www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 14:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 lip 2007 18:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Marion napisao:
čuo sam par svjedočanstva ljudi koji
su bili na nekim "kršćanskim" meditativnim
skupovima gdje su vršili neke čudne obrede


Dobro, mozes nam u dvi kratke crte ispricat sto se tamo radilo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 lip 2007 19:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 stu 2006 18:04
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nasmijesen napisao:
Marion napisao:
čuo sam par svjedočanstva ljudi koji
su bili na nekim "kršćanskim" meditativnim
skupovima gdje su vršili neke čudne obrede


Dobro, mozes nam u dvi kratke crte ispricat sto se tamo radilo?


imali su neka svoja "bogosluženja" neke molitve na hebrejskom
padali u neki trans dok su ih izgovarali...imaju svoje neke samozvane duhovnike...
nazivaju se kršćanima što je njihovo pravo ali ja mislim da to nema ni
najmanje veze sa kršćanskom duhovnošću...čak štoviše više mislim da je to nešto đavolje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 lip 2007 20:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Marion napisao:
Nasmijesen napisao:
Marion napisao:
čuo sam par svjedočanstva ljudi koji
su bili na nekim "kršćanskim" meditativnim
skupovima gdje su vršili neke čudne obrede


Dobro, mozes nam u dvi kratke crte ispricat sto se tamo radilo?


imali su neka svoja "bogosluženja" neke molitve na hebrejskom
padali u neki trans dok su ih izgovarali...imaju svoje neke samozvane duhovnike...
nazivaju se kršćanima što je njihovo pravo ali ja mislim da to nema ni
najmanje veze sa kršćanskom duhovnošću...čak štoviše više mislim da je to nešto đavolje


to bi se moglo prevesti..bili su na molitvenoj..zazivali su i slavili Boga...molili su u jezicima..počivali su u Duhu...Bio je prisutan laik ili karizmatski svećenik..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 lip 2007 20:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Jedno mi nije jasno...Kako netko može pisati o nečemu s čime nije upoznat..
..Ako nekome nešto nije jasno..jednostavno se upita..a ne da se to pridaje da je đavolje..
Odmah se ježim..
BTB-Bog te blagosovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 lip 2007 23:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
Marion napisao:
Nasmijesen napisao:
Marion napisao:
čuo sam par svjedočanstva ljudi koji
su bili na nekim "kršćanskim" meditativnim
skupovima gdje su vršili neke čudne obrede


Dobro, mozes nam u dvi kratke crte ispricat sto se tamo radilo?


imali su neka svoja "bogosluženja" neke molitve na hebrejskom
padali u neki trans dok su ih izgovarali...imaju svoje neke samozvane duhovnike...
nazivaju se kršćanima što je njihovo pravo ali ja mislim da to nema ni
najmanje veze sa kršćanskom duhovnošću...čak štoviše više mislim da je to nešto đavolje


to bi se moglo prevesti..bili su na molitvenoj..zazivali su i slavili Boga...molili su u jezicima..počivali su u Duhu...Bio je prisutan laik ili karizmatski svećenik..



baš tako moya :grlim te: meni isto sto on opisa ne lici ni na sto drugo nego molitveni susret..karizmatku obnovu kakva je svugdje..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 lip 2007 00:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
1. SLAVLJENJE

Zašto slavimo Boga na ovaj način?
„Ali dolazi čas - i već je tu - kad će se pravi klanjaoci klanjati Ocu u duhu i istini, jer Otac takve klanjaoce želi. Bog je duh, i koji mu se klanjaju, moraju mu se klanjati u duhu i istini." (Ivan 4:23-24)
„Jer (pravo) obrezani smo mi koji uz poticaj Duha Božjega vršimo bogoslužje i koji se ponosimo Kristom Isusom, a ne stavljamo svoga pouzdanja u tijelo,“ (Filipljanima. 3:3)

Zašto slavimo Boga stojeći?
„Potom leviti od Kehatovih sinova i od Korahovih sinova ustadoše i počeše hvaliti na sav glas Jahvu, Boga Izraelova." (II Ljetopis 20:19)
„Poslije toga se, najedanput, pojavi pred mojim očima veliko mnoštvo koje nitko nije mogao izbrojiti, iz svakog naroda i plemena, puka i jezika. Stajali su pred prijestoljem i pred Janjetom, obučeni u bijele haljine, s palmama u rukama." (Otkrivenje 7:9)

Zašto plešemo za vrijeme slavljenja?
„David je igrao iz sve snage pred Jahvom, a bio je ogrnut samo lanenim oplećkom.“ (II Samuelu 6:14)
„Neka u kolu hvale ime njegovo, bubnjem i citarom neka ga slave!“ (Psalam 149:3)
„Vrijeme plača i vrijeme smijeha; vrijeme tugovanja i vrijeme plesanja.“ (Propovjednik 3:4)

Zašto plješćemo rukama dok slavimo Boga?
„Narodi svi, plješćite rukama, kličite Bogu glasom radosnim.“ (Psalam 47:2)

Zašto podižemo ruke?
„Dižite svoje ruke prema Svetištu i Jahvu blagoslivljajte!“ (Psalam 134:2)
„Hoću, dakle, da ljudi mole na svakome mjestu, podižući čiste ruke prema nebu bez srdžbe i prepirke;“ (I Timoteju 2:8)

Zašto koristimo instrumente kao dio slavljenja?
„Hvalite ga zbog silnih djela njegovih, slavite ga zbog beskrajne veličine njegove! Hvalite ga zvucima roga, slavite ga harfom i citarom! Hvalite ga igrom i bubnjem, slavite ga glazbalima zvonkim i frulom! Hvalite ga cimbalima zvučnim, slavite ga cimbalima gromkim! Sve što god diše Jahvu neka slavi! Aleluja!" (Psalam 150:3-5)
„Zakleli su se Jahvi iza glasa i uz gromki poklik, uz trube i rogove.” (II Ljetopis 15:14)
„Tako su Izraelovi sinovi koji su se zatekli u Jeruzalemu svetkovali Blagdan beskvasnih kruhova sedam dana s velikim veseljem, a leviti i svećenici hvalili Jahvu iz dana u dan uz glazbala za Jahvinu slavu.” (II Ljetopis 30:21)
„I čuh glas s neba, šum „poput velikih“ voda i udaranje jakog groma. A glas koji sam čuo podsjećao je na svirače što sviraju na svojim citrama.“ (Otkrivenje 14:2)

Zašto slavimo Boga glasno?
„Zakleli su se Jahvi iza glasa i uz gromki poklik, uz trube i rogove.” (II Ljetopis 15:14)
„Potom leviti od Kehatovih sinova i od Korahovih sinova ustadoše i počeše hvaliti na sav glas Jahvu, Boga Izraelova." (II Ljetopis 20:19)
„Blagoslivljaj Jahvu, dušo moja, i sve što je u meni, sveto ime njegovo!“ (Psalam 103:1)
„Poslije toga čuh nešto kao glasno pjevanje golemog mnoštva gdje u nebu viče: "Alleluja! Spasenje i slava i moć pripadaju našem Bogu! …Uto čuh nešto „kao glas“ golemog „mnoštva“, „kao šum velikih voda“, kao prasak jakih gromova: "Aleluja! jer se domognu kraljevstva Gospodin, naš Bog, Svemogući“ (Otkrivenje 19:1,6)
„…i vikali jakim glasom: Spasenje je djelo našega Boga, …“ (Otkrivenje 7:10)

Zašto pjevamo Psalme, hvalospjeve I duhovne pjesme?
„…već se napunite Duhom! Govorite jedni drugima u psalmima, hvalospjevima i nadahnutim pjesmama! Pjevajte Gospodinu u svom srcu i slavite ga!“ (Efežanima 5:18-19)
„Neka riječ Kristova obilno stanuje u vama. Poučavajte i opominjite jedan drugoga sa svom mudrošću! Na poticaj milosti pjevajte Bogu u svojim srcima psalmima, hvalospjevima i nadahnutim pjesmama.“ (Kološanima 3:16)

Zašto pjevamo u jezicima?
„Ako se u molitvi služim tuđim jezikom, moj duh moli, ali moj um nema od toga koristi. Dakle što slijedi? Molit ću duhom, ali molit ću i umom; pjevat ću hvale duhom, ali pjevat ću ih i umom.“ (I Korinćanima14:14-15)


2. MOLITVA – JEZICI - PROROKOVANJE – ISCJELJENJE

Zašto čitava crkva ujedinjena moli za neku potrebu?
„Kako to čuju, jednodušno podignu glas k Bogu: "Gospodaru, stvoritelju neba i zemlje, mora i svega što je u njima!“ (Djela apostolska 4:24)

Zašto govorimo u jezicima I tumačimo govor u jezicima u crkvi?
„Zato, braćo moja, vruće čeznite za darom prorokovanja i ne branite govoriti tuđim jezicima!“ (I Korinćanima14:39)
„Svakomu se daje objava Duha na opću korist… jednomu moć čudesa, drugomu dar proricanja; jednome sposobnost razlikovanja duhova, drugomu različiti jezici, a trećemu dar tumačenja jezika.“ (I Korinćanima12:7,10)
„Želio bih da svi govorite tuđim jezicima, a još više da prorokujete. Onaj koji prorokuje nadvisuje onoga koji govori tuđim jezicima, osim da to ovaj tumači na izgradnju Crkve.“ (I Korinćanima14:5)
„Ako se govori tuđim jezikom – neka govore dvojica - ili najviše trojica, i to po redu, a jedan neka tumači;“ (I Korinćanima14:27)

Zašto prorokujemo?
„Težite za ljubavlju! Vruće čeznite za duhovnim darovima, posebno za prorokovanjem.“ (I Korinćanima14:1)
“Svakomu se daje objava Duha na opću korist… jednomu moć čudesa, drugomu dar proricanja; jednome sposobnost razlikovanja duhova, drugomu različiti jezici, a trećemu dar tumačenja jezika. A sve to čini jedan te isti Duh koji to razdijeljuje svakomu kako hoće.“ (I Korinćanima12:7,10, 11)

Što je prorokovanje?
“Naprotiv, onaj koji prorokuje, govori ljudima: uzdiže ih, opominje i tješi.“ (I Korinćanima14:3)

Zašto ljudi bivaju “oboreni u duhu” na našim sastancima?
„I dok su trubili i pjevali složno kao jedan i jednoglasno hvalili i slavili Jahvu, podižući glas uz trube, cimbale i druga glazbala, hvaleći Jahvu "jer je dobar i jer je vječna njegova ljubav", oblak ispuni Dom Jahvin. Svećenici ne mogoše od oblaka nastaviti službe: slava Jahvina ispuni Božji dom!“ (II Ljetopis 5:13-14)
“Začuh glas njegovih riječi, i kad razabrah glas, onesvijestih se i padoh licem na zemlju.“ (Danijel 10:9)
„Kad ga opazih, padoh kao mrtav k njegovim nogama, a on stavi na me svoju desnicu i reče mi: "Nemoj se bojati! „Ja sam Prvi“ i „Posljednji,“ (Otkrivenje 1:17)
„Kako im reče: "Ja sam!", uzmaknu unatrag i padoše na zemlju“ (Ivan 18:6)

Zašto polažemo ruke I molimo za iscjeljenje?
„Boluje li tko među vama? Neka sebi dozove crkvene starješine! Oni neka mole nad njim mažući ga uljem u ime Gospodnje pa će molitva učinjena s vjerom spasiti bolesnika! Gospodin će ga podići i ako je učinio grijehe, dobit će oproštenje.“ (Jakov 5:14-15)
„Ova će čudesa pratiti one koji budu vjerovali: pomoću mog imena izgonit će zle duhove; govorit će novim jezicima; zmije će uzimati rukama; ako popiju što smrtonosno, neće im nauditi; na bolesnike stavljat će ruke, i oni će ozdravljivati.“ (Marko 16:17-18)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 lip 2007 04:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 stu 2006 18:04
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svako ima pravo na svoje mišljenje i vjerovanje...oprostite...

svako dobro


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: kaos...
PostPostano: 26 lip 2007 14:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 svi 2006 13:10
Postovi: 91
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljudi traže poštovanje okoline, kako bi zadobili samopoštovanje, kako bi negdje pripadali. Kako u svim religijama ima duhovnika koji ne mogu ili ne znaju objasniti na adekvatan naćin neke elemente čovjeku, zbog toga ljudi bježe iz (konkretno) RKC. Osobno, palo mi je na pamet da odem u SRC (svetu raelijansku crkvu) jer je tamo filozofija za koju sam se zalagao, jer nisam vidio dalje od materije, tek kada su mi došli ljudi koji su me poštivali i predstavili kršćanstvo svojim djelima, krenuo sam u duhovnu inicijaciju u kršćanstvo (duhovno krštenje - kako ja to zovem). Osobno planiram ići na životnu ispovijed i planiram ići na obnovu svih sakramenata, ako postoji to...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 lip 2007 15:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Poslaniče,,,.......
Jedino kome moraš pripadati je Bog Tvoj i Naš......
Okolina......manje, više......neko te voli,,,neko ne....
Ljudi ne bježe iz RKC......to ti je skroz pogrešna teza....tako samo prikazuju neki koji nisu ni blizu Gospodinu.....tako ustvari žele prikazati situaciju.....iz njima znanih razloga.....
Ne trebaju ti dokazi da bi vjerovao..niti da ti to neko uspije razjasniti...Njega moraš sam spoznati.....
Meni izgleda da kod tebe ovako ide: lutaš,,,čini mi se.....tko te poštuje......tamo ideš.....
To je pozitivno što planiraš na životnu ispovijed (samo nemoj dugo planirati)
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 lip 2007 14:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 svi 2006 13:10
Postovi: 91
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
Poslaniče,,,.......
Jedino kome moraš pripadati je Bog Tvoj i Naš......
Okolina......manje, više......neko te voli,,,neko ne....
Ljudi ne bježe iz RKC......to ti je skroz pogrešna teza....tako samo prikazuju neki koji nisu ni blizu Gospodinu.....tako ustvari žele prikazati situaciju.....iz njima znanih razloga.....
Ne trebaju ti dokazi da bi vjerovao..niti da ti to neko uspije razjasniti...Njega moraš sam spoznati.....
Meni izgleda da kod tebe ovako ide: lutaš,,,čini mi se.....tko te poštuje......tamo ideš.....
To je pozitivno što planiraš na životnu ispovijed (samo nemoj dugo planirati)
BTB


Ne djeluješ realno. Ljudi su kontaminirani, čak i ja. Molim te da pogledaš realno, ako ćemo tako, zašto Bog dopušta opsjednuća, ratove i ostale krize, kako bi to o9bjasnila onome tko nije razvijen u teizmu, već u ateizmu...?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr