www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2007 16:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gospodine,
Oče naš,
sa koliko radosti smo primjetili
rađanje jednoga novoga života.

Zahvaljujemo Ti
na ovome predivnom daru
sa kojime Si omogućio da i mi sudjelujemo u Tvom
Božanskom Očinstvu.

Molimo Te:
čuvaj i zaštiti
ovaj maleni i nježni život,
ovo tijelo i ovu dušu,
prepunih tajni,
kako bi se ono zdravo rodilo
i Krštenjem preporodilo u Tebi.

Majko Božja, povjeravamo ovo dijete
Tvojem majčinskom srcu.
Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2007 16:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čovjek pita Gospodina:

Gospodine, ako si gore, objasni mi nešto:
Ti si navodno sama Ljubav i Dobro!
Zar ne vidiš današnji svijet?

Gdje su ljudi koji bi spriječili ratove, mirotvorci koji bi
iskorijenili terorizam, liječnici koji bi pronašli lijekove za sidu, pošteni političari koji bi dali ljudima posla, svećenici koji bi propovijedali Tebe onakvog kakav uistinu jesi?

Gospodin odgovara:
Da! Ljubav sam, i sve sam ih već poslao k vama.

A čovjek odgovara:
Ta gdje su onda – ja ih ne vidim!

Gospodin:
Vi ste ih pobacili!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lis 2007 14:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bl. Majka Terezija
Dublin, 1979.

Danas postoji jedno
nevjerojatno siromaštvo.
Nerođena djeca se pobacuju
jer su neželjena.

Narod koji dopušta
pobačaj vrlo je
siromašan narod.

Majka koja je kadra
ubiti svoje vlastito
dijete samo zato što se boji
da će imati još jedno dijete,
doista je siromašna!

Ona se boji kako će nahraniti još
jedno dijete i odgojiti još jedno dijete.
Više voli imati još jedan televizor ili jedan auto
umjesto djeteta.

I dijete je osuđeno na smrt
zbog toga!

Ako jedna majka može ubiti svoje vlastito dijete,
koliko će trebati da počnemo ubijati jedni druge?

Ne bismo se trebali čuditi, kada čujemo o ubojstvima,
smrti, ratovima i mržnji u današnjem svijetu.

Nemojte nikada dopustiti da ijedno dijete, rođeno ili nerođeno, bude neželjeno.
Pođimo s našom Gospom potražiti to dijete i
uzeti ga kući.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lis 2007 18:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gospa daje svijetu krunicu nerođenih

http://www.holylove.org/translations/croatian/croation_r_o_u_.pdf


Slika Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lis 2007 15:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 svi 2007 21:31
Postovi: 87
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BTB....Joakime...
Ovaj dio me iz Texta posebno dojmio
....
Citat:
"Dolazim vam govoriti o molitvi, osobito o molitvi ove krunice. Ja sam vaš Isus, rođen utjelovljen. Toliki se molitvi predaju bez osjećaja ljubavi u svojim srcima. To slabi molitvu, čini je manje vrijednom. Namjesto toga, poduprite svoju molitvu pozivajući ljubav koju imate u srcu prema meni i mojoj Majci. To mi dopušta da na vas i na vaš život izlijem ponajbolje milosti."
"Molitva ima zbirni učinak. Jer unaprijed znam koliko će mi molitava biti prikazano za svaku nakanu. Zato nemate pojma što donosi samo jedna Zdravomarija! Jedna Zdravomarija izmoljena s ljubavlju u srcu ima moć zaustaviti rat, dovesti prirodu u sklad s Božjim planom, obratiti nevjernika, očuvati zvanje, izbaviti dušu iz čistilišta ili zauvijek promijeniti prirodu. Zato, promislite o snazi cijele krunice izmoljene s ljubavlju."
"Sotona zna da je krunica oružje koje će ga pobijediti. Zato on očajnički pokušava obeshrabriti njezino moljenje. Svaki put kad Zdravomariju molite iz srca, đavao je negdje u nekom kraju i u nekoj dušu oslabljen zauvijek."
"Zato se nikad ne obeshrabrujte moliti krunicu! Kad vam je srce ispunjeno najvećom rastresenošću, tada budite sigurni da se neprijatelj boji vaše molitve."
"Srce moje Majke utješi se vašim naporom molitve. Ona je osobito zahvalna onima koji ustraju u propisnoj molitvi unatoč protivštinama."
"Objavite to!
"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lis 2007 20:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
templar uistinu predivno BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lis 2007 11:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
KRUNICA ZA SPAS NEROĐENIH
(Moli se na običnu krunicu)

1. otajstvo - Isus, kojeg si Marijo, rodila
Blažena Djevica Marija, rodila je Sina Božjega, Spasitelja svijeta. Svaki čovjek je jedan svijet. Isus ljubi svakoga kao cijeli svijet. Dijete je dar Božji. Molimo i žrtvujmo se za nerođene.
Oče naš...

2. otajstvo - Isus, kojeg si Marijo, hranila
Marija je hranila, dojila i othranila Goapodina. U krvi Spasiteljevoj teče i njezino mlijeko. Njihova dva Sveta Srca povezana su u veliku otajstvenu vezu ljubavi, vezu Boga i čovjeka. Svako dijete određeno je da živi u ljubavi, poštovanju, radosti i obiteljskoj sreći. Molimo i žrtvujmo se za nerođene!
Oče naš...

3. otajstvo - Isus, kojeg si Marijo, odgojila
Isus Mesija odgojen je u vjeri, nadi i ljubavi prema Jedinome Bogu Jahvi, prema Svetom Pismu i običajima svoga naroda. Odgojila ga je Majka Marija i poočim Josip. To su bili njegovi uzori, Njegova obitelj. Nerođeno dijete, također ima pravo na obitelj i toplinu koju ona pruža. Marijo i Josipe, molimo s Vama za nerođenu djecu, u opasnosti od pobačaja!
Oče naš...

4. otajstvo - Isus, koji ljubi nerođena
Gospodin naš, Isus Krist, došao je pobijediti đavla, smrt i grijeh u svome narodu i donijeti nam Kraljevstvo Božje. On ljubi nerođenu dječicu - ona su Njegovo vlasništvo, koje sotona želi uništiti na najokrutniji način. Isuse, pogledaj na majke i očeva koji se stide, boje i odriču nerođenog dara Božjeg. Obrati ih Ti, koji ljubiš život!
Oče naš...

5. otajstvo - Isus, koji spašava nerođene
Samo Gospodin može spasiti život, samo On može životu izliječiti rane i dati oproštenje, mir, novu nadu i milosrđe. Isus je kralj Milosrđa. Molimo Te, isuse - Jaganjče Božji, da oprostiš onima koji čine pobačaje i da obratiš one koji ih promiči i odobravaju. Isuse, spasi nerođene!
Oče naš...

Poslije moliti Zdravo Kraljice...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lis 2007 11:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Isuse, spasi dječicu u utrobi majki koje ih na žele!
Isuse, uništi utjecaj zloga duha, koji nagovara majke na ubojstvo nerođenih!
Isuse, smiluj se dječici koju si pozvao na život, sreću i ljubav!
Isuse, učini da rođena i spašena dječica imaju dobru obitelj i brigu!
Isuse, blagoslovi svaki začeti život, pa makar i u grešnoj prigodi!
Isuse, obrati liječnike abortere i promicatelje pobačaja!
Isuse, nagradi majke i očeve koji se odupiru sotoni!
Isuse, daj nama, koji se za život borimo, sigurnost, mir i pouzdanje u Tvoje milosrđe!
Isuse, Marijo, Josipe, u ruke i Srca vaša predajemo nerođene i njihove roditelje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lis 2007 15:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
LITANIJE MARIJI – MAJCI ŽIVOTA, ZAŠTITNICI NEROĐENIH

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!
Oče Nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se!

MARIJO, MAJKO ŽIVOTA,
Posreduj za nerođene!
Marijo, Zaštitnice nerođenih,
Marijo, koja čuješ vapaje osuđenih na smrt,
Marijo, koja suosjećaš s patnjama najnevinijih,
Marijo, koja plačeš nad nečistoćom i grijehom,
Marijo, koja braniš one koji se sami ne mogu braniti,
Marijo, koja si začela po Duhu Svetom Isusa Krista,
Marijo, koja si Ga devet mjeseci pod srcem nosila,
Marijo, koja si Ga u Betlehemu rodila,
Marijo, koja si Ga odgojila i othranila,
Marijo, koja si dala Život svijetu,
Marijo, Braniteljice života tek začetog,
Marijo, Zagovornice majki i djevojaka u problemima,
Marijo, Ljiljane čistoće i svetosti,
Marijo, Djevice koja satireš glavu sotoni,
Marijo, Pobjednice nad zlim duhovima,
Marijo, čije majčinsko Srce bdije nad svom djecom,
Marijo, čije majčinsko Srce čuva život i branitelje života,
Marijo, čije prečisto Srce pruža utjehu i zaklon onemoćalima,
Marijo, slavna Majko Spasitelja i Otkupitelja,
Marijo, Zaručnice Duha Životvorca,
Marijo, koja izmoljuješ život i pobjedu,
Marijo, kojoj Božanski Sin ništa ne odbija,
Marijo, koja si naša utvrda u svemu,
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
oprosti nam, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
usliši nas, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
smiluj nam se, Gospodine.

Moli za nas Marijo, Zaštitnice nerođenih,
da dostojni postanemo obećanja Kristovih!

POMOLIMO SE: Gospodine Isuse, pogledaj na strašno krvoproliće nerođene djece, najnevinijih ljudskih bića, koja se sama ne mogu nikako obraniti. Zaustavi moćnom svojoj desnicom zločine nas njima, obrati zagovorom svoje Majke, Majke Života, one koje žele učiniti i koji izvršavaju pobačaj i čedomorstvo! Spasi ljudski rod i našu Domovinu od ovog zla, koje je uzrok tolikih patnji i nesreća. Ti sve možeš i želiš da Tvoja djeca rastu u vjeri, nadi i ljubavi, u dobroti i radosti, te i učini to, molimo Te, koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lis 2007 17:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
SVJEDOČANSTVO MAJKE KOJA JE IZABRALA ŽIVOT

Majka sam petero djece, dvoje srednjoškolaca, dvoje osnovnoškolaca, te jedne bebe koja mi još "pleše" pod srcem, nestrpljivo čekajući da ugleda mamu, tatu i braću.
Međutim, upravo to maljušno stvorenje moglo je završiti svoj još nezaživljeni život u svijetu, i to na najgori mogući način. Mogla sam dati abortirati, odnosno ubiti svoju bebu.
Evo kako je to bilo: prije osam mjeseci sam saznala da je došlo do začeća. Stara 42 godine, majka četvero djece, u sredini i poslu koji ne trpi takve "staromodne ispade". Bila sam duboko potresena, vijest o trudnoći primila sam uspaničareno, nakon čega je nastala grozna hladnoća, neosjećajnost. Mužu sam tajila trudnoću, iako je nešto sumnjao, jer me često znao pitati što mi je, da sam tako rastresena i bezvoljna. U mojoj glavi sto pitanja, sto problema. Što će reći djeca, kako će reagirati rodbina i prijatelji, kad sam već i sa četvero bila za ,mnoge "nakaza", a pogotovo pitanje naših skromnih mogućnosti, što se tiče uzdržavanja... Moj ginekolog je jasno ponudio "najbolju i jedinu alternativu" tj. pobačaj. Uvjeravao me da sam prestara, a i dijete bi vjerovatno bilo boležljivo i nenormalno što je "potvrdio" nekim "medicinskim činjenicama iz njegove prakse".
I kad su mi prije predlagali da "uklonim" četvrto dijete, nisam se dala, ali ovo je već peto!!
Povjerivši se bliskoj prijateljici, predložila mi je svoju psihijatricu, kojoj sam sva depresivna otišla s nekom tihom nadom. Postarija gospođa, s velikim simpatičnim osmjehom, nakon saslušanja mojeg problema, iskreno se zgrozila uopće nad razmatranjem mogućnosti da rodim! Kao, to bi bilo vrlo loše za ostalu djecu, jer bi trpjela zapostavljenost. Nadalje, to je danas "siguran, brz zahvat i tisuće žena godišnje bez poteškoća ulaze i izlaze iz bolnice, riješene problema". Ta, zar sam ja dužna toliko rađati, gdje to piše, i ja imam pravo na odmor i uživanje u životu... I tu sam se prelomila. Kako sam se stidjela uopće s time poći k svećeniku, u širokom sam luku obilazila našu crkvu. Ostala sam sama, sa cijelim svijetom protiv moje začete bebe.
Abortus sam zakazala ubrzo nakon mog drugog posjeta liječniku. Bez imalo muke i kompliciranja, sve puno osmjeha i srdačnosti medicinskih sestara, među dvadesetak mahom mlađih cura, sjedila sam u čekaonici pred ordinacijom. Neka lica bezbrižna, neka tmurna, neka uplakana. Suprugu sam rekla da idem na godišnju kontrolu. Tada sam, petnaest minuta prije ulaska, primjetila jedan letak na stoliću nedaleko mene. Bilo je to "Duhovno posvojenje nerođenog". Čitala sam, da malo smirim živce, a onda sam počela i "gutati" napisano! Ne znam kako, ali odjednom su mi se misli razbistrile, kao da me netko ošamario, i to jako. Duboko sam udahnula, otrijeznila se od svega dotadašnjeg, stavila ruku na svoj trbuh, gdje je mirno ležala dvoipolmjesečna beba, te poluglasno uzviknula : "Bože moj, što ja to želim učiniti?! Pa ja želim ubiti svoje dijete!!" Naglo sam se digla i potrčala van, ostavljajući šokirane djevojke u čekaonici. Čim sam ušla u stan, bacila sam se mužu oko vrata i dobro se isplakala, priznavajući mu gdje sam bila i što sam kanila napraviti. Samo me grlio i ljubio i hrabrio: "Ništa ti ne brini, sve će biti u redu, othranili smo četvero, uz Božju ćemo pomoć i peto!" Bila sam sva izvan sebe od radosti i osjećala sam neku divnu slobodu, jer je sve otišlo od mene, teški zadah smrti se povukao! Otišla sam na ispovijed i razgovor i sada ne mogu dočekati da rodim svoje djetešce!
Ovaj jako skraćen opis dajem kao svjedočanstvo da ništa na ovome svijetu nije važnije od vršenja Božje volje, jer tek tada čovjek se osjeća sretnim i ima mir u duši. Baš ništa ne može biti dovoljno dobar razlog da se ubije nerođeni život, koliko god teška bila situacija, Božja ljubav sve pobjeđuje! Kako bih mogla dalje živjeti u spoznaji da sam ubila svoje dijete? Kako bih dalje mogla gledati svoje četvero djece i ostati normalna, voditi uobičajeni bračni život, raditi? Hvala Ti, Isuse, što si ušao u moju slabost i svojom snagom spasio moje dijete, mene i sav moj život! Znam da ćeš mi dati snage da idem dalje...

Ovoj se obitelji u siječnju 2003. rodila zdrava i prekrasna curica Marija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr