kupovanju skupih stvari sinu opasno približavanje trenu kad će njihov ponos šmrkati bijelo i karijeru menadžera zamijeniti za mjesečne izlete u Bosnu. Djevojke koje će uvidjeti da se Krpu ne može promijeniti, i dječaci koji će shvatiti da je ono što se događa na zelenom travnjaku uz pivu tuđi uspjeh i odlučiti da ne žele biti samo promatrači. To su ljudi koji će izaći u svijet i pokušati ga promijeniti.

Sad sam tek shvatio da sam možda osvrt trebao napisati drukčije. Kad god pričam s tobom (ono o Horusu) imam dojam da pričam sa ženom od sedamdeset godina. Možda je zbog avatara.

I onda skužim da ti nemaš još ni trideset i da će ovako mlada osoba sigurno biti jedna od ovih drugih !

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr