www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 07:09

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 srp 2009 12:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Svi sveti oci koji su opisivali podvig molitve zabranjuju ne samo stvaranje maštarija po vlastitoj volji nego i suglašavanje volje i osjećanja s maštarijama i priviđenjima koja nam se mogu ukazati neočekivano i nezavisno od naše volje, što se zna dogoditi u molitvenom podvigu, a naročito u bezmoloviju.


U Filotei sv. Franjo Saleški daje upute za kratke duhovne vježbe - u nekima od njih kaže prvo sebi predočimo Boga itd. Tako da mislim da nisu baš "svi sveti oci" to zabranjivali (osim ako se možda to odnosi na pravoslavne - za njih ne znam). A da ne spominjem sv. Ignacija i njegove d. vježbe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 srp 2009 12:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ivana 2009 napisao:
I jos nesto da pitam ako netko zna. Kako mogu duse iz cistilista dolaziti nekome na molitvu????? Ja mislim da duse iz cistilista odande ne izlaze ili se varam??? Koliko se sjecam negdje sam procitala da su ove duse koje nas maltretiraju zlodusi tj. sotonini pomocnici. Mislim da je oni malo vozaju. I da joj se rugaju. Znam da se nasim molitvama duse iz cistilista spasavaju te odlaze u raj .Ali da mi dodju u sobu i bude me na molitvu????? to mi nelici da je s Bozije strane . Mozda sam u krivu to je samo moje misljenje. I da se duse u cistilistu zazidavaju u zidove te da ih muce??? Nas je Bog sama ljubav i nevjerujem da ih muci. Mislim da cu to ispricati sveceniku kad budem isla na razgovor. Bas me zanima misljenje.


http://www.molitve.info/index.php/Downl ... listu.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2009 19:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2009 23:11
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ivana 2009 napisao:
He he he he he . I ja mislim . Ali na zalost ljudi koji odlaze na hodocasca i putuju s njom vjeruju da je istina sto prica. I samo kazu pricajte nam o raju..... I bleje u nju. A mene je iskreno zaprepastila


Nisam čula za tu ženu, no poznata su sljedeća pravila u vjerskom životu :
1. nikada ne odvraćati pozornost sa Gospodina Isusa na sebe samoga
(ja vidjela ovo, ja doživjela ono... ponašanjem koje odstupa od obreda i ostalog puka- tipa, vidite kak sam je pobožan...znate već da ne nabrajam)
2. Biti poslušan u svemu, naročito crkvenom ustrojstvu (od sv.oca pape do mjesnog župnika) tj. ne trčati ispred pape
3. ostati ponizan ( A ja, Bože sačuvaj da bih se ičim ponosio osim križem Gospodina našega Isusa Krista po kojem je meni svijet raspet i ja svijetu. ( Gal 6,14)
nećemo ju osuđivati jer kako kaže sv. Pavao trebamo jedni druge u ljubavi podnositi , ali po ovomu možemo zaključiti koliko se (ne) trebamo za takvim osobama povoditi
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2009 20:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2009 23:11
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ivana 2009 napisao:
I jos nesto da pitam ako netko zna. Kako mogu duse iz cistilista dolaziti nekome na molitvu????? Ja mislim da duse iz cistilista odande ne izlaze ili se varam??? Koliko se sjecam negdje sam procitala da su ove duse koje nas maltretiraju zlodusi tj. sotonini pomocnici. Mislim da je oni malo vozaju. I da joj se rugaju. Znam da se nasim molitvama duse iz cistilista spasavaju te odlaze u raj .Ali da mi dodju u sobu i bude me na molitvu????? to mi nelici da je s Bozije strane . Mozda sam u krivu to je samo moje misljenje. I da se duse u cistilistu zazidavaju u zidove te da ih muce??? Nas je Bog sama ljubav i nevjerujem da ih muci. Mislim da cu to ispricati sveceniku kad budem isla na razgovor. Bas me zanima misljenje.


Toplo preporučujem ovaj link
http://dinkobradvica.blog.hr


negdje nakon prvih par stranica počinje o dušama u čistilištu. Ovo je najjezgrovitiji i najzanimljiviji tekst o dušama u čistilištu koji sam ikada pročitala. ,,slučajno" sam naletjela na njega u želji da saznam više o sv.Katarini Emmerich. Progutala sam tekst u dahu. Vrlo, vrlo zanimljivo i poticajno.
BTB :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2009 20:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2009 23:11
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
a za sve one kojima je lijeno čitati, evo jedan mali predokus, tj. sadržaj teksta


Čistilište!
Sadržaj:

- Posebni sud
- Duše u Čistilištu
- Radosti duša u Čistilištu
- Pružanje pomoći dušama u Čistilištu
- Gdje se nalazi Čistilište
- Koliko traju patnje duša u Čistilištu
- Kako trpe duše u Čistilištu
- Mišljenja o Čistilištu
- Kako skratiti Čistilište
- Opis Čistilišta
- Prijatelji i pomoćnici duša u Čistilištu
- Gorljivi pomagači duša u Čistilištu

Ugodno čitanje! :D :D

Dođi Duše Sveti, sa neba nas posjeti zrakom svoje milosti!



Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr