www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 vel 2018 18:23

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: 17 sij 2018 14:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 128 zahvala
Zahvaljeno je: 54 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
salto napisao:
Memento je film koji ide u kategoriju onih koje treba više puta gledati da se otkrije prava dubina.
Ovdje je top lista takvih filmova (gledao sve) na jednom filmskog portalu kojeg pratim:
Memento (2000), Primer (2004), Mulholland Drive (2001), 2001: A Space Odyssey' (1968), Cloud Atlas (2012), The Prestige (2006), Donnie Darko (2001), The Fountain (2006), Inception (2010), Synecdoche - New York (2008)

Ugodno gledanje :)

Pod "dubinu" mislim o filmovima koji te tjeraju na "dublje razmisljanje", a ne na razmisljanje opcenito. Nadam se da me sad shvacas? Tipa memento/prestige/doonie darko nema neka duboka ehzistencijalna/filozofska pitanja kao sto ima inception ili shutter island, koja mozes shvatit iz prve, ali te "ostave" s dubokim pitanjem...

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2018 19:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
Sad mi Pearl izletio na youtube-u pa sam ga se sjetila - mislim da bih večeras mogla ponoviti gradivo 8)
Doduše, jasno je da nisam filmofil pa nemam (kao ni inače za ovakve stvari) top - ali (jedni od) dragi su mu oni temeljeni na istinitim događajima i mogu ih nekoliko puta pogledat - over and over again.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2018 22:36 
Odsutan

Belive napisao:
Sad mi Pearl izletio na youtube-u pa sam ga se sjetila - mislim da bih večeras mogla ponoviti gradivo 8)
Doduše, jasno je da nisam filmofil pa nemam (kao ni inače za ovakve stvari) top - ali (jedni od) dragi su mu oni temeljeni na istinitim događajima i mogu ih nekoliko puta pogledat - over and over again.

Ima bit da odavno nisi gledala filmove..Ja inace na yt pratin lik bas ga gledan, ovo mi je prezanimljivo (za muskarce);

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2018 23:53 
Odsutan

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
dujam napisao:
Belive napisao:

Ima bit da odavno nisi gledala filmove..Ja inace na yt pratin lik bas ga gledan, ovo mi je prezanimljivo (za muskarce);
https://www.youtube.com/watch?v=_7985zBEM3o[/youtube]

I predugo. :? Zaboravila sam na tu "kulturu gledanja". Ja gledam kulinarske emisije. :lol:
Ali, asocira si me na ovo... Nemam pojma kod koje sezone sam stala - još sam išla u sš...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 10:10 
Odsutan

Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Belive napisao:

Preporučam film koji sam nedavno pogledao "Thank you for your service" koji spada u one temeljene na istinitim događajima. Malo će izazvati "knedlu u grlu"... Ali, i to je stvarnost.
"Lost" mi je svakako jedna od boljih serija. :)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 11:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Dva filma kršćanske tematike, svima preporučujem :b112:

https://www.youtube.com/watch?v=p4oUk4jTHqE

https://www.youtube.com/watch?v=nzniPbFqkV4

Sv. Augustin

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 11:39 
Odsutan

Ivana2911 napisao:

Greben spasenih je protestantski film. Inace, katolici mogu ic u vojsku, blagoslivljat oruzje, i jednom smo cak vodili svete ratove. Nazalost, cini mi se da jos dugo necemo imat sveti rat...

A kako se ovi prvi film zove, na hrv?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 11:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
dujam napisao:
Ivana2911 napisao:

Greben spasenih je protestantski film. Inace, katolici mogu ic u vojsku, blagoslivljat oruzje, i jednom smo cak vodili svete ratove. Nazalost, cini mi se da jos dugo necemo imat sveti rat...

A kako se ovi prvi film zove, na hrv?

Jest protestantski, ali mislim da je to u ovom slučaju zanemarivo u usporedbi sa poukom filma..
Ovaj prvi je Silence, prati se put dva jezuitska svećenika uslijed progona vjernika u Japanu..
Film je dosta kvalitetno odrađen, isplati se odvojiti 2ipol sata :D

Sv. Augustin

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2018 06:27 
Odsutan

Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Preporučam pogledati "3 plakata izvan grada" (kandidat za Oscar 2018. u 7 kategorija)

Neobična priča prati ženu koja kreće u pravi mali rat protiv policije, a na kraju i protiv cijeloga gradića u državi Missouri.
Ako je netko gledao 'Fargo' sa Frances McDormand koja je već osvojila Oscara za taj film, vjerujem da će uživati u filmu.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]