www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 07:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2009 15:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Draga moja Ane,
ne osuđuj se,ne misli da si sama i da te bilo tko osuđuje.Razumijem te u potpunosti,treba ti ljubav i pažnja,osjećaj da si potrebna i voljena.Nešto opipljivo.Teško je sada bilo kome od nas reći što da napraviš.Ja ti mogu samo reći da svakako prestaneš očajavati,i sebe omalovažavati,jer sve što ti se događa nije zato što si nešto htjela uzeti, već zato što ti je to bilo uskraćeno.Pokušaj porazgovarati sa suprugom,ma kako teško bilo,odi na duhovnu obnovu,a onda u Božje ruke.Bog će upravljati tvojim koracima,i dovesti tamo gdje trebaš biti.
Nemoj samo odustati,ja te neću osuđivati ni za što,i to nebi nitko ovdje na forumu smio,jer sve je to ljudski i svi mi griješimo na ovaj ili onaj način,a ljubav...nije greška na papiru koju možeš gumicom obrisati,samo razmisli...ima netko kome si ti sve na svijetu,netko tko ne može bez tebe,a to su tvoja dječica koja te trebaju.

Svakako odi na duhovnu obnovu,i zamoli Boga da te ozdravi i da ti pomogne.

U mojoj si molitvi,neka te dragi Bog čuva i savjetuje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2009 19:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
marija-nada napisao:
mila moja sestrice... ja sam netko tko je bio tu gdje si ti sada... :grlim te:

mislila sam da imam psihičku bolest ..te anksiozne poremećaje koje navodiš i ta depresivna stanja..
samo je moje stanje svijesti bilo takovo..
dok nisam oprostila mužu nisam se makla od početka..
a imala sam mu što i oprostiti.. vjeruj mi..
nije bilo lako..ali Hvala Bogu pa jesam..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2009 20:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ane2707 napisao:
7 miseci antidepresiva...bolje jesam, ali...evo sad opet jedva dišem...sve me steže...boli..pa me onda uvati plakat...ne mogu svoje doma više s tim opterećivat...mama je tako tužna ionako....
:twisted:


Draga sestro Ane,nije grijeh uzimati lijek,niti je zabranjen..Dapace nuzno je pomoci da dodje do ozdravljenja,ali i ti sama moras donesti ODLUKU I PROMJENITI SEBE...
Svatko moze promjeniti sebe,ako to zaista zeli...
PREPUSTI GOSPODINU PUTEVE SVOJE U NJEGA SE UZDAJ I ON CE TE VODITI. ...
Molitva:
Bože, daj da ljubav i razumijevanje uvijek vladaju među ljudima; neka mir i prijateljstvo budu naš zaklon pred svim životnim nevoljama. Vječni Bože, pomozi nam da uvijek budemo dobri svojim bližnjima, da živimos nadom u srcima i mislimo na vječnost, tako da možemo mirno otići na počinak i ustati srca oslučna da činimo tvoju volju...


Citat:
Al zar ne bi bilo lipo da te i u ovoj dolini suza neko voli,poštuje i čuva...osim Isusa....


Draga sestro,oko tebe ima toliko ljudi koje te zaista vole,"osim Isusa"
Covjek treba samo "PROGLEDATI",da sebe samog uvjeri i da se pepusti Bozjoj volji...pa tako i ti...Ljubav neki puta zna biti slijepa,da ne vidi dobro...

Citat:
Oprosti, ja sam u puno pogleda malo dite...takve sam naravi...


Onda je vrijeme da "porastes,i da postans odrasla osba"Da ojacas u ljubavi i vjeri..i da ustrajes u svojim problemima,da ih dovedes pod kontrolu,i da se oslobodis zabluda...


Citat:
A ljubav....ja dišem kad volim....
A sada ni disat ne mogu jer volim a ne smijem.....


Mi smo narod ,koji cesto gleda stvari kako hoce da ih vidi,a ne kako one jesu,pa cini mi se da se dobro vidi iz ovoga...Svi mi i disemo i volimo,to ide zajedno ne postoji mogucnost odvojeno .....inace bi bili mrtvi...
A sada ni disat ne mogu jer volim a ne smijem.....
Pa mislim duso da je i u redu ,ako ne mozes disati..jer se svjesno boris s tim.. " DA VOLIS ONO STO NE SMIJES"...Sta tu ima nejasno,to mi lici na Evinu jabuku...

Citat:
Eto...i oprosti što te gnjavim...od same sebe mi je muka

to je dobro da tako razmisljas,da stvarno preispitas sebe ,gdje si ti u tvojem zivotu,gdje je Isus i tvoja vjera,i gdje je tvoja obitelj i tvoje mojesto u ovom zivotu...
Covjek se uvjek uci na svojim greskama,pa duso "pogled i glavu gore"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2009 08:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ane mila,

i prije nego sagriješimo on je već oprostio.
Sjeti se da je naše grijehe On na križ ponio i prije nego smo bili rođeni i prije nego smo ih napravili.
Sram dolazi od Zloga. Zlo nas tako nastoji spriječiti da ispovjedimo svoj grijeh. S druge strane Gospodin nas potiče na pokajanje za svoje grijehe....a i sama vjerujem znaš koliko on ljubi zalutale ovčice kad su spremne čuti Njegov glas. Koliko nikad ne odustaje od onih koji lutaju dok nas ne pronađe i ne povede natrag u Dom Oca Nešeg Nebeskog.......pa onda se sjeti i prispodobe o Milosrdnom ocu i razmetnom sinu......i riječi koje mi i samoj tako zvone u srcu kad sagriješim i ispovjedim svoje grijehe:

"Dok je još bio daleko, njegov ga otac ugleda, ganu se, potrča, pade mu oko vrata i izljubi ga. A sin će mu: `Oče! Sagriješih protiv Neba i pred tobom! Nisam više dostojan zvati se sinom tvojim.` A otac reče slugama: `Brzo iznesite haljinu najljepšu i obucite ga! Stavite mu prsten na ruku i obuću na noge! Tele ugojeno dovedite i zakoljite, pa da se pogostimo i proveselimo jer sin mi ovaj bijaše mrtav i oživje, izgubljen bijaše i nađe se!` I stadoše se veseliti."

Nek te Gospodin blagoslovi i milostiv i milosrdan nek ti bude


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2009 14:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Premila Ana!! :grlim te:

Jednom mi je jedan svećenik rekao da osjećaji nisu grijeh, ali je grijeh ono što činimo s njima, tj. kako ih odlučimo usmjeravati.
Kažeš da voliš tog čovjeka kojeg ne smiješ.
Čim si u braku, naravno da ne smiješ drugog voljeti na taj način.
A eto, ti ipak voliš (barem tako misliš)...
I to se oduvijek događalo i vjerojatno će se uvijek i događati..Mislim da je to jedna od najvećih podvala, zamki, čak i malih pobjeda Zloga...
Što nam u srce ponekad stavi neke nedopuštene osjećaje... Koliko li samo ljudi ima sličnu priču! Ja ih znam jaaako puno...

Divno je što se tih osjećaja ti možeš "riješiti"... Tj. - ti zaista moraš ČVRSTO ODLUČITI prestati osjećati to prema tom čovjeku i zamoli Isusa da makne od tebe te osjećaje koji su te zarobili. Neka to bude tvoja prva molitva, tvoja glavna dnevna molitva... Vapij i moli u suzama pokajnicama da Isus makne od tebe te osjećaje koji vode prema grijehu...
Ali znaš, ti moraš biti jaaaaako ustrajna i odlučna... Ti se moraš odreći SVEGA vezano uz tu osobu, ama baš svega!
NIKAD VIŠE mu se nemoj javiti, sve da je i u nekom problemu ili da te svim silama pokuša vratiti.. Zaboravi poruke, zaboravi čestitanja rođendana i Božića...sve je to grijeh... Nemoj čak ni moliti za njega (mi ćemo ga se sjetiti u molitvi) jer te i to veže za njega...
Zaboravi sve njegove kvalitete i neka ti neprestano pred očima bude da je sve to grijeh... Moraš se dovesti do toga da ZAMRZIŠ taj grijeh i onda ćeš imati odlučnosti da ne dopustiš ni najmanji utjecaj tog čovjeka na tvoj život...
Kad odlučiš riješiti se tih osjećaja i tog čovjeka - tad nastupa Isus koji će učiniti sve da te učvrsti u tvojoj odluci i da ti blagoslovima i nježnošću pokazuje kako si dobro odlučila, kako je dobro biti čist i bez grešnih veza, pa makar to bile "samo" platonske veze...
Nemoj da ti taj čovjek bude neka utjeha..On to ne može biti....

Možda zvučim oštro, ali imala sam jednu sličnu situaciju kad je jedan oženjeni čovjek pokušavao doći do mene (i još vjerojatno pokušava) i našla sam tisuću opravdanja zašto bih mu se smjela javiti (htjela sam mu pomoći da se preobrati i da shvati da ne može tako živjeti, a i jako je osjetljiva osoba, uvijek potreban pažnje) - bila je to teška situacija jer njemu sam se na neki način divila, bio je to moj omiljeni pjevač od djetinjstva, on je bio od djetinjstva moja neka nestvarna utjeha što god da se dogodilo iako se tad nismo ni poznavali..No, zli je tako zao i lukav da će namjestiti sve okolnosti da se poznanstvo i dogodi i da se učini "kao da se ostvaruju svi snovi", i godinama će ustrajati na tome pod krinkom koja ne vuče na zlo...(naravno da je sve to zlo)
Vjeruj, draga Ana, i kad nema tjelesnog kontakta, ostaje puno toga čega se moramo osloboditi - svaka misao može biti grijeh... Vas dvoje niste potrebni jedno drugome.
Ti si potrebna svome mužu! I on tebi!
A utjehu koju naizgled pruža taj drugi čovjek - pružit će ti jedini koji je istinski i u punini može pružiti - Isus, Sin Božji!
Ništa i nitko ti neće nedostajati i bit ćeš sretna i slobodna žena puna ljubavi prema svom muži i djeci!
Ti ćeš napokon biti TI, ona prava, ona istinska kakvom te Bog stvorio! :D

Ja znam da ćeš ti ostaviti sve iza sebe i pohrliti ususret Isusu, Bogu svome, koji te čeka raširenih ruku i blistavog osmijeha!! :grlim te: :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2009 15:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2009 18:47
Postovi: 323
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ooooo Elice moja.... :twisted: ...da se bar nije ni dogodilo.... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2009 15:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2009 18:47
Postovi: 323
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I da molim se i za njega....da ga Zli više natjerat ne može na takav put...
A opet mi milo dođe pomislit da ga više neću vidit....da ne smijem...
Ajme Ela da samo znaš kakvo mi je srce....iščupano,zgnječeno,popljuvano....usamljeno....
Hvala ti dragi Bože na mojoj dječici jer ne znam di bi bila da mi njih nije... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2009 13:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga sestro Ana, ako nešto uradiš po pitanju ovog čovjeka mimo Božje volje, kajanje će biti takvo da to ne možeš ni predpostaviti, a što je najgore neće ostati pošteđena ni tvoja dječica. Ljubim te draga sestro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2009 12:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
U mojoj si molitvi i mislima i znaj da će sve biti u redu, predraga Ana, samo budi vjerna Isusu ma kako teškim se to činilo!!
To je sad kao da si na odvikavanju..bit će kriza, ali kad prođu - ti ćeš biti NOVA osoba, sve će Isus učiniti novim i predivnim u tvom životu!

On to jedva čeka, to je Njegov plan, ti samo dopusti da On taj plan može provesti!

Mogu samo zamisliti koliko ti je negdje teško, ali evo - znaj da je Bog veći od svih tvojih nevolja, ti samo odluči za početak odreći se bilo kakve veze s čovjekom koji ti nije muž. To će biti veeliki korak i nakon toga liječenje tvoje duše može započeti i rezultat će biti blistav!

Volimo te i s tobom smo u molitvi! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2009 12:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2009 18:47
Postovi: 323
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ježim se od pomisli da bi moji anđelići patit zbog mene mogli... :twisted:
I zato se trudim, molim, plačem...
Da...kao da sam na odvikavanju...
I molim Ga da me ne napusti...da ne dopusti da ga razočaram...
Da od mene napravi ono što je volja Njegova...
Da budem dobra mama....i supruga...

Elice moja hvala ti....u što sam se ja uvalila.....
i kud baš srcem... :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr