www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
"Poslije ovoga izlit ću Duha svoga na svako tijelo, i proricat će vaši sinovi i kćeri, vaši će starci sanjati sne, a vaši mladići gledati viđenja. Čak ću i na sluge i sluškinje izliti Duha svojeg u dane one. Pokazat ću znamenja na nebu i zemlji, krv i oganj i stupove dima." Sunce će se prometnut u tminu, a mjesec u krv, prije nego svane Jahvin dan, velik i strašan. Svi što prizivaju ime Jahvino spašeni će biti, jer će na brdu Sionu i u Jeruzalemu biti spasenje, kao što Jahve reče, među preživjelima oni koje Jahve pozove. “

( Joel 3,1-5)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Božji narod možda gubi Boga iz vida, ali zato On nije izgubio iz vida nas. Itekako je prisutan i zabrinut za naše sve veće udaljavanje od Njega. Njegova je osobna intervencija neophodna i neminovna. On šalje svoga najvrsnijega glasonošu, svoju najdragocjeniju dušu - vlastitu majku - kako bi nas ona upozorila, zaštitila, oblikovala i na sve moguće načine pripravila da budemo bili spremni za dan Njegova dolaska koji je vrlo blizu. Budući da nismo kadri baš sve odjednom shvatiti, potrebno je da svoja srca otvorimo poput male djece. Kao što kažu Pisma, "Ne budete li poput ove djece ..."

Znanstvenici i promatrači marijanskih pojava sigurni su da se broj i učestalost izvješća nikada prije nisu kretali u ovakvim razmjerima. Čak i skepticima ova nebeska ukazanjâ predstavljaju događaje od nedvojbenog društvenog značaja. U stanju smo pozornost posvetiti samo nekima od ovih ukazanjâ. Poruke se odnose na mir, obraćenje, krepostan život, pokajanje, promjenu života, naputke za nasljedovanje Evanđelja, življenje sakramenata, molitvu i pročišćenje. Ukazanjâ se događaju diljem svijeta. Jednostavno ih je previše da bismo ih sva mogli nabrojiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
U mjestu Sabana Grande u Portoriku, Gospa je kazala kako će prava ukazanjâ biti popraćena molitvom, postom i mrtvenjem. Ova nam formula može poslužiti kao vodič za razlikovanje istinitoga i lažnoga. Duhovno govoreći, plovimo po nepoznatim vodama. Moramo biti otvoreni za ono što Duh među nama danas čini, budući da se svi događaji što ih Marija naviješta spominju u Pismima.
Poruke se primaju na svim kontinentima diljem svijeta, te u osnovi govore isto. Već su i sam broj i učestalost porukâ takvi da ih je nemoguće sve pročitati, proučiti ili poznavati. To, međutim, nije niti potrebno. Poslušnost jednome bolja je od poznavanja svega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Papa je Pio XII upozorio na "gorke i teške patnje" koje predstoje čovječanstvu. Rekao je, "Čovječanstvo se mora pripraviti na patnje kakve još nikada dosad nije iskusilo." Papa Pio XII opisao je naše doba kao "najmračnije od potopa", te je izjavio, "došao je čas - započeta je najraširenija, najžešća i i najgorča bitka što ju je svijet ikada upoznao. Valja ustrajati do sama njezina kraja."

Godine 1950., poznati je katolički djelatnik, nadbiskup Fulton J. Sheen napisao: "Živimo u Danima apokalipse - posljednjim danima našega doba... Dvije moćne sile Mističnoga Tijela Kristova i Mističnoga Tijela Antikristova zauzimaju linije bojišnice za svoj sraz katastrofalnih razmjera."2 Marijin je plan jednostavno pripraviti nas za vremenâ koja nam predstoje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Dana 8. prosinca 1990., Marija je rekla ocu Gobbiju: "Presveto me Trojstvo navelo da postanem Majkom Drugog Došašća, te je moja majčinska zadaća pripraviti Crkvu, kao i čitavo čovječanstvo, na doček Isusa, koji vam se vraća u slavi."

U San Nicolasu u Argentini, Isus je 19. studenoga 1987. rekao: "Morate prihvatiti Moju majku. Morate saslušati ukupnost njenih poruka. Duše će doći k Meni preko njenog Bezgrješnog Srca."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
U poruci upućenoj 3. srpnja 1987. po ocu Gobbiju, Marija je kazala točno ovako, "Ovo je moje doba." "Počam od ove godine, na snažan i posve služben način, započet će vremenâ vaše nebeske majke... Vremenâ su to velike kazne. Čaša je Božje pravde puna i prepuna, već se i prelila. Nepravda prekriva lice zemlje; Crkva je pomračena širenjem otpadništva i grijeha. Poradi trijumfa Svojega milosrđa, Gospodin mora, počam od ovoga časa, Svojim snažnim djelima pravde i ljubavi započeti pročišćenje. Pripravljaju vam se najbolniji i najkrvaviji časovi. Ta su vremenâ bliže no što mislite. Već će se i za vrijeme ove marijanske godine odigrati neki veliki događaji, povezani s onim što sam prorekla u Fatimi i u tajnosti povjerila djeci kojoj se ukazujem u Međugorju. Isus će obnoviti Svoje slavno kraljevanje. Boravit će s vama i bit ćete svjedocima novih vremenâ, novoga razdoblja. Naposljetku ćete ugledati novo nebo i novu zemlju... "Ovo su vremenâ velikoga milosrđa. Otac sve drhti od žara i želi na ovaj bijedni ljudski rod izliti bujice Svoje beskrajne ljubavi. Otac Svojim rukama želi oblikovati novo stvorenje u kojemu će Njegov božanski otisak biti vidljiviji, bolje prihvaćen i primljen, a Njegovo Očinstvo uzvisivano i veličano od sviju. "Ovo su moja vremenâ. 'Ovo', drugim riječima, dani u kojima živite, 'moji' su, jer su to dani obilježeni mojom snažnom i velikom nazočnošću. Ta će vremenâ postati još i u većoj mjeri moja, što se više moja pobjeda bude širila i jačala, nadilazeći tako pobjedu koja zasad pripada mome Protivniku. To će moje prisustvo postati vrlo snažno i izvanredno, napose u obiteljima posvećenima mome Bezgrješnom Srcu. Ono će se obznaniti svima, te za vas postati izvorom naročite utjehe."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Gospa je vidjelici iz Amsterdama kazala sljedeće: "Gospodin i Gospodar predodredio je Gospođu za žrtvu. Jer, mač je već bio usmjeren ka duši Majčinoj"2 (Luka 2,35). Mariju je Bog odabrao da intimno sudjeluje u Isusovim patnjama na jedinstven način - i to ne samo stoga što je jedino ona gajila majčinsku ljubav prema Njemu. Isus, novi Adam, odabrao je uključiti Mariju, Novu Evu, kao zaručnicu i suradnicu, u Svoje djelo otkupljenja. O Mariji je kao o Novoj Evi izričito govorio Sveti Justin još polovicom drugoga stoljeća.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Djevica Otkrivenja

Predstavivši se kao Djevica Otkrivenja na "Tre Fontane" u Rimu, Marija se ukazala Brunu Cornacchiolu, okorjelom i ekstremnom neprijatelju Crkve, koji je skovao plan kako će izvršiti atentat na Papu. U svojim je rukama nosila Sveto Pismo. Kroz taj je događaj Bruno iskusio duboko obraćenje, te postao svjestan svojih krivih uvjerenjâ vezanih uz Sveto Pismo, kao i pogrešaka u svojim razmišljanjima o Gospinu životu. Sama ga je Gospa poučila svojoj životnoj priči, od samoga početka, pa sve do njezina slavnoga uznesenja na Nebo. Bruno je doživio korjenito obraćenje, te je naposljetku Papi poklonio nož kojim ga je kanio usmrtiti.

Posljednjih godina Gospa tumači i objašnjava Knjigu Otkrivenja u svojim porukama upućenim Svećeniškom marijanskom pokretu, kao i ostalim vidiocima koji se spominju. U tim porukama, ona govori o razlozima, kao i o svome poslanju vezanom uz omogućavanje razumijevanja tih otajstava.

Žena odjevena suncem svoju je ulogu jasno iskazala preko oca Gobbija 24. travnja 1980: „Ja sam Djevica iz Otkrivenja. U meni se remek-djelo Očevo ostvarilo na tako savršen način da me On mogao obasjati svjetlošću Svoje naklonosti. Riječ poprima Svoju ljudsku prirodu u mojoj djevičanskoj utrobi, te može doći k vama preko moje istinske uloge kao Majke. Duh Sveti me poput magneta privlači u dubine života ljubavi između Oca i Sina, te sam iznutra preobražena i u tolikoj mjeri Njemu privučena, da postajem Njegovom Zarušnicom...“
"Donijet ću vam puno razumijevanje Svetoga Pisma. Iznad svega, pročitat ću vam stranice njegove posljednje knjige, što je vi sada proživljavate. U njoj je sve već prorečeno, pa i ono što se tek ima dogoditi. Bitka na koju vas pozivam jasno je opisana, a prorečena je i moja velika pobjeda."

Godine 1846., Gospa je u La Salettu opisala događaje prorečene u Knjizi Otkrivenja. U Fatimi je 1917. ponovila ono što je rekla u La Salettu, dodajući pritom još neke detalje. Blažena je Majka prorekla brojne značajne događaje koji su se imali dogoditi u dvadesetom stoljeću - i koji su se uistinu i zbili. To uključuje Drugi svjetski rat, širenje komunizma po cijelom svijetu i njegovo progonjenje Crkve, nečistoću među posvećenim osobama, modernizam, otpadništvo, kao i moralnu propast naše civilizacije.

Dana 13. svibnja 1979., Marija je ocu Gobbiju progovorila o Ženi odjevenoj suncem iz 12. poglavlja Otkrivenja. "Došla sam s Neba da bih vam otkrila svoj plan za ovu borbu u koju su uključeni svi, sabrani pod vodstvom dvaju suprotstavljenih vođâ: Žene odjevene suncem i Crvenoga zmaja.
"Pokazala sam vam put kojim vam je ići: put molitve i pokore.
"Sada vam govorim da je ovo trenutak odlušujuće bitke. Kroz ove ću godine ja osobno intervenirati, kao Žena odjevena suncem, kako bih u potpunosti ostvarila Trijumf svoga Bezgrješnog Srca, koji je već započeo preko vas, mojih ljubljenih sinova."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Otvaram vam Zapečaćenu knjigu

U riječima upućenim Svećeničkom marijanskom pokretu i drugim vidiocima koji se spominju, Gospa otkriva entitete, pojmove i ustanove iz Apokalipse (Knjige Otkrivenja) u obliku zvijeri ili životinja. Na primjer, Crveni je zmaj marksističko bezboštvo, Crna je zvijer brza poput leoparda slobodno zidarstvo, životinja poput janjeta je crkveno slobodno zidarstvo, a broj zvijeri je 666. Nakon stoljećâ nagađanja, daje se detaljno, cjelovito i zadovoljavajuće objašnjenje. U tim porukama ona također vrlo detaljno iznosi stvarnu narav Knjige Otkrivenja. Godinama nas je Blažena Majka pripremala; počam od kasnih osamdesetih, stala je otkrivati točno značenje redaka Apokalipse. Neke od istaknutijih tumačenjâ ukratko donosimo u nastavku teksta.

Dana 13. listopada 1988., u Marijinoj poruci upućenoj ocu Gobbiju, Blažena je Majka progovorila o svojoj ulozi kao svjedokinje i predšasnice otajstava Otkrivenja. Rekla je, "Kažem vam da je vrijeme pročišćenja doseglo svoj vrhunac, te ste stoga pozvani proživjeti najbolnije trenutke koji su vam prorečeni. Gospodin me poslao k vama kako bih mogla dovršiti zadatak što mi ga je Presveto Trojstvo povjerilo u ovim vašim vremenima.

"Otvaram vam Zapečaćenu knjigu, kako bi se otkrile tajne što ih ona sadrži. Sakupila sam vas sa svih strana i oblikovala vas, kako biste bili spremni na velike događaje koji vas očekuju. Samo ćete tako moći izvršiti svoje važno poslanje."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Crveni zmaj i Crna zvijer:
komunizam i masonerija

Dana 29. lipnja 1983., Blažena je Majka preko oca Gobbija otkrila imena dviju pokreta koje su se uvelike trudili uništiti Crkvu: " ... Crveni zmaj je marksistiško bezboštvo, koji je osvojio čitav svijet, te čovječanstvo potakao na izgradnju nove samostalne civilizacije, bez Boga. Kao posljedica toga, svijet je postao hladna i neplodna pustinja, ogrezla u led mržnje, te u tamu grijeha i nečistoće. Crna je zvijer također masonerija koja je prodrla u Crkvu, te je napada, ranjava i nastoji uništiti svojom podmuklom taktikom."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr