www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 05:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: HVALA
PostPostano: 26 tra 2006 10:51 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mili moji, ne mogu se riječima zahvaliti za vaše molitve


kako bih ovo iskustvo željela podijeliti s vama zbog inteziteta i iznenadnosti, želim malo pobliže opisati događanja zadnjih mjeseci, i utjecaj molitve drugih ljudi za mene

prije nekih 5-6 mjeseci sam došla na dobri pastir, sva očajna
sumnje su bile prevelike, ali sam ipak negjde u dubini duše osjećala da bi mi netko mogao molitvom pomoći...

naime bila sam vrlo aktivna na forumu.hr na religiji i često ulazila u diskusije sa vrlo zagriženim ateistima i inim -istima....
mislila sam da ću nekako tim ljudima približiti Boga....

no...čitajući njihove postove, i razmišljajući o istome(iako sam tad bila u nevjeovatno jakom uvjerenju da Boga... bez obzira na sve neću zanijekati,
da se to meni ne može dogoditi,
i da nema ničega na ovome svijetu da bi me moglo poljuljati....i da napomenem (što mislim da je vrlo bitno)..
bila vrlo PONOSNA u sebi zbog toga..
(naučila sam jednu veliku stvar...da svaki put čim sam osjetila ponos u vez nečega što je vezano uz vjeru u Boga...sam vrlo brzo dobila po prstima)...

ušao je crv sumnje....ogavan i dugo me mučio...
ne želim ulaziti u detalje svojih razmišljanja, da nebih nekoga povukla..ali uglavnom sustav sumnji se svodio na to da je moguće da sam ja sebi sve to umislila da Bog postoji...
(iako je jedan dio mene jako dobro znao i bio svjestan milosti koje su mi bile date od Boga,nisam sumnjala u to...ali (iako vjerujem da vam izgleda to ne spojivo) istovremeno sam se mučila sa mogućnošću iluzije postojanja)

tražila sam pomoć od ljudi na forumu....

mili moji...mislim da nije prošlo ni par dana.....moja vjera se polako vraćala...i Radost velika s njom....

Hvala Bogu na svima i hvala svakoj duši što se moli za druge....molim Boga da je još za ovog života nagradi stostruko


sada.....ovaj put....
je udarac bio iznenada i strahovit...mislila sam da ću dušu ispustiti od muke....(neću u detalje jer nije bitno,samo mi vjerujte da je bilo užasno)

ako netko može osjetiti muku Isusovu kad je Bogu vapio;
Bože moj, Bože moj...zašto si me ostavio?????

to je bilo otprilike tako
(molim vas da mi oprostite na mogućoj pomisli da bih se ovom željela uspoređivati sa Isusom i Njegovim mukama, samo želim reći da bol i odbačenost nije bila obična i nije bila razumska)

nikakva riječ,ništa,baš ništa nije imalo utjecaja...samo sam osjećala veliku potrebu da se mole ljudi za mene...

da opet ne idem u detalje, zamolila sam ljude na chatu da se mole ....
svi vi mili moji :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: znate koji ste...

i eto poklonjena mi je i tim putem osoba koja mi je znala reći Riječi koje su puno pomogle....hvala joj na razumijevanju:grlim te:


danas je čini mi se treći dan...od svega toga i danas imam snage napisati vam ovo, još jučer sam radosno zahvaljivala Bogu, i ne mogu vam reći koliko sam Radosna

kroz sve ovo sam shvatila neke stvari, shvatila da se ne trebam vraćati natrag u prvi razred, da moram ići dalje...

vama svima želim opet reći preveliko hvala, a normalno prije svega hvala milom Bogu što mi je poklonio vas

nekad...nekad je dovoljno samo moliti...i čini mi se da što je čovjek u većoj potrebi da je najbolje što manje govoriti, a samo puno moliti...
onako potiho
pa gledati i Radovati se

...kad osoba koja je pala...mučno stišće tijelo u boli, a vi mollite,...pa kako ju otpušta grč boli,..a vi molite, pa kako gleda oko sebe da vidi što je uzrok pada, a vi molite....
pa se polako s mukom diže, a vi molite....
briše sa sebe prašinu....a vi molite i Radujete se...
okreće se oko sebe, polako kreće, a vama srce puca od Radosti...
i ponovo potrči...Radosna....zajedno s vama


još jednom beskrajno hvala Bogu na svima vama....puno vas volim :arrow: :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2006 11:37 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Predivno andjelina. Baš mi je drago zbog tebe. Mislim da je vrijeme da pojačamo još molitve. Molimo jedni za druge još jače jer je velika snaga molitve jednih za druge. Prikažimo svoju braču i sestre Bogu.

Zahvaljujmo Gospodinu jer je DOBAR jer je vječna njegova ljubav.

Hvala ti Bože što si stvorio andjelinu1.

:grlim te: :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2006 11:43 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: :grlim te: :grlim te:

vidim po sebi da naš bog čuje kad ga molimo ovdje...vidim to jako....

moja mama...pa sad ja...

molimo se svi...zaista su velike milosti....

a ako netko od nas bude kušan..eto donesimo ga na rukama Bogu kao što ste vi mene donijeli

nemogu riječima reći koliko sam zahvalna...zato eto neka vam radost Njegova bude hvala....
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: HVALA
PostPostano: 29 tra 2006 01:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
andjelina1 napisao:
...
ako netko može osjetiti muku Isusovu kad je Bogu vapio;
Bože moj, Bože moj...zašto si me ostavio?????
...


Isus nije na krizu vapio: Boze moje, Boze moj, zasto si me ostavio..., nego se je molio Bogu. To je psalam 22. U ono je doba bio obicaj da se spomene samo prvi stih psalme, a ne cijela psalma. Tako je i Isus postupio na krizu.

Psalam 22
2 Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio? Daleko si od ridanja moga.
4 A ipak, ti u Svetištu prebivaš, Nado Izraelova!
5 U tebe se ocevi naši uzdaše, uzdaše se, i ti ih izbavi;
6 k tebi su vikali i spasavali se, u tebe se uzdali, i postidjeli se nisu.
7 A ja, crv sam, a ne covjek, ruglo ljudi i naroda prezir.
8 Koji me vode, podruguju se meni, razvlace usne, mašu glavom:
9 "U Jahvu se on uzda, neka ga sad izbavi, neka ga spasi ako mu omilje!"
10 Iz krila majcina ti si me izveo, mir mi dao na grudima majke.
11Tebi sam predan iz materine utrobe, od krila majcina ti si Bog moj.
12 Ne udaljuj se od mene, blizu je nevolja, a nikog nema da mi pomogne.
13 Opkoliše me junci mnogobrojni, bašanski bikovi okružiše mene.
15 Kao voda razlih se, sve mi se kosti rasuše; srce mi posta poput voska, topi se u grudima mojim.
16 Grlo je moje kao crijep suho, i moj se jezik uz nepce slijepi: u prah smrtni bacio si mene.
17 Opkolio me copor pasa, rulje me zlocinacke okružile. Probodoše mi ruke i noge,
18 sve kosti svoje prebrojiti mogu, a oni me gledaju i zure na me.
19 Haljine moje dijele medu sobom i kocku bacaju za odjecu moju.
20 Ali ti, o Jahve, daleko mi ne budi; snago moja, pohiti mi u pomoc!
21 Dušu moju istrgni macu, iz šapa pasjih život moj.
22 Spasi me iz ralja lavljih i jadnu mi dušu od rogova bivoljih!
24 "Koji se bojite Jahve, hvalite njega! Svi od roda Jakovljeva, slavite njega! Svi potomci Izraelovi, njega se bojte!
25 Jer nije prezreo ni zaboravio muku jadnika, i nije sakrio lice svoje od njega; kad ga je zazvao, on ga je cuo."
29 Jer Jahvino je kraljevstvo, on je vladar pucima.
30 Njemu ce se jedinom klanjati svi koji snivaju u zemlji, pred njim se sagnuti svi koji u prah silaze. I moja ce duša za njega živjeti,
32 slijedecem koljenu, o njegovoj pravdi naviještati narodu buducem: "Ovo ucini Jahve!"

:!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 tra 2006 15:51 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja mislim da je Isus točno mislio i osjećao ono što je rekao..

iz više razloga....

jedan od nabitnijih(po meni) je da nam svojim PRIMJEROM i Životom, da na znanje što ćemo sve MORATI proći na Njegovom PUTU da stupimo u Kraljevstvo nebesko....

drugi je da nam pokaže da ćemo se osjećati u vom svijetu odbačeni od sviju, i da će napasti biti toliko velike, da ćemo misliti da smo i od Boga odbačeni

treći je da nam pokaže da je veličina trpljenja toliko jaka da dolazi do tog osjećaja, i da to moramo izdržati

četvrti da nam da do znanja da je zaista u svemu isti kao mi,osim po grijehu i da je potpuno ljudski morao proći muke koje bi i svaki čovjek prošao da je na Njegovom mjestu(po događaju a ne po količini trpljenja,jer mi je jasno da Njegovo trpljenje je u sebi sadržavalo sva moguća trpljenja poradi otkupa nših grijha)


možda sam sad upetljala jedno u drugo...no nije mi jednostavno opisati što ja osjećam da je On osjećao tada i želio nam time reći...

Njegovih sedam rečenica na križu, je vrlo bitno i svih sedam su ključevi našeg spasenja...bar ja to tako doživljavam

a to ne mogu ako idem razmišljati što je On tad mislio, i kako se tad ponašalo i postupalo...

ja znam da On MENI TO GOVORI SAD i ja znam da se to odnosi na MOJ život....


tako da ja zaista osjećam da je On u tom trenutku osjetio da Ga je Bog ostavio..
mislim daje to preveliki prevažan trenutak da bi nas iupućivao na psalme, pa koliko god oni bili jaki i učinkoviti...

mislim da se radilo samo o BOGU,NJEMU I NAMA...

ništa drugo mislim da nije bilo Njemu tada bitno..
a na kraju krajeva...zbog toga je i došao, i zbog toga je trpio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 svi 2006 00:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
lijepo je procitati da si dobila tu bitku i nadam se da je to tebi i svima nama iznova pokazalo kako se sav svijet moze pobijediti, ponajvise onda kad te bicuju i razapinju, a to ti se vjerojatno nece dogodit. Lako bi tebe isti taj svijet bio pobijedio da si povjerovala da umisljas Bozje postojanje, jer covjek moze sve umisliti, zamka je gora tim vise jer se iluzija moze ciniti od svega. Zato je tanka granica bila, a Bogu hvala sto si pri izboru odabrala onu stranu granice unutar koje Bog postoji i sve gleda, cineci se nerjetko kao da ne gleda. O, itekako slusa i gleda, a najljepse od svega je kad nas Bog, nakon sto ustrajemo i istrpimo, nagradjuje kroz osjecaj sigurnosti, osjecaj postojanosti, ucvrscivanja u vjeri, osjecaj da se, kako god i sta god nam bilo, imamo u koga pouzdat. Bogu nista nije nemoguce i hvala Mu jos jednom sto Mu je bilo milo da ne pokleknes u vjeri.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 svi 2006 01:08 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
starsmoker napisao:
zamka je gora tim vise jer se iluzija moze ciniti od svega.


da...

ne znam tko me kuži..tko ne..jer mi je to sve novo...unazad manje od godinu dana...nikad prije nisam ni čula za takvo nešto niti čitala o tome...
ali kako pišeš..čini mi se da kužiš....
grozno...
doslovce nije bilo slamke ni tračka svjetlosti za koji da se ulovim....
samo velika potreba za vašom molitvom...

eto Bogu se svidjelo (potaknut vašim molitvama,sigurna sam u to) i hvala Mu beskrajna za to, da me ne drži dugo u toj muci...jer ne znam kako bih to uspjela izdržati...

ali što veliš...nakon toga ...Radost je još veća i hvala na ustima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 srp 2006 21:19 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 lip 2006 21:42
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
HVALA TI ISUSE!!! :r086: :b232: :b206: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2006 20:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 lip 2006 13:42
Postovi: 30
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
O Boze moj hvala ti!



Molite,molite.molite jako i svim srcem.

Ovih dana je Gospodin jako prisutan i cuo je moje molitve i molitve svih za mene.

Svaki se dan molim za potrbe svih vas i vjerujem da se i vi jako molite,jer meni se cudo trebalo desiti i desilo se.

Hvala Gospodinu i zelim vam reci da su ovo zaista velike stvari, snazne su ove molitve jednih za druge.
Neizmjerna je radost u mom srcu
Hvala Gospodinu sto me doveo do vas,hvala tebi Rebeka za ponedjeljak ujutro,jer si sigurno bila sa mnom.
Nikad nemojte prestati moliti,a pogotovo ne odustajte i ne smijete postati mlaki u molitvi kad dobijete ono sto ste trazili,nego i dalje jos jace molite.
a kad skupim snage za napisati svjedocanstvo,bit ce to jos jedna potvrda da se molitvom i brda mogu pomaknuti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2006 21:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Tako je mila moja i draga Nenki..bila sam cijelo vrijeme,nije mi bilo tesko jer to i drgi cine za mene,meni ovaj nas TT daje posebnu snagu i radost kada znam da u svakom momentu mogu samo poslati PP i reci molite se ,i oni se mole,a i nase molitvene nakane cine cuda ako mi to stvarno i iskreno zelimo.Ja sam se za puno cega obogatila na ovom forumu,i vidjela sam da koristi da primam i dajem,da molim za druge i drugi za mene,zato samo tako hrabro i dlje,ON JE SA NAMA ..
BOG BLAGOSLOVIO SVE NASE MOLITVENE GRUPE...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr