www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 06 kol 2008 14:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
.....Zločin pobačaja
"Mnoga naša djeca su neželjena i nevoljena. Treba im netko da se brine za njih. Problem koji danas muči mnoge ljude nije to što svijet postaje prenapučen. Sve više i više uviđamo da ima ljudi koji pokušavaju dokazati da Božja providnost ne može providjeti za svu djecu koja bi se trebala roditi. Po mom mišljenju, ako je pobačaj dopušten u bogatim zemljama koje imaju sve što se za novac može kupiti, onda su te zemlje najsiromašnije među siromašnima. Željela bih u takvim zemljama otvoriti domove za neželjenu djecu, da ih mogu primiti i pobrinuti se za svakoga od njih. Imamo mnogo takvih domova po cijeloj Indiji. I nikad nismo morali odbiti nijedno dijete. Divno je to što je svako dijete koje je uspjelo izbjeći smrt od ruke svojih vlastitih roditelja našlo dom i nove roditelje. Upravo smo prošle godine u Kalkuti započele borbu suzbijanja pobačaja preko usvojenja. I Bogu hvala! Mnogoj djeci, koja bi inače bila umrla, uspjele smo dati oca i majku da ih vole i brinu se za njih. Za nas u Indiji, to je nešto predivno, jer su ta djeca po zakonu nedodirljiva. To je ono divno kod naših ljudi. Oni pristaju da usvoje i pruže dom ovoj neželjenoj djeci, da ljubavlju okruže ove patnike koji su slika Kristova.
Što se tiče zemalja koje su prihvatile zakone koji dopuštaju pobačaj – za one koji misle da je to nešto prirodno i u redu – za njih moramo moliti. Njihov je grijeh velik. To je zločin.

Usvojenje kao jedna alternativa pobačaja
Kad su nas pozvali da se pobrinemo za mlade žene iz Bangladeša koje su vojnici silovali, vidjeli smo da treba otvoriti kuću za njih. Naišli smo na mnoge poteškoće, jer dati sklonište ženama koje su silovane protivilo se i muslimanskim i hinduističkim zakonima. Ponavljamo da smo naišli na mnoge ozbiljne poteškoće. Ali jednom je Mujib (predsjednik Vlade) rekao da su te mlade žene narodni heroji – koje su se borile da sačuvaju svoju čistoću i koje su se borile za svoju zemlju – pa su roditelji tih djevojaka došli da se pobrinu za njih. U mnogo slučajeva mladići su ih htjeli oženiti. A onda se dogodilo da su neki ljudi izvršili pobačaj tim ženama koje su bile silovane i ostale trudne. Zato smo se morale strašno boriti protiv onih koji su zagovarali pobačaj. Kazala sam tim ljudima da su naše mlade žene silovane, da su bile na to primorane protiv svoje volje, da one nisu htjele sagriješiti. "I zato, to na što ih vi prisiljavate predstavlja grijeh kojeg će se one cijelog života sjećati", kazala sam. "One neće nikada zaboraviti da su bile majke koje su ubile svoju vlastitu djecu."
Bogu hvala! Vlada je prihvatila naš prijedlog. Ženama su kazali da će svako dijete koje je trebalo biti abortirano biti primljeno u kuću Majke Terezije. Sami ćemo se dalje o njima brinuti. Od četrdesetero djece koju smo primile, više od trideset su usvojile divne obitelji u Kanadi i drugim zemljama. To je konkretan primjer kako smo spriječile pobačaje usvojenjima."
Sydney, 1973.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 13:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pobačaj uništava život
«Mislim da je pobačaj najveći razaratelj mira danas baš zato jer je to rat. To je ubijanje. To je namjerno i proračunato ubojstvo izvršeno uz suradnju majke. U Pismu čitamo što nam Bog jasno o tome govori: «Ako majka zaboravi svoje dijete, ja te neću zaboraviti. Ti si na dlanu moje ruke.» Bog nas drži na samom dlanu svoje ruke. I to je ono što me dira. Čak ako i majka zaboravi svoje dijete, što se čini nemoguće, «Ja te neću zaboraviti». Danas je pobačaj najveći i najdjelotvorniji razaratelj mira. Nas su naši roditelji željeli. Ne bismo bili tu da nas naši roditelji nisu željeli. Mi želimo i ljubimo svoju djecu. Ali što se događa s milijunima druge djece? Mnogi ljudi se brinu o djeci u Indiji i Africi gdje mnogi od njih umiru zbog neishranjenosti ili izgladnjelosti ili iz drugih razloga. Ali ima na milijune onih koji umiru uz vidljiv pristanak vlastitih majki. Jednostavno rečeno, ne postoji veći razarač mira danas. Ako majka može ubiti svoje vlastito dijete, koja je razlika ako ja ubijem vas ili vi mene? Nikakva!! U Indiji i posvuda ja se za to gorljivo zauzimam. Spasimo djecu!
Ova je godina Međunarodna godina djeteta (Ujedinjeni narodi proglasili su 1979. godinu Godinom djeteta). Što smo učinili za našu djecu? Na početku godine, kad god sam imala priliku, govorila sam: «Učinimo da ova godina bude godina kad će svako dijete, rođeno i još nerođeno, biti željeno. Godina djeteta je pri kraju. Da li nam je uspjelo da djeca budu više željena i više voljena?»
Spomenut ću vam nešto zanimljivo. Mi se borimo protiv pobačaja usvojenjem. Spasili smo na tisuće i tisuće života. Javili smo svim klinikama, bolnicama i policijskim postajama: Molimo vas, nemojte, nemojte uništiti čedo. Mi ćemo se za njega pobrinuti. Tako, u svako doba dana ili noći, obično netko dođe. Često nas neka neudata žena pozove, znajući da ćemo se pobrinuti za njezino dijete i naći za nj dobru obitelj. Imamo veliki broj parova koji nemaju djece a to je za nas blagoslov od Boga. Oni usvajaju djecu kojoj je potreban dom. Radimo još nešto što je vrlo lijepo. Poučavamo naše prosjake, gubavce, one što žive u straćarama i naše beskućnike s ulice o prirodnom planiranju obitelji. Samo u Kalkuti u zadnjih šest godina (ponavljam, samo u Kalkuti) imamo sada 61.273 djece manje u našim obiteljima nego što bi ih bilo, samo zato jer su oni prihvatili prirodnu metodu apstinencije i samokontrole. I to su učinili ne žrtvujući međusobnu ljubav. Ova metoda koju ih učimo je vrlo zgodna i jednostavna.
Naši siromasi to razumiju. Znate što su mi mnogi od njih kazali? «Naša je obitelj zdrava. Povezani smo i možemo imati dijete kad god zaželimo.» To je tako jasno i jednostavno za ove ljude koji žive na ulici. Ja mislim da ako naši ljudi mogu tako postupati, koliko više to možemo mi ostali. Moramo koristiti način prirodnog planiranja obitelji i odlučiti da nećemo uništavati život koji je Bog u nama stvorio!»
Oslo, 1979.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 14:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slika


NEMOJ ME UBIT, MAJKO

Nemoj me ubit, majko,
pod srcem tvojim sam se skrila
posteljica ugodna mi meka
srce čujem kako kuca
JA SAM ŽIVA!

Nemoj me ubit, majko,
sićušna sam da se branim
nedužna sam, nisam kriva
zašto život da mi kratiš
kad si mi ga poklonila.

Nemoj me ubit, majko,
ja sam čovjek, dušu imam
postat ti ćeš ubojica
kriva za krv nedužnoga
nikad nećeš imat mira.

Nemoj me ubit, majko,
zamisao svu odagnaj
ljubav majčinsku probudi
na divotni poziv majke
počašćena, i ponosna budi.

Nemoj me ubit, majko,
nevino te čedo moli
pusti me da rastem
i rođenje da doživim
da te gledam i da ti se divim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2008 17:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Deklaracija o pravima nerođene djece

Udruga građana «Nerođeno dijete» iz Mostara sastavila je Mostarsku deklaraciju o pravima nerođenog djeteta.

Članak.1. Bog je izvor života.

Čl.2. Život čovjeka počinje začećem i traje neprekidno.

Čl.3. Život je najveća, temeljna i nepovrediva odrednica osobe od začeća do smrti.

Čl.4. Nerođeno dijete ima pravo na život.

Čl.5. Od začeća, nerođeno dijete je pravni subjekt.

Čl.6. Hendikepirano nerođeno dijete ima pravo na život, liječenje i zdravstvenu zastitu.

Čl.7. Roditelji, osobito majka nerođenog djeteta imaju pravo i dužnost čuvati život i zdravlje svoga djeteta.

Čl.8. Zabranjeno je eksperimentiranje sa začetim nerođenim djetetom i dijelovima njegovog tijela.

Čl.9. Zabranjena je zlouporaba tijela mrtvoga nerođenoga djeteta.

Čl.10. Zabranjena je trgovina nerođenim djetetom i dijelovima njegovoga tijela.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2008 17:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
PLAĆ NEROĐENOG DJEČAKA

HODAM PUSTINJOM...TOPLO JE,
SUNĆEVA ZRAKA SJA
PITAM SE O MAJKO GDJE SAM TO JA???

A ONDA IZNENADA ČUJEM NEKI DJEČJI PLAĆ
POŽURUJEM DA VIDIM TKO JE TO
VIDIM MALOG DJEČAKA TUŽNOG
SUZE MU TEKU NIZ LICE...

PRIMILA SAM GA U SVOJE NARUĆJE
OBRISALA MU SUZE
POMILOVALA GA PO OBRAZIMA
I PJEVALA MU NE BOJ SE MALENI
JER MAJKA ĆE TI USKORO DOĆI...

PA GA UPITAM ŠTO JE MALI DJEČAĆE
ZAŠTO PLAČEŠ???

A ON DOK SU MU SUZE TEKLE NIZ LICE
NIJE RIJEĆ PROGOVORIO VEĆ MI SRCEM ODGOVORIO...

TETA TETA MENE MOJA MAMA UBIŠE
A TATA MOJ TO DOPUSTIŠE
BAKA I DIDA TO NE ZAUSTAVIŠE...

ONI SU MISLILI DA NEROĐENO DJETE NE OSJEĆA BOL
ALI PREVARILI SU SE JER JA TO OSJEĆAM
I TO VELIKU RANU U SRCU SVOM...

ZATO JA SVAKU NOĆ IDEM MAMI U SNOVE
UPITAM JE MAMA ZAŠTO SI TO UČINILA???
ZAŠTO SVOJE RUKE SI KRVLJOM PROLILA
ZAŠTO SI ME UBILA????

A MAMA MOJA SKORO JE POLUDJELA
JER ZNA DA JE VELIKU POGREŠKU U ŽIVOTU NAPRAVILA
KAD JE SINA SVOG UBILA...

ALI TETA JA SAM NJIMA SVIMA OPROSTIO...

SAMO PONEKAD SE RASTUŽIM
JER NIJE SAMO MAMA KRIVA
VEĆ I TATA KOJI JE TO DOPUSTIO
PA ME I SAM UBIO...

ZNAM DA ĆE ZATO PRED LICEM BOGA PLAKATI...

ODJEDNOM SE POJAVI MAJKA NEBESKA MARIJA
DOZVALA GA SINE MOJ DOĐI
RUKU RAŠIRENIH GA PRIGRLILA...

TE MAJKA KAŽE MENI
VIDIŠ LI DJETE MOJE
ŠTO RODITELJI UČINIŠE SINU SVOME???

SADA IDI KČERI MOJA PROPOVIJEDAJ DILJEM SVIJETA...
RECI MAJKAMA DA NE POBACE DJECU SVOJU
RECI OČEVIMA DA UVIJEK BUDU NA STRANI NEROĐENOJ DJECI
RECI BAKAMA I DJEDOVIMA DA SE POMOLE ZA NJIH
JER KROZ MOLITVU JE SPAS...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 16:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sv. Ivanka Beretta Molla
(Italija, 1922. – 1962.)

16. svibnja 2004. Sv. Otac Ivan Pavao II., u Rimu proglašava svetom Crkve katoličke Ivanku Berettu Mollu, uz prisustvo njezina 92-godišnjeg muža i djece. Ova svetica našega doba herojski je dala život za svoje četvrto dijete, pri dugom porodu uz velike boli zbog tumora na maternici i ostalih komplikacija, tražeći da se spasi dijete umjesto nje. Rodila je kćerkicu i ubrzo nakon toga otišla u Vječnost. Zazivajmo svetu Ivanku kao zaštitnicu majki i trudnica, onih koji trpe zbog grijeha pobačaja te onih koji se bore za život i poštivanje života od začeća do prirodne smrti.


NE MOŽE SE LJUBITI BEZ TRPLJENJA, A NITI TRPJETI BEZ LJUBAVI! (Sv. Ivanka)


Molitva Sv. Ivanki B. Molla

Sveta Ivanko, uzorna majko i ženo, koja si žrtvovala svoj život da bi Tvoje dijete živilo! Danas, kada toliki zaziru od života, kada nerođeni nemaju gotovo nikakvih prava, kada mnogi zagovaraju nasilnu smrt – pobačaj, te ostale oblike nasilja nad životom, čuj našu molitvu! Molimo za majke u poteškoćama, za trudnice koje malakšu pred snagom svijeta, tijela i đavla, molimo za nerođene u opasnosti pobačaja, za očuvanje obitelji i bračne ljubavi! Ti, koja si nam veliki primjer i ohrabrenje, pomozi da prihvatimo svoj križ i gledamo uvijek u Isusa, koji je Život i Ljubav. Neka nas nada vječne radosti održi u činjenju dobra i izbjegavanju zla.
Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lis 2008 15:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"NEKA PROCVJETA NOVI ŽIVOT"
MOLITVA ZA MILOST RODITELJSTVA

Bože, naš Oče, od kojega dolazi svo očinstvo, dopusti nam sudjelovati u toj svetoj časti. Blagoslovi našu ljubav, da postane plodna. Neka se još među nama čuje i drugi glas koji će Tebe hvaliti, neka se još čuje i drugo srce koje će Tebe zavoljeti i neka procvjeta novi život, da posvjedoči o Tvojoj ljubavi. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lis 2008 13:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"BLAGOSLOVI NAS, SVETA RODITELJKO,
NAS I NAŠE ZAČETO DIJETE"

MOLITVA ZA ZAŠTITU I BLAGOSLOV MAJKE I OCA
KOJI OČEKUJU DIJETE

Marijo, Majko! Ti, koja si čekala Sina, nosila Ga i rodila i othranila, Ti koja poznaješ muku i patnju i radost majčinstva, koje sve nadvisuje! Pogledaj nas, Majko! U našoj obitelj treba dijete ugledati svijet. Veliki je to Božji dar. Zaštiti to dijete i nas. Neka se rodi zdravo i sretno, neka u naš dom donese blagoslov Božji. Neka oživi u nama roditeljsku ljubav punu nježnosti i požrtvovanja. Neka nas roditelje ta ljubav već danas spaja još jače, kako bismo mogli cijelim srcem prihvatiti sve vezano uz roditeljske obveze. Sveta Roditeljko blagoslovi nas i naše začeto dijete. Dovedi u naš dom toplinu doma iz Nazareta, gdje su Božji Zakon i ljubav prema čovjeku bili na prvome mjestu.
Žarko želimo, da po uzoru na dom Svete Obitelji, budemo kućnom Crkvom Tvojega Sina gdje će Duh ljubavi Božje slaviti neprekidno u našim srcima Oca svekolikoga života. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 lis 2008 14:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2008 17:42
Postovi: 139
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slika

DJECA SU NAŠA RADOST, BUDUĆNOST OVOGA SVIJETA...SJETI SE DA SI I TI BIO NEROĐEN, BESPOMOČAN, SITAN...ALI TVOJE SRCE JE KUCALO I TVOJA MAJKA TE RODILA..MOLI SE ZA I ZA ONE KOJI SAD RASTU ISPOD NEČIJEG SRCA, I TAKO SU SITNI, ALI NJIHOVO SRCE KUCA...POMOLI SE ZA NJIHOVE MAJKE DA IH DONESU NA SVIJET...POMOLI SE ZA MALU DJEČICU..ROĐENU I NEROĐENU...JER I ONI NEROĐENI SU ŽIVI...SAMO NEMAJU JOŠ PRAVO IZBORA...A SVATKO KOGA JE BOG POSLAO K NAMA IMA RAZLOG ZA BITI TU...

:a1250: :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 lis 2008 14:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2008 17:42
Postovi: 139
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
teja11 napisao:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kai4gNmejNs[/youtube]


:twisted: :twisted: smajlic5 smajlic5 smajlic22 smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr