www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 09:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 822 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 83  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 10:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
priznanjem same tzv."vidjelice" mame Rose


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 11:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Miriam napisao:
Poštovani Joakime!
Zahvaljujem na informaciji o San Damianu, znam o tom mjestu ukazanja, po pričanju moje none, koja je tamo ćesto hodoćastila, a predvodio je svećenik Josip Sukner iz Pribića. U nasljeđe sam dobila i njegovih pet knjiga"Vekliki Znak", koje zdušno ćitam.
Znaći San Damiano, je prošao kao Međugorje(premda sud crkve čekamo), vjerojatno zbog mjesnog biskupa, koji je bio apsolutni protivnik ukazanja. Baka mi je pričala, o čudesnim ozdravljenjima i fenomenima sa suncem, a djelom piše i u knjizi.A što je sa Garambandalom?
Ako Crkva ne potvrdi službeno da je neko ukazanje autentično,(i pored svih čuda, ozdravljenja, ponovnog vraćanja na put vjere),zar to znači da je sve obmana, varka, a toliko ljudi svjedoči svojim življenjem, da su ukazanja od Boga. Zar više ne vrijedi ona Kristova....Po plodovima ćete ih prepoznati...........


Poštovana Miriam!
S pokojnim Josipom Suknerom vežu me divne i drage uspomene(osobno poznanstvo-no nisam njegova generacija:):),i o San Damianu sam puno čuo i znadem-no činjenica je da je Crkva odbacila da su tamo bila nadnaravna ukazanja(ne možemo miješati Međugorje jer fakti se još utvrđuju)-da Leti i sama je mama Rosa prije smrti kazala da je bila laž.No o privatnom prihvaćanju iliti saznanju nemam ništa protiv,pisao sam o stavu Crkve,a gotovo ista je stvar i sa Garabandalom,gdje su djevojčice-djevojke,priznale da su bile izmanipulirane,to je sud Crkve!Što se tiče plodova, uopće nije upitno nigdje na bilo kojem mjestu kugle zemaljske,bilo ukazanja ili ne,ako se moli,čini pokora,post i produbljuje vjera,doživljavaju obraćenja,dapače,dobro nam došlo svima!Stoga privatno svaki od nas može prihvaćati ili ne,priznata ili ne priznata ukazanja od strane Crkve,ali ono što je javno Crkva kazala, treba ponizno u poslušnosti prihvatiti i živjeti nadalje svoju vjeru iz dana u dan sve bolje i čvršće i s puno ljubavi i prema Bogu i prema bližnjemu svome,s ukazanjima, priznatim ili ne priznatim!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 15:29 
Joakime, pa zar i mnogi sveci, nisu bili u sumnji, (dali je od Boga ili ne), to što im se događa, pa tako i "Mama Roza", možda su vršili pre velik pritisak na nju, pa se pokolebala, to je bila, obična mala seoska ženica...neuka i poslušna svojoj crkvi i biskupu. Ljudi su tamo dolazili (a to i sam znaš)iz cijelog svijeta, pa zar je "Madona della Roza" u tom Rajskom vrtiću, svoju djecu varala petnaest dugih godina,(možda i više)?
Zar su to mogle biti sotonske obmane? Tolika obraćenja, ozdravljenja, povratak sakramentalnom životu........zar to nije isključivo plod Duha Svetoga.Pa tko bi tamo išao, samo tako, da nije baš ništa bilo, kome bi palo na pamet molit se u tuđem dvorištu? Znaš Joakime, često puta ne razumim crkvu, njenu hijerarhiju......zašto moram vjerovati što oni utvrde da je istinito, zar Bog nije sloboda, zar Duh Sveti ne puše gdje hoće i kako hoće? Zar je današnja crkva potpuno u redu, dali zaista slijedi svojega Utemeljitelja, (možda će se fine duše sablazniti), ali reci mi nešto o tome, često mi se čini........kao da sam u kalupu, to je tako i gotovo, nemaš ti tu šta misliti.....Crkva je to rekla i Amen?
Da, Crkva to može reći, ja mogu reći, prihvaćam (iz poslušnosti), ali u srcu nije tako, u srcu je istina....... :(


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 20:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Miriam napisao:
Joakime, pa zar i mnogi sveci, nisu bili u sumnji, (dali je od Boga ili ne), to što im se događa, pa tako i "Mama Roza", možda su vršili pre velik pritisak na nju, pa se pokolebala, to je bila, obična mala seoska ženica...neuka i poslušna svojoj crkvi i biskupu. Ljudi su tamo dolazili (a to i sam znaš)iz cijelog svijeta, pa zar je "Madona della Roza" u tom Rajskom vrtiću, svoju djecu varala petnaest dugih godina,(možda i više)?
Zar su to mogle biti sotonske obmane? Tolika obraćenja, ozdravljenja, povratak sakramentalnom životu........zar to nije isključivo plod Duha Svetoga.Pa tko bi tamo išao, samo tako, da nije baš ništa bilo, kome bi palo na pamet molit se u tuđem dvorištu? Znaš Joakime, često puta ne razumim crkvu, njenu hijerarhiju......zašto moram vjerovati što oni utvrde da je istinito, zar Bog nije sloboda, zar Duh Sveti ne puše gdje hoće i kako hoće? Zar je današnja crkva potpuno u redu, dali zaista slijedi svojega Utemeljitelja, (možda će se fine duše sablazniti), ali reci mi nešto o tome, često mi se čini........kao da sam u kalupu, to je tako i gotovo, nemaš ti tu šta misliti.....Crkva je to rekla i Amen?
Da, Crkva to može reći, ja mogu reći, prihvaćam (iz poslušnosti), ali u srcu nije tako, u srcu je istina....... :(


Draga moja Miriam,ajme ja bih ti toliko sada imao za pisati o Crkvi njenom poslanju,autoritetu Crkve,o Crkvi koja je znak jedinstva,o grešnoj i svetoj Crkvi i sve to ne iz moga znanja , nego iz SP,ali vjeruj mi zaista sada nemam vremena,no ukoliko te bude to svarno i jest zaintregrilalo a u svezi slobode tebe kao vjernika,eto obećajem da ti neću ostaiti dužan :wink: .No ti u nekim stvarima zaista imaš pravo,i radiš i po srcu i po savjesti i iz poslušnosti,no znaj da na mnoge stvari čovjek i nema odgovora,jer mi Boga ne možemo ukalupiti i ograničavati(možemo ali tada ne shvaćamo)onako kako nama toga trenutka odgovara.Pa eto ima i jedna činjenica koju ti stavljam ovdje,no svakome po njegovoj savjesti i razumu.Samo znaj sve to nije i ne može biti temelj naše vjere,u tome je poanta,ali po svom srcu gdje ima kao što kažeš plodova itekako treba raditi i raditi!

Gordana Jakovac r. 17. studenog 1967. (Zagreb — Kosorova 21) čudesno ozdravila od leukemije pijući vodu iz San Damiana i na molitve hodočasnika kod Gospe ođ ruža za njezino ozdravljenje. Na Duhove 1974 hodočastila je s bakom i roditeljima u S. D. da zahvali Nebeskoj Majci.

Eto da li je to čudo ili nije na prosudbu svakome,no kao što kažem Crkva je kazala svoje,a mi vjernici dio smo te Crkve koju je Krist utemeljio,pa se stoga tako i moramo ponašati,bilo nam ili ne bilo koji puta drago,ali privatno za tvoju ili moju pobožnost i rast u vjeri,nitko ti ne može zabraniti! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 10:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Anselm Grün: Mir srca, izdaje Kršćanska sadašnjost, cijena 40 kn


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 12:58 
Hvala Joakime, sviđa mi se tvoj odgovor, godi duši mojoj......oh....koliko se samo pitanja vrzma mojom glavom? Kad uhvatiš malo vremena, napiši mi nešto o Crkvi (nemoj previše, znam i ja nešto :D) veoma me zanima, Njena grešna, kao i sveta strana.Osjećam nekako, da baš ti, imaš lijepih iskustava, i Božjih dodira u svome životu. Šta za tebe znače "privatna ukazanja i poruke", dali učvršćuju ili razvodnjavaju tvoju vjeru? A sad (da niko ne ćuje), kakav je tvoj stav prema San Damianu,
(bez obzira na stav službene Crkve), šta ti govori tvoja dubina.....u kojoj Bog stanuje?


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 17 lip 2006 18:08 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 17 lip 2006 17:37
Postovi: 2
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vjeko napisao:


Slabo nekak pišete postove i otvarate teme, može neka tema, nova, zanimljiva, vesela... fratre... :(


Mislim da ovaj forum ima velik potencijal, ali zasada ima malo korisnika, svega 111... Jesi li mozda razmisljao da se javis na forume pojedinih fakulteta, mozda poziv padne na plodno tlo... Treba obavijestiti ljude....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 18:09 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Pa nisam :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2006 09:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vatroslav Frkin:

- Hodanje mladića i djevojke
- Uslišane molitve mladića i djevojke
- Izmoljena djeca
- Bitne oznake bračne ljubavi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2006 09:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Upravo završih sa čitanjem jedne lijepe knjige napisane povodom 50 godina svečeništva.

Ivan Pavao II: Dar i Otajstvo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 822 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 83  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 34 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr