www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 13:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 srp 2008 19:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Nakon povratka kući,otišla sam na kratko u kapelu i čula sam sljedeće rijeći u duši:Jedan sat razmatrati Moju bolnu muku,veća je zasluga,nego se godinu dana bičevati do krvi.Razmatranje mojih bolnih rana od velike je koristi tebi a meni činiš veliku radost. dnevnik sestre Faustine Kowalske str 128



Ali Bog je obećao veliku milost,posebno tebi i svima,"koji će obznanjivati Moje veliko milosrđe.Ja sam ću ih braniti kao Svoju čast u trenutku smrti.Kad bi grjesi duše bili crni kao noć-kad bi se grešnik obratio Mojem milosrđu,on bi Meni iskazao najveću čast i postao bi hvalom Mojeg gorkog trpljenja.Kad neka duša veliča Moju dobrotu,sotona drhće pred njom i bježi do u dno pakla".Za vrijeme jednog klanjanj obećao mi je Isus:"S dušama koje se utječu Mojem milosrđu i s onima koje drugima pripovjedaju o Mojem milosrđu i časte ga,postupat ću u smrtnom času po Mojem beskrajnom milosrđu"."Moje srce trpi,da i same izabrane duše ne razumiju kako je veliko Moje milosrđe.Njihovo ponašanje je u nekom određenom smislu nepovjerenje.Kako jako to vrijeđa moje srce!Sječajte se Moje gorke muke.I kad ne vjerujete riječima,barem vjerujte Mojim ranama".dnevnik sestre Faustine Kowalske str 135-136


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2008 19:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Kako je ugodno truditi se za Boga i duše.Ne želim nikakvog odmora u borbi.Želim se boriti za čast mojeg Kralja i Gospodina do posljednjeg daha.Ne puštam mača iz ruke dok me ne zazove pred Svoje prijestolje.Ne plašim se udaraca,jer Bog je moja zaštita.Neka se plaši neprijatelj nas,a ne mi njega.Sotona pobjeđuje oholice i kukavice,jer ponizni imaju snagu.Poniznu dušu ništa nemože pobrkati ili zaplašiti.Moj let usmjeren je žaru sunca i ništa ga nemože oboriti.Ljubav se nemože vezati.Ona je slobodna kao kraljica.Ljubav dopire do Boga.
Jednom mi reče Gospodin:"Zašto se plašiš i drhtiš,budući da si povezana sa Mnom?Duša koja se prepušta besmislenim strahovima,ne sviđa mi se.Tko te smije dirnuti kada si sa Mnom?Najdraža mi je duša,koja čvrsto vjeruje u Moju dobrotu i savršeno se pouzdaje u Mene.Njoj darujem Svoje povjerenje i sve zašto me moli".
Jednom mi reče Gospodin:"Moja kćeri uzmi milosti koje ljudi prezirno odbijaju:Uzmi toliko koliko možeš nositi".U istom trenutku moja duša ispunjena je Božjom ljubavlju.Osjećam tako usku povezanost s Bogom tako da nemogu naći nijedan izraz koji može dobro iskazati tu povezanost.Osjećam da sve što Bog ima-sva dobra i blaga-da su moja,premda se njima jedva bavim,jer mi je On sam jedini dostatan.U Njemu vidim sve.Osim Njega-ništa. dnevnik sestre Faustine Kowalske str 156


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2008 23:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sveta Faustina u svome dnevniku piše kako nebi posumnjala u Božje milosrđe i kada bi na svojoj savjesti imala grijehe cijeloga svijeta i svih prokletih duša. Nakon svih tih jakih riječi o milosrđu Božjem Isus joj na kraju dnevnika govori kako ona nije dovoljno pisala o njegovoj dobroti.Da je to sve samo jedna kap. Kako nema dovoljno jakih riječi da se proslavi njegovo milosrđe i kada bi ga se slavilo na svim ljudskim i anđeoskim jezicima. Jednom se Sveta Faustina pobojala da ne pretjera u pisanju o njegovom milosrđu.Zatim joj je Krist rekao da je sve istina kada se priča o njegovom milosrđu i da nema dovoljno riječi hvale za njegovo milosrđe.

I kada bi duša bila kao raspadajući leš,i ljudski gledano sve bilo izgubljeno i oživljavanje nemoguće,drugačije je to kod Boga.Čudo Božjeg milosrđa potpuno oživljava dušu! Krist sv. Faustini..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 srp 2008 20:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Jednom mi reče Gospodin:Male nesavršenosti izabranih duša povređuju me više,nego grijesi duša koje žive u svijetu.Jako me ražalostilo da Isus mora trpjeti od izabranih duša.Isus mi reče:Ne ostaje na tim malim nesavršenostima.Želim ti razotkriti tajnu Mog srca,što sve moram trpjeti od izabranih duša.Nezahvalnost za tolike milosti je stalna hrana za Moje Srce od izabranih duša.Njihova ljubav je mlaka.To Moje Srce ne može podnjeti.Te duše me prisiljavaju odstraniti ih od mene.Druge se ne pouzdavaju u Moju dobrotu i ne žele u svom vlastitom srcu nikakve slatke prisne povezanosti,nego Me traže negdje u daljini i ne nalaze me.To nepovjerenje prema Mojoj dobroti,Me najviše vrijeđa.Kad vas već Moja smrt nije uvjerila o Mojoj ljubavi prema vama,što će vas onda još uvjeriti?Često Me smrtno vrijeđa neka duša,a ovdje Me nitko ne može utješiti.Oni koriste Moje milosti da bi Mene vrijeđali.Ima duša koje preziru Moju milost i također sve dokaze Moje ljubavi.One ne slušaju Moj zov i idu u ponor pakla.Taj gubitak duša prenosi Me u smrtnu žalost.Tu duši ne mogu pomoći,premda sam Bog,jer ona Me prezirno odbija.Obdarena slobodnom voljom ona Me ,može odbaciti ili Me ljubiti.Ti razdjeljiteljice Moga milosrđa,objavljuj cijelom svijetu Moju dobrotu i tim ćeš tještiti Moje Srce.Najviše ti govorim ,kad sa Mnom razgovaraš u dubini svoga srca.Tu ne može nitko ometati Moje djelovanje.Tu ja počivam kao u nekom zatvorenom vrtu.


dnevnik sestre Faustine Kowalske str 191-192



Kad vas već Moja smrt nije uvjerila o Mojoj ljubavi prema vama,što će vas onda još uvjeriti?


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2008 21:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Jednom,kad sam išla hodnikom u kuhinju,čula sam riječi u mojoj duši:Neprestano moli krunicu Božanskog milosrđa koju sam te naučio.Ma tko je god bude molio,doživjet će u svom smrtnom času Moje veliko milosrđe.Svečenici će ga pružati grešnicima kao posljednje sidro spasa.Ukoliko bi bio najokorjeliji grešnik -ako samo jednom izmoli tu krunicu,dobit će milost Mog beskrajnog milosrđa.Neshvatljive milosti podjelit ću onim dušama koje poklone povjerenje Mojem milosrđu.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 218



Jednom sam čula riječi:Moja kćeri,objavljuj cijelom svijetu Moje neshvatljivo milosrđe.Ja želim,da Svetkovina milosrđa postane utočište i zaklon svim dušama,posebno jadnim grešnicima.Toga dana otvorena je nutrina Mojeg milosrđa.Ja izlijevam cijelo more milosti na one duše koje se približuju izvoru Mojeg milosrđa.Ona duša koja se ispovjedi i primi sv.pričest dobiva savršeni oprost od krivnja i kazni.Toga dana otvorene su sve Božje ustave kroz koje teku milosti.Neka se nijedna duša ne boji približiti Meni,pa makar njezini grijesi bili crveni kao skerlet.Moje milosrđe tako je veliko da ga cijelu vječnost ne može proniknuti nijedan razum ,ni ljudski ni anđeoski.Sve što postoji dolazi iz nutrine Moga milosrđa.Svaka duša razmišljat će cijelu viječnost o Mojoj ljubavi i o Mojem milosrđu.Svetkovina milosrđa proizašla je iz Moje nutrine.Ja želim de se ona svečano proslavi na prvu nedelju po Uskrsu.Čovječanstvo neće naći nikako mira dokle god se ne obrati izvoru Mojeg milosrđa.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 221-222


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 srp 2008 17:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Danas sam čula riječi:Milosti koje tebi darujem nisu samo za tebe,nego i za mnoštvo duša.U tvojem srcu jest Moje stalno boravište.Usprkos bijedi koja jesi.Je se sjedinjujem s tobom,odnosim tvoju bijedu i darujem ti Moje milosrđe.U svakoj duši ostvarujem djelo milosrđa.Što veći grešnik to veće pravo na Moje milosrđe.Nad svakim djelom Mojih ruku jest Moje milosrđe.Tko se pouzdaje u Moje milosrđe neće se izgubiti,jer sve njegove stvari su Moje stvari a njegovi neprijatelji razbijaju se o podnožje mojih nogu.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 226


Za vrijeme moljenja čula sam glas:O kakve velike milosti ću podjeliti dušama koje će moliti krunicu Božanskog milosrđa.Središte Mojeg milosrđa pokreće se za one koji mole ovu molitvu.Zapiši ove riječi Moja kćeri,propvjedaj svjetu Moje milosrđe.Neka cijelo čovječanstvo upozna Moje neiscrpivo milosrđe.To je znak konačnog vremena.Zatim dolazi dan pravednosti.Dokle je još vrijeme neka se utječu izvoru Mojeg milosrđa.Neka koriste krv i vodu što je za njih tekla.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 255


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 srp 2008 17:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Sve više prepoznajem Božju veličinu i radujem Mu se.U dubini mog srca trajno sam s Njim.Najlakše pronalazim Boga u mojoj vlastitoj duši.Za vrijeme razmatranja čula sam riječi:Moja kćeri najveću čast iskazuješ mi strpljivo se podlažući Mojoj volji.Ti sama stječeš tako veliku zaslugu,da je nebi mogla postići ni postom ni mrtvenjem.Znaj Moja kćeri kad svoju volju podložiš Mojoj,na sebe spustaš Moju veliku blagonaklonost.Ta žrtva je meni draga i puna slatkoće.U njoj nalazim svoje zadovoljstvo.U njoj je snaga.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 268


Danas mi je Gospodin govorio:Moja kćeri,kaže Mi se da si jako jednostavna.Dakle zašto Mi onda ne kažeš sve,što te pogađa-čak i najmanje sitnice?Reci Mi sve znaj da Mi tim pripravljaš veliku radost.Ja uzvratih:Ti pak znaš sve Gospodine.Na to Isus reče:Da ja sve znam.Ali ne ispričavaj se time da Ja sve znam,nego Mi kazivaj o svemu jednostavnošću djeteta,jer su Moje uho i Moje Srce naklonjeni tebi i drag mi je tvoj jezik.
Kad sam započela veliku devetnicu na tri nakane,ugledala sam malog crvića na zemlji pomislih:Kako samo može doći ovamo,usred zime?Tada sam čula riječi u mojoj duši:Vidiš li,Ja mislim na njega i držim ga a što je on u usporedbi s tobom?Zašto se tvoja duša zaprepastila samo na trenutak?Zamolila sam Gospodina za oproštenje za taj trenutak.Isus želi da uvijek ostanem djetetom,da svu svoju brigu bacim na Njega i sljepo se predam Njegovoj svetoj volji.On uze sve na Sebe.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 272


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 srp 2008 20:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Kad sam došla na klanjanje čula sam riječi:Moja ljubljena kćeri zapiši rijeći:Moje srce našlo je danas odmora u ovom samostanu.Objavljuj svijetu o Mojem milosrđu,o Mojoj ljubavi.Gorim milosrđem,želim ga izliti na duše ljudi.O kakvu Mi bol pripravljaju odbacujući prihvačenje.Moja kćeri čini što je u tvojoj moći da bi proširila klanjanje Mojem milosrđu.Što tebi nedostaje Ja ću nadopuniti.Reci trpećem čovječanstvu neka se priljube uz Moje milosrdno Srce i Ja ću ih ispuniti mirom.Reci moja kćeri da sam Ja sav ljubav i milosrđe.Kad Mi se približe duša s povjerenjem,ispunjam je tako ogromnom milošću,da je ona ne može sam u sebi primiti i izručivati će je na druge duše.Duše koje šire slavu Mojeg milosrđa,štitit ću u cjelom njihovom životu kao što nježna majka zaštićuje svoje dojenče.U čas smrti neću im biti Sudac nego milosrdni Otkupitelj.U tom posljednjem času duša nema ništa za svoju vlastitu obranu nego Moje milosrđe.Blago duši koja se u životu uranjala u izvor milosrđa,jer je pravednost neće dostići.Piši:sve što postoji duboko je skriveno u nutrini Mojeg milosrđa,kao djete u krilu majke.Kako Sam bolno ranjavan sumljom u Moju dobrotu.Najboljnje Me vrjeđaju grijesi nepovjerenja.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 306


Neka najveći grešnici polože svoju nadu u Moje milosrđe.Oni imaju pravo prije svih drugih pouzdati se u bezdan Mojeg milosrđa:Moja kćeri piši za izmučene duše o Mojem milosrđu.Raduju me duše koje se pozivaju na Moje milosrđe.Takvim dušama Ja podjelujem više milosti nego si same žele.Ja ne mogu kažnjavati pa kad bi to pogađalo najvećeg grešnika.Kad se on pozove na Moje milosrđe,opravdavam ga u Mojem neiscrpivom i neistraženom milosrđu.Piši:prije nego dođem kao pravedni sudac široko otvaram vrata Mojeg milosrđa.Tko ne želi ući kroz vrata milosrđa,mora kroz vrata Moje pravednosti.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 318


Duše koje šire slavu Mojeg milosrđa,štitit ću u cjelom njihovom životu kao što nježna majka zaštićuje svoje dojenče.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 srp 2008 21:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prekrasno Fran,

S. Faustina je imala velike milosti. Baš sam jučer čitala njen dnevnik, priča da je ponekad mogla vidjeti kako pojedine duše trpe, osjećala je sve što prolaze, to je bilo strašno kaže. Pitala je Gospodina zašto neke duše tako jako moraju trpjeti, a on joj je odgovorio: "Trpe radi moje trostruke krune", koliko duša bude pretrpljela na zemlji, toliko ću je proslaviti na nebu. Zato bi se svaka duša trebala radovati, što joj je omogućeno trpjeti za Krista na zemlji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 srp 2008 15:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Kad sam upitala jednog dana Isusa,ma kako On može podnjeti ne kažnjavajući mnoge opakosti i zločine,Gospodin mi uzvrati:Za kaznu imam vječnost.Sada im produžujem vrjeme milosrđa.Ipak jao,ako ne prepoznaju vrijeme mog dolaska.Moja kćeri,tajnice Mojeg milosrđa,ti nisi samo obvezna pisati o mojem milosrđu i širiti ga,nego moli milost za njih,da bi i oni veličali Moje milosrđe.dnevnik sestre Faustine Kowalske str 321

Kad sam bila Gospodinu blizu,On reče:Zašto se bojiš započeti s djelom kojeg ti preporučujm?Uzvratih:Zašto me Isuse ostavljaš samu u tim trenucima?Zašto ne osjećam Tvoju blizinu?Moja kćeri,kad Me sama ne zamjećuješ u skrovitim dubinama tvoga srca,ne možeš tvrditi da Ja nisam tamo.Ja uklanjam osjećaj Mene Samog.Ali ti to ne treba biti nikakva smetnja vršiti Moju volju.To činim zbog Mojih neistraživih nakana,koje ćeš kasnje upoznati.Moja kćeri,trebaš znati zauvjek,da me samo teški grijeh protjeruje iz duše inače ništa.
Danas mi reče Gospodin:Moja kćeri,ti Moja radosti i Moja slasti,ništa Me neće omesti da ti darujem milosti.Mojem milosrđu ne smeta tvoja bijeda.Piši Moja kćeri:Što veća bijeda,to je veće pravo na Moje milosrđe nagovori sve duše da poklone povjerenje neshvatljivom bezdanu Mojeg milosrđa,da bih mogao sve spasiti.Izvor Mojeg milosrđa je kopljem šiiroko otvoren na križu za sve duše.Nisam nikog isključio.dnevnik sestre Faustine Kowalske 325


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr