www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 stu 2017 20:18

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 787 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 75, 76, 77, 78, 79
Autor Poruka
PostPostano: 13 lip 2017 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 51 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Ja sam citala davno Out of comfort zone, ali moram proznati da mi knjiga nije bas ostala u sjecanju - sto bi znacilo da i nije ostavila neki dojam na mene. :/

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 lip 2017 09:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Za život u slobodi(Anselm Grun)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 srp 2017 15:38 
Odsutan

DAVIDOVA PJESMA - Amy Harmon

Postoje razdoblja u životu kad se nakupe razočaranja, problemi u odnosima s ljudima koji su nam dragi, osobni neuspjesi ili poteškoće, te postanemo krajnje obeshrabreni.
Kako se pridignuti? Kako se ponovno uznadati? Psalmi su ti koji nam pokazuju put izlaska iz noći.

Ta dokle, Jahve, dokle ćeš me zaboravljati?
Dokle ćeš skrivati lice od mene?
Dokle ću nositi bol u duši; tugu u srcu obdan i obnoć?
Dokle će se dušmanin dizat' na me?
Pogledaj, usliši, Jahve, Bože moj!
Prosvijetli mi oči da ne zaspim nasmrt,
nek' ne kaže dušmanin: "Nadjačah njega!"
Nek' ne kliču protivnici ako posrnem!

Bog nas želi osloboditi svih naših briga. Od nas traži samo jedno: da mu to dopustimo.

Knjiga o kojoj ću napisati par redaka je već jedno vrijeme na mom popisu literature čekala da se pročita.
Gore navedeni psalam nisam bezveze stavila jer, naime, ovim psalmom i posvetom knjiga započinje.

Priča govori o dvojici prijatelja Davidu Taggertu Tagu i Mojsiju, te njihovoj zajedničkoj slijepoj prijateljici Amelie koja se sama brine za autističnog brata, a kasnije postaje Davidova djevojka.

Mojsije i David upoznaju se u psihijatrijskoj bolnici gdje su oboje smješteni zbog problema u ponašanju. Nakon izlaska iz bolnice počinju se baviti sportom – boksom. Knjiga počinje Tagovim nestankom te preslušavanjem kaseta koje je ostavio svojoj slijepoj djevojci. Kasete prate događanja od prvog trenutka njihova susreta te kroz njegova pričanja upoznajemo Taga i Mojsija u potrazi za samim sobom, Tag priča Millie svoju životnu priču.

Svoju sam prvu borbu dobio kada sam imao jedanaest, i otada se nisam prestao šakati. Borba je nešto najčišće, najistinitije, najosnovnije što postoji. Neki ljudi nebesa opisuju kao more beskrajne bjeline. Gdje zborovi pjevaju, gdje nas čekaju naši voljeni. No za mene, nebesa su bila nešto drugo. Zvučala su poput zvona na početku runde, imala su okus adrenalina, pekla su poput znoja u mojim očima i vatre u mojem trbuhu. Izgledala su poput nejasnog obrisa vrišteće publike i protivnika koji želi moju krv.
Za mene, nebesa su bila oktagon. Sve dok nisam upoznao Millie - tada sam naučio da najveći heroji ponekad ostaju neopjevanima i da su najvažnije bitke one za koje mislimo da ih ne možemo osvojiti.

Iako naizgled ljubavni roman, ova knjiga je sve samo ne to. Put je uvijek vlastiti iako su pred tobom mostovi koje treba izgraditi i planine kroz koje treba proći.

Radnju vam više neću odavati, ali s vama ću ipak podijeliti meni jedan drag citat.

...to što znam da postoji mnogo toga što ne razumijemo učinilo me takvim da se ne pouzdam u nikakvu predodređenost, sudbinu, ili u stvari za koje ljudi kažu da su "suđene". Reći da je nešto "suđeno" obično je izmotavanje. Na taj način ljudi se nose sa situacijom kad za*ebu ili kad im život podijeli usrane karte. Stvari koje su suđene jesu stvari koje ne možemo kontrolirati, stvari koje nismo ni prouzročili, stvari koje se dogode bez obzira tko smo i što smo. Poput zalazaka sunca i snijega i prirodnih katastrofa...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 21 srp 2017 04:54 
Odsutan

Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 17 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Gerhard Lohfink - Posljednji dan Isusov
Što se uistinu dogodilo u muci Isusovoj?

Izdavač: Krščanska sadašnjost

Autor nam donosi "povijesne fakte" u prvom dijelu knjige, a u drugom dijelu knjige postavlja problem i propituje što je to uopće "historijska činjenica".
Sve skupljeno na samo 86 stranica, knjiga se može pročitati u jednom dan(h)u.
Poslije čitanja ove knjige, film 'Pasija' Mela Gibsona postaje 'blaga verzija' onoga što su proživljavali osuđenici razapinjanja na križ.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 kol 2017 18:41 
Odsutan

Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 17 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Costanza Miriano - Oženi ju i umri za nju
Pravi muškarci za žene bez straha

Izdavač: Glas Koncila

Sve ono što sam znao, a nisam nigdje tako otvoreno pročitao niti s ikim toliko otvoreno razgovarao sada sam čitao...
Iz predgovora,
Tomislav Debeljak

Jako zabavna i korisna knjiga.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2017 22:19 
Odsutan

Nekidan sam popila tri kave i progutala knjigu kojom sam se pocastila. Sad, vrijeme je da se skuliram do Interlibera, a tada pustosim zagrebacke police.
Forumasi koji su malo duze ovdje, mozda su naviknuli s vremena na vrijeme na koju moju preporuku knjige. Doduse, ne bas cesto jer me rijetko koja knjiga zna bas, bas oduseviti da bih ljude davila sa svojim crticama.
Medutim, nakon Davidove pjesme (mozete se podsjetiti gore) koja mi je uz Udajte i budite podlozne u top 3 procitane knjige ove godine; u knjizari sam nabasala na nesto novo iz Tribusonova pera, a to je Vrijeme ljubavi.
I da, ne brinite, prerasla sam citanje ljubavnih romana, Daniele Steel i ostale ekipe, tako da vas odmah uvjeravam, oni koji ne poznajete Gorana Tribusona, da ovo nije ljubavni roman. Dapace, pisac progovara o ljubavi koja je ni manje ni vise (kako sam kaze) ljubav o kakvoj i papa Franjo govori.
No, da ne idem u sirinu, evo vam samo par crtica na koje cete naici u knjizi. To su:
- govorim o vemenima kad smo se pravili veoma odrasli, a iznutra smo bili plahi, lomni i osjetljivi.
- gotovo sam siguran da je (moja majka) u zadnjem trenutku,pomislila kako njen sin ima jedva 38 godina, kako jos uvijek nije naucio da se zimi ne izlazi bez kape na glavi, da nije pozeljno imati na nogama mokre cipele te da je vazno jesti puno vitamina i ostaviti se pusenja
- ljubav prema Bogu, crkvi ili naprosto vjera! Ona u nasem puku pokazuje razne osebujnosti, jer je zivot krscana, ili katolika, ako bas hocete, posut krajputasima usputnih grijeha, gdjekad sasvim malih, a ponekad i smrtnih... Ali, kako god to uzeli, ako vjera to i brani, nitko ne kaze da nece na kraju svega podvuci crtu i oprostiti.
I jos o mnogo toga.
Za ostalo - pravac u knjizaru ili knjiznicu.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 lis 2017 12:34 
Prisutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Otok svijeta- Michael O' Brien, najljepša knjiga koju sam ikad pročitala, a znam još nekoliko ljudi koji isto kažu.. Knjigu sam doslovno "progutala" i još tjedan dana nakon čitanja bila pod dojmom iste..Mislim da ne trebam više ništa pisati :)

Zatim- Cijena obraćenja, knjiga tijekom koje se svaki čitatelj, vjerujem, usporedi s piscem i zapita koliko smo to mi spremni radi Isusa u svakidašnjem životu, koliko smo spremni svjedočiti vjeru čak i pod cijenu života. Knjiga se čita u jednom dahu, svakome bi ju preporučila :b112:
Zatim- Gospodar svijeta, također veoma nadahnjujuće štivo koje smatraju proročanskim djelom posljednjih vremena.

Sv. Augustin

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 787 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 75, 76, 77, 78, 79

Vrijeme na UTC [LJV]