www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 16:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 27 srp 2008 16:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Isus:Moja kćeri jesi li ti mišljenja da si dovoljno pisala o Mojem milosrđu?To što si ti napisala,tek je kap u usporedbi s oceanom.Ja sam sama ljubav i milosrđe.Nema nevolje koja bi se mogla mjeriti s Mojim milosrđem.Ono ne može biti iscrpljeno potrebom,jer pri svakom davanju ono postaje još veće.Sretna je ona duša koja se povjerava Mojem milosrđu,jer ja se Sam brinem za nju.Moja tajnice,piši da sam prema grešnicima darežljivlji nego prema pravednicima.Za njih sam došao na zemlju,poradi njih sam prolio Krv.Ne trebaju se bojati približiti Mi se.Njima je najpotrebnije Moje milosrđe.dnevnik sestre Faustine Kowalske str 348

Drugi dan kad sam promatrala grijeh anđela i odmah potom nastupajuću kaznu,upitah Isusa zašto su anđeli bili smjesta kažnjeni.Čula sam glas:Zbog njihove duboke spoznaje Boga.Ni jedan čovjek na zemlji nema takve spoznaje Boga kao jedan anđeo ,pa i kad bi bio veliki svetac.
Ali meni bijednoj pokazao si si Sebe kao Milosrdnog Boga i to toliko puta.Ti me nosiš u krilu Tvojeg milosrđa i opraštaš mi uvijek kad Te skrušena srca molim za oproštenje.Duboki je mir ispunio moju dušu.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 364

Danas nakon sv.pričesti reče mi Isus kako jako želi doći u srca ljudi:Želim se sjediniti s dušama ljudi.Meni je zadovoljstvo sjediniti se s dušama.Znaj Moja kćeri kada u sv.pričesti dođem u srce ljudi,Moje su ruke pune milosti što ih želim dati dušama.No oni ne paze na Mene,ostavljaju Me sama i bave se drugim stvarima.Žalostan sam što duše nisu upoznale ljubav.Sa Mnom se ophode kao s nečim beživotnim.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 375


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 kol 2008 17:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Danas sam čula glas u mojoj duši:Kad bi grešnici poznavali Moje milosrđe,ne bi se gubili i tako velikom broju.Reci grešnicima de se ne trebaju bojati Meni se približiti.Govorim im o Mojem velikom milosrđu.Gospodin mi reče:Gubitak svake pojedine duše obara me na smrtnu žalost.Ti Me uvijek tješiš kad moliš za grešnike.Molitva mi je najdraža i to za obraćenje grešnika.Znaj moja kćeri da e ta molitva uvjek uslišava.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 378

Kad sam se zadubila u molitvu,u duhu sam odnešena u kapelu i vidjela sam Isusa izložena u pokaznici.Na mjestu pokaznice ugledala sam slavno lice Gospodinovo,koji mi reče:Što ti stvarno vidiš to duše vide vjerom.Kako mi je draga njihova jaka vjera!Vidiš li i kad su u Meni tobože ne vidi ni traga života,u stvarnosti on se nalazi u svoj svojoj punini u svakoj pojedinoj hostiji.Ali da bih Ja mogao djelovati u duši,ona mora vjerovati.O kako mi je draga živa vjera. dnevnik sestre Faustine Kowalske str 382

O kako me boli da se duše tako malo povezuju sa Mnom u Sv.pričesti.Čekam na duše,a one su prema meni tako ravnodušne.Ja ih ljubim tako nježno i iskreno,a one Mi ne vjeruju.Želim ih obasuti obiljem milosti one ih ne žele prihvatiti.One se sa mnom ponašaju kao s nečim mrtvim,ali Ja imam puno ljubavi i milosrđa.Da bi bar malo upoznali moju bol,predstavi si nježnu majku koja jako voli svoju djecu,djeca pak preziru ljubav majke.Promatraj njezinu bol.Nitko je ne može utješti.To je blijeda slika i kopija Moje ljubavi.Piši govori o Mojem milosrđu.Reci dušama gdje trebaju tražiti utjehu na sudu milosrđa.Tamo su največa čuda koja se neprestano ponavljaju.Da bi se postiglo to čudo,ne treba nikakvog dalekog hodočašća niti vanjske pompe,nego je dovoljno vjernički pristupiti nogam Mojeg zastupnika i pred njim izgovoriti svoju bjedu.Tada se očituje čudo milosrđa u svoj svojoj punini.I kad bi duša bila kao raspadajući leš i,ljudski gledano,oživljavanje bilo isključeno i već sve izgubljeno--drugačije je to kod Boga.Čudo Božjeg milosrđa potpuno oživljava dušu.Vi jednici koji ne tražite za sebe čudo Božjeg milosrđa,vi čete uzalud zazivati,jer će onda biti previše kasno. dnevnik sestre Faustine Kowalske str 388


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 kol 2008 18:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Razgovor Milosrdnog Boga s grešnom dušom

Isus:Grešna dušo,ne boj se svojeg Otkupitelja.Dolazim k tebi prvi jer znam da po sebi nisi sposobna uzdići se Meni.Dijete ne bježi od svog Oca.Započni razgovor posve sama sa svojim Bogom milosrđa,Koji te želi sam obasuti Svojim riječima praštanja i Svojim milostima.O kako Mi je dragocjena tvoja duša.Upisao sam te u svoje ruke i ti si se urezala jednom dubokom ranom u Moje Srce.

Duša:Gospodine čujem Tvoj glas koji me poziva s krivog puta na obračenje,ali niti imam hrabrosti niti imam snage.

Isus:Ja Sam tvoja snaga.Ja ću ti dati jakosti za borbu.

Duša:Gospodine ja spoznajem Tvoju svetost i bojim se Tebe.

Isus:Moje dijete zašto se bojiš Boga milosrđa?Moja svetost ne sprečava Me biti milosrdan prema tebi.Vidi dušo za tebe Sam osnovao prijestolje milosrđa na zemlji.To prijestolje je Svetohranište i iz njega želim sići u tvoje srce.Gledaj nisam Se okružio pratnjom niti stražarima.Ti imaš pristup Meni u svako vrijeme.S tobom želim razgovarati u svako doba dana i darvati ti milosti.

Duša:Gospodine bojim se da mi nečeš oprostiti veliki broj grijeha.Moja bijeda ispunja me tjeskobom.

Isus:Moje milosrđe je veče nego tvoja bijeda i bijeda cijelog svijeta.Tko može izmjeriti Moju dobrotu?Radi tebe Sam sišao s nebesa na zemlju:poradi tebe Sam se dao prikovati na križ:za tebe Sam dopustio da mi kopljem otvore Moje Presveto Srce i time sam za tebe otovrio izvor milosrđa.Dođi i crpi posudom povjerenja milosti iz ovog vrela.Ponizno srce nikad ne odbijam.Tvoja bijeda utonula je u bezdan Mojeg milosrđa.Zašto bi se svojom bijedom sukobljavala sa Mnom?Dođi Mi u susret i predaj Mi sve tvoje potrebe i svoju bijedu i Ja ću te ispuniti Svojim blagom.

Duša:Gospodine Ti si Svojom dobrotom pobjedio moje okamenjeno srce.Puna povjerenja i poniznosti dolazim sudištu Tvojeg milosrđa.Podari mi rukom Svog zastupnika oproštenje grijeha.O Gospodine osječam kako se milost i mir spuštaju na moju jadnu dušu.Osjećam Gospodine kako me okružuje i prožima Tvoje milosrđe.Ti si mi više oprostio nega što sam se usudila očekivati i mogla zamisliti.Tvoja dobrota nadmašila je sve moje želje.Ali sada Te ispunjena zahvalnošću za mnoge milosti,pozivam u svoje srce.Lutala sam naokolo kao izgubljeno dijete koje dospije na stranputice,ali Ti si mi ostao Ocem.Umnoži u meni Svoje milosrđe,jer vidiš kako sam slaba.

Isus:Dijete ne govori više o svojoj bijedi,jer Ja sam već zaboravio.Čuj Moje dijete što ti želim kazati:Nasloni se na Moje rane i crpi sve što tvoje srce želi iz izvora Života.Preobilno pij iz izvora Života i nečeš zastati na putu.Promatraj sjaj Mojeg milosrđa i ne boj se neprijatelja svojeg otkupljenja.Slavi Moje milosrđe.dnevnik sestre Faustine Kowalske str 396-397


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 kol 2008 20:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
prekrasno ,tako mi godi kad ovo citam :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2008 08:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Razgovor Milosrdnog Boga s očajnom dušom

Isus:Ti tamom obavijena dušo ne očajavaj.Još nije sve izgubljeno.Započni razgovor s tvojim Bogom,koji je sama ljubav i milosrđe.Ali duša ostaje na žalost gluha na Božji zov i upada u još veću tamu.
Isus zove još jednom:Dušo slušaj glas tvog milosrdnog Oca.U duši se budi odgovor:za mene ne postoji nikakvo milosrđe.Ona upada u još veću tamu,u neku vrst očajanja,što joj pruža neko naslučivanje pakla i potpuno je onesposobljuje približiti se Bogu.

Isus govori duši po treći put.Ali ona ostaje gluha i slijepa.Ona se započinje učvrsčivati u svojoj otvrdlosti i očaju.Sada se započinje tako reći zalagati nutrina Božanskog milosrđa i Bog dariva duši,bez njezinog sudjelovanja,konačnu milost.Ukoliko je duša odbije,Bog je ostavlja u takvom stanju,kojeg je ona izabrala sebi zauvjek.Ta milost dolazi iz milosrdnog Srca Isusova.Ona prosvjetljuje dušu svojim svjetlom a ova započinje razumjevati Božji napor.Ali njeno obraćanje zavisi od nje same.Ona zna da je to za nju posljednja milost i ukoliko ona učini jednu kretnju dobre volje,pa i najmanju sve drugo bit će dodano Božjem milosrđu.

Ovdje djeluje svemoć Mojeg milosrđa.Blago onoj duši koje se okoristi ovom milošću.

Isus:Tvoj povratak Meni ispunio je Moje Srce velikom radošću.Vidim da si jako slaba,stoga te podižem na Svoja ramena i nosim te u kuću Mojeg Oca.

Duša očigledno probuđena pita puna straha:"Jeli moguće da za mene još ima milosrđa?

Isus:Upravo ti Moje djete,imaš isključivo pravo na Moje milosrđe.Dopusti Mojem milosrđu djelovati u tebi,u tvojoj siromašnoj duši.Dopusti zrakama milosti prodjeti u dušu.One donose svijetlo,toplinu i život.

Duša:Ipak spopada me strah pri samoj pomisli na moje grijehe i taj strašni strah tjera me sumnjati u Tvoju dobrotu.

Isus:Znaj dušo,da me svi tvoji grijesi ne vrijeđaju tako bolno kao tvoja sadašnja sumnja.Nakon toliko puno napora Moje ljubavi i milosrđa ti se ne pouzdaješ u Moju dobrotu.

Duša:Gospodine spasavaj me Ti sam,jer propadam.Budi mojim spasiteljem.Sve drugo nisam sposobna izreći,jer razderano je moje jadno srce.Ali Ti Gospodine...
Isus ne dopušta duši izreći te riječi do kraja.On je diže sa zemlje iz ponora bijede i uvodi je u stan Svog Srca.Svi grijesi odmah su iščezli.žar ljubavi ih je uništio.

Isus:Dušo ovdje su sva blaga Mojeg Srca.Uzmi odavde šta ti je potrebno.

Duša:O Gospodine,osjećam se ispunjenom Tvojom ljubavlju.Osjećam,kako je došao novi život za mene.Ali prije svega osjećam Tvoju ljubav u mojem srcu.To mi je dovoljno.O Gospodine,u vječnosti ću veličati svemoć Tvojeg milosrđa.Ohrabrena Tvojom dobrotom,izričem Ti svu bol mojeg srca.

Isus:Reci sve djete,bez suzdržavanja,jer te sluša Srce koje ljubi,Srce najboljeg Prijatelja.

Duša:O Gospodine sad prepoznajem svu svoju nezahvalnost i Tvoju dobrotu.Ti si me sljedio Svojom milošću a ja sam uništila Tvoje napore.Vidim da bi mi pripao pakleni bezdan zbog proigravanja Tvojih milosti.

Isus prekida dušu i govori:Ne zadubljuj se u svoju bijedu.Ti si suviše slaba da bi govorila.Radije gledaj u Moje Srce puno dobrote.Prihvati Moje osjećaje i nastoj oko tišine i poniznosti.Budi milosrdna prema drugima,kao šta sam Ja prema tebi.Ali ako primjetiš da popuštaju tvoje snage,dođi izvoru milosrđa i ojačaj svoju dušu.Tako nečeš podleći na putu.

Duša:Sad razumijem Tvoje milosrđe,što me okružuje kao svijetao oblak i vodi u kuću mojeg Oca.Ono me zaštićuje od užasnog pakla,koje sam zaslužila ne jednom nego tisuću puta.O Gospodine neće mi biti dostatna viječnost da bih dostojno slavila Tvoje neiscrpivo milosrđe i Tvoje smilovanje sa mnom.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 398-399


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2008 15:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Fran..Btb.... :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2008 19:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Razgovor Milosrdnog Boga s trpećom dušom

Isus:Dušo vidim te kako puno trpiš i da nemaš više snage govoriti sa Mnom.Tako ću Ja sam s tobom govoriti,o dušo.I kad bi tvoje patnje bile najveće,ne gubi duševnog mira i ne predaj se obeshrabrenosti.Ali reci Mi, Moje dijete tko se usudio raniti tvoje srce?Reci Mi sve ,reci Mi sve.Budi iskrena u susretu sa Mnom.Otkrij Mi sve rane tvojega srca.Ja ću ih izlječiti i tvoje patnje će postati izvorom tvoje svetosti.

Duša:Gospodine ,moje patnje su tako velike i različite.Zbog njihovog dugog trajanja spopada me obeshrabrenost.

Isus:Moje dijete ne smiješ se prepustiti obeshrabrenosti.Ja znam,da Mi se bezgranično povjeravaš:Ja znam da ti poznaješ Moju dobrotu i milosrđe.
Stoga možemo razgovarati o pojedinostima i o svemu što ti najviše leži na srcu.


Duša:Imam toliko puno,različitih stvari da ne znam o čemu najprije razgovarati i kako sve to treba izraziti.

Isus:Reci Mi jednostsvno,kao prijatelj prijatelju.Tako Mi reci,Moje dijete što te zaustavlja na putu svetosti?

Duša:Manjkavo zdravlje zaustavlja me na putu svetosti.Ne mogu obavljati svoje dužnosti i sva sam od pepela.Ne smijem se mrtviti niti strogo postiti,kao što su to činili sveci.S druge strane ne vjeruju da sam bolesna i mojim fizičkim patnjama pridružuju se moralne,što povlači mnogo poniženja.Vidiš li Ti Isuse kako postati svetom?

Isus:Dijete tako je.To su sve patnje,ali nema drugog puta u nebo,osim puta križa.Ja Sam prvi išao njime.Znaj,to je najkraći i najsigurnji put.

Duša:Gospodine,ima nova smetnja na putu svetosti.Budući da sam Ti
vjerna,progoni me se i stoga mi se nanose mnoge muke.

Isus:Znaj budući da nisi od ovog svjeta,on će ta mrziti.Mene je najprije progonio.To je progonstvo znak da vjerno slijediš Moje stope.

Duša:Gospodine,opet sam neraspoložena,jer ne razumiju moje nutarnje patnje ni moji poglavari niti ispovjedanik.Tama omamljuje moj razum i kako onda ići naprijed?Sve me to obeshrabruje i potiče me da mislim kako visine svetosti nisu za mene.

Isus:Vidiš li Moje dijete,ovaj put si Mi puno kazala.Ja znam da je jako mučno ne biti razumljen,pogotovo od onih koje se ljubi i koje obdarujemo velikom iskrenošću.Ali neka ti je dovoljno da te Ja razumijem u svim tvojim brigama i potrebama.Raduje me tvoja duboka vjera koju imaš usprkos svemu prema Mojim zastupnicima:ali znaj da ljudi ne mogu posve razumjeti dušu.To nadilazi njihovu sposobnost.Stoga Sam sam ostao na zemlji da bih tješio tvoje ranjeno srce i tvoju dušu kako ne bi pala na putu.Ti kažeš da velika tama prekriva tvoj razum.Zašto onda u tim trenucima ne dolaziš Meni,jer Ja sam svjetlo i u jednom jedinom trenutku mogu ispuniti tvoju dušu s toliko puno svjetla i razumjevanja kako to ne možeš naći ni u jednoj knjizi.Također nijedan ispovjedanik nije sposoban tako poučiti i prosvjetliti dušu.Osim toga znaj da sam Ja tu tamu o kojoj se žališ najprije izdržao,za tebe u Maslinskom vrtu.Moja Duša je bila satrvena smrtnom žalošću a tebi dajem mali dio te muke na osnovu posebne ljubavi prema tebi i visokog stupnja svetosti koje Sam odredio za tebe u nebu.Trpeća duša bliža je Mome srcu.

Duša:Ipak još jedno Gospodine šta trebam činiti kad me ljudi odbace,posebno oni na koje s pravom mogu računati,i to u trenucima najvećih potreba?

Isus:Moje djete neka ti bude načelo nikada se ne oslanjaj na ljude.Ti bi puno ostvarivala kada bi se oslanjala na Moju volju i kazala:ne kako ja hoću nego neka bude Tvoja volja o Bože.Znaj da ove riječi rečene iz dubina srca,dovode dušu u jednom trenutku do vrhunca svetosti.Takva duša posebno Mi se sviđa.Ona Mi donosi veliko zadovoljstvo.Takva duša ispunja nebo mirisom svoje kreposti.Ipak znaj da snagu koju imaš u sebi za podnošenje patnje,možeš zahvaliti čestom primanju Sv.pričesti.Stoga često dolazi ovom izvoru milosrđa i crpi posudom povjerenja što ti je potrebno.

Duša:Hvala ti Gospodine za Tvoju neshvatljivu dobrotu,što si u ovom progonstvu ostao s nama i s nama boraviš kao Bog milosrđa.Ti siješ sjaj Svojeg smilovanja i Svoje dobrote oko sebe i u svjetlu Tvojih zraka milosrđa spoznah koliko me Ti ljubiš.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 399-401


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lis 2008 10:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Gospodin mi danas reče:Otvorio sam Svoje Srce kao živo vrelo milosrđa.neka sve duše crpu život iz njega.Neka se sve duše s velikim povjerenjem približavaju moru milosrđa.Grešnici će doživjeti opravdanje a pravednici učvršćenje u dobru.Tko položi svoje pouzdanje u Moje milosrđe,njegovu ću dušu u času smrti ispuniti Mojim mirom.
Gospodin mi reče:Moja kćeri,ne popuštaj u širenju mojeg milosrđa.Time donosiš ublaženje Mojem Srcu koje gori vatrom smilovanja za grešnike.Reci Mojim svećenicima da će se okorjeli grešnici raskajati po njihovim riječima kad budu govorili o Mojem neiscrpivom milosrđu,o smilovanju koje za njih imam u Srcu.Onim svećenicima koji šire i proslavljuju Moje milosrđe dat ću posebnu moć,pomazat ću njihove riječi i srca ću dodirnut onima kojima govore.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 410

Gospodin mi je danas rekao:Kćeri,zapiši ove riječi:Sve duše koje časte Moje milosrđe,šire njegovu slavu i ohrabruju druge duše pouzdavati se u Moje milosrđe,neće doživjeti užasa u svojem smrtnom času.Moje milosrđe će ih štititi u toj posljednjoj borbi.
Moja kćeri,potiči duše moliti krunicu milosrđa koju Sam ti dao.Meni se sviđa po ovoj krunici sve vam darovati za što Me molite.Duše okorjelih grešnika ispunit ću mirom kada budu molili tu molitvu i bit će sretan čas njihove smrti.Piši za ožalošćene duše:Kad duša vidi i spozna težinu svojih grijeha,kad se pred njenim očima odvije sav bezdan njezine bjede u koji se oborila,neka ne očajava,nego se s povjerenjem baci u ruke Mojeg milosrđa,kao djete u ruke svoje drage majke.Te duše imaju pravo prednosti na Moje sućutno Srce,imaju prednost na Moje milosrđe.Reci im da ni jedna jedina duša nije bila razočarana ili postiđena ,koja je zazvala Moje milosrđe.Duša koja se pouzdaje u Moju dobrotu,posebno Mi se sviđa.Piši,kad se moli ova krunica milosrđa,kod umirućih neću stajati između Mojeg Oca i umirućeg kao pravedni Sudac,nego kao Milosrdni Otkupitelj.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 413


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lis 2008 11:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Danas sam čula riječi:U Starom Sam zavjetu slao Mojem narodu proroke s munjama i grmljavinom.Danas te šaljem cijelom čovječanstvu s Mojim milosrđem.Neću kažnjavati ranjeno čovječanstvo nego ga ozdravljati,pritisnuti ga na Moje milosrdno Srce.Kaznama se koristim kada Me na to prisiljavaju.Moja ruka se ne hvata rado mača pravednosti.Prije Dana pravednosti šaljem Dan milosrđa.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 425

Danas mi reče Gospodin;Kćeri,kad dolaziš na Sv. ispovjed vrelu Mojeg milosrđa,stalno teče na tvoju dušu iz Srca Moja izviruća Krv i Voda i posvećuje tvoju dušu.Svaki put kad ideš na Sv.ispovjed posve uroni velikim povjerenjem u Moje milosrđe,da bih mogao izliti na tvoju dušu puninu Mojih milosti.Kad dolaziš na ispovjed.znaj da Ja Sam čekam na tebe u ispovjedaonici.Zakrio Sam se svečenikom,ali u duši djelujem Ja Sam.Ovdje susreće bjeda duše Boga milosrđa.Reci dušama da iz ovog vrela milosrđa mogu crpiti samo posudom povjerenja.Ako je njihovo povjerenja veliko,Moja velikodušnost je bezgranična.Rijeke Moje milosti prepravljuju ponizne duše.Ohole su uvjek u siromaštvu i bjedi,jer se Moja milost okreće od njih,te ide poniznim dušama.

Piši o Mojoj dobroti šta ti dolazi na pamet.Uzvratih:Ali Gospodine ako previše pišem?Gospodin je uzvratio:Moja kćeri,i kad bi ti istodobno govorila sa svim ljudskim i anđeoskim jezicima,ti nebi mogla previše kazati.Štoviše tek onda bi proslavila djelić Moje dobrote,Mojeg neiscrpnog milosrđa.
O moj Isuse ti sam polaži riječi u moja usta da bih Te dostojno slavila.
Moja kćeri,budi mirna,čini ono što ti zapovjedam.Tvoje misli su sjedinjene s Mojim.Tako piši šta ti dolazi u pamet.Ti si tajnica Mojeg milosrđa.Ja sam te izabrao za ovu službu u ovom i budućem životu.Ja to želim tako usprkos svom protivljenju,kojeg ti se iskazuje.Znaj,Moje se zadovoljstvo ne mijenja.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 430


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2008 19:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Navečer za vrijeme Svetog sata čula sam riječi:Ti vidiš Moje milosrđe za grešnike,koje se objavilo u ovom trenutku u svoj svojoj moći.Evo kako si malo pisala o tom.To je tek jedna kap od tog.Čini što je u tvojoj moći da grešnici upoznaju Moju dobrotu.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 446

Večeras mi je Isus rekao:Moja kćeri,nedostaje li ti što?Ja uzvratih:O moja Ljubavi,kad imam Tebe imam sve.Gospodinu uzvrati:Kad bi se duše posve pouzdavale u Mene,Ja Sam bi ih posvećivao i obasipao još većim milostima.Ima duša koje uništavaju Moja nastojanja,ali Ja se ne odričem:kad god Mi se obrate,žurim im pomoći.Podržavam ih Svojim milosrđem i dodjeljujem im prvo mjesto u Mojem milosrdnom Srcu.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 450

Danas sam razgovarala s Gospodinom.On mi reče:Ima duša u kojima ne mogu djelovati.To su takve duše koje stalno promatraju druge,i ne znaju što se događa u njima samima.Neprestano govore o drugima,čak u vrijeme najstrože šutnje,koja je predviđena za razgovor sa Mnom.Te jadne duše ne slušaju Moje riječi.Njihova nutrina ostaje prazna.One me ne traže u nutrini vlastitog srca,nego u prepričavanju gdje nikad nisam nazočan.One osjećaju svoju napuštenost a ipak ne priznaju svoju vlastitu krivicu.Duše,u kojima potpuno vladam,njima su trajno predbacivanje savjesti.Umjesto da se poprave,u njihovom se srcu pojavljuje zavist,i ukoliko si to ne posvijeste one tonu dublje.Pomalo ljubomorno srce započinje mrziti.
Tako se već približavaju ponoru.Moje darove ne pripuštaju drugim dušama,a same ne mogu i neće ih primiti.

dnevnik sestre Faustine Kowalske str 458-459


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr