www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 03:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 09 ožu 2008 12:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Otkrivenja Božanske ljubavi jesu prikaz šesnaest ukazanja -viđenja što su se javila Majci Julijani (1342-1416) samotnici koja je živjela u norwichu u 14.stoljeću , zajedno s njezinim meditacijama o tim mističnim iskustvima

ona piše živo i neusiljeno , teoligija je precizna. a da nikada ne postaje sitničavom
iznad svega ona ima dar da duboke misli izrazi jednostavnim jezikom
na stranicama njezine mističke rasprave glas srednjeg vijeka odzvanja jasnoćom kojoj je teško naći premca među piscima toga razdoblja

u 16 otkeivenja koja su u knjizi iznesena kroz 86 poglavlja-meditacija o viđenjima
u julijaninim meditacijama , objavama piše se o glavnim otajstvima, doktrinama i pojmovima iz nauka KC, kao što su npr:

tko je Bog, tko je Krist, o Kristovoj poniznosti, muci i križu,
što je molitva i o molitvi , kako bismo trebali moliti
o grijehu, o vražjem zavođenju
o Božjoj Volji i Bog kao bitstvo svega,
o adamu i njegovu grijehu
o vjeri i nauku Svete Katoličke Crkve
o tome da Bog i danas čini čuda
0 naravi, milosrđu i milosti
o vjeri , ufanju i ljubavi
Ljubav Božja prikazana na križu, Ljubav odnosi pobjedu nad grijehom, Ljubav sjedinjuje dušu s Bogom , Ljubav nas dovodi u nebo

ima tu još nekih razmatranja i pojmova , ali ove sam nekako najprije uočio kao najvažnije i najzanimljivije
o nekim meditacijama ću pisati detaljnije, kako osjetim nadahnuće u duši, ali možete i vi sugerirati neki pojam i meditaciju pa ga mogu prenjeti detaljnije iz knjige


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2008 14:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
MOLITVA

molitvi posvećuje tri poglavlja (41-43), često je manje detaljno spominje i drugdje

CILJ molitve je sjediniti se s našim Gospodinom, te stoga molitve trebaju biti odvažne i otvorene

molitva uvijek biva uslišana, čak i ako je odgovor odgođen ili prepravljen
(vidite kako zanimljiv zaključak i meditacija o uslišanosti molitve! :D -op. HH)
Odgođeni odgovori pomažu nam da prepoznamo Božju ruku u svemu, a to uključuje uzglede za našu buduću radost

molitva je sredstvo sjedinjenja s Bogom
kad oči ugledaju našega Gospodina njegovom milošću i usrdnošću, tada nužno prekidamo sa svojoim zalaganjima, jer sva naša nakana svom snagom biva upravljena na motrenje Njega...

spominje se i potreba za nevezanošću za materijalno
jer da bi čovjek ljubio Boga mora istinski biti oslobođen čežnje za svim materijalnim stvarima

molitva je u osnovi ČEŽNJA za Bogom
engleski nas mistici toga doba opet uče da se molitva najprije bavi Bogom , a onda potrebama

Ne možemo moliti za MILOST a da ju ne primimo
Bog želi da se uvijek molimo, čak i za jalovost, takva ga molitva raduje
"...pokazuje mi naš Gospodin o molitvi

ishod tog otkrivenja je da sada vidim kako postoje dva uvjeta u vezi s molitvom
jedan se odnosi na njezinu ISPRAVNOST, a drugi na naše čvrrsto POUZDANJE
dosta često naše pouzdanje nije svesrdno, jer nismo sigurni da nas Bog čuje
mislimo da je to zbog naše nedostojnosti i jer ne osjećamo ama baš ništa, često smo jalovi i suhi poslije svih molitava kao što bijasmo i prije

Gospod mi reče: Ja sam temelj tvoje molitve!
na prvom mjestu moja volja jest da moliš, a zatim činim od tog i tvoju volju, a kako sam ja onaj koji te navodi na molitvu, a ti se tako i moliš , kako da ne dobiješ ono što tražiš?!

Gospod mi je tako pojasnio da je nemoguće da se molimo za milosrđe i milost, a da to i ne primimo!
volja je našeg Gospodina da tu istinu spoznaju svi njegovi zenaljski ljubavnici
što više to spoznamo kao istinu, to ćemo više moliti, ako smo razumni

molitva je VOLJNI ČIN DUŠE
ona je istinita, puna milosti i dugovječna , jer je sjedinjena s voljom našeg Gospodina i uglavljena u nju unutarnjim djelovanjem Duha Svetoga
sam naš Gospodin prvi je koji prima našu molitvu, te je prima s radošću i zahvalnošću
zatim je šalje iznad sebe , te je smješta u RIZNICU gdje neće nikada propasti!ondje ona stalno ostaje , pred bogom i njegovim svetima, vazda pomažući našim potrebama
a kad stignemo do svog blaženstva bit će nam vraćena , kao doprinos našoj radosti uz njegovu vječnu zahvalnost..."

( vidite braćo i sestre, jedno lijepo otkrivenje i posvješćenje, da naša molitva koliko god nama na prvu izgledalo , nikada ne propada, , već je Bog sprema vječno u riznicu, uz veliku zahvalnost Bog nam vraća za sve naše molitve, ali na neki drugi način , vjerojatno i bolji negoli smo mi sami željeli! :D )

našega Gospodina silno veseli naša molitva
on je iščekuje i želi je
svojom milošću cilja on na to da nas učini onako sebi sličnima u srcu kao što smo već u svojoj ljudskoj naravi

kaže tako: moli se u sebi, čak i ako ne uživaš u tome
to donosi dobro, iako ne osjećaš ništa i ne vidiš ništa
jer kad si suha, prazna , bolesna ili slaba, u takvim me trenucima tvoja moilitva najviše raduje , iako slabo u njoj uživaš
to vrijedi za svaku molitvu U VJERI

(opet jedno veliko otkrivenje!
Gospodina veseli i ona molitva koja dolazi kad ne uživamo u molitvi, kada smo suhi, prazni, ali pod uvjetom da molimo s čvrstom vjerom! :D )

Bogu je milo da neprestano radimo na svojoj molitvi i na svom kršćanskom životu , uz pomoć njegove milosti, i svjesno usmjerimo sve svoje snage na njega-onog kojeg tražimo -Isusa
On mi kaže : imat ćeš Me kao svoju nagradu

uz molitvu ide i ZAHVALNOST
Izražavanje zahvalnosti je zbiljska, unutarnja spoznaja
ono donosi radost i zahvalnost iznutra
ponekad i samo njegovo obilje pušta glasa: Dobri Gospodine , hvala ti i blagoslovljen bio!

a ponekad , kada je srce suho i bešćutno, tada nas razum i milost nagone da glasno uzviknemo našem Gospodinu, prizivajući njegovu blaženu muku i veliku dobrotu
i dolazi duši snaga riječi našega Gospodina, raspaljuje srce i uvodi je milošću u njezinu stvarnu zadaću, omogućujući joj da se sretno moli i odista uživa u našem Gospodinu Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 16:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..daj još...ovo je odlično..


..dobri su i tvoji komentari i zaključci...

..ajde brate HH ..još nam priredi. ..ovoga..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2008 08:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
pročitala sam ovu knjigu..posudio mi Templar...mislim da bi svako to trebao pročitati..fantazija od svega...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ožu 2008 07:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
malo sam bio odsutan pa evo tek sada nešto o grijehu, skrušenosti , ispovijedi:

GRIJEH je najžešći bič kojim ikoja izabrana duša može biti ošinuta
to je bič koji toliko srozava muškarca ili ženu te ga čini mrskim u vlastitim očima , dok ga dodir Duha svetoga ne prisili na skrušenost i pretvori njegovu gorčinu u nadu u Božje milosrđe.

tada počme on zacjeljivati njegove rane i buditi mu dušu dok se ona okreće životu Svete Cerkve

Duh Sveti ga onda privodi ispovijesti , tako da ovaj s pomnjom obznani svoje grijehe u svoj njihovoj ogoljenosti i zbiljnosti , te prizna uz veliku ožalosćenost i postiđenost da je ukaljao svijetli lik Božji

zatim za svoje grijehe obavlja pokoru koju mu je nametnula njegova ispovijest u skladu s naukom Svete Crkve i učenjem Duha Svetoga

to je jedna od poniznih stvari koje silono raduju Boga

milo se uistinu drži naš Gospodin za nas kad nam izgleda da smo gotovo napušteni i odgnani zbog svojega grijeha i to zasluženo
zbog poniznosti koju stječemo na taj način bivamo uzneseni u očima Boga njegovom milošću , te doživljavamo vrlo duboku skrušenost, samilost i iskrenu čežnju za Bogom

tada iznenada bivamo oslobođeni grijeha i patnje i uzdignuti do blaženosti pa čak i učinjeni velikim svecima

skrušenošću bivamo očišćeni, samilošću pripravljeni , a iskrenom čežnjom za Bogom učinjeni dostojnima

upravo pomoću toga može duša dosegnuti nebo
nužno je da se tim lijekovima svaka duša zacijeli
iako zacijeljene Bog još uvijek vidi rane duše, ne kao rane , već kao časne ožiljke
protuteža našoj kazni ovdje s njezinim žalostima i pokorom jest naša nagrada na nebu kroz usrdnu ljubav svemogućega Boga
Njegova je volja da nitko tko ondje stiže ne smije biti lišen ikoje od blagodati stečenih kroz svoje tegobe

jer u onima koji ga ljube , gleda on na grijeh kao na jad i trpnju, a ne zbog svoje ljubavi , kao na nešto prijekora vrijedno

nagrada koju ćemo primiti neće biti nikakava sitna , već prije velika, slavna i časna
tako će sramota biti okrenutana veću slavu i radost

naš usrdni Gospodin ne želi da njegove sluge očajavaju čak i ako često i mučno padaju
naš pad ne zaustavlja Ga u tome da nas ljubi

mir i ljubav uvijek su na djelu u nama , ali mi nismo uvijek u miru i ljubavi

ali na taj način Bog želi da spoznamo da je on temelj cijeloga našeg života u ljubavi i kako je on naš vječni zaštitinik i moćni branitelj od naših neprijatelja koji su tako silno divlji izli


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2008 07:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
evo nešto o Presvetom Trojstvu


Bog blaženo Trojstvo vječno je Biće
upravo kao što je vječan , bez početka , tako je i njegov naum vječan
ta probrana narav bijaše pripravljena u prvom redu za njegova vlastita Sina, drugu Osobu
i tako kad ushtjede zajedničkim djelovanjem svake osobe Trojstva, sve nas stvori u jedno te isto vrijeme
stvorivši nas, zadužio nas je i sjedinio sa sobom

i upravo zbog te dragocjene sjedinbjenosti možemo mi ljubiti svoga Tvorca, radovati se , slaviti ga, zahvaljivati mu i uživati zauvijek u njemu
i to je nacrt koji je neprestano na djelu u svakoj duši koja ima biti spašena- božanska volja koju sam već spomenula

tako kad nas je stvorio Bog svemogući bijaše naš blagostivi Otac, Bog svemudri naša dobrostiva majka, a njihova ljubav i dobrota, svi jedan Bog, jedan Gospodin
u tom objedinjavanju in je zbiljski , istinski supružnik, ami njegova ljubljena supruga i draga
nikad on nije nezadovoljan svojom suprugom
"ja ljubim tebe ,a ti ljubiš mene" kaže on " i naša ljubav nikad neće porpasti"

vidjeh blaženo Trojstvo na djelu
vidjeh postoje ova tri pridjevka: očinstvo, majčinstvo i gospodstvo- sve u jednom Bogu
u svemogućem Ocu bivamo održavani i blagoslovljeni s obzirom na svoje stvoreno naravno biće od prije početka sveg vremena

umješnošću i mudrošću Druge Osobe održavani smo, obnovljeni i spašeni s obzirom na svoju čulnu narav, jer on je naša Majka , Brat i Spasitelj

u svom dobrom Gospodinu, Duhu svetom, imamo po svršetku svoga života i nedaće, nagradu i počinak koji zauvijek nadilaze sve što bismo mogli poželjeti- takva je njegova obilna milost i veličanstvena usrdnost

i naš je život također trostruk
na prvom stupnju imamo svoje biće, na drugom rast, a na trećem svoje savršenstvo

prvi je narav, drugi milosrđe , atreći milost
o prvome spoznah da je velika moć trojstva naš Otac, duboka mudrost naša Majka, a velika Ljubav naš Gospodin

mi smo dvaput Božja tvorevina, bitno biće i čulna narav

naše biće je onaj viši dio koji imamo u svom Ocu, bogu svemogućemu. a druga Osoba Trojstva je Majka te temeljne naravi, priskrbljujući supstancu u kojoj smo ukorijenjeni i utemeljeni
ali on je naša Majka i u milosrđu, budući da je uzeo našu čulnu narav nase
u svojoj Majci, Kristu, rastemo i razvijamo se, u svom milosrđu nas on ispravlja i ozdravlja, kroz svoju muku, smrt i uskrsnuće sjedinio nas je s našim bićem
tako djeluje naša Majka , Krist u milosrđu za svu svoju djecu koja mu se odazovu i koja su mu poslušna

milost djeluje također s milosrđem , i to naročito na dva načina
to djelo jest ono Treće Osobe, Duha Svetoga, koji djeluje putem nagrađivanja i davanja
nagrađivanje je plemeniti dar istine koji Gospodin poklanja onome tko je trpio
davanje je velikodušni čin koji on darežljivo izvodi svojom milošću, i dobrano povrh zasluga ikojeg od njegovih stvorenja

tako u svome Ocu imamo mi svoje biće
u svojoj milosrdnoj Majci bivamo ispravljeni i obnovljeni, a naši razdvojeni dijelovi ucjeljuju se u savršenog čovjeka

naša čulna narav nalazi se samo u u Drugoj osobi, Isusu Kristu
naša bitna narav je cijela u svakoj osobi Trojstva, koja je jedan Bog


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2008 07:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
evo nešto vezano uz sadašnji Sveti- Veliki Tjedan , muku, smrt , uskrsnuće i Ljubav našeg Gospodina Isusa Krista

Deveto otkrivenje: prizor triju nebesa, beskonačna ljubav Kristova koji bi bio voljan trpjeti za nas svaki dan da je potrebna

...to mi iskustvo uzdignu duh na nebo i na svoje zaprepaštenje ugledah ondje tri neba
a na tim trima nebesima mojeg viđenja-sva sadržana u blaženoj ljudskosti Kristovoj- nijedno među njima nije veće ili manje, više ili niže od drugog, već svako jednako i blaženo

prvo nebo koje Krist poikaza bijaše njegov Otac, ni u kakvoj tjelesnoj predodžbi, već onakav kakav jest u svojoj naravii načinu djelovanja, to će reći vidjeh u Kristu kakav je Otac

otac djeluje ovako: nagrađuje svojeg Sina, Isusa Krista
jer njemu je na radost sve što je Isus učinio za naše spasenje

pripadamo svojem Gospodinu ne samo stoga što nas je otkupio, nego stoga i što smo mili dar njegova Oca, mi smo njegova radost, njegova nagrada, njegova slava , njegova kruna
ushitna je pomisao da smo njegovom krunom

u njegovoj riječi: " da sam samo mogao otrpjeti više, bio bih to učinio" vidjeh kako bi On bio umro uvijek iznova, jer mu njegova ljubav nebi dala počinka dok to ne učini

jer iako je draga ljudskost Kristova mogla trpjeti samo jednom, zbog svoje dobrote bio bi on uvijek voljan to učiniti- svakog dana ako treba

...biti iz ljubavi prema nama voljan umirati unedogled- da čovjek ne može ni izračunati- jest po mom mišljenju , najviše što bi naš Gospodin Bog mogao učiniti čovjekovoj duši...

ovo je njegova poruka:
"kako ne bih iz ljubavi prema tebi, učinio sve što mogu za tebe
ne bi to bilo teško, jer sam iz ljubavi prema tebi spreman mrijeti često bez obzira na trpnju"

kao drugi dio svog viđenja muke, vidjeh da je ljubav zbog koje je on trpio onoliko veća od njegove patnje, koliko je nebo veće od zemlje!

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr