www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 06:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 kol 2007 23:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jako bih proučavao literaturu okultnih sadržaja i praksi.Ne zbog toga kako bih ja to zlouporabio ili se bavio time nego iz čistog proučavanja Sotoninih zamki i zavođenja.Imam priliku proučiti knjigu neke osobe koja se bavi vračarstvom i magijom.Zanima me vaše mišljenje o čitanju takve literature,kako se zaštitit?Još jednom ponavljam nemam namjeru zlorabiti to nego proučavati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 08:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Dragi Zuki,

potpuno razumijem tvoju znatiželju i dobronamjernost da saznaš nešto o takvim stvarima. Mene isto jako zanimaju takve stvari, upravo iz razloga da ih mogu prepoznati oko sbe i zašititi se.

Iako, ja ipak nikad ne bih čitala baš okultne knjige... Ja sam o tim stvarima puno naučila preko raznih seminara koje su držali egzorcisti. Preporučam ti knjigu "Opsjednutost i egzorcizam" patra Ivana Vinkova, iz te ćeš knjige dobiti puno informacija čega se moraš kloniti i na koji način djeluju uroci i sl. Mislim da nema potrebe znati detalje... Iskreno, koliko god mene ta tematika zanima, ne bih se usudila držati uza se knjigu prepunu okultnih "recepata". Kad je pater Zvonko Vlah (pučki misonar) imao misije na kojima sam bila, ispričao nam je da mu je došao jedna dečko, sotonist, koji se htio izbaviti iz tog Zla, ali ga nisu puštali. Taj mu je dečko donio nekakvu njihovu bilježnicu punu svakakvih uputa, recepata... Svećenik kaže da se bojao uzeti tu bilježnicu sa sobom, ostavio ju je negdje kraj Svetohraništa preko noći jer je točno osjetio užas koji je "strujio" iz te bilježnice.

Nekako ja mislim da do svih informacija možeš doći preko egzorcističke literature, uzmi nešto od Amortha. Zaista mislim da nema potrebe da se opterećuješ baš okultnom literaturom. Lako je saznati čega se trebamo kloniti, a nije da moramo biti upućeni u "zanat magije".

Ako je tvoja znatiželja ipak jaka, tad obavezno prije toga izmoli onu molitvu "U ime Isusovo vežem sve sile Zla...". Trenutno nemam tu molitvu pri ruci, ali mogu je nabaviti ako zaista želiš. Ja se uvijek zaštitim tako da zazovem krv Isusovu, u svakoj "čudnoj" situaciji.

Sigurno će ti netko dati još bolji savjet i uputu, ja sam se s tim "sotonskim temama" susrela ozbiljnije tek u ožujku ove godine, ali sam imala priliku puno naučiti od jednog egzorcista s kojim sam se svakodnevno družila desetak dana. Možda ti mogu dati odgovor na neki konkretan slučaj...

Šaljem ti najtopliji pozdrav i obilje Božjeg blagoslova i - još malo razmisli!!
:P :P :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 09:26 
..zuki_1...Čovječe božji...zar neznaš...već samim čitanjem takve
literature ulaziš u područje sotonino...!
Jedno je pročitati knjigu vlč.Josipa Blaževića..patra Vinkova..
M.Balobanića...Amortha...i drugih svećenika...ali svijesno
ćitati okultne i vračarske knjige...htio ti ili ne htio..otvaraš se
(iz znatiželje) zlom duhu...paklu iz kojeg ćeš teško izići...!
Mnoge je tjerala znatiželja...i nesretno su završili...!
..zuki_1...budi znatiželjan za Božje vrednote...čitaj životopise
Svetaca...! Istražuj Mistiku Crkve...!
..Iscjeliteljsku snagu Svetih Sakramenata...!
..Ako otškrineš vrata pakla...progutat će te vatra bezdana..
..i postat ćeš jadan čovjek...bez nade... :twisted: ...


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 11:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja mislim da je najbolje da takvu literaturu niti ne držiš u rukama..Makni se od toga.Iako imaš najbolje namjere, moj je savijet da ne ulaziš u to.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 11:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I znatiželja nas puno puta odvlaći tamo gdje ne treba, a neprijatelj stalno vreba i kroz najmanju stvar može nas uhvatiti u svoju zamku.
Najbolje je da se tih knjiga riješiš, jer nije dobro ni da takve stvari budu u kući.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 11:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
:shock: Eto, ni sama nisam znala kolika je opasnost čak i u površnom upoznanvanju s takvom literatuorm...

Dragi Zuky, nemoj onda nipošto nešto takvo čitati... Zaista su ti super knjige autora koje je nabrojala Miriam. I više nego dovoljno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 11:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pročitao sam dosta knjiga od egzorcista,razne duhovne literature itd.Ovo sam napisao iz razloga što neki moji bližnji naginju okultnome.Zato ih želim upozoriti na te laži i iz tog razloga bih proučavao sve to.Još ću razmisliti o tome.BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 12:18 
...zuki_1...Pazi braco..ćim toliko razmišljaš...
...već si upao u zamku zloga...!


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 12:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2007 14:02
Postovi: 87
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gdje su ti misli, ondje će ti biti i srce.

Zamislite da uzmemo novine i čitamo crnu kroniku. Iz dana u dan. Često naš pogled i raspoloženje ostaje tamo. Mislim da je pametnije čitati cijele novine, a bazirati se na stranicama - Ljepota, život zdravlje.

Svima preporučavam literaturu od Zvjezdana Linića i Tomislava Ivančića . I one knjižice sa puno cvijeća


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 12:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
Pročitao sam dosta knjiga od egzorcista,razne duhovne literature itd.Ovo sam napisao iz razloga što neki moji bližnji naginju okultnome.Zato ih želim upozoriti na te laži i iz tog razloga bih proučavao sve to.Još ću razmisliti o tome.BVB


zuki, a ti moli za te tvoje bližnje koji naginju okultnome. Predaji ih Isusu i zaranjaj u Njegovu presvetu Krv.
Vjeruj mi da je istina, velika istina... tko s đavlom tikve sadi- obiju mu se o glavu. Kat-tad. To ti ne treba, mirjam, ela, vjeko, svi su ti dobronamjerno odgovorili napisali što misle o tome , sa zebnjom u srcu hoćeš li poslušati. Ajde čovječe, pusti đavla na miru, nećakinja moja iz Zadra je nedavno vodila jednog takvog mladića svećeniku Balobaniću u Zadar, jer ga je silno zanimala ta literatura i on se bavio "istraživačkim radom" o đavlu, postao je "diplomirani "znanstvenik"- mogao je čak pogledom gasiti lampe na zadarskoj Kalalargi; što je klincima bilo jako cool- sve dok si nije izrezao vene i završio na egzorcizmu. Jadne li diplome! nakon egzorczma, bio se vratio malo u normalu; ali nećakinja mi veli da je svećenik rekao -težak slučaj!
Ne želim te plašiti maka, ali stalo mi je do tebe i molim te okani se toga. Svim ovim ljudima ovdje si važan i svima je stalo do toga da ne ulaziš u taj paklenski krug i ne foliraj nam tu da ćeš ti to istraživati radi svojih bližnjih. Ako ti je stalo do njih, krunice u ruke, ispovjedi ove svoje nakane i zamoli Boga da ti oprosti.
A i mi će mo molit za tebe. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr