www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 09:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2008 20:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Danas me pouči Gospodin iznova kako se trebam uputiti sakramentu ispovjedi:Moja kćeri,kao što se pripravljaš u Mojoj nazočnosti,tako se i ispovjedaš preda Mnom.Ja se zakrijem samo svećenikom.Nikada ne razmišljaj kakav je svećenik kojim sam se prikrio.Otvori se u ispovjedi kao preda Mnom Samim i tvoju dušu ispunit ću Mojim svijetlom.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 460

Piši:Ja sam triput svet i gadi mi se i najmanji grijeh.Ne mogu ljubiti neku dušu okaljanu grijehom.Ali čim se ona pokaje,nema granica Mojoj velikodušnosti prema njoj.Moje je milosrđe obuzima i brani.Svojim milosrđem pratim grešnike na svim njihovim putevima i kad Mi se vrate raduje se Moje Srce.Gorčinu,kojom su napunili Moje Srce,zaboravljam i radujem se njihovom povratku.Reci grešnicima da nitko ne može izbjeći Mojoj Ruci.Kad bježe pred Mojim milosrdnim Srcem,upadaju u moje pravedne ruke.Reci grešnicima,da uvijek čekam na njih,da čujem otkucaje njihovog srca kad počinje za mene kucati.Piši,da Ja njima govorim kroz grižnju savjesti,kroz neuspjehe i muke,oluje i munje,kroz glas Crkve:ali ako puštaju da se unište sve Moje milosti,počinjem Se ljutiti i prepuštam ih samima sebi i dajem što žele.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 461


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2008 20:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Gospodin mi danas reče u dužem razgovoru:Koliko žarko čeznem za spašavanjem grešnika.Moja najdraža tajnice zapiši da želim Moj Božanski život izliti u duše ljudi i posvetiti ih,kad bi samo htjeli prihvatiti Moju milost.Najveći grešnici dospjeli bi do najveće svetosti,kad bi se samo htjeli pouzdati u Moje milosrđe.Moja nutrina prepunjena je milosrđem,i ono je izliveno na sve što Sam stvorio.Meni je milina djelovati u duši čovjeka,ispuniti je Mojim milosrđem i opravdati je.Moje Kraljevstvo na zemlji je Moj život u duši čovjeka.Piši Moja tajnice,da sam Ja Sam voditelj duša,neposredno,iako ih vodim preko svećenika i svaku vodim do svetosti na putu što je samo Meni poznat.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 477


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2008 20:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Slika
Sv. Faustina Kowalska

Slika
MILOSRDNI ISUS


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 10:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ne znam što mi je više koristilo u zadnje vrijeme negoli ove riječi!! Mislim da svaka kuća (naravno, uz Bibliju) treba imati i ovu knjigu kod kuće...

Kakvih li riječi od same Riječi...i Ljubavi!!!! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Hvala ti, Frane!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2009 22:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 vel 2007 00:40
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
" U tri sata zazivaj Moje milosrđe, posebno grešnicima.Udubi se makar na kratko u Moju muku, prije svega u Moju napuštenost za vrijeme umiranja.To je čas velikog milosrđa svijetu.Dopuštam ti prodrijeti u Moju smrtnu žalost.U tom času ne uskraćujem ništa duši koja Me moli po Mojoj muci" str.359


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2009 20:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citati iz dnevnika svete Faustine:

1146 «Neka najveći grešnici polože svoju nadu u Moje milosrđe. Oni imaju pravo prije svih drugih pouzdati se u bezdan Mojeg milosrđa. Moja kćeri, piši za izmučene duše o Mojem milosrđu. Radujem me duše, koje se pozivaju na Moje milosrđe. Takvim dušama Ja podjeljujem više milosti, nego si same žele. Ja ne mogu kažnjavati, pa kad bi to pogađalo najvećeg grešnika. Kad se on pozove na Moje milosrđe, opravdavam ga u Mojem neiscrpivom i neistraživom milosrđu. Piši: Prije nego dođem kao pravedni sudac široko otvaram vrata Mojeg milosrđa. Tko ne želi ući kroz vrata milosrđa, mora kroz vrata Moje pravednosti…»


1396 «Kad bi grešnici poznavali Moje milosrđe, ne bi se gubili u tako velikom broju. Reci
grešnicima, da se ne trebaju bojati Meni se približavati. Govori im o Mojem velikom
milosrđu.»

187 Danas mi reče Isus: «Ja želim da dublje upoznaš Moju ljubav, u kojoj je Moje srce
rasplamsano prema dušama. To ćeš razumjeti kad budeš razmatrala Moju muku. Zazivaj Moje milosrđe grešnicima.Čeznem za njihovim otkupljenjem.»


1541 Piši za ožalošćene duše: Kad duša vidi i spozna težinu svojih grijeha, kad se pred
njezinim očima odvija sav bezdan njezine bijede u koji se oborila, neka ne očajava, nego se s povjerenjem baci u ruke Mojeg milosrđa, kao dijete u ruke svoje drage majke. Te duše imaju pravo prednosti na Moje sućutno Srce, imaju prednost na Moje milosrđe. Reci im da ni jedna jedina duša nije bila razočarana ili postiđena, koja je zazvala Moje milosrđe. Duša koja se pouzdaje u Moju dobrotu, posebno Mi se sviđa. Piši, kad se moli ovu krunicu milosrđa, kod umirućih neću stajati između Mojeg Oca i umirućeg kao pravedni Sudac, nego kao Milosrdni Otkupitelj.»


699 Neka se nijedna duša ne boji približiti se Meni, pa makar njezini grijesi bili crveni kao
skrlet. Moje milosrđe tako je veliko, da ga u cijeloj vječnosti ne može proniknuti nijedan
razum, ni ljudski niti anđeoski. Sve, što postoji, dolazi iz nutrine Moga milosrđa. Svaka duša razmišljat će cijelu vječnost o Mojoj ljubavi i o Mojem milosrđu.

1076 «Piši: Sve što postoji duboko je skriveno u nutrini Mojeg milosrđa, kao dijete u krilu
majke. kako Sam bolno ranjavan sumnjom u Moju dobrotu. Najbolnije Me vrijeđaju grijesi
nepovjerenja.»

300 «Zamoli mog vjernog slugu, da toga dana objavi cijelom svijetu o Mom velikom
milosrđu. Tko toga dana dođe na Vrelo života primit će potpuni oprost svojih krivica i kazni.Čovječanstvo neće naći mira dokle se ne okrene s povjerenjem Mom milosrđu. Oh kako Me vrijeđa nepovjerenje jedne duše. Takva duša priznaje da Sam svet i pravedan a ipak ne vjeruje da sam Ja milosrđe. Ne vjeruje Mojoj dobroti. Same sotone veličaju Moju pravednost,a ipak ne vjeruju u Moju dobrotu. Moje srce raduje se nazivu milosrđe.»


1338 U trenutku, kad sam pisala ove riječi, čula sam deranje sotone: «Sve ona piše, sve ona piše i time gubimo tako mnogo. Ne piši o Božjoj dobroti, On je pravedan.» - Bjesneći je urlikao i nestao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2009 12:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 pro 2007 14:23
Postovi: 193
Lokacija: negdje u oblacima...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
I ja sam si nedavno kupila knjigicu... i uistinu je predivna :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lip 2009 20:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 12:20
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ela bredi napisao:
Mislim da svaka kuća (naravno, uz Bibliju) treba imati i ovu knjigu


Slažem se :b112:
Ovo je knjiga koju bi nakon Biblije svi trebali prostudirati ... knjiga za ovo vrijeme ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2009 17:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Pomozi mi,o Gospodine,da moje oči gledaju milosrdno,da nikada ne sumnjičim i sudim po vanjštini,nego spoznajem što je lijepo u dušama mojih bližnjih i pomažem im.

Pomozi mi da moje slušanje bude milosrdno,da budem naklonjena potrebama mojih bližnjih,da moje uši ne ostanu ravnodušne za boli i žalopojke bližnjih.

Pomozi mi ,Gospodine,da moj jezik bude milosrdan,da nikad prezirno ne govorim o svom bližnjem,nego za svakog imam riječ utjehe i praštanja.
Pomozi mi,Gospodine,da moje ruke budu milosrdne i pune dobrih djela,da svojim bližnjima činim samo dobro a teže i mučnije poslove uzimam za sebe.

Pomozi mi,Gospodine,da moje noge budu milosrdne, da mojim bližnjima žure uvijek u pomoć i svladavaju vlastitu iznemoglost i umornost.Moj pravi odmor u službi je bližnjima.

Pomozi mi,Gospodine, da moje srce bude milosrdno,da osjećam sve patnje bližnjega,da nikomu ne uskratim svoje srce,da iskreno susrećem i one za koje znam da će zloupotrijebiti moju dobrotu.Ja sama zatvorit ću se u Srce Milosrdnog Isusa.O vlastitim patnjama šutjet ću.O moj Gospodine,neka Tvoje milosrđe počiva u mom srcu.

Ti sam zapovjedaš mi da se vježbam tri stupnja milosrđa.Prvo:milosrdno djelo-svake vrste.Drugo:milosrdna riječ-što djelom ne mogu izvršiti,neka se ostvari riječima.Treće:Molitva-što ne mogu ostvariri s djelom niti milosrdnom rječju,to uvjek mogu molitvom.Moju molitvu dapače proširujem tamo,kamo ne mogu dospjeti tjelesno.
O moj Isuse,promjeni me u Sebe,jer Ti sve možeš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ruj 2009 21:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
"Pravi Jedini Bože u Presvetom Trojstvu.Želim Te tako ljubiti kako te još nije ljubila ni jedna ljudska duša.Iako sam mala i neobično bijedna,duboko sam povinula sidro svog povjerenja u bezdan Tvog milosrđa-moj Bože i moj Stvoritelju.Uprkos svojoj velikoj bijedi ne bojim se ničeg,nego se nadam vječno pjevati zahvalnu pjesmu.
Neka ni jedna duša ne sumnja,pa makar bila najbjednija od svih,dokle god živi može dopjeti do velike svetosti,jer jaka je moć Božje milosti.Na nama je ne opirati se Božjem djelovanju."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr