www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 15:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 18 tra 2008 16:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi prijatelji, evo i nakon silnih neizbrojenih, izmoljenih Zdravomarija, Ocenasa, Krunica, Litanija i drugih raznoraznih molitava, gradeci nekakve predodzbe i slike o tim nasim dragim Nebesnicima vjerojatno bi i otisao sa ove zemlje a ne bi znao da je nasa draga Nebeska Majka, recimo, imala plavu kosu. Detalj mozda za neke nevazan ali citajuci knjige Marije Valtorte( PRIPRAVA, Evandjelje kako mi je bilo objavljeno) otkrio sam masu upravo takvih detalja koje su me toliko priblizile nasoj dragoj Majci da ja ustvari vise ne molim nego razgovaram s Njom. Moje obracanje Njoj, moje molitve upucene Njoj zapocinju tako da jednostavno usetam u to vrijeme i mjesta kojima je Ona hodila, setam s Njom, gledam je kako tka, kako moli, kako place, kako umace komadice kruha u mlijeko i zahvaljuje Bogu za tako skromnu veceru itd itd. Masa toliko nepoznati i naizgled sporednih detalja, trenutaka ali meni toliko dragocjenih da bi mi doista bilo zao umrijeti a to ne znati. Ne cu vam ja o tome govoriti, nego cu vam evo ponuditi jedan detalj iz knjige, koju od srca preporucam, a koja vas zasigurno nece ostaviti ravnodusnima.

Marijino rodjenje
Pozure se, Joakim, Ana i jedna rodjakinja, jer oblaci jure nebom tjerani jakim vjetrom, galopirajuci i mnoze se po nebu, a ravnica postaje mracna i drsce pod prijetnjim nevremena. Kad stigose na prag kuce, prva olovna munja presjece nebom i tutanj prvoga groma nalik je kotrljanju olovnog dobosa koji se mijesa s arpedjom prvih kapi po uvelom liscu.
Svi ulaze i Ana se povlaci, dok Joakim koga su dostigli sluge, govori na vratima o ovoj,( toliko ocekivanoj kisi, koja je blagoslov za zednu zemlju. Ali radost se mijenja u strah, jer nahrupi vrlo zestoka oluja s munjama i oblacima punim tuce.” Ako se oblak prolomi, grozdje i masline bit ce zdrobljenje kao od mlinskog kamena. Bijednih li nas.”
Druga tjeskoba obuze zatim Joakima, zbog supruge kojoj je dosao cas da porodi dijete. Rodjakinja ga uvjerava da Ana stvarno ne trpi. Ali on je uzbudjen i nemiran, i svaki put, kad rodjakinja ili druge zene , medju kojima je Alfejeva majka, izlaze iz Anine sobe da se povrate sa toplom vodom, umivaonicima i lanenim rucnicima osusenim na vatri koja veselo sjaji na sredisnjem ognjistu u prostranoj kuhinji, ide i pita i ne smiruje se na njihova uvjeravanja. Brige mu zadaje i to sto Ana ne vice. Kaze” Ja sam muskarac i nikada nisam vidio kako se dijete radja. Ali se sjecam da sam slusao govoriti kako je to pogibeljno, kada porodilja nema boli”.
Dolazi vecer, i prijevremeno, zbog izvanredno zestokog olujnog bijesa,. Bujice, vjetar, munje, tu je sve osim tuce, koja je posla istresati se negdje drugdje.
Jedan od momaka primjeti zestinu oluje i rece: “ Cini se da je Sotona sa svojim demonima izisao iz Gehene. Gledaj kako su oblaci crni! Osjecas zadah sumpora u zraku i cujes zvizdanje i siktanje i jadikovanje i proklinjanja. Ako je to on, bijesan je ove veceri.”
Drugi se momak smije i kaze:”Izmakao mu je veliki plijen ili ga je Mihael udario novom munjom Bozjom i time mu potkresao i spalio rep.”
Prolazi trkom jedna zena i vice:”Joakime! Upravo radja! I sve ide brzo i sretno!” I isceznu s vrcicem u ruci.
Nevrijeme iznenada prestade, nakon jedne munje tako zestoko da je odbacila tri covjeka i njima udarila o zid; a pred kucom, na tlu vrta ostade na njezinu uspomenu jedna crna rupa iz koje jos izbijao dim.(iz daljneg citanja moze se primjetiti da se radilo o nezapamcenoj oluji i nevremenu ali da pri tome nije stradala niti jedna travka, niti jedan klas niti jedan cvijet sto je bilo ravno pravom cudu)
I dok jedno cviljenje, nalik na jadikovku grlicice koja po prvi put vise ne pijuce, nego guce, dolazi s one strane vratiju gdje je Ana , golema duga, siri svoj trak u polukrugu po cijeloj sirini neba. Izlazi ili barem se cini da izlazi od vrhunca Hermona, poljubljena jednom suncanom trakom, nalik alabastru najnjeznije bijelo-ruzicaste boje, i uzdize se do najcistijeg rujanskog neba i, prodiruci kroz prostore ociscene od svake necistoce, nadlijece galilejske brezuljke i dolinu koja se vidi izmedju dvije smokve, tamo na jugu, i zatim jos jedno brdo, i izgleda kao da spusta krajnji siljak na krajnjem horizontu, ondje gdje neki surovi lanac brda zatvara svaki drugi pogled.
” Tako nesto jos nije vidjeno!”
” Gledajte, gledajte!”
” Cini se da cijelu zemlju Izraela spaja u jedan krug i vec, ali gledajte, vec je tu jedna zvijezda, iako jos ni sunce nije zaslo. I jos kakva zvijezda! Blista se kao ogromni dijamant!”
” I mjesec, tamo, sav je pun, iako jos nedostaju tri daana da to bude, ali gledate kako sjaji!”
Nadolaze zene veseleci se s jednim ruzicastim zamotuljkom u kao snijeg bijelom platnu.
To je MARIJA, MAMA!. Malesna Marija koja bi mogla spavati na rukama jednog djeteta, Marija duga najvise jedan lakat. Njezina je glavica kao od slonove kosti njezne ruzicaste boje; njezine usnice karmin boje, koje vise ne placu, ali cine instiktivni pokret za sisanjem, a tako su malene da ne znas kako ce zahvatiti bradavicu dojke; nosic malen izmedju dva okrugla obrascica, i kad ga poskakljas otvaraju se ocice, dva komadica neba, dvije nevine plave tockice koje gledaju a nista ne vide, izmedju tankovitih i plavkastih, gotovo ruzicastih trepavica, toliko su svijetle. I kosica na okrugloj glavici ima ruzicastoplavi premaz poput neke vrste meda koji je gotovo bijel. Usi, dvije skoljkice ruzicaste i prozirne, savrsene.A rucice...sto su te dvije male stvarcice sto mlataraju p zraku i zatim idu u usta? Zatvorene, kakve su sada, nalik su mahovinastim ruzinim pupoljcima, koji su probili zelenilo cvjetnih listica, i pomaljaju vani svoju njeznu ruzicastu svilu; otvorene kao sada, dva mala jedva malo ruzicasta slonokosna bisera s pet blijedih mokranja za noktice. Kako ce te rucice moci osusiti toliki plac?............
A ledja. Evo okrecu je i vidi se krivulja slabina i zatim debeljuskasta ramena ruzicasti zatiljak tako jak, da evo; glavica se podize na luk male kraljeznice i cini se da je glavica pticice koja promatra novi svijet unaokolo, s krikom protesta sto je tako pokazuju, Nju, Nevinu i Cistu ocima tolikih, Nju koju nijedan covjek nece nikada vidjeti nagu, savrsenu Djevicu, Svetu i Neokaljanu. Pokrijte, pokrijte taj ljiljanov pupoljak, koji nece nikada na zemlji biti otvoren, a koji ce dati jos ljepseg od Sebe, svoj Cvijet, ipak ostajuci pupoljak sama. Istom u nebu Ljiljan Trojstvenog Gospodina otvorit ce sve svoje latice. Jer tamo gore nema ni praska krivnje, koja bi i nehotice mogla oskrvnuti ovu cistcu. Jer tamo gore je Trojstveni Bog, da je pred ocima sveg stvorenja primi, a koji ce sada, za nekoliko godina, sakriven u srcu bez ljage biti u Njoj: Otac, Sin i Zarucnik.
Sad je evo opet povijene i na rukama zemaljskog oca, kojemu slici.Ne sada. Sad je samo skica jednog covjeka. Kazem da ce ona njemu biti slicna, kada bude zena.Majcina nema nicega. Od oca ima boju koze i ociju, a sigurno i kose, koja je sada bijela.U mladosti ce biti plava kako to kazu obrve. I crte lica ima oceve, koje su na Njoj savrsenije i ljupkije, jer Ona je zena, i to ona Zena; od oca ima smijesak i pogled i nacin kretanja i stas.Misleci na Isusa, kako ga vidim pronalazim da je Ana dala svoj stas Unuku i jacu slonokosnu boju koze.Dok Marija nema one Anine velicanstvenosti: visoke i gipke palme, ali ima otmjenost oca.
I zene govore o nevremenu i cudu, o zvijezdi, i o ogromnoj dugi, dok s Joakimom ulaze k sretnoj majci i vracaju joj djetesce.
Ana se smijesi na jednu svoju misao: ” Ona je Zvijezda” rece, ” Njezin znak je na nebu. ”Marija. Luk mira!
”Marija, zvijezda moja!
”Marija, cisti mjesec!
”Marija, biser nas!”
” Zoves je Marija?”
” Da . Marija, zvijezda i biser i svjetlo i mir...”
” Ali hoce reci i gorcina..Ne bojis li se nanijeti joj nesrecu?”
“ Bog je s Njom. Njemu je pripadala prije neg je postala.On ce je voditi svojim putevima i svaka ce se gorcina pretvoriti u rajski med. A sad budi svoje mame....jos za malo, prije nego sto budes potpuno Bozja…”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 tra 2008 20:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 lip 2007 11:28
Postovi: 365
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
meni je posebno ostao u sjećanju onaj detalj iz te knjige kad Marija pjeva uspavanku malom Isusu smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr