www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 16:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2008 21:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vrijeme je za promjene u životu:

There's a darkened sky before me
There's no time to prepare
Salvage a last horizon
But no regrets from me

Maybe I'll be back some other day
To live again just who can say
In what shape or form that I might be
Just another chance for me

A hurried time no disgrace
Instead of racing to conclusion
And wishing all my life away
No-one can stop me now

Time is up it couldnt last
But there's more things I'd like to do
I'm coming back to try again
Someday maybe I'll wait till' then

No more lies

They're all sitting at my table
Talking tall and drinking wine
Their time is up just like me
But they just dont know it yet

So just a word of warning
When you're in your deepest dreams
There's nothing you can hide from
I've got my eye on you

The clock is fast the hour's near
Eventful past is everclear
My life is set the time is here
I think I'm coming home

No more lies

A hurried time no disgrace
Instead of racing to conclusion
And wishing all your life away
No-one can stop me now

Time is up it couldnt last
But there's more things I'd like to do
I'm coming back to try again
Don't tell me that this is the end

No more lies


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ruj 2010 10:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 stu 2007 19:33
Postovi: 327
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Htjela bih samo napomenuti da je svaka glazba duhovna, bila ona sakralna, turbo folk ili neki najcrnji death metal. Jer, svaka od njih utječe na naš duh.

na ovu temu ću staviti sve one postove koji su te tematike .. a stoje na drugim temama kao off topic
malo strpljenja :)
al svakako možete pisati svoja opažanja
vox


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2010 15:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fides1 napisao:
Htjela bih samo napomenuti da je svaka glazba duhovna, bila ona sakralna, turbo folk ili neki najcrnji death metal. Jer, svaka od njih utječe na naš duh.

bravo @fides1 na opazanju!
inace, heavy metal je nastao uglavnom na bach-ovoj "ideji", a termin "turbofolk" se uglavnom pogresno koristi. "turbofolk" kao takav postoji, ali se precesto taj termin pogresno koristi. potrebno je napraviti razliku (bitnu) izmedju folka (narodne muzike), i turbofolka. nikako mi nije jasno da netko voli recimo country (folk), a prezire domacu (narodnu) muziku sa ovih prostora. sacuvaj me Boze hrvatske kulture. citav svijet je danas "turbo". kad je o glazbi rijec, nema veceg turba od mtv-a, vh1, i kompletne moderne glazbene produkcije. dosta ljudi se slaze, da je tamo negdje 90-tih godina proslog stoljeca izasao zadnji album glazbene produkcije sto je nesto vrijedio. pojava grunge-a se moze uzeti kao dobar primjer neceg novog, i kvalitetnog. nirvana, soundgarden, foofigters, itd. uglavnom, poslije toga, sve na ovamo je "turbo" na kvadrat.
domaca sakralna muzika je uglavnom bezveze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2010 19:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 stu 2007 19:33
Postovi: 327
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
fides1 napisao:
Htjela bih samo napomenuti da je svaka glazba duhovna, bila ona sakralna, turbo folk ili neki najcrnji death metal. Jer, svaka od njih utječe na naš duh.

bravo @fides1 na opazanju!
inace, heavy metal je nastao uglavnom na bach-ovoj "ideji", a termin "turbofolk" se uglavnom pogresno koristi. "turbofolk" kao takav postoji, ali se precesto taj termin pogresno koristi. potrebno je napraviti razliku (bitnu) izmedju folka (narodne muzike), i turbofolka. nikako mi nije jasno da netko voli recimo country (folk), a prezire domacu (narodnu) muziku sa ovih prostora. sacuvaj me Boze hrvatske kulture. citav svijet je danas "turbo". kad je o glazbi rijec, nema veceg turba od mtv-a, vh1, i kompletne moderne glazbene produkcije. dosta ljudi se slaze, da je tamo negdje 90-tih godina proslog stoljeca izasao zadnji album glazbene produkcije sto je nesto vrijedio. pojava grunge-a se moze uzeti kao dobar primjer neceg novog, i kvalitetnog. nirvana, soundgarden, foofigters, itd. uglavnom, poslije toga, sve na ovamo je "turbo" na kvadrat.
domaca sakralna muzika je uglavnom bezveze.


Meni je isto domaća sakralna glazba većinom bezveze, iako se može naći i kvalitetne, rijetko je, ali ima kvalitetne. Ne bih se složila da je 90-ih godina izašao posljednji album sa kvalitetnom produkcijom, ima ih i danas ali definitivno ne u Hrvatskoj (nažalost). Mislim da danas puno nazovi glazbenika radi "glazbu" zbog love i slave i to ljudi koji se ne bave glazbom ili koje to jednostavno ne zanima slušaju, dok se oni kvalitetni glazbenici sa kvalitetnom glazbom jedva probijaju na scenu. A što se tiče MTV-a, mislim da s pravom mogu reći da je to jedna velika hrpa smeća, nekad je možda i bio glazbena televizija što danas definitivno nije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2010 19:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fides1 napisao:
Ne bih se složila da je 90-ih godina izašao posljednji album sa kvalitetnom produkcijom, ima ih i danas ali definitivno ne u Hrvatskoj (nažalost).

mozda si me pogresno shvatila. ima kvalitetne svirke i kvalitetne produkcije, cak i u hrvatskoj, ali nema nista novo (i kvalitetno) u glazbenom smislu, od nirvane i grungea pa na ovamo. svirka (interpretacija) i glazbena produkcija je nesto sasvim drugo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2010 20:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 stu 2007 19:33
Postovi: 327
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, imaš pravo, do grungea pa na dalje nema ništa novo i kvalitetno. Možda smo zapravo i svjedoci stvaranja nekog novog glazbenog pravca, a da toga nisamo ni svjesni. Ako jesmo, nisa,m baš ponosna na taj novi pravac :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 02:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fides1 napisao:
Možda smo zapravo i svjedoci stvaranja nekog novog glazbenog pravca, a da toga nisamo ni svjesni. Ako jesmo, nisam baš ponosna na taj novi pravac :(

daj reci, ako nesto imas na umu, taj neki novi pravac?
koliko ja znam, doslo je do pojave rave-a, i techn-a, koje niti jedan glazbenik uopce ne smatra glazbom. ovo ostalo, ako izuzmemo odredjene kvalitetne interpretatore, je vecinom turbo - glazba.
interesantan je i podatak, da se trenutna glazbena produkcija prilagodjava zvucnicima od monitora i slusalicama. naime, snima se na odredjenim frekvencijama, i na nacin, da pjesme najbolje zvuce upravo na jeftinim zvucnicima i slusalicama, jer se na takvim izvorima najvise slusaju (konzumiraju). zalosno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 13:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 srp 2010 16:48
Postovi: 111
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fides1 napisao:
Htjela bih samo napomenuti da je svaka glazba duhovna, bila ona sakralna, turbo folk ili neki najcrnji death metal. Jer, svaka od njih utječe na naš duh.

na ovu temu ću staviti sve one postove koji su te tematike .. a stoje na drugim temama kao off topic
malo strpljenja :)
al svakako možete pisati svoja opažanja
vox


ne bih se složio da je svaka glazba duhovna pogotova ova danas koja samo govori seksu i nićemu drugome kako to može biti duhovno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 13:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Može, kako ne! I vrag je "duhovan" - mislim, duh je, jer je anđeo - pali anđeo - a anđeli su duhovi...
Nisu svi "duhvni" utjecaji dobri. Kao što kažeš, mnogi djeluju destruktivno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2010 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo malo promišljanja nekog s iskustvom o duhovnim stvarima,
pa kog zanima nek pogleda, kog ne nek ne...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr