www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 04:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 vel 2008 17:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
danas lijepo idem iz skole i udem u tramvaj sa jednim kolegom iz razreda... prije ulaska u tramvaj slusao sam duhovnu glazbu koju sam skinuo sa TT i sad da ne duljim u jednom trenutku pitao me je sto slusam. Nisam mu bas htio odgovorit pa sam presutio i on je poceo pogadat. Prvo me je pitao da li slusam Techno (to je glazba moje proslosti) i rekao ja njemu da ne. I krene on opet pogadat i rekne duhovne... ja sam se skamenuo kako li je samo mogao pogodit... ali to je bio tek drugi pokusaj a koliko samo glazbe ima na ovom svijetu... kao najveca slucajnost bas sam na mobitelu stavio naslov Duhovne kao sto je i on rekao... sad ja polako pocnem govoriti kako su me danas vjerojatno prevarili za 50 lipa u kantini sto je sitnica i on meni pocne naravno prostacit i iskazivat mrznju prema toj osobi jer je ocito da zna varati ljude (jednom decku je dao 4 liazljke a platio ih je 5 itd.). Pocnem ja sad malo njemu govoriti o moralnu kako bi ja radije bio gladan kruha nego isao varati ljude i krasti. I pazite sad njegov odgovor je bio:" Joj kako si ti naivan. Tako nikad u zivotu neces uspijeti i uvijek ce te varati i propast ces." (slicnim rjecima). Vidio sam da je jako tvrdog srca i da necu uspijet priblizit mu Krista a bas sam mu htio dati psalme koje sam isprintao i koji mi srce diraju... zao mi ga je jako jer ima iste zdravstvene probleme kao i ja i znam kroz sto prolazi i nije mu lako jer sam ja kroz to prolazio gotovo godinu dana... Htio sam mu pomoc a vidim da ga je mrznja potpuno zaokupila...

zanima me vase misljenje braco i sestre

lp i bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2008 18:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
BiTLorD napisao:
danas lijepo idem iz skole i udem u tramvaj sa jednim kolegom iz razreda... prije ulaska u tramvaj slusao sam duhovnu glazbu koju sam skinuo sa TT i sad da ne duljim u jednom trenutku pitao me je sto slusam. Nisam mu bas htio odgovorit pa sam presutio i on je poceo pogadat. Prvo me je pitao da li slusam Techno (to je glazba moje proslosti) i rekao ja njemu da ne. I krene on opet pogadat i rekne duhovne... ja sam se skamenuo kako li je samo mogao pogodit... ali to je bio tek drugi pokusaj a koliko samo glazbe ima na ovom svijetu... kao najveca slucajnost bas sam na mobitelu stavio naslov Duhovne kao sto je i on rekao... sad ja polako pocnem govoriti kako su me danas vjerojatno prevarili za 50 lipa u kantini sto je sitnica i on meni pocne naravno prostacit i iskazivat mrznju prema toj osobi jer je ocito da zna varati ljude (jednom decku je dao 4 liazljke a platio ih je 5 itd.). Pocnem ja sad malo njemu govoriti o moralnu kako bi ja radije bio gladan kruha nego isao varati ljude i krasti. I pazite sad njegov odgovor je bio:" Joj kako si ti naivan. Tako nikad u zivotu neces uspijeti i uvijek ce te varati i propast ces." (slicnim rjecima). Vidio sam da je jako tvrdog srca i da necu uspijet priblizit mu Krista a bas sam mu htio dati psalme koje sam isprintao i koji mi srce diraju... zao mi ga je jako jer ima iste zdravstvene probleme kao i ja i znam kroz sto prolazi i nije mu lako jer sam ja kroz to prolazio gotovo godinu dana... Htio sam mu pomoc a vidim da ga je mrznja potpuno zaokupila...

zanima me vase misljenje braco i sestre

lp i bvb


baš suprotno...pomoći ćeš mu kad mu daš te psalme ...a reci mu...
"evo ovo mi se jako sviđa kad sam čitao..pa pročitaj i ti"..a Bogu prepusti ostalo...nije istina da mu nećeš uspjeti približiti Krista...ne naturaj mu silom nego polako iz dana u dan...
a da znaš koliko sam ja vidjela tvrdih srca,,ali Isusu ništa nije nemoguće...ta srca su danas mekša od spužve.. :D hvala Bogu...
Bog ga je vjerovatno stavio na tvoj put..pa pomozi mu..ne odustaj ti...BVB i tebe i prijatelja..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2008 19:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
hvala ti puno na savjetu marija-nada i ucinit cu to i dalje neka Bog odluci kakav ce btit njegov put...

lp i bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2008 20:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi brate BiTLorD samo budi strpljiv,nemoj da te ove njegove riječi puno pogode već samo mu reci Bog te blagosovio i možeš to svaki put reći u sebi kad ga vidiš.
Ti misliš da mu nemožeš približiti Krista,možeš i te kako!
Nek tvoja čvrsta vjera,tvoja dobrota i pouzdanje u Boga raste a on će vidjet i osjetit to ,a ti moli za njega i naravno budi strpljiv.
Bog te blagosovio i čuvao! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2008 20:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Budi strpljiv dragi brate i kao sto ti kazu blagoslivljaj ga u sebi i pomalo mu svaki puta nesto nadometni u vezi vjere dok vidis kako ce reagirati.Uspijet ces sigurno.Bog te blagoslovio. :grlim te:

ISUSE UZDAM SE U TEBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2008 20:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
hvala vam barco i sestre na vasim zlatnim savjetima... ucinit cu kako ste mi rekli i polako cu mu priblizavat Boga jer sam ja bio kao i on (rob virtualnog svijeta) do prije kojih 3 mjeseca dok nisam otisao na seminar koji je vodio franjevac Smiljan i franjevac Ivan koji se odrzao Sigetu kraj Zagreba i mogu reci da sam se prporodio hvala dragom Bogu... neznam tocno kako je u njegovoj obitelji i sto mu se u glavi vrti ali svejedno cu mu probat pomoc jer vidim mu u ocima da pati kao sto sam i ja patio pa me razrednica tjerala doma iz skole jer me nije mogla gledat kako pozelenim u licu...

daj Boze da Te spozna i prihvati Tvoju ljubav

lp braco i sestre i bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 vel 2008 00:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi brate BiTLorD u tvom prvom postu u ovoj temi sam vidjela svoju prvu reaksiju, možda malu nesigurnost, koju sam i sama osijećala kada sam prvi put trebala progovoriti o Isusu nekome tko pati zbog svojih problema, bolesti....

Nisam znala kako početi, odakle krenuti.... a onda kad sam shvatila da ne želim više da te osobe pate zbog svjeta i tjelesnoga, odmah se u meni pokrenulo "ono nešto"...

Nisam puno oklijevala, ni birala neke mudre i velike riječi...
Počela sam sa svojim problemima na koje mi ljudi govore "žao mi te...", a ja poludim i na to mirno i hladno kažem "i meni tebe i svih koji ne razumiju da sam ipak sretna!!!"

Tu nastaje muk...

Jer nije ljudima jasno zašto sam sretna...hm....pa ja volim križ koji nosim.... Onaj Gore me podržava, hehe...
Neznam kako ti, ali ja mislim da ne bi mogla bez vjere i bez Boga i Marije....
Dalje riječi teku same....

BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 vel 2008 08:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
poslušajte nešto od YANNI-a
within attraction
a love for life
quiet man


To vam je duhovnost a ne neki vrapci i komarci


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 vel 2008 09:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fernando napisao:
poslušajte nešto od YANNI-a
within attraction
a love for life
quiet man


To vam je duhovnost a ne neki vrapci i komarci


:lol: :lol: :lol: mozda pauci :P :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 vel 2008 12:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tvojamisao napisao:
fernando napisao:
poslušajte nešto od YANNI-a
within attraction
a love for life
quiet man


To vam je duhovnost a ne neki vrapci i komarci


:lol: :lol: :lol: mozda pauci :P :lol:







haha i pauci i brat murat :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr