www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 27 lip 2007 17:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 stu 2006 18:04
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sveti Ivan Kronštatski

VIZIJA SVETOG OCA IVANA ČUDOTVORCA KRONŠTADSKOG


Sveti i Pravedni otac Ivan Čudotvorac Kronštdaski prisjećao se vizije koju je imao u Januaru 1901:

Poslije večernjih molitvi legao sam da se malo odmorim u svojoj sobi slabo osvijetljenoj sobi jer osječah blagu vrtoglavicu, pred Ikonom Presvete Bogorodice gorjelo je kandilo.

Poslije ne više od pola sata čuh čudan šum i neko me dotaknu za rame i blagim glasom reče ''Ustani slugo Božji Ivane i slijedi volju Božju''.

Ja ustade i vidjeh pred sobom Starca koji izgledaše veličanstveno, kosa mu bješe bijelo-siva a on imaše na sebi crnu mantiju i u ruci nosaše štap, promatrao me je blagim pogledom. Dok sam se ja sa velikim naporom uzdržavao da se ne srušim, moje ruke i noge se tresoše, htjedoh nešto reći ali mi se jezik ne micaše. Tada me Starac prekrsti i smirenije sa radošću me ispuni, onda se i ja sam prekrstih. Starac pokaza štapom na zapadni zid moje sobe i na zidu štapom napisa brojke: 1913, 1914, 1917, 1922, 1924 i 1934, odjednom zida nestade i ja hodajući sa Starcem kretah ka nekoj zelenoj livadi a tamo vidjeh mnoštvo križeva napravljenih od gline, drveta ili zlata koji označavaše grobove i ja upitah Starca zbog čega su ovi križevi ovdje a on blago odgovori: ''Ti križevi su za one koji su mučeni i ubijeni za vjeru u Krista i zbog Riječi Božje te postadoše Mučenici'', te mi nastavismo put. Odjednom vidjeh cijelu rijeku krvi, i pitah Starca šta znači ova krv i koliko je krvi proliveno? Starac pogleda naokolo i odgovori: ''Ovo je krv pravih Kršćana'', tada pokaza u visinu na nekoliko Oblaka i ja vidjeh mnoštvo bijelih lampi (kandila) kako gore a onda počeše da padaju na zemlju jadna za drugom desetine i stotine i dok padahu gasiše se i pretvarahu se u pepeo. Starac tada pokaza i reče: ''Pogledaj,'' i vidjeh na oblaku sedam gorućih lampi, i ja upitah šta znače ove lampe što padoše na zemlju a on odgovori ''To su Crkve Božje koje padoše u herezu, a tih sedam lampi na oblaku su sedam Apostolskih Sabornih Crkava koje će ostati do kraja vremena.''

Starac tada pokaza visoko na nebu i ja vidjeh i čuh Anđele kako poju ''SVJAT SVJAT SVJAT GOSPOD BOG SAVAOT'', tada velika grupa ljudi sa svijećama u rukama hitaše pored nas sa radosnim i svijetlim licima, u toj grupi je bilo Arhiepiskopa, monaha, monahinja zatim grupa mirjana među kojima je bilo i mladih, djece čak i dojenčadi. Ja upitah Čudotvornog Starca šta je značenje ovih ljudi, a on odgovori: ''To su ljudi koji stradaše za Svetu Sabornu Apostolsku Crkvu za Svete Ikone od ruku zlih uništitelja.'' Ja upitah Starca dali mogu da im se pridružim a on odgovori: ''Još je prerano za tebe da bi stradao i tvoje pridruživanje nebi bilo blagosloveno od Gospoda.''

Onda vidjeh veliku grupu dojenčadi koja za Krista stradaše od Heroda i primiše krune od CARA NEBESKOG. Hodajući malo dalje mi uđemo u veliku Crkvu, ja htjedoh da se prekrstim ali mi Starac reče: ''Ne moraš da se krstiš ovdje jer je ovo mjesto 'GNUSOBA PUSTOSNA' (Danijel 12;11).'' U Crkvi bijaše neprijatno, na oltaru se nalazilo Evanđelje sa Zvijezdom, svijeće izgledaše kao od katrana i goreše kao drva za potpalu, iz Čaše se širio jak smrad, tamo se još nalaziše Prosfora sa Zvijezdom, Svećenik stojaše ispred oltara sa licem crnim kao ugalj a ispod oltara se nalazila žena obučena u crveno sa zvijezdom na usnama i vrištaše kroz Crkvu


cijeli tekst
http://www.maranata.biz/biblioteka/pror ... izija.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr