www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 822 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 83  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 svi 2006 22:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2006 14:31
Postovi: 46
Lokacija: Slav.Brod
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tko nema katekizam katoličke crkve može ga čitati na na ovoj adresi :

http://www.hbk.hr/katekizam/index.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2006 13:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 tra 2006 12:06
Postovi: 48
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pročitala sam knjigu Tomislava Ivančića: Ako oprostiš. Preporučujem ju svima koji ne znaju oprostiti i koji nose teške rane ( npr. iz djetinjstva, života, posla i sl.). Knjiga je predivna.

:b41:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2006 09:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dnevnik rajske loptice / Sonja Tomić. -Zagreb: Hrvatska karmelska provincija sv. oca Josipa <etc.> , 1997

Knjiga je napisana za djecu, ali i odrasli ce se obogatiti. Napisana ja kao dnevnik koji pisu anđeli čuvari sv.Male Terezije.
DIVNA knjiga!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2006 11:23 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Jel tko još čitao Spjev o Bogočovjeku? Od Marije Valtorte?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 svi 2006 14:29 
Da, Vjeko i ja sam pročitala ( to remek dijelo ) Marije Valtorte, veličanstveni" Spjev o Bogo Čovjeku".
To grandiozno Božje djelo, osobno doživljavam, kao prošireno Evanđelje,
gdje spisateljica u svojoj viziji, opisuje u detalje, zemaljske trenutke Isusa, Marije, učenika...apostola.......farizeja.. i inih.....
Osobito me se dojmio, susret Uskrsnulog Isusa, sa( Marijom Šimunovom)
majkom Jude Iškariotskog.....s koliko ljubavi, sućuti i pažnje, prilazi joj Gospodin. Zaista, samo On tako može, On Mironosac Predivni, On Ljubav Vječna. :x


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2006 13:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Miriam napisao:
Da, Vjeko i ja sam pročitala ( to remek dijelo ) Marije Valtorte, veličanstveni" Spjev o Bogo Čovjeku".
To grandiozno Božje djelo, osobno doživljavam, kao prošireno Evanđelje,
gdje spisateljica u svojoj viziji, opisuje u detalje, zemaljske trenutke Isusa, Marije, učenika...apostola.......farizeja.. i inih.....
Osobito me se dojmio, susret Uskrsnulog Isusa, sa( Marijom Šimunovom)
majkom Jude Iškariotskog.....s koliko ljubavi, sućuti i pažnje, prilazi joj Gospodin. Zaista, samo On tako može, On Mironosac Predivni, On Ljubav Vječna. :x


Potvrđujem Miriam ovo što si napisala o Spjevu o Bogočovjeku Marije Valtorte.
Ta knjiga je obratila jednu meni blisku osobu, koja je bila uvjereni ateist.

Za mene osobno, poslije Biblije nešto najljepše napisano o Isusovom životu, 3 godine javnog djelovanja, muka i uskrsnuće.
Za mene je to djelo pravi dar Božji i blagoslovljeni svi koji je čitaju.

Preporučam i knjigu ROCK SVEĆENIK,Davida Piercea.
To je autobiofrafija, izvanredna knjiga.
Govori o autoru koji je s dugom kosom i prijateljima s irokezicama nastupao na rok koncertima po Europi, Americi s heavy-metal glazbom, hard rockom i naviještao Evanđelje. Osnovao je grupu No longer music i pjevao i proslavljao Gospodina. Odlazio je u sotonska gnijezda, u bordele u Amsterdamu, terorističke kampove i obraćao mlade, izgubljene, narkomane, prostitutke i dr.
Pročitajte!!!
Nabaviti se može u knjižarama na Kaptolu. cijena je 50 kn.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2006 14:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
starsmoker napisao:
...pa je najsmislenije da ipak najvise citamo Bibliju, svaki dan, a i preporuka je to Majke Bozje. To je i moje cvrsto uvjerenje, da ni jedna druga knjiga nema tu snagu


Dobro si rekao, prijatelju. Slažem se s tobom, čitam ju svaki dan i uvijek iznova Bog mi progovara i ostajem zapanjena silinom i ljepotom Božje riječi koja me mijenja, izgrađuje.

Ali netko je ranije napisao da postoji i duhovnost odozdo, tj. duhovnost malih običnih ljudi koji su potaknuti Božjim duhom pisali o međuodnosu Bog-čovjek. Ili se divili Bogu, ili mu podastirali svoju neznatnost.
To podiže duh, liječi, obraća.

Iskreno preporučam Dnevnik sestre Faustine Kowalske, utemeljiteljice sestara Božjeg milosrđa i svetice po kojoj je Isus objavio štovanje njegovog Božanskog milosrđa.
Izuzetno. Pročitaj pa ćeš vidjeti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2006 14:37 
Pročitala sam," Rock Svećenik" Davida Piercea, dojmila me se veoma duboko, također bih je toplo preporučila svima, pročitajte i bit ćete obogaćeni novim saznanjima, kako se svjedoči Bog, i na koji način Ga možemo svjedočiti, gdje Ga sve možemo sresti, unjeti, prošvercati.....Bog je širok, dubok, prebliz... a tako dalek, dade se opipati, tako je Nježan i Blag, nikog ne osuđuje, sve zove, svi smo Njegova ljubljena djeca, i oni odlutali(a ti im moraš biti primjer) i oni koji nemaju nade (ti im moraš ulit nadu), ti koji se svakodnevno pričešćuješ, moliš krunicu...ti, da...baš ti...ti si suodgovoran šta će biti s tvojim bratom, s tvojom sestrom(koju osuđuješ), tebe će Svevišnji pitati, koliko si ljubio, koliko si strpljiv bio i na ovom forumu, kako si ljubio forumaše, koji vjeruju malo drugačije od tebe, koji na drugi način vjeruju, o Blaženoj Djevici Mariji (to ne znači da je ne ljube)a ti ih brate i sestro, odmah osudi.....zašto? I oni su Njena dječica, i zbog njih je došla u Lurd, Fatimu....San Damjano, Međugorje, katolici braćo, budite široka srca kao što vam i ime kaže......Katolikus! :D


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2006 20:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Miriam napisao:
I oni su Njena dječica, i zbog njih je došla u....San Damjano,



U San Damianu Crkva je, priznanjem same tzv."vidjelice" mame Rose,i svojim vlastitim istraživanjem donijela sud da tamo nije bilo nadnaravnog ukazanja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 08:19 
Poštovani Joakime!
Zahvaljujem na informaciji o San Damianu, znam o tom mjestu ukazanja, po pričanju moje none, koja je tamo ćesto hodoćastila, a predvodio je svećenik Josip Sukner iz Pribića. U nasljeđe sam dobila i njegovih pet knjiga"Vekliki Znak", koje zdušno ćitam.
Znaći San Damiano, je prošao kao Međugorje(premda sud crkve čekamo), vjerojatno zbog mjesnog biskupa, koji je bio apsolutni protivnik ukazanja. Baka mi je pričala, o čudesnim ozdravljenjima i fenomenima sa suncem, a djelom piše i u knjizi.A što je sa Garambandalom?
Ako Crkva ne potvrdi službeno da je neko ukazanje autentično,(i pored svih čuda, ozdravljenja, ponovnog vraćanja na put vjere),zar to znači da je sve obmana, varka, a toliko ljudi svjedoči svojim življenjem, da su ukazanja od Boga. Zar više ne vrijedi ona Kristova....Po plodovima ćete ih prepoznati...........


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 822 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 83  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr