www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 14:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 822 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 83  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2006 18:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
E.G.White je adventistica. Nisam čitala njezine knjige stoga ne znam da li bih ih preporučila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2006 19:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ni sam ne znam nesto o njoj, al evo prvo na sto sam naletio:

'U nazočnosti Svetoga Oca Ivana Pavla II., u srijedu 30. ožujka 2004. godine u 11 sati, u Battle Creeku, Michigan u Sjedinjenim Američim Državama su proglašeni dekreti o čudesima koja su se dogodila po zagovoru službenice Božje Ellen Gould White, utemeljiteljice Adventista Sedmog Dana.
Sestra White rođena je u 26, studenog 1827., a umrla 16, srpnja 1915, u 87.godini. Nakon što su prošle godine bili proglašeni dekreti o njenim božanskim krepostima i zaslugama na razvoju zdravstvene reforme i seksualnog zivota mladih adventista, dovršeni su vatikansko adventistički procesi za njenu beatifikaciju.
Ovim činom javno se priznaje kako se ona nije zadovoljila prosječnošću kršćanskog života pa je stoga crkva predstavlja i predlaže kao uzor i poticaj na putu prema svetosti i svratiti pozornost na značenje i zasluge ove časne Božje službenice .
Proglašenjem ovoga posljednjeg dekreta završen je postupak koji je trajao 80 godina i obnovljena suradnja Adventista Sedmog Dana i Rimokatoličke crkve u ostvarenju Novog Svjetskog Poretka.'
Ako na jos sto naletim o njoj, napisat cu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2006 19:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Za adventiste sedmog dana ona je Gospodnja vjesnica..., iskreno nisam znao, al knjiga koju sam nekoliko puta procitao ostavila je dubok pecat u meni, njezini opisi Isusa su nevjerojatni u knjizi Betlehemska zvijezda.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 tra 2006 14:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
starsmoker napisao:
Ni sam ne znam nesto o njoj, al evo prvo na sto sam naletio:

'U nazočnosti Svetoga Oca Ivana Pavla II., u srijedu 30. ožujka 2004. godine u 11 sati, u Battle Creeku, Michigan u Sjedinjenim Američim Državama su proglašeni dekreti o čudesima koja su se dogodila po zagovoru službenice Božje Ellen Gould White, utemeljiteljice Adventista Sedmog Dana.
Sestra White rođena je u 26, studenog 1827., a umrla 16, srpnja 1915, u 87.godini. Nakon što su prošle godine bili proglašeni dekreti o njenim božanskim krepostima i zaslugama na razvoju zdravstvene reforme i seksualnog zivota mladih adventista, dovršeni su vatikansko adventistički procesi za njenu beatifikaciju.
Ovim činom javno se priznaje kako se ona nije zadovoljila prosječnošću kršćanskog života pa je stoga crkva predstavlja i predlaže kao uzor i poticaj na putu prema svetosti i svratiti pozornost na značenje i zasluge ove časne Božje službenice .
Proglašenjem ovoga posljednjeg dekreta završen je postupak koji je trajao 80 godina i obnovljena suradnja Adventista Sedmog Dana i Rimokatoličke crkve u ostvarenju Novog Svjetskog Poretka.'
Ako na jos sto naletim o njoj, napisat cu.



Oprosti ali bi htjela da mi kažeš točan izvor gje se navodi o postupku
suradnje Adventista Sedmog Dana i Vatikana i zajednički proces za beatifikaciju Ellen Gold .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 tra 2006 15:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Uz veliko bogatstvo katoličke literature na ovom forumu se preporučaju uglavnom nekatolički pisci.
Nisam niti nebi čitala knjigu Ete. Ako već želim pročitati neki ljubavni roman onda ću uzeti nekog klasika. Što se tiće Ozirisa iliti Sefirota znamo da nas on hoće prosvijetliti da smo u zabludi ili barem da potkopa našu vjeru.
Savjetujem da odete u katoličku knjižaru i da malo vidite šta ima interesantnog za vas. :!: :!: :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2006 11:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
speranza napisao:
starsmoker napisao:
Ni sam ne znam nesto o njoj, al evo prvo na sto sam naletio:

'U nazočnosti Svetoga Oca Ivana Pavla II., u srijedu 30. ožujka 2004. godine u 11 sati, u Battle Creeku, Michigan u Sjedinjenim Američim Državama su proglašeni dekreti o čudesima koja su se dogodila po zagovoru službenice Božje Ellen Gould White, utemeljiteljice Adventista Sedmog Dana.
Sestra White rođena je u 26, studenog 1827., a umrla 16, srpnja 1915, u 87.godini. Nakon što su prošle godine bili proglašeni dekreti o njenim božanskim krepostima i zaslugama na razvoju zdravstvene reforme i seksualnog zivota mladih adventista, dovršeni su vatikansko adventistički procesi za njenu beatifikaciju.
Ovim činom javno se priznaje kako se ona nije zadovoljila prosječnošću kršćanskog života pa je stoga crkva predstavlja i predlaže kao uzor i poticaj na putu prema svetosti i svratiti pozornost na značenje i zasluge ove časne Božje službenice .
Proglašenjem ovoga posljednjeg dekreta završen je postupak koji je trajao 80 godina i obnovljena suradnja Adventista Sedmog Dana i Rimokatoličke crkve u ostvarenju Novog Svjetskog Poretka.'
Ako na jos sto naletim o njoj, napisat cu.



Oprosti ali bi htjela da mi kažeš točan izvor gje se navodi o postupku
suradnje Adventista Sedmog Dana i Vatikana i zajednički proces za beatifikaciju Ellen Gold .


Ne sjecam se tocnog izvora, bio sam ukucao njeno puno ime na google i otvarao stranice i naletio na taj clanak. Al mislim da nije tesko doc do istine ako se malo potrazi i raspita na temu Vatikan i Adventisti Sedmog Neba oko zajednickog procesa za beatifikaciju Ellen Gould White. Ako sto pronadjes, napisi ukratko...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2006 12:23 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Evo, nešto više o adventisitma i Ellen G. White

http://www.adventisti.org/index.asp


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2006 21:42 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
upt.....gerald g.jampolsky


umijeće opraštanja


.....
Moja veza s Bogom nije uvijek bila stabilna, aliu trenutcima u kojima sam se čvrsto i bez pridržaja obvezao Bogu osjećao sam divan osjećaj cjeline i jedinstva.Moj duh se tada povezivao sa svim drugima i širi se mir i ljubav.Kada osjetim drdžbu u sebi, ne mogu više čuti glas ljubvi, gls Božiji.Moram se stalno potsjećati na to da gnjev, ma kako opavdan bio, nikada ne donosi unutarnji mir koji ja sebi želim.
.....
Oni su me podsjetili na to da netko tko me napada u stvarnosti ne napada mene nego sama sebe-iz osjećaja straha, krivnje i bespomoćnosti.
......
Kada mi svoju volju dovedemo u sklad sa Božijom, za nas više nema granica...
.....


itd..itd....

uglavnom ako netko ima problem sa opraštanjem...preporučujem

makar opet ni jedna knjiga osim Biblije nema tu snagu...ona je samo poticaj da se u nama razviju pogodna tla, da se otvorimo za sjeme Božiej milosti oprosta....

:evil:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2006 21:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
...pa je najsmislenije da ipak najvise citamo Bibliju, svaki dan, a i preporuka je to Majke Bozje. To je i moje cvrsto uvjerenje, da ni jedna druga knjiga nema tu snagu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2006 22:01 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da i jako me boli kad vidim koliko loše literature prodaje jadnim ljudima savjete kako biti ovakav i onakav..kako porobljavaju duše...

jako treba paziti šta se čita..a s Biblijom teško da ćemo pogriješiti..(makar sam susrela "pacijente"...koji sui u Njoj našli opravdanje za svoje izvrnute ideje)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 822 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 83  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr