www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2008 16:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svjedočanstvo jedne Snježane...

EMOCIONALNE I DUŠEVNE BOLI

Gubitak djeteta može izazvati strašne posljedice kod žena. Grižnja savjesti nakon abortusa u mene se uvukla i razarala moje emocije ,tjelo i duh. Dugo nakon abortusa sjećanja su se javljala i razarala moj mir.Progon je postao moj stalni neprijatelj. Željela sam pobjeći sama od sebe i izbrisati taj trenutak iz moga života.Ali što sam više bježala sve mi je bio bliži.Sječam se jednog odlaska u zalogajnicu koji mi je vratio sječanja, sjedila sam i promatrala ljude a u sebi sam osječala smrt. Smrt me je pratila kao sjena. Bojala sam se nove trudnoće i pokušavala zaštiti na razne načine. Koristila sam sva moguća kontracepcijska sredstva od kondoma, tableta do ubojite spirale. Dvije godine nakon abortusa ponovo sam zatrudnjela. Nakon kompliciranog poroda strah od nove trudnoće sve je više rastao. Dok sam dojila drugo djete ostala sam trudna s trečim tj. četvrtim jer prije abortusa sam rodila jedno hvala Bogu živo djete. Moje duševno stanje bilo je sve gore i gore. Nisam mogla prihvatiti ni sebe ni druge pušila, sam povremeno u društvu konzumirala alkohol. Sve to u očima drugih je bilo prihvatljivo i osječala sam da drugi ne shvaćaju uzrok mojih boli. Veseljem i šalama bježala sam od istine. Imala sam velik broj prijatelja koji su me poznavali i prihvaćali samo izvana. Brak je upao u krizu i više pored sebe nisam osjećala prijatelja nego osobu koju sam okrivljavala jer nisam mogla sama prihvatiti vlastitu krivnju. LJubav je poćela hlapiti a mržnja i osveta zauzele su prvo mjesto u mome srcu. Željela sam se nekako sama sebi osvetiti .Svaki novi dan bio je nova muka iz koje nisam mogla izaći.

Dokazivala sam se na pogrešne naćine i samu sebe kažnjavala. Osječala sam odbačenost nisam mogla voljeti svoju djecu .Postali su mi teret. Tražila sam razne načine da zadovoljim i oživim mrtvi dio mene. Kad sam poćela tonuti u očaj i beznađe pojavilo sa svjetlo u mome životu. Pronašla sam IZVOR KOJI JE BIO OTVOREN I čEKAO DA PRUŽIM RUKU I NAPIJEM SE ŽIVE VODE. Jednom sam kušala i još uvjek osječam slast MILOSTI Božje. Nakon toga moj život je dobio smisao pronašla sam osobu kojoj sam mogla izreći bol da me ne osudi nego podigne među žive.Odrekla sam se kontracepcije ,ispovjedila ,pokajala i odlučila živeti drugačije. Nije mi bilo lako ali osječaj radosti nakon ispovjedi i pričesti uvjek mi je davao snagu da idem naprijed. Teško mi se bilo pomiriti s prošlošću i i oprostiti sebi.Svaki novi dan dobivala sam novu snagu . Usljedio je težak trenutak .Kada sam željela ponovo zanijeti nakon 9.tjedana imala sam spontni pobačaj. Skupila sam hrabrost i prijatelje da mole za mene. Predala sam svoju krv Isusovoj krvi i hrabro krenila na stol.Bol je bila jaka a žrtva koju sam predala i sjedinila s Isusovom krvlju davala mi je snagu i nadu da moja žrtva ima smisla i da ne trpim sama. Ljepo je kad imaš ruku koja te čvrsto drži u boli..To je bila fizička bol a puno jača ostaje duševna bol. Na jednom seminaru tu duševnu bol predala sam ISUSU i molila ga da u svoje kraljevstvo primi dušu moga djeteta. Tek KADA SAM VJEROM VIDJELA SVOJE DJETE u naručju Isusovom bila sam sigurna da to dijete više nije samo nego u društvu Anđela.

Sada je strah zamjenjen željom da ponovo zatrudnim.Sve više sam željela bebu i nakon godinu dana ponovo zatrudnim. Radosna sam bila i ni jednom tako nisam uživala u trudnoći. MOJA RADOST NIJE DUGO TRAJALA svega 7 tjedana. Usljedio je i drugi spontani pobačaj.Rane se ponovo otvaraju i krvare bol nije bilo lako savladati. Ležala sam kod kuće tjedan dana i gledala kako moje djete polako kroz krv izlazi iz mene. Ostala sam sama u bolu ,jedina utjeha su mi bile prijateljice koje su s mnom djelile moju muku. Željela sam zaštititi svoju djecu od toga bola sakrivajući muku.Sakrila sam bol ali posljedice te boli ne. Upadala sam u depresiju,gubila volju za rad a osmjehom prikrivala bol. Suprug je fizički bio pored mene ali ja nisam osječala njegovu blizinu. Nisam mu mogla oprostiti što me je u toj boli ostavio par dana samu ,a on se otišao provoditi s prijateljima u drugu državu. Noći su mi bile duge i teške a krevet tako hladan i prazan.
Jedina utjeha bio mi nada i vjera da je ISUS uz mene. Tjelesno sam se borila protiv jake boli a duševno protiv grižnje savjesti .Teško mi je objasniti koja je bila jača tjelesna ili duševna. Doktor je savjetovao kiretažu ,otišla sam na seminar ,ispovjed i prikazala misu ISUSU moleći da me oslobodi straha od kiretaže. Gospodin je učinio čudo ne samo da me je oslobodio straha nego me je zaštitio od grecanj i muke koju žene prolaze grecanjem po maternici. Nakon par dana otišla sam na kontrolu. Ušavši u ordinaciju sestra mi govori da će doktor morati malo očistiti i da neće boljeti.

Ja sam se nasmijala i rekla vidjet čemo. Teško je svjedočiti o ISUSU ljudima koji nevjeruju da je Isus živ i da danas ozdravlja svoj narod. Pustila sam da se uvjeri sama. Ušla sam kod liječnika i ULTRA ZVUČNIM PREGLEDOM zaključio je da nije potrebno čišćenje. Začuđeno je rekao ovo je čudno.

Mnogi danas ne vjeruju kad im svjedoćim ali meni to nije važno. Važno mi je da vjeruju oni kojima je samo racionalno moguće jer vidjevši nemoguće za njih se otvaraju nova vrata a kroz njih se ne ulazi znanjem nego vjerom. Propšlo je više od godinu dana nakon toga.
Različito su ljudi reagirali koliko su im srca bila otvorena toliko su razumjeli. Nije mi važno da me ljudi razumiju ,želim samo svedoćiti o BOŽJOJ dobroti i svemoći i o ljudskoj ograničenosti. Mnogi danas misle da je pobaćaj ili abortus ne ostavlja posljedice i požudno i nerazborito ulaze u predbračne odnose. Samo žena zna kako boli kada vidiš dio sebe koji je živio odjednom na stolu bespomoćan. A možda nježna dječja ručica drži majku za ruku i ne želi se odvojiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 srp 2009 12:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji,

dobila sam mail (proslijeđen od strane mog župnika) kojim nas gospodin Marijo Živković, Obiteljski cenatr Kaptol, poziva da damo podršku za prava nerođenih u svezi nacrta novog zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji. Evo dijela mail-a:

Cijenjeni,
Uz sve lijepo i dobro što činite u korist nerođene djece i parova koji
su bolesni od neplodnosti, a u vezi sa zakonskom situacijom glede
t.zv. vantjelesne oplodnje predlažem Vam da pošaljete ovih dana
mailove na adrese u saboru i vladi ( mi prilažemo neke adrese ), u
kojima da vlastitim riječima izrazite podršku zabrani zamrzavanja
nerođene djece i zabrani da nevjenčani parovi koriste in vitro
oplodnju. Takvom podrškom se ne odobravaju ostali
Uz Vaše ime smatram vrlo korisnim da navedete svoje stručne titule i
položaje kao na pr. Sveuč.profesor, šef odjela i slično.
Posebno mi se to čini važnim s obzirom da su danas sve tri TV dale
vrlo opširni izvještaj o okupljanju male grupe osoba na Jelačićevom
trgu, koji su tražili mogućnost zamrzavanja nerođene djece i IVF za
nevjenčane.
Proslijeđujem Vam i pismo, koje sam dobio iz Ministarstva Obitelji
potpisano od državnog tajnika. Iz toga isčitavam, kako su naši mailovi
podrška pozitivnim osobama u ministarstvima i saboru, koja im očito
treba.
Još jednom Vma zahvaljujemo na svemu što činite da nam Hrvatska bude
ljepša i bolja.
Uz najbolje želje i izraze poštovanja
Marijo Živković

Adrese neću stavljati na net, pretpostavljam i da nisam jedina koja sam ovo dobila.

Ajmo se sjetit nerođenih, i onih koji se bore za prava nerođenih, u molitvi ovih dana intenzivnije... Možda neka devetnica?

(Ako netko hoće javite mi se na pp, pa vam proslijedim cijeli mail.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 srp 2009 13:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo još jedan mail koji sam danas dobila:

Subject: Vigilare- Zurna podrska za Zakon o medicinskoj oplodnji


Poštovani,

Iako smo uzeli ljeto da pripremimo naš novi web portal, situacija je takva da moramo 'biti budni' u skladu s značenjem našeg imena.
Dajemo podršku još jednoj email peticiji.


Ime akcije: "Pravo na mamu i tatu!"

Što: Zakon o medicinskoj oplodnji


Zašto: Podrška manjeg zla. Iako je ovaj zakon za katoličke vjernike neprihvatljiv općenito, važno je u ovoj datoj situaciji podržati ono što je manje zlo.


Poslijedice: Ako ne podržimo ovaj zakon, onda postoji mogućnosti za potpuno liberalni zakon (izvan bračne zajednice i 'isto spolni' zajednice)


Kako: Preko naših prijatelja u Grozdu

Komu: Svim saborskim klubovima; predsjednici hrvatske Vlade, g. Jadranka Kosor; pravobraniteljica za djecu g. Mila Jelavić


Kliknite: www.udruga-grozd.hr/pravonamamuitatu

Žurnost: ODMAH, glasovanje je u Hrvatskom saboru u srijedu 15. srpnja 2009.

Poslali već? Hvala vam, i molimo vas nađite barem još jednu osobu!


S poštovanjem,

Stjepo Bartulica
Vice Batarelo

Vigilare


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 srp 2009 16:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 lis 2007 13:42
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tinka napisao:
Dragi moji,

dobila sam mail (proslijeđen od strane mog župnika) kojim nas gospodin Marijo Živković, Obiteljski cenatr Kaptol, poziva da damo podršku za prava nerođenih u svezi nacrta novog zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji. Evo dijela mail-a:

Cijenjeni,
Uz sve lijepo i dobro što činite u korist nerođene djece i parova koji
su bolesni od neplodnosti, a u vezi sa zakonskom situacijom glede
t.zv. vantjelesne oplodnje predlažem Vam da pošaljete ovih dana
mailove na adrese u saboru i vladi ( mi prilažemo neke adrese ), u
kojima da vlastitim riječima izrazite podršku zabrani zamrzavanja
nerođene djece i zabrani da nevjenčani parovi koriste in vitro
oplodnju. Takvom podrškom se ne odobravaju ostali
Uz Vaše ime smatram vrlo korisnim da navedete svoje stručne titule i
položaje kao na pr. Sveuč.profesor, šef odjela i slično.
Posebno mi se to čini važnim s obzirom da su danas sve tri TV dale
vrlo opširni izvještaj o okupljanju male grupe osoba na Jelačićevom
trgu, koji su tražili mogućnost zamrzavanja nerođene djece i IVF za
nevjenčane.
Proslijeđujem Vam i pismo, koje sam dobio iz Ministarstva Obitelji
potpisano od državnog tajnika. Iz toga isčitavam, kako su naši mailovi
podrška pozitivnim osobama u ministarstvima i saboru, koja im očito
treba.
Još jednom Vma zahvaljujemo na svemu što činite da nam Hrvatska bude
ljepša i bolja.
Uz najbolje želje i izraze poštovanja
Marijo Živković

Adrese neću stavljati na net, pretpostavljam i da nisam jedina koja sam ovo dobila.

Ajmo se sjetit nerođenih, i onih koji se bore za prava nerođenih, u molitvi ovih dana intenzivnije... Možda neka devetnica?

(Ako netko hoće javite mi se na pp, pa vam proslijedim cijeli mail.)



Hvaljen Isus i Marija,

bila bih vam zahvalna da mi prosljedite mail u cijelosti. Zahvaljujem Vesna


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 kol 2009 23:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jel ni vama ne rade privatne poruke? Moja poruka stoji od 13.07., sad sam skužila da vi vjerojatno nemate pojma da sam vam slala pp. Sad nema ni veze.., ali eto da znate da sam imala namjeru. Bvb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ruj 2009 13:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 svi 2008 18:29
Postovi: 83
Lokacija: Tamo gdje stanuje ljubav možeš me pronaći...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
teja11 napisao:
PLAĆ NEROĐENOG DJEČAKA

HODAM PUSTINJOM...TOPLO JE,
SUNĆEVA ZRAKA SJA
PITAM SE O MAJKO GDJE SAM TO JA???

A ONDA IZNENADA ČUJEM NEKI DJEČJI PLAĆ
POŽURUJEM DA VIDIM TKO JE TO
VIDIM MALOG DJEČAKA TUŽNOG
SUZE MU TEKU NIZ LICE...

PRIMILA SAM GA U SVOJE NARUĆJE
OBRISALA MU SUZE
POMILOVALA GA PO OBRAZIMA
I PJEVALA MU NE BOJ SE MALENI
JER MAJKA ĆE TI USKORO DOĆI...

PA GA UPITAM ŠTO JE MALI DJEČAĆE
ZAŠTO PLAČEŠ???

A ON DOK SU MU SUZE TEKLE NIZ LICE
NIJE RIJEĆ PROGOVORIO VEĆ MI SRCEM ODGOVORIO...

TETA TETA MENE MOJA MAMA UBIŠE
A TATA MOJ TO DOPUSTIŠE
BAKA I DIDA TO NE ZAUSTAVIŠE...

ONI SU MISLILI DA NEROĐENO DJETE NE OSJEĆA BOL
ALI PREVARILI SU SE JER JA TO OSJEĆAM
I TO VELIKU RANU U SRCU SVOM...

ZATO JA SVAKU NOĆ IDEM MAMI U SNOVE
UPITAM JE MAMA ZAŠTO SI TO UČINILA???
ZAŠTO SVOJE RUKE SI KRVLJOM PROLILA
ZAŠTO SI ME UBILA????

A MAMA MOJA SKORO JE POLUDJELA
JER ZNA DA JE VELIKU POGREŠKU U ŽIVOTU NAPRAVILA
KAD JE SINA SVOG UBILA...

ALI TETA JA SAM NJIMA SVIMA OPROSTIO...

SAMO PONEKAD SE RASTUŽIM
JER NIJE SAMO MAMA KRIVA
VEĆ I TATA KOJI JE TO DOPUSTIO
PA ME I SAM UBIO...

ZNAM DA ĆE ZATO PRED LICEM Boga PLAKATI...

ODJEDNOM SE POJAVI MAJKA NEBESKA MARIJA
DOZVALA GA SINE MOJ DOĐI
RUKU RAŠIRENIH GA PRIGRLILA...

TE MAJKA KAŽE MENI
VIDIŠ LI DJETE MOJE
ŠTO RODITELJI UČINIŠE SINU SVOME???

SADA IDI KČERI MOJA PROPOVIJEDAJ DILJEM SVIJETA...
RECI MAJKAMA DA NE POBACE DJECU SVOJU
RECI OČEVIMA DA UVIJEK BUDU NA STRANI NEROĐENOJ DJECI
RECI BAKAMA I DJEDOVIMA DA SE POMOLE ZA NJIH
JER KROZ MOLITVU JE SPAS...


draga Teja ja znam Autora ove pjesme i pitao me zašto si mjenjala zadnji red od zadnje kitice :(

fala ti na ovim silnim molitvicama jer su jako poucne i veseli me kada vidim da ima ljudi koji još mole za Nerođenu djećicu :grlim te: :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr