www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 01:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 31 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 kol 2009 22:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 srp 2009 14:14
Postovi: 43
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="naggar"]"MENE, MENE, TEKEL, UPHARSIN"[/quote


Prepuštam svog brata i njegovu obitelj u ruke PROVIDNOSTI i više se neću brinuti...
To mi je lako izreći ali???? uvijek taj ali!!
Radim s osobom kojoj moj brat duguje.... i na meni se i preko mene sve to .... teško mi je i izreći i zato vapim i trpim i jaučem i plačem a pomoći ni od kud...osim što slabi moja izdržljivost...
:twisted: :twisted: :twisted: Tuga za tugom a i vjera slabi. Bog se brine ali oni trebaju kruh svgdašnji a njega treba kupiti....

Molimo, molite... hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 07 kol 2009 23:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rita imaš pp. Bit će da ti još nisu omogućili slanje i primanje pp-ova, ili? Ja to nisam morala posebno tražit, nemam pojma zašto, ali vidim da većina mora. (Dolje na dnu naslovne stranice, Kritike i pohvale -> Pomoć)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2009 15:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 srp 2009 14:14
Postovi: 43
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala zi Tinka,seko draga!!!
Nijedan dar nije malen i na svakom vam već sada zahvaljujem
Poslat ću ti preko pp br rn.
Hvala ti ! Neka te Bog prati svojim blagoslovom i stostruko uzvrati.
:grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 10 kol 2009 15:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 srp 2009 14:14
Postovi: 43
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svima koji imaju srca i ljubavi
da pomognu obitelji moga brata
mogu mi se javiti na pp.
Tada ću vam dati br žiro rn!
Pozdrav i zahvaljujem na molitvama i
svemu ostaslome.
Neka vas zagrli sve Isus!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 10 kol 2009 15:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..žao mi je rita..
..ali bez provjere tvog identiteta..
..i istinitosti..tvoje priče...
..ili potvrde osobe..koja te poznaje..
..ne preporučujem nikom..
..da ti šalje bilo što na žiro račun..
:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 10 kol 2009 15:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne vjerujem da je laz ,cisto sumnjam da bi nesto tako izmislila.
A i ako laze ide na njenu dusu ne nasu. :a1430:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 10 kol 2009 15:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Maria napisao:
Ne vjerujem da je laz ,cisto sumnjam da bi nesto tako izmislila.
A i ako laze ide na njenu dusu ne nasu. :a1430:


..ne govorim da netko laže..
..bilo je svakakvih slučajeva..
..ali na forum se pomagalo samo osobama..
..za koje se točno znalo tko su i zašto im treba pomoć..

..ali neka svak radi na svoju dušu..

.ali po zakonu udruge..pomoć može ići samo preko udruge..
..pa savjetujem da se pokuša dogovoriti sa šefom Vjekom..

..jer ovakve privatne pozive na uplatu..preko žiro račun..
..su kršenje pravila foruma..


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 10 kol 2009 18:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 svi 2009 17:24
Postovi: 534
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga seko Rita, možemo moliti zajedno molitvu sv. Marti devet utoraka. Moli se dok gori posvećena svijeća. Kažu da je ova molitva tako snažna da će ti prije kraja ovih devet utoraka biti poklonjeno ono u što moliš, koliko god to bilo teško. Eto... ja ću moliti za svoju seku i za situaciju tvoga brata.

O sv. Marta ti prekrasna, uzimam pribježište u tvojoj pomoći uzdajući se u tebe da ćeš mi pomoći u nevolji i podržavati me u mojim iskušavanjima. Kao zahvalnost obećavam ti da ću posvuda širiti ovu molitvu. Tješi me u mojim brigama i teškoćama, ponizno te molim uz veliku radost koja ti je ispunila srce kad si u svom domu u Bethaniji pružila utočište Spasitelju svijeta. Molim te pomoli se za mene i za moju obitelj, da sačuvamo svog Boga u svojim srcima i da zavrijedimo dobijanje lijeka protiv svega, kod siromaštva, a prije svega kod one brige koja me trenutno pritišće. Molim te, spasiteljice, u svakoj nevolji pobijedi teškoće kao što si pobijedila zmaja sve dok ti nije ležao pod nogama.

OČE NAŠ, ZDRAVO MARIJO, SLAVA OCU I TRI PUTA SV. MARIJO, MOLI ZA NAS
:a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 10 kol 2009 19:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
http://www.blog.hr/print/id/1622126870/ ... marti.html

Nejasnoće oko listića koji kruži Zagrebom: MOLITVA SVETOJ MARTI!
Iako sam izmolio svih 9 tjedana, svaki put zasmetale su me neke stvari oko molitve svetoj Marti, koju sam dobio od studentice s Teološkog fakulteta, pa sam sam nedovoljno duhovno obrazovan, s puno rupa u znanju i s nedovoljnim vjerničkim stavom, pobožno sam izmolio, čak se ispričavajući dragom Bogu što me toliko muči neznanje kad je to Sv. Marta stala zmiji na glavu, kao Marija... no potpuno sam predano molio svoju nakanu, s tim da gotovo nikad ne molim dragog Boga za "razmjenu dobara" kao neku trampu, u kojoj ja molim, a On bi trebal Davati, to mi ne ulazi baš tako banalno u moju vjerničku filozofiju, i gotovo me strah tako uvjetovati. Naravno uvijek kad netko govori da nekim brojevima možemo garantirati Božje Djelovanjem Čudom, izgledaju mi nevjerojatno "ljudski" ta shvaćanja, ali moja stvarna nakana je bila Božja Volja u jednoj mojoj želji!

Nedavno sam tu istu molitvu našao na oglasnoj ploči u Crkvi, i očito je da se širi, iz ovih ili onih razloga, moje molitve i ovaj apel ili upozorenje su isključivo usmjerene na nas, našu budnost i oprez, jer čovjek je slobodno biće, ali sloboda je i obaveza razmišljanja, promišljanja i donošenja odluka, zato upućujem na jedan propust u širenju duhovnog štiva u našem društvu. Kritika ne bi puno pomogla, a i moje znanje nije bilo adekvatno pa sam zamolio za pomoć i evo ja šaljem njegov odgovor i rješenje, dakle, koje mi je uputio taj selezijanski svećenik. Evo dijela njegova pisma:

"... Što se tiče molitve svetoj Marti, ona je u sebi dobra i pozitivna, ali je forma vrlo nezgrapna i duhovno problematična. Doista se ne može u molitvi raditi o nikakvoj trgovačkoj obvezi: ti meni milost a ja tebi širenje molitve koja je tebi u čast. Stoga mirno možete i dalje moliti svetoj Marti ali čistom vjerom i povjerenjem, koju je i ona imala prema Gospodinu. Evo verzije koju sam prepravio:


MOLITVA SV. MARTE

( Devet utoraka moliti se Svetoj Marti dok gori posvećena svijeća (svijeća ne može biti uvjet ali može biti popratni element koji nas upućuje na sabraniju i skrušeniju molitvu). Ova je molitva toliko snažna da će ti prije kraja ovih devet utoraka biti poklonjeno ono što želiš, koliko god to moglo biti teško. Ova preporuka nije u skladu s vjerničkim stavom jer se ne oslanja na Božju volju nego na magijski učinak molitvene formule)

O, Sveta Marto, ti divna ženo! prekrasna, uzimam pribježište u tvojoj pomoći uzdajući se u tebe da ćeš mi pomoći. Tebi se utječem u mojim nevoljama i uzdam tvojoj pomoći u podržati me u mojim iskušenjima. Kao zahvalnost obećavam ti da ću posvuda raširiti ovu molitvu. Ponizno te molim da me utješiš u mojim brigama i teškoćama .

Po velikoj radosti Uz veliku radost koja ti je ispunila srce kad si u svom domu u Betaniji pružila utočište Spasitelju svijeta, molim te zagovaraj i pomoli se za moju obitelj da sačuvamo Boga u svojim srcima i da budemo pošteđeni oskudice, da zavrijedimo dobivanje lijeka protiv siromaštva, a osobito te molim za milost prije svega od one brige koja me trenutno pritišće… ( tu kažemo nakanu na koju molimo.)

Molim te, spasiteljice u svojoj nevolji pobijedi teškoće kao što si pobijedila zmaja sve dok ti nije ležao pod nogama. (ovaj se molitveni zaziv više odnosi na blaženu Djevicu Mariju nego li na sv. Martu. Stoga ne vidim uputnim miješati stvari).
Izmoli: Oče naš...

Zdravo Marijo...

Slava Ocu...

I 3x «Sveta Marto moli za nas».


Osoba koja je slala molitvu, a koja je prevedena s nekog stranog jezika i hrvatski, kao što sam rekao zvuči prilično nezgrapno, nadodala je zazive i molitvu savršenog pokajanja koje su dobre i može ih se moliti jer su korisne za dušu).
Evo nadam se da sam odgovorio na Tvoje sumnje.
I ne zaboravi da naša molitva nije prvenstveno ono što izgovaramo, nego naš život kako ga pred Bogom živimo. Misaona ili izgovorena molitva je samo zalijevanje duše da ne uvene, baš kao i vode cvijetu da živi
."


Evo kako sam ovo istražio, osjećam i potrebnost da to širim i iznesem u ovakvom izvornom citatu iz pisma, pa da i vi možete o tom razmišljati ili se informirati kod vama dostupnih duhovnika i kompetentnih osoba.

Na kraju ću u slijedećem postu objaviti ispravljenu verziju molitve, za one koji će u njoj naći želju za molivom.

Svakako i ovaj primjer nam je Dat da uvidimo da i sami moramo puno učiti i biti informirani, jer smo slobodna bića koja moraju misliti svojom glavom i sami se osposobiti prepoznavati Put u Nebo, u ovom svijetu gdje Sunce često prekriju oblaci i magla! Znanje je pretpostavka mudrosti, kao i metode koje današnja teologija nudi. Sve nam je to pristupačnije nego prije, ali naravno susretat ćemo se i s podmetanjima paralelnih istina ili prevara, samo mi moramo htjeti napredovati i sve s razatranjima u Duhu Svetom, pa ćemo saznati i Dobiti Istinu! Važno je da rastemo i da ne očekujemo trampu bez davanja, ulaganja i nadasve ljubavi. Može Svemogući i sve sam, nije mu nitko potreban, ali On Želi nas, Želi našu slobodu, kroz zajedništvo nas i Njega, Izgraditi u Slobodu! Mi smo oduvijek Prozivani sudjelovati s Gospodinom! (sjetimo se obilježavanja židovskih domova u Egiptu, micanja kamena na grobu Lazara...)

Dragi brate, sestro u Kristu, misliš da to samo meni nešto govori i da je to samo moj problem? Pitamo li se što nama osobno, ne meni samo, nego i tebi koji čitaš ovaj čas Govori Gospodin. Kako Želi da učestvuješ? Koje je tvoje poslanje koje ti Godpodin Zadaje? Možeš li se uklopiti, želiš li ili čekaš neko drugo vrijeme ili uopće ne želiš, slušaš li pozorno, zadovoljan si sobom, ne možeš bolje, ne stigneš? Evo ovdje možeš krenuti komentarom, pa kad osjetiš više, kreni dalje i više, novim blogom, knjigom, životom i primjerom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: 10 kol 2009 20:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 srp 2009 14:14
Postovi: 43
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[Ne vjerujem da je laz ,cisto sumnjam
.ali po zakonu udruge..pomoć može ići samo preko udruge..
..pa savjetujem da se pokuša dogovoriti sa šefom Vjekom..

..jer ovakve privatne pozive na uplatu..preko žiro račun..
..su kršenje pravila foruma..[/quote]


Spremna sam se Vjeku predstaviti i reći sve što treba da provjeri. Neznam na koju adresu.
Radi tisuće pitanja želim ostati u tajnosti...
Nisam nikada u životu bila neiskrena pa ni sada.
Tko će vjerovati ili pomoći slobodnan je a ako je to kršenje pravila, oprostite, nebih htjela da se krši.
Neka na svakog od vas Bog izlije obilje milosti i blagoslova.


Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 31 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr