www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 15:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vaša ocjena seminara?
Odličan (5) 75%  75%  [ 9 ]
Vrlo dobar (4) 17%  17%  [ 2 ]
Dobar (3) 0%  0%  [ 0 ]
Dovoljan (2) 0%  0%  [ 0 ]
Nedovoljan (1) 8%  8%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 12
Autor Poruka
PostPostano: 26 svi 2006 18:32 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Duhovni seminar koji se održao na chatu stranice Tebe-tražim

Tema: Samo Tvoja Ljubav Bože
Voditelj: Svoja_Tvoja
Datum:
25.05.2006.g.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 18:53 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Seminar: Samo Tvoja Ljubav Bože

Bože,Ti si uistinu nestvorena Ljubav,
beskrajna Ljubav,neizmjerna Ljubav
ne samo Onaj koji Ljubi,nego sama Ljubav.
Iz Tebe izlazi Ljubav svih serafina i svih stvorenja
Kako da te ne ljubim,kako da se ne potrošim u toj,
vatri Ljubavi ,koja obuhvaća ,čitav svijet?
Bože,po svome biću Ti si doista sama dobrota;
po Tebi je svako dobro ,dobro;iz Tebe istječe
dobrota svakog stvorenja,kao što sve vode potječu
od mora;osim te čiste dobrote na zemlji i u nebu
nema ništa što bi se moglo nazvati dobrim.
Kako da Te ne ljubim kada je dobrota predmet
ljubavi?Najsvetiji Oče!Najdobrostiviji Sine!
Najodaniji Duše Sveti!
Kada ćeš, Oče,u nutrini moje duše biti moje
najtajnovitije dobro i mene posve posjedovati?
Kada ću biti posve Tvoj i Ti posve moj?
Kad ćeš biti moj kralj?Pohitaj,Isuse,pohitaj
i ne oklijevaj!

(Ludwig iz Granade)


Ljubljena braćo i sestre i Kristu,

sve što je stvoreno postoji samo zato što je Bog u svojoj vječnoj mudrosti i ljubavi to tako htio.Dakle ,mi postojimo i svijet postoji jer je to bila Božija volja i time čin Božije Ljubavi .
Ljubav je jedan od kriterija za razumijevanje stvarnosti.Tko ljubi,on shvaća i vidi drugoga čovjeka,shvaća njegovu bol i trpljenje,ali i njegovu radost.Tko ne ljubi ,slijep je za drugoga.Kad za jednu osobu ima u srcu ljubavi,onda je srce već otvoreno i ljubljena osoba ulazi u život onoga tko je ljubi.Nema ništa normalnije od te činjenice,ali ako nema ljubavi za jednu osobu,ona nema nikakve prilike da se približi srcu ,kamoli da zauzme prvo mjesto.Tako je između nas i Boga.Samo onaj koji ljubi može uspostaviti pravi odnos prema Bogu i Bog će biti u njegovu životu na prvom mjestu.Jedino je ljubav sposobna shvatiti da to tako treba biti i nikako drukčije. Vrlo se često susretnemo s činjenicom da se čovjek boji Boga i iz toga straha i u tom strahu čovjek se okreće od Boga prema samome sebi ili prema materijalnim stvarima ovoga svijeta.



Isus se nudi čovjeku kao put,istina,život i svjetlo.Tko ga prihvati,imati će puninu života,istine i svjetla i ostati će na putu života i mira.Tko sam sebe ili nekoga drugoga ,ili nešto drugo postavi na prvo mjesto on se nalazi u tami bez života,bez puta i bez istine.
Ljudska ljubav je vrlo ograničena.Ona ima svoj način razmišljanja i djelovanja.Sva logika ljudske ljubavi može se svesti na jedno pravilo koje glasi:ono što ti meni činiš,i ja sam zauzvrat spreman učiniti tebi.Ako nam je drugi učinio dobro,spremni smo dobrim uzvratiti,ali ako nam je učinio zlo,služimo se svim sredstvima,i sve biva dopušteno da se vrati zlom.
Ljudskoj logici strano je načelo uzvratiti dobrim za zlo,odgovoriti molitvom na proklinjanje,darežljivošću na škrtost,milosrđem na nemilosrdnost,istinom na laž.Čovjeku nekako ne leži takvo ponašanje.Nikome se ruka sama po sebi ne pruža na prijateljski način onoj ruci koja ga je udarila,nitko ne osjeti po svojoj naravi potrebu odgovoriti lijepom riječi na tešku riječ i uvredu,nitko po svojoj ljudskoj naravi ne pruža drugi obraz ,ako ga je netko po jednom udario.

Tamo gdje prestaje logika ljudske,može početi logika božanske ljubavi i ponašanja.Dok u ljudskoj ljubavi nalazimo uvjete i razloge u ponašanju drugog čovjeka,u božanskoj ljubavi i njezinu djelovanju pojavljuje se bezuvjetnost.Da bi čovjek mogao ljubiti na božanski način ,on se mora okrenuti potpuno Bogu i preuzimati logiku njegove ljubavi.Bog želi biti mjerilo i razlog našeg novog ponašanja.Osjetiti potrebu praštanja i oprostiti,ljubiti one koji nas ne ljube,biti milosrdan s onima koji to s nama nisu,biti istinit s onima koji lažu ,darežljiv s onima koji su sebični i samo na sebe misle ,pomoći onima koji su nam uskratili pomoć,oznake su božanske ljubavi.

U dubini svoje duše čovjek ipak želi živjeti s onim koji mu ne vraća zlim za zlo,nego prašta,koji je sposoban biti milosrdan iako su prema njemu bili nemilosrdni.Čovjek ne može željeti da bude prevaren,izigran,ostavljen,prezren...Život bez ljubavi je zaista težak,kompliciran,uzrokuje strah među ljudima i postaje izvorom unutarnjeg umora i često duševne i tjelesne bolesti. Ljubav je jednostavna.Sjetimo se kako lako razgovaramo i radimo s onima koje ljubimo i kako nam je uvijek lijepo.Tko više ljubi,on je u svom odnosu prema drugima jednostavniji .Bog koji neizmjerno ljubi,neizmjerno je jednostavan:U svojoj jednostavnosti nadahnutom Ljubavlju Isus ostaje među nama u komadu euharistijskog kruha kao hrana duši.On je ljubio ,zato je jednostavno govorio i stoga se svatko kod njega dobro osjećao.Ljubav nadvladava sebičnost ,ne dopušta prijevaru ,ne smišlja zlo,niti izgovara dvolične riječi.Ljubav čini čovjeka jednostavnim i tako pristupačnim i otvorenim svima,upravo kao što je sam Bog postupio prema nama.Ljubav prihvaća svakoga i prašta svima.

Samo onaj tko zna da ga Bog ljubi i tko povjeruje toj ljubavi,može sebi željeti dobro i u tome dobru željeti dobro drugome.
Velika je milost vjere kad čovjek ne čeka na izvanredne znakove Božje Ljubavi i milosrđa,nego ih otkriva u svakodnevnom životu,na svakom koraku,te se raduje i zahvaljuje Bogu i s Njim surađuje.Kako nam se lako dogodi da zaboravimo dobro i ljubav drugih ljudi,a samo vidimo i pamtimo ono što nije dobro i neprestano prigovaramo,ljutimo se i uništavamo međusobnu radost i povjerenje.Kad ne znamo otkriti dobrotu i Ljubav Božiju i ljudi oko nas u svakodnevnim,normalnim,sitnim stvarima,tada se odvraćamo od njih te idemo putem koji je daleko od puta istine i spasenja.

Kad nam Bog udijeli milost da ga počnemo slaviti i hvaliti,počet ćemo otkrivati i Njegovu ljepotu i dubinu Njegove Ljubavi.Iskustvom ljepote Božije i dubine Njegove Ljubavi stvari će se u nama i oko nas potpuno mijenjati.Stoga je za nas kršćane tako važno moliti za iskustvo Božije ljubavi,tj.da nas Bog svojom Ljubavi dirne u dubinu srca i da nam je objavi.To je uvijet da svatko od nas najprije zavoli svoj život kao neizmjeran dar Božije Ljubavi i neponovljivo čudo Njegove mudrosti.U isto vrijeme će to biti i nepresušni izvor radosti,koju nitko i ništa neće moći oduzeti.To je ona radost o kojoj govori Isus svojim učenicima,najavljujući im poteškoće u svijetu(Mt 5,11).Iskustvom Božje Ljubavi svatko će od nas shvatiti da je njegov život,ma kakav on bio gledano s ljudskog gledišta,neizmjerno vrijedan,jer ga Božija Ljubav čini takvim.I kad se srce nađe u takvom ozračju,više neće biti moguće smatrati svoj život nevrijednim i otvoriti se ikakvom zlu koje bi uništavalo život.
Onda nas drugi ne bi mogli tako uvrijediti,odbaciti,prezreti da nas natjeraju na uzvraćanje zlim na zlo.Ljubav prema Bogu i prema vlastitom životu dali bi nam snage da se uvjek okrenemo Bogu,a s novom ljubavlju i radošću prema drugima.Nikada nam se više ne bi moglo dogoditi da tuđim zlom pravdamo svoje.Dubina Božije Ljubavi bi nam davala snage i da se borimo protiv uništavanja života.

Tako bismo u isto vrijeme otkrili i Božije milosrđe.Ono je zapravo samo novi izraz Božije Ljubavi . Tko ljubi taj je i milosrdan.Bogu je stalo do svakog čovjeka i svakog njegova stvorenja i on ih ljubomorno čuva.U tome svjetlu možemo razumjeti Isusovu riječ o milosrdnom ocu,koji prima rasipnog sina,iako se stariji sin ljuti na oca što je primio sina koji je sve prokockao i vratio se kad nije imao kamo (Lk 15,11-32).
Bog u svojoj Ljubavi i Milosrđu uvijek najprije vidi svoje stvorenje,svoje dijete,a ne grijeh niti zlo koje je učinjeno.Postati svjestan dubine i širine ljubavi kojom smo stvoreni ,i milosrđa koje nam se daruje,i to na iskustven način,znači za kršćanina novi način molitve.Pred Ljubavlju Božijom srce će se otvoriti molitvi i molitva će zaista biti kao svježa izvorska voda koja nikad ne presušuje i uvjek osvježava.Takva molitva će prati cijelu nutrinu od svakog negativnog osjećaja i liječiti sve rane.Takvo će srce i nutrina biti uvijek svijetli,bistri,radosni,mudri,milosrdni i puni ljubavi.To je ona voda o kojoj Isus govori,koja će teći u život vječnikad nas pozove da dođemo i pijemo.


“Štoviše,voda koju ću mu dati postat će u njemu izvorom one vode što struji u život vječni”(Iv 4,14).Kod dovršenja svih stvari,voda živa bit će znak beskrajne sreće izabranih,koje Bog vodi na bujne pašnjake (Otkr 7,17).Tako će se dogoditi i obnova molitve zahvalnosti i hvale,koja će početi na ovom zemaljskom putu i nastaviti se u nebeskoj slavi s anđelima i svim svetima.
Svima nam je ovo ozdravljenje potrebno i treba ga zaista tražiti od Boga.A On nam ga želi darovati jer je Njegova volja da nam bude dobro.Ozdravljeno srce znači srce oslobođeno za bezuvjetnu ljubav i prihvaćenje drugoga neovisno kakav je on prema nama,a to znači potpuno mijenjanje dioptrije koja se određuje u neurednom srcu.Vidjeti najprije čovjeka,a ne u njemu grijeh ili različitost nacije,vjere,političke stranke,ovisnika,znači početi gledati Božijim očima.Bog u rasipnom sinu i svakom grešniku najprije vidi svoje dijete i ponaša se očinski,s ljubavlju i milosrdno.Svima nam je potrebno mijenjati način gledanja,što je dugotrajni i često teški duhovni kirurški zahvat.

Treba moliti za one koji nisu upoznali Božiju Ljubav i pomoći im svojim životom da otkriju Boga i Njegovu neizmjernu Ljubav.Prihvatimo li ovu molitvenu nakanu ,onda će se naš stav pred drugima promjeniti.Nećemo više osuđivati ni odbacivati nego moliti da Ljubav Božija dodirne srca i da ih izlječi.U dubini svoje ljudske naravi svaki čovjek želi upravo to:Da ga ljubav ozdravi,da se osjeti ljubljenim i da može ljubiti.To je najveća pomoć koju možemo pružiti jedni drugima,onda kad nam se čini da nemožemo ništa učiniti ostaje nam najbolji način: Iskreno,ustrajno moliti da Bog ozdravi svako srce svojom Ljubavlju,a srce ozdravljeno Božjom Ljubavlju postaje sposobno gledati i vidjeti i Boga i čovjeka u pravome svjetlu.

Kad Bog nas tako s silnom Ljubavlju gleda ,onda moramo i mi učiti tako gledati sebe i druge.

Pomolimo se:
Bože ,Stvoritelju čovjeka i svega stvorenja,Oče naš dobri,obraćamo Ti se u ime Tvoga Sina Isusa,i zahvaljujemo Ti što voliš svakog čovjeka i što uvijek u svakome od nas gledaš svoje dijete.Ozdravi naše srce svojom Ljubavi,oslobodi nas od svega što pomućuje naš pogled,da Tvojom Ljubavi gledamo Tebe i jedni druge.Probudi nas snagom svojega Duha iz iz sna nevjere i grijeha i ozdravi naša srca od svake duhovne bolesti ,da nam bude dobro ,kao što je Tvoja volja.Oprosti nam kad smo zasljepljeni zlom i grijehom sudili i osuđivali,odbacivali jedni druge.
Molimo Te ,za sve koji još nisu upoznali Tvoju Ljubav,da dirnuti Tvojom Ljubavi prepoznaju Te kao Oca i da se obrate.Blagoslovi sve koji Te poznaju da svojim životom pomognu onima koji ne poznaju Tebe ni Tvoju neizmjernu Ljubav ,kako bi mir Tvoj ušao u svako srce,svaku obitelj,u Tvoju Crkvu i cijeli svijet.Amen





Meditacije o Božjoj Ljubavi


Sada Te najiskrenije zazivljem Duše Sveti-Ljubavi sama,da ispuniš duboko svako srce koje ovo čita i sudjeluje u meditaciji,ispuni ga mudrošću odozgo da primi riječi koje će govoriti o Ljubavi Božjoj.....

*******************************************************************

Hvala Ti Duše Sveti što dolaziš...čistiš srca naša,i osposobljavaš ih da prime iskustvo velebne Ljubavi Očeve....
Umnoži nam vjeru...učvrsti ufanje...usavrši ljubav...


Čudesno je kako sv.Ivan u svojoj prvoj poslanici na različite načine govori o smislu i svrsi Božije Ljubavi.
Izdvojila sam tri misli oko kojih bi se zadržala razmišljajući o snazi i milosti koja se iz njih izljeva.

1.(1 Iv 3,1) “Gledajte,koliku nam je Ljubav darovao Otac,djeca se Božija zovemo i jesmo”
Ovdje se Ljubav Božija očituje kroz činjenicu da nam je darovan život,ali darovan iz silne čežnje Božije,da budemo,da postanemo,da se nazivamo Njegovom djecom....Jer to jesmo..
Jesmo li duboko u srcu dohvatili ove riječi?
Čujemo li kako nam Otac šapće:
“Moja te Ljubav poželjela,
Moja te Ljubav oblikovala,
Moja te Ljubav učinila čovjekom
baš takvim kakav jesi,
Moja je Ljubav zadovoljena jer ti jesi
jer ti postojiš....
Moja te Ljubav i dalje želi upućivati u Istinu
Moja te Ljubav želi ozdraviti........











2.(1Iv 16,17)”Po ovom smo upoznali Ljubav ,On je za nas položio život svoj.”

Gledam križ.........
Što on za mene predstavlja?

O,Isuse,daj da progledam!
Da vidim kako me s križa raširenih ruku želiš zagrliti,glavom pognutom poljubiti.......

Dao si mi SVE......
Uzeo si ljudsko obličje da bi mi dao božansko srce....
Po križu Isuse,Ti činiš sve novo..
Ta novost upravo jest Ljubav----neka se nova Ljubav rodi u svakome od nas..

Hvala Ti!!!


3.(1Iv 4,16) “Bog je Ljubav i tko ostaje u Ljubavi ,u Bogu ostaje i Bog u njemu”

Sv.Ivan jasno definira Boga kao Ljubav..Bog jest Ljubav..
Dalje govori o nerazdvojivosti Boga i čovjeka,u toj istoj Ljubavi.
Ona se ostvaruje po Duhu Svetom i mi je možemo razumjeti u mudrosti Duha.

Ona se neda naučiti,isčitati,preslušati,vidjeti....Ona je iskustvena po molitvi,po sakramentalnom životu.Ona se objavljuje u tišini povjerenja između Boga i svakog pojedinca......

Daj nam Gospodine,da razumijemo kako silno želiš biti u nama,pa da i naša čežnja za Tobom obiluje plodom.Daj Isuse,da budemo u zajedništvu,da budemo u međusobnom prožimanju i daj Isuse da svatko od nas u Duhu klikne:O,kako sam radostan jer sam progledao,jer razumijem da ta toliko već preslušavana riječ Ljubav,ima sasvim drugi čin u meni....Napokon shvatih da je Ljubav Božija u meni ono iskonsko težište od kojeg se kreće sav moj bitak...žarišna točka u kojoj susrećem svog Gospodina!!!!!

AMEN.ALELUJA.AMEN

Neka Bog blagoslovi sve koji su povezani u jednome Duhu Svetom i umnoži plodove svoje milosrdne LJUBAVI!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 19:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
moja ocjena je cista petica, posebno zato sto se prva odlucila na ovako sto. Petica, dakle, za hrabrost i za jednostavne rijeci koje puno objasnjavaju. Naravno, ne onima koji ne vide dok gledaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2006 00:08 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja zaista žalim što me nema u zadnje vrijeme na chatu...
ne želim daviti..ali problem za problemom me sustiže..i nikako stići sve napraviti...
eto s vama sam i jako mi je drago da je i to zaživjelo...
puno čestitki voditeljima i organizatorima seminara... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2006 16:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:D
Draga svoja_tvoja :arrow:

Ovo je bio seminar ljubavi . Prvi seminar naseg foruma i sa kljucnom temom :x . Ljubav, koja sve nadvladava,ljubav koja sve prasta, koja je jedini dar koji sto vise djelimo bude visi.
Nadam se jos vise o tome na ovom forumu.
Biblija je nazalost precesto zloupotrebljena da pokazemo kako smo nacitani kako samo jedna strana tumaci ispravno kako su drugi zalutali i onda se prepucavamo sa citatima i mislimo da sirimo Bozju rijec.Nazalost,a bez ljubavi je sve prazno.
Zeljela bih vise tema gdje jedni drugima pruzimo ruku , gdje sa nadogradjujemo ,po ljubavi, gdje jedan drugoga uzvisujemo prema Bogu.
Hvala ti svoja_Tvoja, ovo je lekicija br.1 svih nas krscana i samo ako je uistinu shvatimo mozemo u nasem zivotu ici naprijed.

:x :x :x Deus caritas est :x :x :x


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Duhovni seminar
PostPostano: 27 svi 2006 16:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Draga Svoja_Tvoja.Odlicno Cestitam.Ne idem na cat ,i zelim da se zahvalim tebi i Vjeki i svima koji ovo omogucuje.Velika vam hvala i Bog vas Blagoslovio...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2006 17:58 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 09 vel 2006 17:06
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Dragom Bogu koji vam je čitajući otvorio srca za Svoju Ljubav baš onako kako je i meni dok sam ga pisala ,posebno Mu Hvala što po Vjekinim rukama i srcu ,Duh Sveti nadahnjuje ovaj forum divnim idejama,sve to ,zato da bi rasli u zajedništvu i ljubavi!

Hvala Ti Bože Stvoritelju,Bože Milosrđa i Ljubavi,pomozi nam uvjek imati raširene ruke i puno srce u susretu s drugim!

Ljubim vas!!!! :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 08:49 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ajme..ja sam tek sad vidjela da je ovo text sa seminara od sva-Tvoja...kad sam ga prvi put gledala mislila sam da je to vjeko pisao...mislim svaka mi čast.. :l30: Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 09:42 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
andjelina1 napisao:
ajme..ja sam tek sad vidjela da je ovo text sa seminara od sva-Tvoja...kad sam ga prvi put gledala mislila sam da je to vjeko pisao...mislim svaka mi čast.. :l30: Slika

ahahaha. :P Misliš da ja mogu tak šta :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2006 10:00 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pa vidiš da mislim :D :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr