www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 08:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 15 lip 2009 16:53 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 tra 2009 18:46
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dragi moji...nisam se stvarno vec duuugo javila..kako vama,tako sam prestala i s razgovorima s Bogom...imam nekako osjecaj da,svaki put kad mu se u potpunosti predam,nekako ostanem razocarana,povrijedena..mozda On zeli vidjeti jesam li ja doista vjerna njemu,jesam li dovoljno snazna i predana..no ja tu olako padnem..padnem i pocnem se osjecat tako usamljenom..
u vezi sam..vec dugo...i sada..evo po prvi put govorim kako i nisam sretna..osjecam se grozno,kao da ga na ovaj nacin izdajem..ali ovo je moj nacin da otvorim dusu ljudima koji pred Bogom cesto stoje...
On je jedna jako divna osoba..ali i veoma razocarana zivotom.zivot ga nije stedio i imam osjecaj da ponekad krivi Njega za to...uvijek mu govorim kako Bog ima plan i cilj za njega i stvarno se tome nadam,ali imam osjecaj da sam mu ja donijela vise tuge,boli i razocaranja nego srece..znam da me voli,ali kad njegov bijes ponekad jednostavno prevlada..Nije me nikad udario ili nedaj Boze ista slicno..no u bijesu mi kaze stvari koje jako bole..ruzne stvari koje se ja trudim zaboravit i uvijek iznova zakopati..
jednostavno..dosla sam u situaciju u kojoj znam da ne mogu ovako vise a znam da ni ne mogu samo otici..ja nisam osoba koja ce nekoga ostaviti samo iza sebe i ne pomislit jel sve u redu s tom osobom..ponekad imam osjecaj da me Bog napustio u vezi toga..toliko puta sam ga molila da mi pomogne oko svega ovoga i nikad nista..i onda sam pocela grijesiti,pokrivati se lazima,prijevarama kako bi mogla barem disati..
osjecam se jako krivom ali osjecam i kako ne znam kamo dalje!!!
preforsirana sam..ne mogu biti vise ta osoba koja treba njega izvalciti iz depresije..koja najcesce i nastane u vezi mene..on je sumnjiv,boji se..al ja ne mogu vise protiv njegovih psovki i povreda u trenucima kada je ljut...
Jednom...sam bila na susretu mladih.povjerila sam se jednom sveceniku..tada sam dobila snage..znala sam da je Isus uz mene..i nedugo zatim smo i prekinuli..jedan dan sam bila na duhovnim obnovama..i osjecala sam se uzasno jer je on ostavljen sam,sto sam mu uzela jedinu potporu na koju je on jos uvijek racunao..i molila sam boga da mi da neki znak sto da napravim.i u tom mi trenutku poruku salje prijateljica i govori kako bi trebala biti s njim,kako se mi jos uvijek volimo..pomirila sam se..al iskreno..to me nije usrecilo..bila sam zapravo sretna jer on vise nije tuzan i depresivan..ali ja..ne mogu vise..nije mi bilo jasno...jesam li ja trazila znakive Bozje gdje ih nema..zasto je dopustio da se opet sve svede na staru bol i tugu koju skrivam pred ljudima i za koju nitko ne zna...
On je jedna divna osoba,puna ljubavi..spremna napraviti sve za osobu koju voli..ali ja vas dragi moji MOLIM: molite za njega..molite da spozna Boga,da ne trazi u njemu krivca,da njegova agresija prestane...
Jedina zelja koju imam je da se nas dvoje razdvojimo u miru..bez svade,bez mrznje ,ljutnje i teskih rijeci.. Molim vas da svojom molitvom pomognete meni i njemu..jer zajedno ne mozemo..ali njega je jednostavno strah biti bez mene..
Nadam se da vam nece biti tesko izdvojtii malo vremena u svojoj molitvi..jer ja ne mogu jos dugo..tesko se drzim i stvarno sam na izmaku svake snage..ovo je zelja za kojom moje srce vristi:za njegovu srecu i mir duha i za prekid bez mrznje i svade...
Znajuci nas dvoje,to bi stvarno bilo cudo..ja ne mogu Boga molit da me prestane volit,ali ovo jednostavno ne funkcionira i ne moze dalje..
a ja..dat cu sve od sebe da ostanem prisebna,vjerna,kako njemu tako i mom dragom Isusu..i iako mi ova zelja nije vec dugo vremena uslisana..iako me strah da mozda nikada nece ni biti,jer bi nebi bila ravna cudu..ja cu se moliti za nju,a nadam se da cete i vi...
stvarno me strah da on sebi ne bi i naudio..a mrzim i pomisljat na takve grozote..pa ja cu Isusa mog molit za njegovu srecu,da mu srce oslobodi bijesa i tuge i posalje osobu koja ce mu sve to i biti,s kojom ce uistinu biti sretan..
Ako mognete..pomolite se i vi..nadat cu se i uzdat u vas,ali prije svega..ponovno u Boga..

Nadam se da vas nisam tlacila..
Bog vas blagoslovio !!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lip 2009 18:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
myself napisao:
...imam nekako osjecaj da,svaki put kad mu se u potpunosti predam,nekako ostanem razocarana,povrijedena...


Draga Myself,cesto mi imamo slicne stvari,kada nismo zadovolji,a cesto su to i kusnje...U nasem krscanskom zivotu je nazamislivo bez kusnje...
Ne znam,ali ispitaj svoju savjest jos jednom.."da li je to stvarno bilo podpuno predanje"?Jer ,kada se podbuno predamo,ONDA PRIHVACAMO SVE I KRIZEVE I KUSNJE...

Citat:
u vezi sam..vec dugo...i sada..evo po prvi put govorim kako i nisam sretna..osjecam se grozno,kao da ga na ovaj nacin izdajem.

U vezi si dugo,znaci nisi u braku...?Sada si uvidjela da nisi sretna...?
Teska situacija...sada moras biti jako mudra,i donesti odluku,koja je za vas oboje najbolja...Ti,nisi sretna... A ZBOG CEGA NISI SRETNA ?
kada pronadjes na to odgovor,sve ce ici lakse....i biti ce kljuc za tvoj problem...
Citat:
On je jedna jako divna osoba..ali i veoma razocarana zivotom.zivot ga nije stedio i imam osjecaj da ponekad krivi Njega za to..

Vjerojatno je rijec o nekoj invalidnosti ili nekom poremecaju,a mozda nism u pravu.No bez obzira sta bilo,DOBRO BI BILO NJEMU POMOCI...
Jer izgleda da je teska osoba,bas zato sto nije sretna...
Citat:
,ali imam osjecaj da sam mu ja donijela vise tuge,boli i razocaranja nego srece..znam da me voli,ali kad njegov bijes ponekad jednostavno prevlada..

Kada covjek pocne u zajednici da zivi,ili u braku nista nam drugo ne preostaje nego da prihvatimo drugoga,onakvog kakav zaista jeste...
To je jedino sto je dobro i ispravno... U PRIHVACANJU LEZI KLJUC OBOJICI..
Citat:
..dosla sam u situaciju u kojoj znam da ne mogu ovako vise a znam da ni ne mogu samo otici..ja nisam osoba koja ce nekoga ostaviti samo iza sebe i ne pomislit jel sve u redu s tom osobom..ponekad imam osjecaj da me Bog napustio u vezi toga..toliko puta sam ga molila da mi pomogne oko svega ovoga i nikad nista..i onda sam pocela grijesiti,pokrivati se lazima,prijevarama kako bi mogla barem disati..


Ako si sigurna da tako ne mozes vise,ako si sigurna da nemas ni truna ljubavi za njega ,onda se moras dobro zamisliti...
BOG SUTI I NE USLISAVA TE-znaj dobro ON IMA DOBAR RAZLOG ZA TO I ON TI ZELI S TIM DOBRO...JER ON ZNA UVJEK BOLJE OD NAS STA JE ZA NAS NJBOLJE..
ON,uvjek uslisava nase molitve samo na njegov nacin,jer nas zeli postediti jos vece boli i kriza...zato,uvjek treba zahvaljivati Gospodinu za sve...Moliti se i pokusati sa vjerom i ljubavi odluciti mudro i ispravno...
Citat:
vise protiv njegovih psovki i povreda u trenucima kada je ljut...

i molila sam Boga da mi da neki znak sto da napravim.i u tom mi trenutku poruku salje prijateljica i govori kako bi trebala biti s njim,kako se mi jos uvijek volimo..pomirila sam se..al iskreno..to me nije usrecilo..bila sam zapravo sretna jer on vise nije tuzan i depresivan.

Psovke su strasna stvar,kod okorijelih psovaca ces to tesko promjeniti..

Draga sestro,molila si Boga da ti da neki znak? On ti je dao znak,"a da li si ti razumjela i prihvatila dobro taj znak?
Mozda bolje pitati,kakav si ti znak ocekivala?
Tu je potrebna jaka vjera i mudrost..jer cesto se to zna krivo protumaciti..
Zato bi bilo bolje da molis Gospodina za Njegov plan,da ga prihvatis i da Ga sljedis...

Citat:
ali ja..ne mogu vise..nosjecam se jako krivom ali osjecam i kako ne znam kamo dalje!!!
preforsirana sam..ne mogu biti vise ta osoba koja treba njega izvalciti iz depresije..koja najcesce i nastane u vezi mene..on je sumnjiv,boji se..al ja ne mogu ije mi bilo jasno...jesam li ja trazila znakive Bozje gdje ih nema..zasto je dopustio da se opet sve svede na staru bol i tugu koju skrivam pred ljudima i za koju nitko ne zna...

ocito imate oboje problem,nesto ne sitma u vasem svakidasnjem zivotu...Covjek koji vjeruje,ima ciljeve...Zasto zivite u dugoj vezi,a niste vjencani?Mozda ima opravdani razlog za to,,ne ulazim u to...Ali,ako se vec zajednica zivi,onda je pozeljno primiti Sakramenat Zenidbe,kako bi brak bio blagoslovan i imao smisao..Ne ,mora da znaci da bi bilo drugacije u braku,ali nebi bili u grijehu....To sto niste sretni,ima negdje dalje korijene,a to morate zajedno da razcistite...S vjerom,bez vjere,s Bogom ili bez Boga...to je vise ljudsko zivotno iskustvo ,koje se mora moci rijesiti...samo treba imati volju i biti spreman na vse..

Citat:
On je jedna divna osoba,puna ljubavi..spremna napraviti sve za osobu koju voli..ali ja vas dragi moji MOLIM: molite za njega..molite da spozna Boga,da ne trazi u njemu krivca,da njegova agresija prestane...
Jedina zelja koju imam je da se nas dvoje razdvojimo u miru.

Hoces da kazes, "on je nevjerinik" i trazis da se obrati..?
A,onda zelis da se razidjete u miru?Dosta komplicirano,tesko ce to Bog uslisati ...jer Bog za svakog od nas ima POSEBAN PLAN I TAJ PLAN NE BI MI SMJELI BRKATI-NEGO PRIHAVATITI...
Mozemo moliti DA MU GOSPODIN BUDE MILOSTIV NA POMOCI I DA GA OBRATI..neka Gospodin odluci i neka da,kako je za vas svakog najbolje,ali onako kako to Gospodin zeli...
Mi mozemo moliti,i moze Gospodin uslisati nasu molbu,ali nam poslje toga mogu doci jos veci i tezi krizevi,samo drugaciji....za koje ce opet trebati moliti...i mozda jos teze izdrzati...
Citat:
Znajuci nas dvoje,to bi stvarno bilo cudo..ja ne mogu Boga molit da me prestane volit,ali ovo jednostavno ne funkcionira i ne moze dalje..

UVJEK MOZE DALJE-PREPUSTI GOSPODINU SVE SVOJE PUTOVE I ON CE TE VODITI...
Citat:
a ja..dat cu sve od sebe da ostanem prisebna,vjerna,kako njemu tako i mom dragom Isusu..i iako mi ova zelja nije vec dugo vremena uslisana..iako me strah da mozda nikada nece ni biti,jer bi nebi bila ravna cudu..ja cu se moliti za nju,a nadam se da cete i vi...

Bilo bi bolje moliti da Majcica Bozja ,Majka Isusa Krista rasiri iznad vas SVOJ PLAST LJUBAVI I DA VAS ZOGRNE I CUVA OD SVE STO STETI...
I OD SVAKOG ZLA...DA VAM BUDE MILOSTIVA I DA VAS PREPORUCI SVOJEM SINU ZA POMOC I MILOST KOJA VAM JE TOLIKO POTREBNA....
Citat:
stvarno me strah da on sebi ne bi i naudio..a mrzim i pomisljat na takve grozote..pa ja cu Isusa mog molit za njegovu srecu,da mu srce oslobodi bijesa i tuge i posalje osobu koja ce mu sve to i biti,s kojom ce uistinu biti sretan

Ovo mi zvuci,kako da bi on trebao strucnu pomoc od nekoga,Ljecnika,Svecenika,mozda i roditelja ili cak i od drustva...
potrazi negdje jos dodatno savjete,mozda bi bilo dobro da to zajedno ucinte,i da zejedno posjecujete..kako bi zajedno rijesili nesporazume,i pomogli jedno drugom...Ukoliko se bojis da bi nesto mogao ucinit...!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lip 2009 07:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga sestrice, stavljam tebe, tvog dečka i cijelu vašu situaciju u moje svakodnevne molitve.
Predajem Isusu vaš odnos i molim ga da se ispuni njegova volja.
Ti sve predaj Isusu i traži njegovu volju, a sve što uradiš, uradi tako da te savjest ne optužuje, nemoj pribjegavati lažima,.....
Ako se budeš ravnala po svojoj čistoj savjesti sve će se razriješiti po volji Božjoj.
Nemoj unaprijed Bogu zapovjeiti šta ti želiš, jer On vidi buduće događaje i zna najbolje šta je za tvoje dobro.
U mojim ste molitvama, draga sestro, neka vas Gospodin blagoslovi i čuva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2009 16:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Gdje si??? kako si??? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2009 18:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2008 17:42
Postovi: 139
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Myself...baš mi je teško kad pročitam ovako nešto, stvarno ti nije lako i mora da si jaaaako snažna i čvrsta!! Nije mala stvar žrtvovati sebe za sreću i sigurnost nekog drugog...a možda bi s nekim drugim bila zaista sretna...zato mislim da je Bog jako uz tebe i da će ti dati znak i pomoći. Voljela bih kad bih ti mogla reći nešto pametnije i korisnije...a ja samo želim da znaš da ti želim svu sreću svijeta....Bog je uz tebe. samo Mu vjeruj!!

Neka te Bog blagoslovi i da ti snagu! :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2009 09:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
O draga naša.... :grlim te:

Meni je tako teško vidjeti da je netko u takvoj vezi....
Uvijek sam imala milost i sreću da je moj dečko bio osoba puno bolja od mene, gotovo savršenog karaktera i znaš - čak ni to mi nije bilo dovoljno, još uvijek sam mu nalazila "velike mane" - poput te što nije katolik...
(a nije kriv što nije)...
Dakle, znam što znači biti u vezi s predivnom osobom, a opet ne biti sretan i zadovoljan... Shvatila sam da ja tražim nekoga tko je duhom poput Kristovog svećenika (ja mali bijednik i grešnik daleko od savršenstva tražim gotovo savršenstvo... :roll: ), a znamo da se takvi ne žene i da je nemoguće naći takvog muža... No, ta moja izbirljivost je moja boljka koje nikako da se riješim i neću sad o tome jer i sama sebi dojadih s time...

Mogu samo zamisliti kako je biti u vezi s osobom koja ima zaista težak karakter, koja je puno ranjena i koja uz to još i psuje i vrijeđa te...Meni to zvuči kao pakao...
Kao jedna velika muka...i vidim tvoj vapaj kojim ti želiš prekinuti tu vezu, ali se bojiš...
Mislim da te tu mogu razumjeti....
Da sam ja na tvom mjestu - sigurno bih prekinula tu vezu...
Čak se ne bih ni bojala što će se dogoditi s njim nakon prekida, molila bih žarom cijelog svog bića za njega i molila Boga da ga čuva...

Da sam na tvom mjestu, odmah bih prekinula sa svakom vrstom grijeha, otišla na ispovijed, ako je moguće svakodnevno na Misu i krenula s nekom devetnicom u kojoj Boga moliš odgovor ili putokaz kamo dalje s tim mladićem...
SIGURNO će ti Bog odgovoriti!
Ako ti ostaješ uz njega, a želiš to prekinuti (a mislim da uistinu želiš otići "na slobodu" iz te veze) - tad nije dobro ni za njega da ostaješ uz njega.... Jer možda i na njega negdje čeka jedna druga žena.
Niste u braku i ne moraš ostajati uz njega po svaku cijenu. Možda biste zaista oboje bili puno sretniji s nekim drugim osobama.

Odgovor ćeš dobiti tek kad posve prioneš uz Boga i odvojiš se od svakog grijeha (možda živite u predbračnim odnosima) jer kad nismo u stanju milosti i molitvenog duha, tad ni ne možemo čuti Božja nadahnuća..i često svoje misli protumačimo kao neki "Božji znak"...
Zatvorili smo naše putove do Boga i On ne može do nas...

Predraga moja... :D ne uznemiruj se...jer Isus je jači od svake ove nevolje u kojoj si trenutno i sigurno će ti pomoći i utješiti te/vas kad mu iskreno pružiš ruku i pozoveš Ga kao dragog prijatelja u svoj život!! :grlim te:

S tobom smo u mislima i molitvi!! :grlim te:

SVE će biti DOBRO!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lis 2009 08:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Za sve one koji su slomljeni,u tjeskobi,u žalosti,velikim nevoljama života iz kojih ne vide izlaz.

Stani, smiri se i čuj što ti Isus govori;
Zašto si tako zabrinut? Prepusti sve brige meni i sve će biti dobro. Kad se potpuno predaš meni sve će se riješit prema mome planu. Nemoj moliti tako kao da me požuruješ, kao da me siliš da ostvarim tvoje planove.Zatvori oči i reci
pouzdano: "Isuse u tebe se pouzdajem." Izbjegavaj sve one misli koje u tebi potiču želju razumjeti sve što se oko tebe događa. Ne brkaj moje planove, ne nameći mi svoje ideje, pusti da budem tvoj Bog i da slobodno djelujem u tvojem životu. Sve mi povjeri i svoju budućnost stavi u moje ruke.

Reci često:
"Isuse pouzdajem se u te". Ono što ti najviše šteti jest to što razmišljaš na svoj način i pokušavaš riješiti probleme na svoj način. Kad mi kažeš: "Isuse pouzdajem se u tebe", nemoj biti kao onaj nestrpljivi čovjek koji ide liječniku i kaže mu "Izliječi me", ali mu odmah i "savjetuje" kako to učiniti.
Pusti da te ozdravim, ne boj se, jer ja te ljubim. Ako vidiš da stvari postaju teže usprkos tome što se moliš, pouzdaj se u mene i ponavljaj često:
"Isuse ja se pouzdajem u te". Ja moram imati slobodne ruke da te blagoslovim. Nemoj sputavati moje ruke svojim besmislenim brigama. Sotona te želi vidjeti razočaranog, žalosnog i nemirnog. Ja činim čudesa prema stupnju tvog predanja i mjeri tvoje vjere. Ne brini se, prepusti meni sve svoje brige, budi miran i uvijek ponavljaj: "Isuse, pouzdajem se u tebe" i vidjet ćeš velika čudesa. Ja ti to obećavam svim srcem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr