www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 31 sij 2007 06:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Smatram da bi bilo jako ugodno Bogu kad bismo mi katolici na ovom forumu dali otstetu Presvetom Srcu Isusovom i Bezgrijesnom Srcu Marijinom. Time bismo mi zadobili i milosti, i postali prijatelji Isusu, i Mariji.

Poboznost prvih petaka se obavlja 9 mjeseci zaredom (za milosti koje se time dobiju vidi pdf Molitve, topic 9 prvih petaka za spas duse).
Poboznost prvih subota se obavlja 5 mjeseci zaredom (za milosti koje se time dobiju vidi pdf Molitve, topic 5 prvih subota za spas duse).

Oni koji su te poboznosti obavili, i/ili oni koji ne zele obaviti sve poboznosti, ili ne mogu obaviti sve poboznosti, mogu obaviti poboznost prvih petaka i/ili prvih subota samo jedan, ili vise mjeseci. Samo jedan prvi petak, ili prva subota je dovoljna za sudjelovanje u ovom lancu.

Zajedno bismo dali otstetu tako da obavimo poboznost PRVIH PETAKA i PRVIH SUBOTA SVAKI MJESEC ovu godinu. Isus je trazio proboznost prvih petaka kao otstetu Njegovom Presvetom Srcu, a Marija i dijete Isus su trazili otstetu Bezgrijesnom Srcu Marijinom. Obadvije poboznosti je katolicka crkva odobrila.

Poboznost prvih petaka: misa, ispovijed i pricest, sa nakanom da se da otsteta Presvetom Srcu Isusovom

Poboznost prvih subota: ispovijed, pricest, 5 desetki krunice, 15 minuta meditacije o otajstvima krunice sa namjerom da se da otsteta Bezgrijesnom Srcu Marijinom

Molim vas da se prijavite za ovu svetu nakanu. Moze i vise nego jedna osoba obaviti poboznost prvih petaka, i/ili prvih subota u isti dan.

Jedan petak, ili subota na godinu nije puno, zar ne? Toliko moze svaki katolik, ja mislim. Nemojte zaboraviti, time cemo postati prijatelji Isusu i Mariji. :grlim te:


Zadnja izmjena: Marijancica; 03 vel 2007 23:44; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2007 06:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Godina 2007:

Prvi petak:

5. Sijecanj -
2. Veljaca - Marijancica,
2. Ozujak -
6. Travanj - Marijancica,
4. Svibanj -
1. Lipanj -
6. Srpanj -
3. Kolovoz -
7. Rujan -
5. Listopad -
2. Studeni -
7. Prosinac -

Prva subota

6. Sijecanj -
3. Veljaca -
3. Ozujak -
7. Travanj -
5. Svibanj -
2. Lipanj -
7. Srpanj -
4. Kolovoz -
1. Rujan -
6. Listopad -
3. Studeni -
1. Prosinac -


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2007 11:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Marijancica napisao:
Godina 2007:

Prvi petak:

5. Sijecanj - vikica(obavila)
2. Veljaca - Marijancica,vikica
2. Ozujak - vikica
6. Travanj - Marijancica,vikica, Leo
4. Svibanj - vikica, Leo
1. Lipanj - vikica
6. Srpanj - vikica
3. Kolovoz - vikica
7. Rujan - vikica
5. Listopad -
2. Studeni -
7. Prosinac -

Prva subota

6. Sijecanj - vikica(obavila)
3. Veljaca - vikica
3. Ozujak - vikica
7. Travanj - vikica
5. Svibanj - vikica
2. Lipanj -
7. Srpanj -
4. Kolovoz -
1. Rujan -
6. Listopad -
3. Studeni -
1. Prosinac -







Marijančice, prijedlog ti je za svaku pohvalu. Ja se rado pridružujem, jer i inače obavljam pobožnosti prvih petaka i subota, započela sam prije dvije godine i ne bih to svojom voljom ni za što prekinula.
Znam da ti to znaš i da si u velikoj svojoj ljubavi i gorljivosti za Srce Isusovo i Srce Marijino željela potaknuti što više duša na ove divne pobožnosti; ali ipak moramo reći da je za ove pobožnosti jako važno da se pobožnost Presvetom Srcu Isusovom obavlja 9 uzastopnih(neprekinutih) prvih petaka , a pobožnost Bezgrešnom Srcu Marijinu 5 uzastopnih prvih subota. Znači, svaka osoba da bi u potpunosti obavila te pobožnosti treba iste obavljati devet uzastopnih prvih petaka i pet uzastopnih prvih subota; pa se onda ja nadovezujem na ovu tvoju predivnu inicijativu- s prijedlogom da to onda obavimo kako je to naš Gospodin i zatražio po svetici Margareti Alacoque, a što i naša RKC propisuje.
Pretpostavljam da se većina nas ovdje barem jedanput mjesečno ispovjeda; redovito moli krunicu i pričešćuje- pa ne vidim da bi bio problem da to svaki učini ponaosob- prvih 9 petaka u mjesecu uzastopno kao i prvih pet subota.
Neka nas Gospodin i Majka njegova po svojim srcima, punima ljubavi za nas, obdare morem milosrđa, ljubavi i prave pobožnosti.

http://home.catholicweb.com/onlinefranj ... usovo2.jpg
PRVI PETAK U MJESECU

Pobožnost prvog petka u mjesecu zauzela je u katolickom svijetu našeg vremena neslucene razmjere. Prvi petak je za milijune vjernika postao mali blagdan Srca Isusova, blagdan duše i mjesecna duhovna obnova. Tu je pobožnost pokrenuo sam Spasitelj kad se jednoga prvog petka u mjesecu ukazao službenici svojoj Margareti Mariji i izrazio želju da ga taj dan primamo u sv. Pricesti s nakanom da mu pružimo zadovoljštinu za sve uvrede, nemarnosti i prezir što mu ih ljudi nanose u presvetom Sakramentu.
S primanjem zadovoljštinske sv. Pricesti na prve petke u mjesecu, Spasitelj je povezao jedno “veliko obecanje”. U ljubavi svoga presvetog Srca izjavio je Margareti Mariji, da oni koji budu primali zadovoljštinsku sv. Pricest na prve petke kroz devet mjeseci, nece umrijeti u nemilosti ni bez sv. sakramenata, i da ce im njegovo božansko Srce biti sigurno utocište na casu smrti. Tu devetnicu prvih petaka dosta je obaviti jednom u životu. No tko ju je jednom obavio, taj više nece moci lako zaboraviti na blagoslovne ucinke te pobožnosti pa ce osjecati pravu potrebu da to nastavi i dalje. Time ce si najsigurnije izmoliti od Boga veliku milost ustrajnosti u dobru do smrti i samu sretnu smrt. Zato se ta devetnica ponekad zove i “devetnica spasa”.

PAPA IVAN PAVAO II
U apostolskoj pobudnici posvećenoj sakramentu sv.ispovjedi "Reconciliatio et paenitentia" (1984.) piše:

"Pozivam vas sve da se samnom obratite Srcu Isusovu, riječitom znaku Božjeg milosrđa, koje je naknada za naše grijehe, mir i pomirenje naše."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2007 18:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ruj 2006 11:42
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja nazalost ne mogu sudjelovati (a voljela bih :( jer ovdje gdje ja zivim nemam gdje ici na misu, a kamoli se ispovijediti, preko tjedna... sorry


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2007 21:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:

Marijančice, prijedlog ti je za svaku pohvalu. Ja se rado pridružujem, jer i inače obavljam pobožnosti prvih petaka i subota, započela sam prije dvije godine i ne bih to svojom voljom ni za što prekinula.

Znam da ti to znaš i da si u velikoj svojoj ljubavi i gorljivosti za Srce Isusovo i Srce Marijino željela potaknuti što više duša na ove divne pobožnosti; ali ipak moramo reći da je za ove pobožnosti jako važno da se pobožnost Presvetom Srcu Isusovom obavlja 9 uzastopnih(neprekinutih) prvih petaka , a pobožnost Bezgrešnom Srcu Marijinu 5 uzastopnih prvih subota.
...

Editirala sam uvodni post, pa sad drukcije pise. Napisala sam da je komplet prvih subota sacinjen od 5 subota, a prvih petaka treba biti pet. Svrha ovog lanca je drukcija, nije samo obaviti poboznosti prvih petaka i subota, nego oni od nas koji smo obavili te poboznosti, ili ako netko hoce ici u crkvu samo jedan mjesec na godinu, moze time dati otstetu. Ako se skupi 12 osoba za prve petke i 12 za prve subote, time cemo dati stalnu otstetu, makar svatko napravi samo jednu subotu, ili jedan petak. Ovo je ekstra, otsteta izmedju nas, tako da zajedno napravimo stalnu otstetu Presvetom Srcu Isusovom, i Bezgrijesnom Srcu Marijinom. Naravno da cemo mi koji sudjelujemo dobiti milosti.

Poboznost prvih petaka u bilo kojem mjesecu moze obaviti nekoliko osoba, ovisno o interesu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2007 21:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Vi zene potvrdjujete jednakost po pravdi i sudu izmedju nas ljudi. Bog vas blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 vel 2007 15:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Marijancica napisao:
vikica napisao:

Marijančice, prijedlog ti je za svaku pohvalu. Ja se rado pridružujem, jer i inače obavljam pobožnosti prvih petaka i subota, započela sam prije dvije godine i ne bih to svojom voljom ni za što prekinula.

Znam da ti to znaš i da si u velikoj svojoj ljubavi i gorljivosti za Srce Isusovo i Srce Marijino željela potaknuti što više duša na ove divne pobožnosti; ali ipak moramo reći da je za ove pobožnosti jako važno da se pobožnost Presvetom Srcu Isusovom obavlja 9 uzastopnih(neprekinutih) prvih petaka , a pobožnost Bezgrešnom Srcu Marijinu 5 uzastopnih prvih subota.
...

Editirala sam uvodni post, pa sad drukcije pise. Napisala sam da je komplet prvih subota sacinjen od 5 subota, a prvih petaka treba biti pet. Svrha ovog lanca je drukcija, nije samo obaviti poboznosti prvih petaka i subota, nego oni od nas koji smo obavili te poboznosti, ili ako netko hoce ici u crkvu samo jedan mjesec na godinu, moze time dati otstetu. Ako se skupi 12 osoba za prve petke i 12 za prve subote, time cemo dati stalnu otstetu, makar svatko napravi samo jednu subotu, ili jedan petak. Ovo je ekstra, otsteta izmedju nas, tako da zajedno napravimo stalnu otstetu Presvetom Srcu Isusovom, i Bezgrijesnom Srcu Marijinom. Naravno da cemo mi koji sudjelujemo dobiti milosti.

Poboznost prvih petaka u bilo kojem mjesecu moze obaviti nekoliko osoba, ovisno o interesu.


u redu..shvatila sam, samo zar nam se nitko više neće pridružiti :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2007 00:07 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2007 00:36
Postovi: 9
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Trenutno obavljam prvih 9 petaka, ovaj mjesec mi je 5 ili 6 ne znam točno. Od kad sm počela prvi put s velikim oduševljenjem prije 14-15 godina obavila sam tu pobožnost nekoliko puta, ustvari prvi petak mi je od tada dan za ispovijed, misu, klanjanje, a od nedavno i post.
Prije sam išla svaki petak, a sad samo prvi u mjesecu, a ostale ako stignem... osobno najbolje mi je taj petak "provesti" kod franjevaca na Kaptolu.
Ja sad nisam dobro shvatila, da li u tu nakanu odštete Srcu Isusovu može samo jedan petak ili svih 9 ili može i sad makar mi je ovo 5ili6ti petak?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2007 07:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Godina 2007:

Prvi petak:

5. Sijecanj - vikica(obavila)
2. Veljaca - Marijancica,vikica
2. Ozujak - vikica
6. Travanj - Marijancica,vikica
4. Svibanj - vikica
1. Lipanj - vikica
6. Srpanj - vikica
3. Kolovoz - vikica
7. Rujan - vikica
5. Listopad -
2. Studeni -
7. Prosinac -

Prva subota

6. Sijecanj - vikica(obavila)
3. Veljaca - vikica, Marijancica,
3. Ozujak - vikica,
7. Travanj - vikica,
5. Svibanj - vikica,
2. Lipanj -
7. Srpanj -
4. Kolovoz -
1. Rujan -
6. Listopad -
3. Studeni -
1. Prosinac -[/quote]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2007 07:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:

u redu..shvatila sam, samo zar nam se nitko više neće pridružiti :twisted:


Cekaj malo, vikica, ovo su prijave za cijelu godinu. Ni ja ne znam sada sto cu raditi do svibnja, pa je malo prerano da se prijavim za ista.

Kad marte vidi, ona ce sigurno javiti barem jednu prvu subotu i/ili petak. Vidjeti cemo. Ako se marte ne javi do iduceg mjeseca, ja cu joj poslati pp, pa ce se mozda i ona pridruziti.

pdf Molitveni lanac ne gledamo bas cesto.

Glavno je da se je netko javio, a ako je prijavljena vise od jedna osoba, tim bolje.

Danas sam obavila prvi petak, i ispovijed za prvu subotu, a sutra cu ostatak prve subote za ovaj mjesec. Tako cu ti praviti drustvo u toj poboznosti vec ovaj mjesec, makar u razlicitim crkvama.

Javiti ce se jos osoba, kad shvate da se ovaj lanac ustabiljuje, vidjeti ces. :D


PS Hvala sto si se ti javila, i to cak za svih 9 petaka, i 5 subota odjednom. Sretno! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr