www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 03:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 18:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Cuenca, Ekvador, 1988.-1990. - ispituje se

Patricia "Pachi" Talbott bila je tipična tinejđerka koju religija nije osobito zanimala. Kada je na satu vjeronauka vidjela kazetu o ukazanjima u Međugorju, njena je prva reakcija bila, "to je smiješno." Pachi je puno više zanimalo manekenstvo, u kojem je bila i vrlo uspješna. Pa ipak, u razdoblju od osamnaest mjeseci, počam od kolovoza 1988., Blažena se Majka kao "Čuvarica Vjere" ukazivala upravo Pachi. Njene poruke upućuju preostale vjernike na temeljne katoličke pobožnosti: Euharistiju, pokoru, molitvu, post, posvetu Dvama Srcima, pobožnost škapulara, posjete Presvetom Sakramentu, i nutarnji mir.

Pachi je primila također i neke teške poruke. Na primjer, za posjeta brdu Tepeyac u Guadalupeu u Meksiku, Blažena je Djevica Patriciji kazala, "Dogodit će se ružne stvari na svijetu, te je potrebno obraćenje." Patriciji je rečeno da ne otkriva samu tajnu, budući da bi "to izazvalo paniku." Mjesec dana prije samoga događaja Patricija će svijet upozoriti na poruku preko svojih duhovnih vođâ. Djevica je Patriciji rekla da tajna ima tri dijela i da sva tri djela imaju veze s budućim kaznama koje će zadesiti svijet.

Djevica je navodno rekla Patriciji: "Rat je blizu. Započet će lažnim mirovnim sporazumima, sporazumima u koje se ne bismo smjeli pouzdavati. Uključene će biti brojne zemlje, a među njima Sjedinjene Države, Kina, Rusija, Rumunjska...upravo je zato trenutačno obraćenje toliko važno."

Što se tiče triju dana tame što su ih prorekli brojni moderni vidioci, Pachi je kazala: "Sveta je Djevica govorila o njima, rekavši da će zemlja u trajanju od tri dana napustiti svoju orbitu. Tada će Kristov Drugi dolazak biti već vrlo blizu. Đavao će preuzeti vodstvo nad svijetom. Za to bi vrijeme obitelji trebale ostati u trajnoj molitvi. Poradi lažnih prorokâ, koji će falsificirati Kristove riječi, moramo biti u stanju milosti da bismo mogli razlučiti dobro od zla.

"Nikome ne smijemo otvarati vrata. Jednostavno trebamo nastaviti moliti. Djevica je rekla kako je najbolje niti ne gledati kroz prozor, jer ćemo vidjeti kako se nad ljudima izvršava Božja pravda. Bit će to tako strašno da nećemo htjeti gledati."

Pachi se ne razlikuje puno od svojih vršnjaka. Prije no što su ukazanjâ počela, njeni su se roditelji rastali, a ona je, u znak pobune, pokušala samoubojstvo. U međuvremenu, godine 1990., njeni su se roditelji pomirili. Kada su počela ukazanjâ, ona nije bila upoznata s pisanjima oca Gobbija i ostalih mistikâ diljem svijeta, među kojima brojni tvrde da su primili slične poruke. Pachi naglašava da je vremena malo i da će doći trenutak nakon kojega obraćenje više neće biti moguće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 18:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Litmanova, Slovačka, 1990. - ispituje se

Prema izvješćima, od kolovoza se 1990. Marija ukazuje dvjema dvanaestgodišnjim pastiricama, Katarini i Svetki, u malom slovačkom gradiću blizu granice s Poljskom. Gospa je od njih zatražila žrtve, odlazak u Crkvu i molitve za njihove grijehe, kao i za grijehe svijeta. Blažena se Djevica predstavila kao "Sama Čistoća bez grijeha." Ukazuje se svake prve subote u mjesecu. U kolovozu 1991., preko 500 je tisuća ljudi prisustvovalo prvoj godišnjici ukazanja. Stanovnici su Litmanove Grkokatolici. Poput Garabandala i Međugorja, i Litmanova je siromašno selo. Iz vrha planine teče čudotvorni izvor, dok je (kao i na brojnim drugim mjestima) Marija kazala da će na vrhu brda, kada prestanu ukazanjâ, biti ostavljen znak.

Vatikan, kao i Grkokatolički biskup Presova i Rimokatolički biskup Jan Hirka, trenutačno provode ispitivanja. Gospa je obećala novo razdoblje mira i radosti. Smatramo da je ovo važno ponajviše stoga što je Slovačka (dio negdašnje Čehoslovačke) satelit bivšega Sovjetskoga saveza, dok je sloboda javnoga ispovijedanja vjere neophodno potrebna mladim demokracijama koje se bore za opstanak. Pola milijuna sudionika na Misi prve godišnjice pokazuje da, kao i u Ukrajini, narodi bivših komunističkih zemalja izražavaju veću žeđ za Bogom i duhovnim sadržajima općenito.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 18:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Leo napisao:
Cuenca, Ekvador, 1988.-1990. - ispituje se
Pachi je primila također i neke teške poruke. Na primjer, za posjeta brdu Tepeyac u Guadalupeu u Meksiku, Blažena je Djevica Patriciji kazala, "Dogodit će se ružne stvari na svijetu, te je potrebno obraćenje." Patriciji je rečeno da ne otkriva samu tajnu, budući da bi "to izazvalo paniku." Mjesec dana prije samoga događaja Patricija će svijet upozoriti na poruku preko svojih duhovnih vođâ. Djevica je Patriciji rekla da tajna ima tri dijela i da sva tri djela imaju veze s budućim kaznama koje će zadesiti svijet.

Djevica je navodno rekla Patriciji: "Rat je blizu. Započet će lažnim mirovnim sporazumima, sporazumima u koje se ne bismo smjeli pouzdavati. Uključene će biti brojne zemlje, a među njima Sjedinjene Države, Kina, Rusija, Rumunjska...upravo je zato trenutačno obraćenje toliko važno."

Što se tiče triju dana tame što su ih prorekli brojni moderni vidioci, Pachi je kazala: "Sveta je Djevica govorila o njima, rekavši da će zemlja u trajanju od tri dana napustiti svoju orbitu. Tada će Kristov Drugi dolazak biti već vrlo blizu. Đavao će preuzeti vodstvo nad svijetom. Za to bi vrijeme obitelji trebale ostati u trajnoj molitvi. Poradi lažnih prorokâ, koji će falsificirati Kristove riječi, moramo biti u stanju milosti da bismo mogli razlučiti dobro od zla.

"Nikome ne smijemo otvarati vrata. Jednostavno trebamo nastaviti moliti. Djevica je rekla kako je najbolje niti ne gledati kroz prozor, jer ćemo vidjeti kako se nad ljudima izvršava Božja pravda. Bit će to tako strašno da nećemo htjeti gledati."


Ovo me se baš dojmilo, jednako kao i ovaj tekst što ga je naggar postao pod temom masonerija. Nažalost većina ljudi danas bi rekla da su to gluposti ali meni to djeluje istinito. :shock: Mislim da bi ovo trebali ozbiljno shvatit.

naggar napisao:

Franjevac David Lopez služi Bogu u samotištu 'Naše Gospe od Nježnosti ' u malom seocetu uz teksaško-meksičku granicu. Kad je bio u Međugorju 1987 godine – na blagdan VELIKE GOSPE – UZNESENJA MARIJINA NA NEBO u svojoj nutrini čuo je Marijin glas. Poruku koju je dobio povjerio je svom biskupu. Ovaj mu je rekao: 'David, te riječi nisu nove. Poruka nije (samo) za tebe i ne smiješ ju čuvati (za sebe). Ona je za cijeli svijet, i neću te sprječavati da objavljuješ/tiskaš ovaj tekst. Budi mudar jer neće svi htjeti prihvatiti niti shvatiti ga. Svakako, glede teksta – on nema doktrinalne, duhovne ni moralne greške.'

BDM mu je rekla slijedeće:
»Ne boj se zbog trodnevne tame koja će doći na Zemlju. Svi koji žive poruke i provode nutarnji život molitve bit će upozoreni nutarnjim glasom od tri do jednog tjedna prije nego se to dogodi.
Moja djeca moraju nastaviti sa pokorom za svoje grijehe i moliti…
Neka si priskrbe blagoslovljene vode, riječi blagoslova te časte Presveto Srce Isusovo.
Pred Njim neka gori predblagdansko svjetlo. . .
Ne bojte se nikoga i ničega!
Budite puni Božje ljubavi sa molitvom, čitanjem Svetog pisma i primanjem svetih Sakramenata.
Sa vama ću biti u časovima trpljenja.
Moja me djeca mogu zazivati kao svoje sigurno utočište.
Oni koji se trude svladati opetovane grijehe, neka ne očajavaju, Bog će uzeti u obzir njihove želje i nastojanje da svladaju grijeh…»

Uslijedilo je objašnjenje Kraljice Mira :

Za vrijeme trodnevne tame nijedan demon neće ostati u paklu. Svi će biti na Zemlji.
Ta tri dana bit će tako tamna da nećemo moći vidjeti vlastite ruke pred očima. Presveta Djevica je rekla da zatvorimo sva vrata i prozore te ne otvaramo na pozive izvana. Naša najveća kušnja biti će kada demon bude oponašao glasove naših najdražih. Ona je rekla:
To neće biti vaši dragi. To će biti demoni koji će vas pokušati dozvati iz vaših kuća.
Tama će trajati točno 72 sata. Brojanje sati biti će moguće samo pomoću mehaničkih satova jer neće biti nikakve struje. Svjetlo će davati samo blagoslovljene svijeće.
-----


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 21:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
(iz knjige GRMLJAVINA MUDROSTI)

Tri dana tame

Deveto zlo - tama

"Pruži ruku prema nebu - rekne Jahve Mojsiju - pa neka se tmina spusti na egipatsku zemlju, tmina koja će se moći opipati.' Mojsije pruži ruku prema nebu, i spusti se gusta tmina na svu zemlju egipatsku: tri je dana trajala. Tri dana nisu ljudi jedan drugoga mogli vidjeti, i nitko se sa svoga mjesta nije micao. A u mjestima gdje su Izraelci živjeli sjala svjetlost" (Knjiga Izlaska 10,21-23).

"A odmah nakon nevolje onih dana sunce će pomrčati i mjesec neće više svijetljetii zvijezde će s neba padatii sile će se nebeske poljuljati (Matej 24,29).

"Peti izli svoju čašu na prijestolje Zvijeri. I kraljevstvo joj prekriše tmine. Ljudi su grizli jezike od muke i hulili Boga nebeskoga zbog muka i čireva, ali se ne obratiše od djela svojih" (Otkrivenje 16,10-11).

Kroz proteklih nekoliko godina, bilo je puno govora o tri dana tame, kojima će se pročistiti zemlja. Prikaz koji slijedi potječe iz jedne vizije brata Davida Lopeza. Njegova je vizija poput mnogih drugih koje su se nedavno zbile, dok se poklapa i s mnogima opisanima u djelima oca Alberta Heberta iz Luizijane, čije se mišljenje sve do nedavna smatralo ponešto pretjeranim. Otac Hebert već gotovo dvadeset godina govori i piše o tim stvarima. Danas postoji velika potražnja za njegovim knjigama. Kako se čas približava, te s ponavljanjem i sve većom jasnoćom porukâ, tri dana tame više nisu tek puka teorija, k tome još vrlo teško zamisliva, kao što je to bio slučaj još prije svega nekoliko godina.

Brat David živi na teksaško-meksičkoj granici u malom seocu po imenu El Ranchilo, u pustinjačkom svetištu poznatu pod imenom Gospa od Blagosti. Nakon što je osamneast godina proveo u franjevačkom samostanu, David je tamo otvorio malo svratište u kojem pomaže nezakonitim useljenicima nudeći im hranu, krov nad glavom, kao i molitvu. Brat David trpi od posljedica moždane kapi, što mu znatno otežava kretanje i govor, te je njegova briga pri upravljanju ovog malenog utočišta utoliko veća i teža. Brat David hodočastio je već nekoliko puta u Međugorje, te nerado govori o tri dana tame, iako znade da je to danas vrlo vaška tema. Bratu je Davidu dato na znanje kako treba o tome govoriti, iako mu to teško pada. Poruka koju mu je dala Blažena Djevica Marija jest sljedeća - evo opisa njegove vizije u cijelosti:

Poruka Blažene Djevice Marije
bratu Davidu Lopezu

"Ne boj se triju dana tame koji će doći nad zemlju, jer će oni koji žive moje poruke, te provode život nutarnje molitve, biti upozoreni tri do tjedan dana prije no što do toga dođe. Moja djeca moraju nastaviti dati zadovoljštinu za svoje grijehe, te više moliti, kao što sam i preporučila. Trebaju se opskrbiti svetom vodom i blagoslovljenim predmetima, te razviti posebnu pobožnost prema Presvetom Srcu Isusovu, ispred kojega treba uvijek imati vječno svjetlo. Moraju se zadovoljiti udovoljavanjem temeljnim životnim potrebama, te biti manje ovisni o materijalnim dobrima. Svećenici moraju skrbiti ne samo za vlastiti nutarnji molitveni život, već također i razvijati nutarnji molitveni život svih svojih župljana. Jednako tako trebaju izbjegavati one koji spominju revoluciju i pobunu. Oni koji spominju revoluciju i pobunu učenici su Antikristovi. Rastužuju me vjernici Zapada koji su odbacili znakove svojega posvećenja. Njih će Sotona napastvovati na poseban način, te neće biti kadri odolijeti duhovnim i tjelesnim nasrtajima. Moraju se vratiti životu svetosti i poslušnosti Kristu, mojemu Sinu. Ne bojte se nikoga i ničega. Budite ispunjeni Božjom ljubavlju preko molitve, čitanja Svetoga Pisma i primanja sakramenata. Bit ću s vama u časovima tjeskobe i moja mi se djeca mogu obratiti za sigurno utočište.
"Oni koji se bore protiv nekoga određenoga grijeha u koji stalno padaju, neka ne očajavaju, jer će Bog uzeti u obzir njihove želje i napore usmjerene ka nadvladavanju njihovih grijeha. Idi u Miru Božjem.
"Za vrijeme ta tri dana tmine, neće više biti niti jednoga zloduha u paklu. Svi će biti na zemlji. Ta će tri dana biti toliko tamna da doslovce nećemo moći vidjeti 'prst pred nosom'.
"U one dane, oni koji nisu u stanju milosti umrijet će od straha od strašnih zloduha koje će gledati. Djevica mi je kazala da zatvorim sva vrata i prozore i ne odgovaram nikome tko bi me izvana mogao dozivati. Najveće iskušenje s kojim ćemo se susresti jest đavao koji će oponašati glasove naših bližnjih. Rekla mi je, 'Molim te ne obaziri se na to, jer to nisu tvoji bližnji; to su zlodusi koji te pokušavaju namamiti iz kuće.'
"Što se tiče mjesta u kojem živim, na početku ta tri dana, bit će ljudi koji će pokušavati prijeći rijeku (Rio Grande), ali im to neće uspjeti, jer neće ništa vidjeti i utopit će se. Bit će tako prestrašeni da će jedni druge ubijati i umrijet će u stanju grijeha.
"Djevica mi je kazala kako je Bog odabrao neke ljude koji će na početku ta tri dana tame postati mučenicima, ali ne trebaju se bojati, jer će im Bog udijeliti ustrajnost, te će ih, nakon mučeništva, Anđeli dušom i tijelom uznijeti na Nebo. Ona nas upozorava neka molimo Gospodina da ti dani ne nastupe zimi, te da ne bude trudnica pred porodom, jer, ako dođu zimi, hladnoća će biti vrlo snažna, a neće biti nikakvih umjetnih izvora topline, te žene koje će rađati neće moći primiti nikakvu liječničku pomoć.
"Povjerila mi je i dvije milosti koje ne smijem nikome otkriti. Rekla mi je također i ovo, "Ljudi ne bi trebali tražiti znamenja niti gubiti vrijeme na 'pogađanje' datuma." To mi je kazala zato što, prema njenim riječima, postoji čovjek koji je nastojao proreći točan datum triju dana tame. Kada sam Djevicu upitao za to proročanstvo, ona mi je rekla samo, "Čuvajte se onih koji postavljaju datume." Ne bismo se trebali obzirati na datume. Kada bismo znali točan datum, ljudi bi živjeli u iščekivanju toga dana i ne bi se obraćali iz ljubavi prema Bogu.
"Kazala mi je da će sati tame biti točno sedamdeset i dva, te da će ih se moći odbrojavati jedino mehaničkim satovima, jer struje neće biti. Nakon toga pročišćenja, nastupit će proljeće. Sve će biti zeleno, i sve će biti čisto. Voda će biti kristalno jasna, čak i ona iz slavina u kućama. Neće biti nikakvog onečišćenja niti u vodi, niti u zraku, niti u rijekama.
"Najljepše je to što će ljudi živjeti od zemlje i raditi ne da bi preživjeli, već iz ljubavi i želje za međusobnom potporom.
"Najvažniji način kojim možemo ostvariti ovu promjenu jest danas se obratiti i živjeti milosrdno. Živite u stanju milosti. Vrlo je važno stvoriti zajednice, odnosno unutarnje saveze, u kojima ćete moći primati pomoć od braće. Dani će tame biti vrlo teški za samce, kao i za roditelje s odraslom djecom, budući da će izvana čuti njihove glasove.
"Roditelji, a napose očevi obitelji, moraju svoju djecu naučiti moliti. Za vrijeme časova tmine, molitve će djece biti upravo čudotvorne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 21:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
(nastavak)

Dodatna poruka svećenicima

"Želim dodati još i ovu poruku za svećenike. Njihova je odgovornost o svim ovim zbivanjima obavijestiti svoje župljane, podariti im snagu i obraćenje i reći im neka se ne boje. Njihova je dužnost prenijeti poruku dalje i ne bojati se proslijediti je, budući da je ta poruka već prije objavljena brojnim svetim ljudima, te više ne možemo gubiti vrijeme zanemarujući je. Potrebno je da oni sav naglasak stave na poučavanje ljudi kako se obratiti, kako se moliti u Duhu Svetom. Trebali bi ih učiti također i da se odveć ne opterećuju materijalnim stvarima, novcem, snagom, poslom, itd., jer one toga nisu vrijedne.
"Jednako bi tako trebali propovijedati kako se pripraviti za smrt. Važno je propovijedati o posljednjim stvarima koje se tiču ljudi: smrti, sudu, Raju i paklu. Propovijedajte izričito o svijesti grijeha, a napose smrtnoga grijeha, sa svojim smrtonosnim posljedicama. Gospodinu je draže da se obratimo iz ljubavi, ali, ako je potrebno, možemo se obratiti i iz straha od suda. On će u svakom slučaju obraćenje prihvatiti i primiti, jer nas ljubi i želi naše spasenje. Bilo to iz ljubavi ili iz straha, jedino što je važno jest da Mu se predamo. Svećenici imaju obvezu voditi narod, nadasve svojim životima pružajući primjer potpunoga predanja Kristu."

Veliki znak

"Prije velikoga stradanja, pojavit će se znak. Na nebu ćemo ugledati veliki crveni Križ, i to u dan kada će nebo biti plavo i bez oblačka. Crvena boja označava krv Isusa koji nas je otkupio, kao i krv mučenika što ih je Bog odabrao za dane tmine. Križ će ugledati svi: kršćani, pogani, bezbošci, itd., kao i svi koji su na to pripravljeni (pritom je važno shvatiti da pripravljeni nisu samo kršćani, jer ima ljudi koji nikada nisu čuli Radosnu vijest, već svi oni koji slušaju Božji glas kroz svoju savjest), a koje će Bog povesti putem Kristovim. Oni će primiti milost tumačenja značenja Križa."

Kako je brat David ipak naposljetku
zapisao ovu poruku

"Djevičinu sam poruku zapisao 11. rujna /1987./, dok sam se gotovo mjesec dana bio tome opirao. Tražio sam ljude koji bi me obeshrabrili oko pisanja ove poruke, ali ih nije bilo. I tako sam se obratio svom duhovnom vođi, te mi je i on rekao da je zapišem, ali ja to ipak nisam učinio.

"Dana 11. rujna, pošao sam u San Antonio u Teksasu. Krenuo sam nekoliko dana ranije, kako bih se pripravio za posjet Pape Ivana Pavla II. Moji su me prijatelji poveli do jedne kapelice u mjesto Czestochowu, u kojoj sam se pomolio pred Presvetim Sakramentom koji je bio izložen u kapelici. Oko 11 i 40 prije podne, osjetio sam kao da mi Gospodin govori da se premjestim u glavnu crkvu (kapelica u kojoj je izloženo Presveto nalazi se sa strane glavnoga dijela crkve). I tako sam pošao tamo i počeo moliti krunicu pred kipom Djevice Guadalupsdke. Bilo je 11 i 45 kada sam, bez ikakva razloga, podigao oči i primjetio kako je kip oživio. Kip mi je tada otkrio neke osobne stvari o mojim prijateljima i svratio moju pozornost na činjenicu da još uvijek nisam učinio ono što je ona od mene zatražila. Potom mi je kazala. 'Želim da zapišeš poruku koju sam ti dala u Međugorju prije no što je zaboraviš, te da je potom odneseš biskupu, kako bi je potvrdio.' I tako sam pomislio, 'Ako je istina ono što mi je rekla za moje prijatelje, zapisat ću poruku, a u protivnom to neću učiniti.' Razgovarao sam sa svojim prijateljima o onome što mi je Djevica otkrila o njima, i sve se pokazalo istinitim. I tako, budući da nisam imao više izgovora, odlučio sam je zapisati.

"Dva tjedna kasnije, pošao sam do biskupa Fitzpatricka /biskupa Brownsvillea u državi Teksas, sada u miru/ i pokazao mu što sam napisao, u nadi da neće povjerovati i da se neće složiti. To se, međutim, nije dogodilo. Rekao mi je, 'David, ove mi riječi nisu nove. Ova poruka nije tvoja i ne smiješ je zadržati za sebe. Ona je namijenjena čitavome svijetu. Neću te spriječiti da objaviš ove riječi, ali, budi oprezan, jer ne žele je svi niti prihvatiti niti razumjeti. U svakom slučaju, u njoj nema nikakve doktrinalne, duhovne, niti moralne pogreške. (Bratu Davidu je vrlo stalo do toga da shvatimo kako biskup Fitzpatrick nije službeno potvrdio ovu poruku)."'4

Vrhunac kazne

Jesu li tri dana tame vrhunac kazne? Već nekoliko godina, svijet prolazi kroz razdoblje pročišćenja, te će se sa svakom novom godinom razaranja pojačavati, ako su mistici diljem svijeta u pravu. U većini dijelova svijeta vladaju ratovi, glad, gospodarske i društvene poteškoće, dok se svakovrsni problemi samo nižu jedan za drugim. Velika kazna nastupa kada je kaos koji nas okružuje uzrokovan nevoljama na globalnoj razini. Pročišćenje nas vraća natrag k Bogu. Uzmimo primjer Filipina. Proteklih su godina bili izloženi jakim poplavama, snažnom potresu, erupciji vulkana na brdu Pinatubo, kao i još nekolicini događaja katastrofalnih razmjera. Danas su crkve na Filipinima ponovno pune.

Postojeće je stanje na Balkanu pokazateljem nečega što će se s vremenom proširiti. Brojni vidioci vjeruju kako će kraljevstvo Isusa Krista u punini Njegove slave biti uspostavljeno odmah nakon tri dana tame. Zasad je još nejasno hoće li to biti "samo" Euharistijsko ili uistinu i Tjelesno kraljevstvo. Glasovi iz prošlosti govore nam o tim događajima. Kao što je biskup napomenuo bratu Lopezu, "te riječi nisu nove." U nastavku navodimo još neke Svece i vidioce koji su govorili o navedenim događajima.

Mudrost stoljećâ vezana uz kaznu

Riječi Blažene Majke upućene sestri Eleni Aiello, časnoj sestri iz Kalabrije, koja je bila utemeljiteljicom jednog redovničkog reda, i koja je nosila Rane Kristove: "Oblaci iz kojih će sijevati vatrene munje i vatrena oluja proći će preko čitavoga svijeta, te će kazna biti najstrašnija ikad zabilježena u povijesti čovječanstva. Trajat će sedamdeset sati. Zli će biti satrveni i uklonjeni. Brojni će biti izgubljeni, jer će tvrdoglavo ustrajati u svojim grijesima. Potom će osjetiti snagu svjetlosti nad tamom. Časovi su tame blizu."

Blažena je Majka majci Eleni Leonardi kazala sljedeće: "Nepredvidiva će vatra sići nad svu zemlju i uništiti velik dio čovječanstva. Bit će to vrijeme očaja za bezbožnike: povicima i sotonskim svetogrđem, oni će moliti brda da padnu na njih i pokušati pronaći spas u spiljama, ali uzaludno. Oni koji preostanu, pronaći će Božje milosrđe u mojoj snazi i zaštiti, dok će svi koji se odbiju pokajati za svoje grijehe naći svoj kraj u vatrenome moru!"

Sveti Gašpar del Bufalo (1786-1837,): "Smrt progonitelja Crkve koji se ne pokaju dogodit će se za vrijeme tri dana tame. Onaj tko preživi tamu i strah tih triju dana, mislit će da je sâm na svijetu jer će čitav svijet biti prekriven truplima."

Blažena Marija od Raspetoga Isusa iz mjesta Pau, zvana "Malena Arapkinja", (u. 1878.), proglašena blaženom 1983. od strane Pape Ivana Pavla II, utemeljiteljica karmelićanskoga samostana u Betlehemu.5"Za vrijeme tame koja će trajati tri dana, ljudi predani zlu će nestati, tako da će preživjeti samo četvrtina čovječanstva."

Blažena Ana Marija Taigi znala je posve sigurno sudbinu mrtvih. Njen je pogled dopirao sve dqo krajeva zemlje i tamo otkrio ljude koje nikada prije nije vidjela, prodirući pritom u dubinu njihovih duša. Jedan je letimičan pogled bio dostatan; na što bi god usmjerila svoje misli, to joj se razotkrilo i bila bi joj data spoznaja o tome. Vidjela je čitav svijet onako kako mi gledamo pročelje neke zgrade. Bilo je jednako i s pojedincima i s narodima; vidjela je uzrok njihovih nevolja, kao i lijek kojim se one mogu ukloniti.
Zahvaljujući ovom trajnom i nesvakidašnjem čudu, siromašna je supruga Domenica Taigia postala teologinjom, učiteljicom i proročicom. To je čudo potrajalo punih četrdeset i sedam godina. Siromasi ovoga svijeta su, jednako kao i velikani i prvaci Crkve, dolazili k njoj tražeći savjet ili pomoć. Našli bi je zauzetu kućanskim poslovima, a nerijetko i bolesnu. Nikada im nije odbila niti zadnju koricu kruha niti najdragocjeniji trenutak svoga vremena, dok bi, s druge strane, odbijala svaki poklon ili hvalu.
Najmoćniji je prijatelji nisu mogli nagovoriti da im dopusti neka njenoj djeci pruže bolje uvjete od onih u kojima su rođeni. Kada bi se našla na kraju sredstava za život, rekla bi to Bogu, i On bi joj poslao sve što je trebala. Smatrala je kako je dobro živjeti od danas do sutra, poput ptica. Jedna joj je kraljica, izagnanica u Rimu, željela dati novac. "Gospođo," rekla je ona, "kako ste smiješni! Ja služim Bogu, a On je bogatiji od vas."
"Doticala bi bolesnike, i oni bi ozdravljali; upozoravala bi druge na kraj koji im se bliži, te bi oni umirali svetom smrću. Podnosila je teška trpljenja za duše u Čistilištu, te bi joj duše, jednom oslobođene, dolazile zahvaljivati... Trpila je na tijelu i u duši... Shvatila je kako je njena uloga ispaštati grijehe drugih, da je Isus združuje Svojoj žrtvi. Evo nekih od njenih proročanstava:

"Bog će poslati dvije kazne; jedna će biti u obliku ratova, revolucija i drugih zala, i započet će na zemlji. Druga će biti poslata s Neba. Čitavu će zemlju prekriti velika tama koja će potrajati tri dana i tri noći. Ništa se neće moći vidjeti, a zrak će biti ispunjen pošastima koje će biti usmjerene uglavnom na neprijatelje vjere, ali ne samo na njih. Za vrijeme će trajanja te tame biti nemoguće koristiti bilo kakvu čovjekovom rukom stvorenu rasvjetu, izuzev blagoslovljenih svijeća. Onaj tko iz znatiželje otvori prozor i pogleda van ili napusti svoju kuću, na mjestu će pasti mrtav. Za vrijeme ta tri dana, ljudi treba da ostanu u svojim kućama, mole krunicu, te vape Bogu za milosrđe...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 21:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
(nastavak o tri dana tame)

"Svi će neprijatelji Crkve, znani i neznani, stradati po čitavome svijetu za vrijeme te globalne tame, s iznimkom nekolicine onih koje će Bog uskoro obratiti. Zrak će biti onečišćen zlodusima koji će se pojavljivati u najstrašnijim oblicima. Vjeru će se progoniti, a svećenike masakrirati. Crkve će biti zatvorene, ali samo nakratko. Sveti će Otac biti prisiljen napustiti Rim...

"Nakon ta tri dana tame, Sveti Petar i Sveti Pavao, koji će sići s Neba, propovijedat će po svem svijetu i izabrati novog Papu. Iz njihovih će tijelâ isijavati velika svjetlost koja će počinuti na kardinalu koji ima postati Papom. Kršćanstvo će se potom proširiti po svem svijetu. On je Sveti Namjesnik, odabran od Boga da se odupre oluji. Naposljetku će zadobiti dar čudesa, i njegovo će se ime slaviti po svoj zemlji. Čitavi će se narodi povratiti k Crkvi i lice će zemlje biti obnovljeno. Rusija, Engleska i Kina pristupit će k Crkvi."

Marie de la Fraudais (19. stoljeće): "Doći će tri dana potpune tame. Jedino će blagoslovljene voštane svijeće pružati nešto svjetla tijekom te stravične tmine. Jedna će svijeća dostajati za tri dana, ali neće davati svjetlost u kućama bezbožnikâ. Munje će prodirati u vaše domove, ali neće ugasiti blagoslovljene svijeće. Niti vjetar, niti oluja, niti potresi, neće ugasiti blagoslovljene svijeće. Crveni će oblaci, nalik na krv, prolaziti nebom, dok će grmljavina potresti zemlju, sve do samog njenog središta. Oceani će svoje zapjenjene valove bacati zemljom, te će se ona pretvoriti u veliko groblje. Tijela će zlih, jednako kao i ona pravednikâ, prekrivati lice zemlje. Glad koja će uslijediti nakon toga, bit će uistinu teška. Sav će biljni svijet biti uništen, zajedno s tri četvrtine ljudskoga roda. Ta će kriza nastupiti posve iznenadno, dok će kazna biti globalnih razmjera."7

Julka Šimašek (1921-19939) iz Našica, Hrvatska – članica Trećeg Reda Svetog Franje Asiškog. Bila je bogata mističnim doživljajima i proročkim vizijama. Tiskano je sedam knjiga njezinih bilježaka na hrvatskom jeziku i tri na engleskom.

"... Ali, nakon tame, zemlja je ostala pusta. Prekrasno je toplo sunce zasjalo nad zemljom i svim živim bićima na njoj, ali je svega tu i tamo bio pokoji preživjeli. Priroda, stvorena od Boga, ostala je prazna - bez ljudi."8

Gospodin je Julki dao sljedeću poruku: "Tama, koju sam ti dao vidjeti, ima i ovo značenje: grijesi su ljudi tako crni da će otrovati sve na zemlji, kao i cijelu čistu atmosferu, pa čak i Moja Učenja što ih propovijedam među Mojim slugama. Grijeh će sve zamračiti. Sunce koje zagrijava zemlju simbolizira Mene, njegova Stvoritelja. Nevjernici kažu da Ja ne postojim i niječu Me, budući da Me se nigdje ne može vidjeti. Kao što si vidjela, tako će i biti. Doći ću brzo i u sjaju. Sva Moja stvorenja koja prežive Velka stradanja vidjet će Me. Nitko tada više neće moći reći da Ja ne postojim, jer ću biti blizu zemlje i sva će stvorenja na Zemlji čuti Moj Glas. Vidjet će Me prisutna tada, te, po drugi puta, na Posljednjem Sudu.

"Bit će to Stado malo, i ja ću lebdjeti nad njim. U one će dane biti jedan Pastir i jedna Vjera, ona Rimokatoličke Crkve, koju sam uspostavio dok sam vidljivo hodio zemljom. Nakon nevolja što ću ih pripustiti na Moj tvrdoglavi narod na zemlji, ustat će dobar i čist naraštaj i zemlja će obilovati Mojim darovima. Moji sinovi i Moje kćeri obdržavat će Moje Zapovijedi, te će sve živjeti i rasti uz Moj Blagoslov u trajanju od trideset godina. Kasnije će se Moj narod ponovno okrenuti zlu i grijehu. Tada ću s Neba poslati Svoje glasnike, Henoha i Iliju, da ljude pouče pravoj Vjeri.

"S juga će doći snažan topao vjetar. Zahvatit će čitavu zemlju i izazvati strašne oluje. Nakon toga će otprilike desetak gromova odjednom pogoditi zemlju takvom silinom da će se cijela protresti. To je znak da počinju velika trpljenja i crna tama. Ona će potrajati tri dana i tri noći. Poradi toga bi se ljudi trebali skloniti u svoje domove, dobro ih zatvoriti, te blagosloviti sebe i kuću svetom vodom i upaliti blagoslovljene svijeće. Vani će se događati takve strašne stvari, da će oni koji se odvaže pogledati umrijeti. Svi će zlodusi biti pušteni na zemlju, kako bi sami mogli uništiti svoj plijen.
"Zlodusi će zavijati zemljom i dozivati mnoge, kako bi ih uništili. Što? Oponašat će glasove rodbine i prijateljâ, koji nisu stigli do kakva sigurna mjesta. Jednom kada taj užas započne, nikome ne otvarajte vrata!
"Na mnogim će se mjestima u strahu okupiti više ljudi. Iz iste će skupine neki preživjeti, a neki stradati. Za taj će Dan i za taj trenutak, te za tu tamu, mnogi pripraviti blagoslovljene svijeće, ali one neće gorjeti ako ljudi nisu živjeli prema Mojim Zapovijedima; ostali ih neće moći zapaliti iz straha. Ali, onima koji vjeruju, pa makar imali samo i ostatak blagoslovljene svijeće, on će potrajati tijekom ta tri dana i tri noći i neće se ugasiti. Neki će ljudi utonuti u dubok san što ću im ga ja poslati, kako ne bi vidjeli što se događa na zemlji."
Kroz mnoge je godine Blažena Majka lijevala suze u svojim ukazanjima, kao i preko kipova, u znak svoje žalosti izazvane ljudskim grijesima. Posljednjih godina, vidioci (odnosno, duše žrtve), plaču krvavim suzama, kao i brojni kipovi. Julki je rečeno kako te krvave suze znače da je kazna neizbježna. "Krvave suze koje teku iz mojih očiju najavljuju da će Velika kazna zadesiti čitav svijet."

Kristina Gallagher: Kristina citira Jeremiju, kada on u Pismima kaže: "Gospodin ulazi u sud s narodima... svih rasa... Gospodin Euharistije kaže: 'Gle, zlo će ići od naroda do naroda, i veliki će vrtlog prolaziti... i ubijeni će od Gospoda... od kraja do nakraj zemlje... u posljednjim ćete danima shvatiti ove stvari."

Isus je kazao Kristini Gallagher: "Malena Moja, večeras te pozivam da pišeš. Ne boj se. Dajem ti Svoj mir. Reci čitavome čovječanstvu neka se pripravi; došlo je vrijeme pročišćenja za sve čovječanstvo. Velika će tama pasti na svijet. Nebesa će se potresti. Jedina će svetlost biti Sin Božji i Čovječji. Munje će sijevati kao nikada dosad. Moja će ruka stići svijet brže od vjetra. Ne boj se. Brojni su te kušali pokolebati. Kažem ti, malena Moja, uvijek se ujedinjujte sa Mnom, svojim Gospodinom i Otkupiteljem. Ja sam vaš štit. Žudim za dušama iz ljubavi. Zlodusi divljaju zemljom. Oslobođeni su iz svoje jazbine. Reci čitavome čovječanstvu o Sedam Božjih pečata" (30. siječnja 1991.).

Ne treba se ničega bojati

Unatoč strahu što ga je osjećala za vrijeme i nakon te zastrašujuće vizije 20. kolovoza 1991., gđa. Gallagher naglašava kako cilj ozbiljnih poruka što ih je primila nije izazvati paniku ili bilo koga uznemiriti, te kako su Gospa i Isus obećali da se oni koji se ravnaju prema riječima Blažene Majke nemaju čega bojati."

U poruci od 23. srpnja 1988., rečeno joj je: "Dijete moje, doći će do pročišćenja. Oni koji su služili Bogu u Njegovome Svjetlu ne trebaju se bojati..."

Lubbock, Kraljica milosti,Teksas

Blažena je Majka također govorila o kazni. "Jer, gle, vidi vjetrove kako se kovitlaju i snažno pušu upravljani Mojim moćnim rukama. Kažem vam svima, mladima i starima: Nitko ne zna niti dana niti časa. Jer, Moja je božanska Volja da kušate gorčinu Mojih kazni. Zato vam kažem. Iako su Me mnogi /zaboravili/, ono malo ljubljenih koji su Mi ostali vjerni naći će utočište u Mojoj moćnoj sjenci. Jer moja će desna ruka udariti grešnike koji se nisu odvratili od svojih grijeha. Oni rastužuju Moje Srce. Oni bacaju ugalj na žar Mojega gnjeva" (30. svibnja 1988.).

"Zato vam kažem: iako će mnogi stradati, oni koji su dostojni Mojega Novoga svijeta, u njemu će i cvjetati. I donijeti novi život koji će obnoviti ono što je izgubljeno. Kazne su pravedne. Radujte se u Mom "Žaru Ljubavi." Jer, u njemu će oni koji Mi ostanu vjerni imati vječni život" (13. lipnja 1988.).

"Jer, gle, Gospodin Bog je ljut na narode i Gospodin Bog će imati Svoj dan kazni. Gospodin Bog će imati Svoj dan osvete, jer Njegov će moćni mač biti krvav. Jao stanovnicima zemlje, jer njihove patnje neće izostati, te će spoznati da su /među/ njima bili proroci, a oni nisu poslušali njihova upozorenja" (18. srpnja 1988.).9
Vremena neće biti ugodna nikome na zemlji. Marijine su poruke vrlo jasne, te ostavljaju vrlo malo mjesta za bilo kakva dodatna tumačenja. Rečenice poput "došla je velika kušnja za sve čovječanstvo... dogodit će se kazna... Amerika će upoznati siomaštvo i poraz... Blagoslovljene svijeće koje će vam biti jedinim izvorom svjetlosti... živi će zavidjeti mrtvima", sve zajedno prizivaju slike koje nas čine vrlo nesigurnima u budućnost. Poradi toga, nema druge sigurnosti od one življenja u jedinstvu s Bogom. Blažena Majka spominje "našu sigurnost u tananim nitima Krunice i u Euharistiji, kao i posveti njenom Bezgrješnom Srcu." Isus, naša Blažena Majka, proroci, Sveci i mistici, govore ono što je već zapisano u Svetome Pismu.

Kao što je Gospodin rekao proroku Danielu, "Ove su riječi tajne i zapečaćene do vremena svršetka. Mnogi će se očistiti, ubijeliti i prokušati; a bezbožnici će i dalje biti bezbožni; bezbožnici se neće urazumjeti, a umnici će razumjeti" (Daniel 12,9-10).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2008 21:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 lis 2007 21:09
Postovi: 92
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gdje je moguće nabaviti ovu knjigu? Ima jedan link na chatolic.blog ali ne radi, ima li je koja knjižara u Zagrebu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 tra 2008 16:51 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 24 ožu 2008 22:37
Postovi: 5
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da bi se knjiga mogla staviti na rapid share, ili na neki portal za razmjenu datoteka, i linkom na taj portal učiniti je dostupnom svima, koje duhovno štivo zanima. Ne sviđaju mi se izvatci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 sij 2009 12:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 sij 2009 12:36
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mene isto zanima gdje se može ova knjiga nabaviti. Voljela bi je pročitati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2009 21:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joj,meni se ovo niš ne sviđa i uvijek me nekako plaši...svi ti uvjeti..
pa zar netko tko ovo ne zna npr. a živio je cijeli život po evanđelju i molitvi i sve to ,pa zar će se izgubiti samo jer nije znao upute...
mislim da se netko može više privući ljubavlju a ne plašenjem...
ma ne znam... :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr