www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 17:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vaša ocjena seminara?
Odličan 57%  57%  [ 8 ]
Vrlo dobar 7%  7%  [ 1 ]
Dobar 21%  21%  [ 3 ]
Dovoljan 7%  7%  [ 1 ]
Nedovoljan 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 14
Autor Poruka
PostPostano: 16 lip 2006 08:35 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Duhovni seminar koji se održao na chatu stranice Tebe-tražim

Tema: Dobro veče Duše Sveti
Voditelj: Vjeko
Datum:
15.06.2006.g.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lip 2006 08:37 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Otvorite sada oči. Pokušajte shvatiti tko je Duh Sveti. Tko je On? Zasigurno se pitaš: Mogu li ja to shvatiti? Opusti se, plutaj lagano na leđima u moru Božanske ljubavi. U prisutnosti Duha Svetoga.

Ne moraš ništa posebno činiti kako bih shvatio tko je On. Zasigurno, On ti je od velike pomoći. On će te uvesti u svu istinu i sve ti protumačiti. Želiš li mu to dopustiti?
Kroz ovaj seminar, neka On upotrijebi svoje riječi da vam se objavi.

Tko je u biti On? Zašto ne kažemo ona ili ono?

Osobno, shvaćam da je On pomalo zaboravljen. Zaboravljeni Bog.
Znamo da postoje tri Božanske Osobe tj. Sveto Trojstvo. U njih ubrajamo BOGA – Oca, BOGA – Sina i BOGA – Duha Svetoga.

Oduvijek mi je nekako zvučalo da je ova treća Osoba na posljednjem mjestu. Znaš li da su sve one ravnopravne? I sve zajedno su jedan te isti Bog.

Jeste li spremani osobno susresti Duha Svetog? Želite li čuti Njegov glas? Jeste li spremni upoznati ga kao osobu?

Tko je On?

Želim da znate da je On najljepša i najdragocjenija i najdivnija osoba na zemlji. Bog Sin nije na zemlji. Ni Bog Otac nije na zemlji. Oni se sada nalaze na nebu.

Tko je onda s nama na zemlji? Bog Duh Sveti. Bog Otac došao je ispuniti svoju volju kroz Sina koji je uskrsnuo. Nakon što je Bog Sin bio uznesen u nebo, na zemlju je sišao Bog Duh Sveti. On je još uvijek ovdje i želi ostvariti svoje djelo.

Kad je Isus otišao k Ocu, nije poveo sa sobom čak ni Ivana ni Petra. Rekao im je: ''Sinci, još sam malo s vama. Tražit ćete me, ali kako već Židovima rekoh, i vama sada kažem: Kamo ja idem, vi ne možete doći'' (Iv 13,33).

No, kada Bog Duh Sveti bude odlazio sa zemlje, za što mnogi vjeruju da će se dogoditi veoma brzo, On će sa sobom povesti Gospodinove otkupljenike. To će bini naše uznesenje. Bit ćemo uzneseni da susretnemo Gospodina u zraku.

Tko je Duh Sveti? Ja sam isprva mislio da je On maglica koja lebdi po zraku i koju je nemoguće upoznati. No, uvidio sam da je On stvarna osoba sa prekrasnim osobinama.

Zapamtite da je on OSOBA. On nije nikakva energija. Osoba je. Stvaran je kao ja i ti. On zasigurno ima osjećaje. Možeš otkriti što voli, a što ne. Što ga ljuti, a što ga veseli. Možeš ga lako povrijediti jer je tako nježan.

Moraš razumjeti da ono što čini osobu nije njeno fizičko tijelo. Osobu čini sve ono što se nalazi u tijelu, a to su: osjećaji, volja i um. To su samo neki od elemenata koji te čine osobom i daju ti svoju vlastitu osobnost.

Duh Sveti je osoba. Kao i ti, On može osjećati, zapažati i reagirati. Može se povrijediti. Duh Sveti posjeduje sposobnost da voli i da mrzi. On govori i ima vlastitu volju.

Ali, tko je On zapravo? Duh Sveti je Duh Boga Oca i Duh Boga Sina. On je Božja sila, tj. sila Trojstva. Što je Njegov zadatak? Pa da oživotvori zapovijedi Boga Oca i djelovanje Boga Sina.

Da bismo mogli razumjeti djelovanje Duha Svetog, trebamo najprije razumjeti djelovanje Oca i Sina. Bog Otac je onaj koji daje naredbe. On je bio taj koji je svaki puta rekao: ''Neka bude!'' Bog je bio taj koji je oduvijek izdavao naređenja.

Bog Sin je taj koji izvršava Očeve naredbe. Kad je Bog Otac rekao: '' Neka bude svjetlo!'', Bog Sin je došao i izvršio tu zapovijed. Nakon toga Bog Duh Sveti je donio svjetlo.

Zamisli da sam te ja zamolio da upališ svjetlo. U tu operaciju bile bi uključene tri sile. Ja izdajem naredbu da se upali svjetlo i predstavljam prvu silu. Ti predstavljaš drugu silu. Dolaziš i pritišćeš prekidač. Drugim riječima, ti si izvršitelj naredbe. No, tko daje svjetlo? Ne dajem ga ni ti ni ja. Svjetlo proizvodi sila elektriciteta.

Duh Sveti je Božja sila. On je sila Oca i Sina i Osoba koja ostvaruje Sinovljevo djelovanje. On ima osjećaje koji se izražavaju na način koji je svojstven samo Trojstvu.

Kome su se učenici obraćali kada bi se susreli s problemima? Odlazili bi Sinu i pitali ga što im je činiti. On bi ih svaki puta uputio k rješenju problema. No, kad se vratio k Ocu, Isus ih nije ostavio same. Rekao im je: ''Duh Sveti će vas voditi. On će vas tješiti i savjetovati. Podsjetit će vas na sve što sam vam rekao. On će vam govoriti o meni''

Duh Sveti nije nametljiv. On neće ući u tvoju sobu dok ga ne pozoveš. Neće sjesti ako ga ne zamoliš. Neće ti govoriti dok ga ne zamoliš da govori.

Duh Sveti može biti svugdje. Na svakom mjestu, u svakom trenutku i u svima istodobno.

Trebaš ga zamoliti da preuzme brigu o tvom životu. Zašto? Zato što je On taj koji je poslan da bude s tobom i u tebi zauvijek. Možeš ga upoznati i imati zajedništvo s Njim. I što se više družiš s Njim, to Isus postaje većim u tvom životu. Sve o čemu Duh Sveti govori je Isus.

Krist je rekao: ''Kada dođe Branitelj, kojega ću ja poslati od Oca, DUh istine koji izlazi od Oca svjedočit će za me'' (Iv 15,26)
Želiš li doznati nešto o Isusu, moraš se okrenuti k Duhu Svetom. Isus ti je naložio da to činiš. A On je dobro znao što govori.

U Starom zavjetu, Mojsije je mogao ići k Ocu. U Novom zavjetu, učenici su razgovarali sa Sinom. Ali kuda bismo se ti i ja trebali okrenuti kad se suočimo s problemima? Duhu Svetom. On je osoba i upravo sada On stoji pored tebe i čeka da mu izraziš dobrodošlicu u svoj život

Duh Sveti je prekrasna osoba i želi ti postati najdražim prijateljem. On čeka da te dovede bliže k Isusu. Krist je rekao: ''Ako ne odem, Branitelj neće doći k vama. Odem li, poslat ću ga k vama'' (Iv 16,7). Također je rekao da će nas Duh Sveti uvesti u svu istinu.

''On će mene proslaviti, jer će uzeti od onog što je moje i to objaviti vama (Iv 16,13-14). On će nas pripremiti i za Gospodinov dolazak. Kad Gospodin dođe po tebe, bit ćeš spreman.
Duh Sveti čeka. On želi da započneš svoje zajedništvo s Njim i čezne da porazgovara s tobom licem u lice.

Moraš razumijeti da Trojstvo predstavlja Božju slavu. Bog Otac je slava Božja. No, tko očituje tu slavu? Duh Sveti. To je Njegov posao.

Dopusti da ti postavim jedno pitanje. Znaš li da si spašen od svojih grijeha? Kako znaš? Jesi li čuo božanski glas s neba? Je li ti se Isus ukazao u tjelesnom obliku i rekao ''Spašen si''?.

Kako znaš da si prešao iz duhovne smrti u život? Odgovor na ova pitanja glasi: Duh Sveti je to rekao. To znanje je u tebi toliko snažno da si spreman umrijeti za njega. Kada Duh Sveti govori, On govori ravno u tvoje biće- u tvoju krv i moždinu.

Na isti način znamo i to da je Isus živ. To znanje nismo dobili zbog toga što smo vidjeli Njegovo lice, već smo ga primili po Njegovom Duhu. Taj isti Duh je treća Osoba Trojstva.

Duh Sveti te čuva. Tu mu je zadaću odredio Krist. Mi mu se često obraćamo kao Isusu, no to je zapravo Isusov Duh. Razdvajamo ih samo zbog toga da bismo što bolje mogli razumjeti svakoga od njih, no oni su zapravo jedno Biće.

Jer gdje je Duh Sveti, tamo su i Isus i Otac. Kada god ti Duh Sveti govori, govore ti sve tri osobe Božanstva. Međutim, ti čuješ Suha Svetoga. Duh Sveti je onaj koga osjećaš. On je taj koji te vodi u Očevu volju.

Ukoliko doista želiš razumjeti na koji način Duh Sveti govori, ponovno nekoliko puta pročitaj duboke riječi: ''Sam Duh Svjedoči zajedno s našim duhom da smo djeca Božja'' (Rim 8,16). Kako znamo da smo Njegova djeca? Tako što Njegov Duh svjedoči zajedno s našim duhom. Mi znamo da znamo.

Duh Sveti je Bog svjedok. Sjećaš li se što je Petar rekao kada su ga zajedno s drugim apostolima izveli pred Veliko vijeće? Rekao je: ''Za ovo svjedočimo mi i Duh Sveti kojeg je Bog dao onima koji mu se pokoravaju''.

Duh Sveti je sveprisutan. Drugim riječima, On je istovremeno prisutan na svakom mjestu. ''Duhovi'' nisu sveprisutni, ali Duh Sveti jest. On je jednako stvaran u Zagrebu i u Požegi. On je živ i pun slave.

Neki ljudi imaju nepotrebne probleme sa sotonom zbog toga što misle da je on sveprisutan. Međutim, to nije istina. Sotona ne može biti u isto vrijeme na svakom mjestu. Anđeli su bića koja ne mogu biti istovremeno prisutna na svakom mjestu, a đavao je bio stvoren kao anđeo. On je bio arkanđeo. Anđeli Mihael i Gabrijel nisu sveprisutni. Nije ni sotona.

Sveprisutnost Duha Svetog opisana je u Psalmima.

''Kamo da idem od duha tvojega,
i kamo da od tvoga lica pobjegnem?
Ako se na nebo popnem, ondje si,
Ako u Podzemlje legnem, i ondje si.
Uzmem li krila zorina
Pa se naselim moru na kraj,
I ondje bi me ruka tvoja vodila,
Desnica bi me tvoja držala.''

Duh Sveti nije samo sveprisutan. On je svemoguć. On je sveznajuć. On zna apsolutno sve.

Polako čitaj ovo i uvjeri se: ''Ono što oko nije vidjelo, što uho nije ćulo, na što ljudsko srce nije pomislilo: to je Bog pripravio onima koji ga ljube. A nama je to Bog objavio po Duhu. Jer Duh sve ispituje, čak i dubine Božje.

Ta tko od ljudi zna čovjekove tajne, osim čovječjega duha koji je u njemu? TAKO NITKO NE ZNA BOŽJIH TAJNA, OSIM BOŽJEGA DUHA'' (1. Kor 2,9-11)

Trebaš znati da Duha Svetog možeš povrijediti i zadati mu bol. Možeš ga ožalostiti. Jak vjetar nije moguće utišati, no svatko do nas može utišati i ušutkati Duha Svetog. Duh Sveti je osoba i On odgovara na tvoje želje. Ako mu kažeš da ušuti On će te poslušati. No, takvim ophođenjem možeš ga jako rastužiti.

Duh Sveti ne želi ratovati s ljudima. On želi voljeti. Odbiješ li ga, jednostavno će otići. On nije poput sotone za kojeg Biblija kaže da će pobjeći ako mu se odupreš. Duh Sveti neće pobjeći zbog straha, već zbog toga što mu je srce ranjeno.

Ožalostiš li ga, On će se nježno povući sa scene. Budeš li ga ''gasio'' tiho će te napustiti. Tragično je to što ljudi ponekad ražaloste i ušutkaju tako divno osobu. No, to je upravo ono što kršćani čine

Izraelci su to također činili. Iako ga često zbog vlastitog neznanja i buntovništva silno ranjavaju, Duh Sveti i danas čezne za našom ljubavlju i zajedništvom.

Jesi li ikada bio na jedrilici? Putovanje jedrilicom donosi brojna uzbuđenja. Znaš li što se dogodi s jedrilicom kada vjetar zapuše u njena jedra? Počne se pokretati. To je ono što nam Pavao poručuje. On ne želi da izgledaš poput neke nepomične boce, već poput jedra u koje neprestano puše vjetar.

Trebaš se neprekidno ispunjavati Duhom Svetim. Bog želi da ideš naprijed i da vjetar Duha Svetog neprestano puše u tvoja duhovna jedra.

Pada mi na pamet da ti kažem da nešto zamisliš. Dakle, zamisli kako puše vjetar kroz krošnju drveta. Vidiš li ti taj vjetar? Naravno da ne. Vidiš samo koje on učinke radi. Njišu se grane i čuje se šum. Tako je i sa Duhom. On djeluje i čini i tako je stvaran.

Ne moraš vidjeti Duha Svetoga da bi znao da je On živ. Dokaz Njegovog postojanja pruža ti Njegova sila koju možeš osjetiti. Kada te Duh Sveti jednom ispuni, nemaš više nikakvu potrebu tražiti dokaze da si ispunjen Njegovom silom.


Ako ne znaš jesi li ispunjen, onda nisi ispunjen. Kad vidiš posljedice nekog djelovanja, traganje za dokazima prestaje.

Kako se prepustiti Duhu Svetom?

To je nalik na pokušaje da naučiš plivati. Počneš li se boriti i koprcati u vodi, počet ćeš tonuti. Na taj način se možeš i utopiti. To je razlog zbog kojeg učitelji plivanja najprije uče djecu kako da se opuste i nauče plutati po vodi. Kada se djeca prestanu boriti, plivanje dolazi samo po sebi.
To je način na koji dolazi predanje.

Ono dolazi u predano srce. Kad susretneš svog budućeg bračnog druga ili družicu, ne moraš se truditi da se zaljubiš. Ili si zaljubljen, ili nisi. Oko toga se ne moraš truditi, jer ljubav se predaje i prepušta. Kad Isus postane tvoj Gospodin i kad ga zavoliš svim svojim srcem, sasvim mu se lako možeš redati.

Isto se dogodi i u tvom odnosu s Duhom Svetim. Svakoga dana kada mu se predaš, On će te ponovno ispuniti. Bit ćeš osvježen poput cvijeta na jutarnjem suncu. On će ti neprestano davati život, i kontinuirano ćeš biti u cvatu.

Zajedništvo s Duhom Svetim može te dovesti do točke na kojoj će ti On postati toliko stvaran, a odnos s Njim toliko veličanstven i dubok, da će se tvoje riječi i postupci potpuno uskladiti s Njegovima. Na primjer, kada znaš da je Duh Sveti ožalošćen, možeš hrabro početi govoriti o onome što će ti on staviti na srce, znajući da On tog trenutka teče kroz tebe. Bit ćeš mu toliko blizak da ćeš osjetiti kako potvrđuje riječi koje budeš izgovarao.

Vjerujem da dolaze dani kad će Božji muškarci i žene postati toliko bliski sa Duhom Božjim, da ćemo gledati daleko veće stvari nego što su iscjeljenja i čudesa. Vidjet ćemo kako će Duh raspršiti sve one koji mu se budu usudili usprotiviti.

Ako je Krist trebao prisustvo Duha u svom životu, koliko ga više trebamo ti i ja? Isus je bio rođen od Duha i pomazan Duhom. Izgonio je demone po Duhu. Primio je puninu slave od Duha i uz Njegovu pomoć je činio čudesa. Po Duhu Svetom je poučavao, izdavao naređenja i uskrsnuo od mrtvih.

''Koliko će više krv Krista – koji je po vječnom Duhu prinio sam sebe Bogu kao žrtvu bez mane – očistiti našu savjest od mrtvih djela da služimo živome Bogu?'' (Heb 9,14). Isti Duh koji je bio neophodan Kristu da bi ispunio svoju zemaljsku službu neophodan je i tebi. On ti je apsolutno neophodan.

Sad ću vam malo dati Biblijskih redaka za razmišljanje. Pazite ovo:

Duh Jahve Gospoda na meni je, jer me Jahve pomaza, posla me da radosnu vijest donesem ubogima, da iscijelim srca slomljena; da zarobljenima navijestim slobodu i oslobođenje sužnjevima; da navijestim godinu milosti Jahvine i dan odmazde Boga našega; da razveselim ožalošćene na Sionu i da im dadem vijenac mjesto pepela, ulje radosti mjesto ruha žalosti, pjesmu zahvalnicu mjesto duha očajna.

Zašto nam Bog daje pomazanje? Daje nam ga zato da bismo mogli sa silom naviještati Evanđelje.

Bog ti kroz svoju Riječ daje upute uz pomoć kojih možeš slomiti jaram ropstva u svome životu. On točno zna na koji način možeš skinuti sa pleća teško breme koje te pritišće. Sve što ti treba je pomazanje.

''U onaj dan:
s leđa će ti breme pasti,
i jaram njegov s vrata će nestati
i jaram će biti uništen zbog ulja pomazanja'' (Iz 10,27).

Na isti način na koji je uklonio breme s leđa Izraelaca, Bog će ga ukloniti i s tebe. Sotona je taj koji te pritišće teškim jarmom. No, Isus je obećao da će tvoje ropstvo biti okončano. On ti kaže: ''Jaram je moj sladak, a moje breme lako'' (Mt 11,30).


Duh Sveti može slomiti i najteži jaram. Njegovo djelovanje donosi rješenja koja nisu samo privremena. Kad te oslobodi jarma, On će ostati s tobom i nastavit će tjerati od tebe breme koje je slomio. Vodit te potpuno novim putovima.

Sve je započelo na Dan Pedesetnice. Duh Sveti je sišao s neba s ciljem da očituje Božju Riječ. Gdje je On danas? Gdje prebiva? Duh Sveti ne stoji pokraj Isusa kako to misle mnogi dobronamjernici. On ne stoji ni pokraj Oca. Duh Sveti je dan tebi i meni. On je naš Tješitelj, tj. ''Onaj koji stoji uz nas''.

Duh Sveti je tvoj pomoćnik. Da, On je tvoj pomoćnik koji ti pomaže primati život, iscjeljenje, oslobođenje i sve ostale blagoslove koji su ti potrebni
.
Kome se trebamo moliti. Trebaš se moliti Ocu. Ti trebaš donijeti svoju potrebu pred Oca i zatražiti da je On ispuni. Kada pristupaš k Ocu, očekuj da ćeš primiti. Nikad ne trebaš držati svoj pogled na Duhu. On je taj koji ti pomaže da držiš oči na Ocu.

Ne treba govoriti: Duše Sveti, daj mi to i to. Već, Duše Sveti, pomozi mi moliti.
Počinješ li shvaćati da odgovor na tvoju molitvu nije daleko? Trebaš samo izgovoriti riječ. Možda te godinama muči neki fizički problem ili robuješ navici koju ne možeš prekinuti. Rješenje tvoga problema je veoma blizu.

Vrijeme je da se obratiš Božjem Duhu i kažeš: Duše Sveti, Ti si moj pomoćnik. Ja te trebam. Molim Te, pomozi mi.'' Čim iz srca izgovoriš te riječi, Duh sveti će položiti svoje ruke na tebe i dogodit će se nešto predivno. Odjednom ćeš se naći ''u Duhu'' i bit ćeš uronjen u Njegovu prisutnost i osobu.

Put koji vodi do vječnosti prepun je ljudi koji su započeli s Kristom, a završili sa sotonom. Mnogi ljudi misle da će im sjedenje u crkvi i rukovanje s propovjednicima osigurati odlazak u nebo i život u nekom od nebeskih stanova. No njihovo srce nije s Bogom.

Možda se pitaš: Kako mogu znati je li Duh Sveti još uvijek sa mnom? Kako mogu znati je li me i kada napustio?
Sotona će te napasti i reći: ''Duh Sveti te napustio. Zauvijek je otišao od tebe. Nikada se više neće vratiti!''

Nemoj prihvatiti takve laži. Evo kako možeš znati je li Duh još uvijek s tobom. Pismo kaže da Duh Sveti prebiva u svakom vjerniku kao savjetnik i izvor mira. Jesi li svjestan Isusove prisutnosti u svome životu? Ako jesi, onda te Duh Sveti nije napustio. Čuješ li još uvijek glas Božjeg Duha koji t i kaže: ''Moli''? Ako još uvijek osjećaš poticaj da moliš, znači da te Duh Sveti nije ostavio.

Osjetiš li se ponekad krivim što nisi čitao Riječ? Ukoliko je tvoj odgovor potvrdan, Duh je još uvijek s tobom. On te zapravo, uvjerava o zabludi u kojoj živiš. Osjećaš li još uvijek potrebu da svjedočiš o Isusu? Ako imaš želju govoriti ljudima o Isusu, znači da te Duh Sveti nije napustio.

Možda se pitaš na koji način kršćani žaloste Duha. Žalostiš ga onda kada ne želiš oprostiti. Žalostiš ga kada izgovaraš ružne riječi. Što ako se dogodi da pogriješiš? Duh Sveti voli čuti riječi: ''Molim Te, oprosti mi.''

Duh Sveti je toliko nježan da ga i najsitniji detalji mogu povrijediti. Što ga dulje budeš poznavao, to ćeš bolje razumjeti Njegove osjećaje.

Siguran sam da najviše od svega želiš voljeti Boga svom svojom dušom, duhom i tijelom No, bez obzira koliko je tvoja želja snažna, sam je nikada nećeš uspjeti ostvariti. Moraš se okrenuti k Duhu Svetom i reći: ''Duše Sveti, molim Te, pomozi mi''. Pavao je crkvi u Rimu napisao: ''A nada ne razočarava, jer je ljubav Božja izlivena u našim srcima po Duhu Svetom koji nam je dan '' (Rim 5,5).

Svi mi želimo ljubiti Isusa. Međutim, nitko ne može voljeti Krista dok mu Duh Sveti ne da nadnaravnu ljubav. Kako možeš primiti tu ljubav? Tako da se obratiš Duhu i kažeš. ''Božji Duše, ja ti se predajem''. Tada će On u tvoju dušu izliti ljubav za Gospodina.

Što dublje budeš poznavao Duha Svetoga, to ćeš dublje poznavati i Isusa. To se događa automatski. Gdje god je Duh Sveti prisutan, Krist biva uzdignut. Isus je rekao: ''On će mene proslaviti''. Duh Sveti nikada ne nastoji potisnuti Gospodina u stranu, već ga uvijek nastoji približiti gladnim srcima.

Ako ga zamoliš da ti pomogne upoznati Isusa, On te neće razočarati. Duh Sveti ti uvijek želi pomoći.
Čim kažeš: ''Pomozi mi, Duše Sveti'', On kaže: ''Hoću.''
Kada mu kažeš: ''Pouči me'', On kaže: ''Spreman sam to učiniti.''

Kada mu kažeš: ''Pomozi mi da naučim moliti'', On kaže: ''Počnimo!''
On je uz tebe i daje ti želju da moliš. On u tebi raspiruje čežnju da razgovaraš Ocem i Sinom.

Prijatelji, ako još niste zamolili Krista da dođe u tvoje srce, onda je pravi trenutak da to učinite. To je najvažniji korak u vašem životu. Upravo sada recite Gospodinu: ''Isuse, ja priznajem da sam grešnik. Vjerujem da si Ti Božji Sin i da si na križu prolio svoju dragocjenu krv za mene. Oprosti mi moje grijehe. Očisti mi srce od svake nepravednosti. Hvala Ti što me upravo sada spašavaš. Amen''

Ako si molio ovu molitvu iz dubine srca, onda si spreman započeti novi život u Duhu. Svaki dan dok budeš molio, čitao Božju Riječ i svjedočio ljudima o Božjoj ljubavi, osjećat ćeš uzbudljivo Božje vodstvo.

Gospodine, molimo te za novo izliće Duha Svetoga.
Ne znamo što tražimo, ali bez Tvoga Svetoga Duha ne možemo.
O Gospodine otvori Nebesa.
I prospi po našim dušama prah svojih milosti, darova, svojih plodova i karizmi.
Dođi Duše Sveti, dodirni moje srce kako bih mogao ljubiti Isusa. Mariju. Crkvu. Cijeli svijet.
O Dođi Duše Sveti dodirni moje usne, udijeli mi dar molitve.
Dođi Duše Sveti, diši u meni.
O Dođi Duše Sveti, rastopi moje ledeno srce.
Dođi Duše Sveti, zapali nas iznutra ognjem svoje Božanske Ljubavi.
Dođi Duše mudrosti i nježnosti.
O dođi Duše razumijevanja, Duše svjetlosti.
Dođi Duše Sveti, udijeli mi mir, udijeli mi spoznaju da znam što znači biti katolik, što znači biti kršćanin.
Udijeli nam Gospodine milost da te možemo radosno slaviti. Da budemo radosni kršćani.
Molimo te oslobodi nas od svake tuge i žalosti. Svakoga straha i tjeskobe.
Isuse, ja te molim da obnoviš u nama snagu sedam svetih sakramenata, sedam darova Duha Svetoga.
Molimo te osobito večeras, ojačaj našu vjeru.
Dodirni potpuno naša srca. Molimo za raskajano srce, za obraćenje.
Isuse, molimo te i za sve darove o kojima govori Sveti Pavao. Za dar molitve u jezicima, za darove kliktanja u jezicima, darove proroštva, razlučivanja duhova, za darove propovijedanja i poučavanja.
Dođi Duše Sveti sa svojom vatrom.
Neka tvoja snaga, tvoj Oganj, spusti se na svakoga od nas.
To te sve molimo po moćnom zagovoru naše Nebeske Majke, kraljice naših srdaca, Kraljice anđela.


Isusove riječi su:

Došao sam baciti Oganj na zemlju i što hoću ako je već planuo! Gdje si ti, blizu, ili daleko od toga Ognja? Smrzavaš se u ledu ili se griješ na suncu moje milosti prema tebi? Oganj gori za tebe. Kao što sunce sja za tebe, tako Oganj moje Ljubavi, moga Duha grije i gori za tebe. Priđi bliže, da vidiš kako grm gori a ne sagorijeva. To te moj Duh zove! Dođi bliže da te zagrije i zagrli, i zapali u tebi oganj moje ljubavi. Ne boj se! Taj plamen hrani i brani, rasvjetljuje, lijeći i oslobađa. Ta svjetlost je sjajna, ali jestiva, blaga i mila. Uđi u milinu moga Duha Svetoga i ostani u njoj dokle god želiš! Duh Sveti, to je Duh koji te ljubi, ući, prosvjetljuje.
Primite moga Duha Svetoga!
Primite Duha Svetoga!

Ja vas ljubim i blagoslivljam.


Ja sam potpuno ovisan o Duhu Svetom. On je sve što imam. On je sve što ti imaš. Isus je obećao njegov dolazak. Bog je poslao Duha Svetog na zemlju kako bi ti mogao dobiti znanje i silu i ostvariti zajedništvo i prijateljstvo s njim. On će te pomazati. Pomagat će ti, osvježavat će te svojim Duhom, tješit će te i davat će ti odmora. Vodit će te i usmjeravati tvoj život pravim stazama.

Kad sam ga susreo osobno, prvo što mi se dogodilo je to da mi je Riječ Božja postala živa. Počeo sam shvaćati što znači što u Evanđelju. Shvatio sam da se ono odnosi baš na mene i da nije nikakva zaboravljena prošlost.
Kada je ušao u mene, rasvijetlio me je kao što Sunce osvjetljava zemlju. Cijeli moj život je osvijetlio. Shvatio sam da je Bog bio prisutan u mom životu i onda kad ja to nisam znao. To mi je Duh Sveti objavio u jednom jedinom trenutku.

Evo, ovako i na svoj laički način da ti probam dočarati nešto.

Zamisli gledaš vrlo napeti film. U tom filmu se događalo svašta. Bilo je suđenja i svega. Ne zna se tko je pozitivac, a tko negativac. Jako je zamršena radnja i ne može se slutiti kraj. Tko je u tome svemu nevin? Na kraju filma sve se otkriva. Shvaćaš tko je tko. Maske padaju. I što je najvažnije savršeno ti je jasno zašto se što događalo u filmu i s kojim razlogom. Shvaćaš da je se svaka scena, svaka igra odigravala sa smislom. I svaka scena ima veliku važnost. Sve scene su dovele do kraja filma i raspleta radnje. One su morale biti ovdje. I bile s ovdje. Tako i ti shvaćaš, kad ti Duh otkrije, da se u tvome životu sve događalo s razlogom i da je Bog bio prisutan u svakom trenutku tvoga života. Zamisli kakvo je to uzbuđenje. Želiš li slaviti Boga tada? Nekad nećeš imati dovoljno lijepe riječi – pa ćeš moliti u jezicima. Hvalit ćeš i slavit Boga za divna djela što ti učini. Vidiš kako nam Duh Sveti osvjetljava prošlost, sadašnjost i budućnost. Kako on osvjetljava naše tajne, naše grijehe, naše misli, naše nakane, naše skrivene želje.

Duh Sveti čeka da započne svoj odnos s tobom. Taj odnos će zauvijek promijeniti tvoj život. No, ti si taj koji ga moraš pozvati da dođe u tvoj život.

Želiš li ga? Želiš li ga baš sada? Budi prijatelj s Njime. Primi ga baš sada i reci mu: Dobra veče Duše Sveti!

Amen.


Zadnja izmjena: Admin; 28 srp 2006 13:36; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lip 2006 23:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjekiiii :arrow: ,

iako sam trenutno jako zauzeta, isprintala sam tvoj seminar i dala ga nekim mojim dragim prijateljima. Uz to napomena o tvojoj "starosti" hehe, i tvom trudu na ovom forumu je izazvala jedan val molitve i odobravanja i hvale Bogu nasemu da te ima.
Hvala ti Vjeko.
Tvoj seminar odise ljubavlju prema Njemu kao zaravica koja skoci i rasplamsa sve oko sebe.
Molim se dragome Bogu , Ocu i Sinu i Duhu Svetomu da uvjek taj plamen u tebi ostane i da sa tom svojom ljubavlju budes Njegovo svijetlo, a nasa Majka te pratila i cuvala u svom srcu.

Hvalim Ga da sam te upoznala i molim Ga da ti da snage za tvoj zemaljski put da Ga mozes sa ovom revnoscu svuda i na svakom koraku svjedociti.

VELIKA JE LJUBAV NJEGOVA !!!

:arrow: Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lip 2006 23:14 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Marte napisao:
Vjekiiii :arrow: ,

iako sam trenutno jako zauzeta, isprintala sam tvoj seminar i dala ga nekim mojim dragim prijateljima. Uz to napomena o tvojoj "starosti" hehe, i tvom trudu na ovom forumu je izazvala jedan val molitve i odobravanja i hvale Bogu nasemu da te ima.
Hvala ti Vjeko.
Tvoj seminar odise ljubavlju prema Njemu kao zaravica koja skoci i rasplamsa sve oko sebe.
Molim se dragome Bogu , Ocu i Sinu i Duhu Svetomu da uvjek taj plamen u tebi ostane i da sa tom svojom ljubavlju budes Njegovo svijetlo, a nasa Majka te pratila i cuvala u svom srcu.

Hvalim Ga da sam te upoznala i molim Ga da ti da snage za tvoj zemaljski put da Ga mozes sa ovom revnoscu svuda i na svakom koraku svjedociti.

VELIKA JE LJUBAV NJEGOVA !!!

:arrow: Marte

Marteee :arrow: :grlim te:

Slava Isusu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 15:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Dragi Vjeko,Perfektno,zaista si zasluzio svaku pohvalu tako mlad,kada usporedim moju djecu koja su vjerojatno starija od tebe,a iskreno receno daleko od tebe,i ja sama nikada prije nisam se obracala Duhu sv. danas se pitam zasto.vidis kako zaslugom TT puno stvari mozemo promjeniti, cestitam ti,i hvala za forum i za ( cat ) samo tako dalje skruseno i ponizno .. BOG TE BLAGOSLOVIO....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 17:06 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
rebeka napisao:
Dragi Vjeko,Perfektno,zaista si zasluzio svaku pohvalu tako mlad,kada usporedim moju djecu koja su vjerojatno starija od tebe,a iskreno receno daleko od tebe,i ja sama nikada prije nisam se obracala Duhu sv. danas se pitam zasto.vidis kako zaslugom TT puno stvari mozemo promjeniti, cestitam ti,i hvala za forum i za ( cat ) samo tako dalje skruseno i ponizno .. BOG TE BLAGOSLOVIO....

Hvala rebeka.
Dva slava ide našem Gospodinu!
:arrow: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 lip 2006 00:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Puno pohvala Vjeki za cjelokupan trud na forumu! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 lip 2006 14:13 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Aby napisao:
Puno pohvala Vjeki za cjelokupan trud na forumu! :grlim te:

Hvala aby :arrow: .
Ipak, moramo znati da sva slava i hvala ide našem Gospodinu!

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2006 19:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 kol 2006 18:49
Postovi: 40
Lokacija: Koprivnica
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
DUŠE SVETI
Udjelimi mi veliku pobožnost i veliku naklonost prema Mariji,svojoj božanskoj zaručnici,daj da nađem veliku pomoć u njezinu materinskom krilu i neprestalno utočište u njezinu milosrđu, da u njoj na naravan nači oblikuješ u meni Isusa Krista, velikog i moćnog,sve do punine njegove savršene dobi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr