www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 07:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: The Big Silence
PostPostano: 08 ruj 2011 23:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Našao sam na youtubeu emisiju pod nazivom - "The Big Silence".Zapravo se radi o nekoj vrsti reality showa u produkciji BBC-a.Malo čudno zvuči, reality show, još u produkciji BBC-a, koji je onako antikršćanski, a pogotovo antikatolički orijentiran, ali izgleda da se i njima može omaknuti. :mrgreen:
Uglavnom radi se o tome da jedan benediktinski redovnik, Christopher Jamison, odabire naizgled petoro različitih kandidata, različitih životnih i vjerskih uvjerenja(ateist, agnostik, poljuljan u vjeri...).Kandidati će provesti osam dana u samostanu, u tišini, provodeći neku verziju duhovnih vježbi isusovca sv.Ignacija Lojolskog.Njihova iskustva i doživljaje, koji će biti jako zanimljivi, možete pogledati u tom serijalu.Ja sam krenuo gledati jučer i moram priznati da sam oduševljen.Nažalost nema prijevoda na hrvatskom, ali tko zna engleski neće mu bit nikakav problem razumijeti o čemu se radi.

Evo vam prvi dio od dvanaest.Uživajte



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2011 06:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ovo je fenomenalno. :D
mislim da su jaako zeznuli, mislim da bi ih ishod mogao iznenaditi. omaklo im se, itekako.
bila sam u ovim duhovnim vježbama. nevjerojatno iskustvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2011 16:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Slažem se Srećice, stvarno sam ugodno iznenađen.Imam u kući knjigu sv.Ignacija Lojolskog - Duhovne vježbe, i želja mi je jednom, proći ih, uz pratnju duhovnika, po mogućnosti isusovca.
Samo bih još napomenuo, ako netko ne zna, da klikom na ikonu YouTube u videu direktno idete na stranice youtubea, gdje sve djelove videa možete pogledati po redu.Jer da sad stavljam svih dvanaest videa direktno na forum, napravio bih gužvu.Još je bolja opcija da pomoću nekog addona(dodatka) za vaš internet pretraživač skinete svih dvanaest dijelova i gledate ih kad god želite.Ja koristim mozzilu firefox i ovo je jedan od addona za nju, pomoću kojega možete skidati što god hoćete.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2011 16:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
meni je bilo baš dirljivo gledat ove ljude. sigurna sam kako će im ovo iskustvo promijeniti živote.
Dalmatinac, ako budeš u mogućnosti svakako prođi DV po sv. Ignaciju. ako si u Zagrebu, javi se u Palmotićevu. tamo ćeš imat kvalitetno duhovno vodstvo od isusovaca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2011 17:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2010 04:44
Postovi: 199
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
izvrsno!!! samo onaj stariji gospodin cijelo vrijeme govori "Universe" umjesto Boga...ali neka mu, doći će i on na svoje :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2011 20:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
jako zanimljivo..pogledala sam svih 12 u dahu :)
definitivno nisu očekivali da će dobiti prosvjetljenje u čistoj tišini i miru
sviđa mi se što su ih duhovni voditelji samo slušali, tu i tamo pokoji savjet ali nisu ih "gurali" prema nečem specifičnom, jednostavno je sve došlo samo od sebe, ugasio se vanjski svijet i Bog je progovorio tj. nije tek tada progovorio nego su ga tek u tišini bili sposobni čuti..ma predivno.. :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2011 20:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
lyra1 napisao:
jako zanimljivo..pogledala sam svih 12 u dahu :)
definitivno nisu očekivali da će dobiti prosvjetljenje u čistoj tišini i miru
sviđa mi se što su ih duhovni voditelji samo slušali, tu i tamo pokoji savjet ali nisu ih "gurali" prema nečem specifičnom, jednostavno je sve došlo samo od sebe, ugasio se vanjski svijet i Bog je progovorio tj. nije tek tada progovorio nego su ga tek u tišini bili sposobni čuti..ma predivno.. :q4:


da, to je vrlo važno kod ignacijanskih DV. ne smije biti nikakvih sugestija od duhovnika koji prati vježbatelja. vježbatelj sam dolazi do odgovora (odnosno sluša što mu Bog govori)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2011 20:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
srećica napisao:
bila sam u ovim duhovnim vježbama. nevjerojatno iskustvo.


srećice ako ti nije problem jel bi mogla ukratko opisati doživljaje s vježbi, po čemu su toliko posebne..jako me zanima :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2011 20:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
lyra1 napisao:
srećica napisao:
bila sam u ovim duhovnim vježbama. nevjerojatno iskustvo.


srećice ako ti nije problem jel bi mogla ukratko opisati doživljaje s vježbi, po čemu su toliko posebne..jako me zanima :D


DV po sv. Ignaciju odigrale su ključnu ulogu kod mog obraćenja. ja nikad nisam pohađala vjeronauk i primila sam sakramente u odrasloj dobi. kad sam krenula u DV bila sam u jednoj teškoj (vrlo teškoj) životnoj situaciji. naprosto, nisam više imala što izgubiti pa sam rekla - OK, ajmo probati još i to. nisam baš ništa očekivala od njih. a dogodila se nevjerojatna stvar. doživjela sam izravan susret s Gospodinom. kako baš ništa nisam znala o vjeri (ni toliko koliko zahtjeva neka opća kultura) ja sam kroz DV doslovno imala satove vjeronauka. postavljala sam kroz kontemplacijske molitve pitanja i Bog mi je odgovarao. nakon molitvi , provjeravala sam odgovore na moja pitanja u katekizmu i sve je bilo točno. doživjela sam nevjerojatno obraćenje. potpuno predanje u Kristove ruke i moj život se potpuno, ali POTPUNO promijenio. ne samo moj nego i cijele moje obitelji. i to traje do danas. :)
nikakava sumnja se više nije pojavila u mom srcu. nikada. to ne znači da mi je sad sve lijepo i krasno. nipošto. životnih teškoća nemam ništa manje nego prije (rekla bih da ih je i više nego prije), ali mir koji je ušao u moje srce je stalan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2011 22:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Oduševljena sam što je reality show ovakve duhovne vrste snimljen..štoviše dirnuta!! Hvala Dalmatincu jer je ovo postavio.. :b112:

Sve je ovo veliki podsjetnik za nas... kako se samo u tišini može doći do Boga. Upoznavanjem sebe, zaboravom samog sebe, i fokusom na Boga..čekanje da On u tišini progovori.
Divnooooo.... želim im svima sreću da se svi vrate kao re-born Christians.. :) :)
Jedva čekam pogledati drugi dio...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr