www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 06:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2009 18:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2009 23:11
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
,, Patnja je jedna velika milost. Po patnji duša postaje slična Spasitelju. U patnji se ljubav kristalizira. Što je veća patnja , to je čistija ljubav."
(iz dnevnika s. F. Kowalske)

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: O POSLUŠNOSTI
PostPostano: 13 lis 2009 19:00 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2009 23:11
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prvi stupanj se sastoji u tome da duša sve izvršuje što je izvanjski određeno zapovijedima i zakonima.
Drugi stupanj se sastoji u tom, da duša slijedi nutarnja nadahnuća i ostvaruje ih.
Treći stupanj se sastoji u tom, da je duša odana Božjoj volji i prepušta Bogu slobodu s njom činiti što se njemu sviđa ako je poslušno sredstvo u njegovoj ruci. (iz Dnevnika..)
Slika

Što god vam rekne, učinite! (Iv 2,5)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lis 2009 20:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Jednom mi reče Gospodin:
"Zašto se plašiš i drhtiš,budući da si povezana sa Mnom?Duša koja se prepušta besmislenim strahovima,ne sviđa mi se.Tko te smije dirnuti,kada si sa Mnom?Najdraža mi je duša,koja čvrsto vjeruje u Moju dobrotu i savršeno se pouzdaje u Mene.Njoj darujem Svoje povjerenje i sve zašto me moli."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lis 2009 20:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Iako nije lako živjeti u stalnom umiranju,
Prikovana na križu različitih muka
A ipak sam u predanju zapaljena ljubavlju,
Jednako serafinu ljubim Boga,pa i ako sam samo nemoć.

Velika je duša koja usred muka
Vjerno stoji uz Boga i čini Njegovu volju,
U miru i olujama ne zna za utjehu,
Jer čista ljubav Božja sladi njezinu sudbinu.

U sreći ljubiti Boga nije nikakva velika stvar,
Zahvaliti Njemu kada nam se dobro događa.
Ali u protivštinama Njega slaviti,
Ljubiti Njega Samog i u Nj se pouzdavati.

Kada duša boravi u sjeni Getsemanija,
Sama u boli i gorčini
Ona se penje,sve do isusovih visina.
Ne žalosti se uprkos gorkom piću.

Kada duša ostvaruje volju Najvišeg,
Kad između stalnih mučenja i boli,
Ponuđen kalež drži na usnama,
Ostaje jakom-ništa je ne može potresti.

Uprkos mučenja ponavlja:"Neka je Tvoja volja."
Strpljivo čeka dan promjene.
U najdubljoj tami čuje Isusa:"Moj si"
I potpuno spoznaje kad zid razdiobe padne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lis 2009 21:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2009 23:11
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Fran. Bog te blagoslovio za ovoliko truda primit ćeš stostruko! smajlic3

Evo i molitva za svećenike koju je sv. Faustina molila :

,, O moj Isuse, molim Te za cijelu Crkvu. Daruj joj ljubav i prosvjetljenje Tvoga Duha. Podari snagu riječima svećenika da omekšaju okamenjena srca i da se Tebi povrate, Gospodine. Daruj nam svetih svećenika Gospodine. Ti sam uzdrži ih u svetosti o Božanski i Vječni Svećeniče, neka ih posvuda prati snaga tvog milosrđa i neka ih zaštiti od padova i zamki đavolskih, koje on neprestano postavlja dušama svećenika.
Neka snaga Tvojega milosrđa sve satire i uništi Gospodine što bi moglo pomračiti svetost jednog svećenika, jer Ti sve možeš."
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lis 2009 07:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Kroz tamu i sjene noći
Usamljeno brodi moja životna lađa
Plovim otvorenim morem,
I ne vidim kopna niti kakvu hrid.

Najmanja oluja potopiti me može,
Odnijeti na dno mora.
Zar me nećeš Ti,o Bože,voditi
Svaku minutu-i svaki čas.

po uzburkanim morskim valima
Plivam mirno-prema svjetlu.
Gledam daljine očima djeteta.
Jer Ti,Gospodine,utočište si moje.

Oko mene užas i sivilo,
Ostajem smirena-kao dubina u moru.
Jer tko se pouzdaje u Tebe,Gospodine,
Neće se izgubiti-po Tvojoj nauci.

Posvuda vrebaju opasnosti.
Gledam u zvijezde i ne bojim se.
Kročim hrabro i radosno putem,
Kao što odgovara čistom srcu.

Moja životna lađa sigurno plovi morem,
Jer Ti Si,moj Bože,njezin kormilar.
U poniznosti zahvaljujem Ti,
Što tako mirno ploviti mogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2009 07:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Skroviti Isuse,Živote moje duše,
Cilju kojem vruće čeznem i žudim.
Snago naše uzajamne ljubavi.
Ništa ne može razoriti Tvoju ljubav u meni.

Skroviti Isuse,hvalevrijedni založe mojeg uskrsnuća,
U Tebi je sabrano moje biće i život.
Ti,Hostijo,osposobljuješ me za vječni život.
Znam.Ti ćeš me ljubiti kao Svoje vlastitio dijete.

Skroviti isuse,Ti moja čista ljubavi,
Život s Tobom ovdje je na zemlji započeo.
U nebu zasjat će vječnim sjajem,
Moja ljubav neka postane vječnom radosšću.

Skroviti isuse,moja duša čezne za Tobom,Gospodinom;
Samo tebe,kojem se klanja sav nebeski sjaj.
Na milosti i darove posebno ne gledam.
Samo na Tebe,Koji mi Se daruješ u prilici Kruha.

Skroviti Isuse,uzmi Sebi moje čeznutljivo srce.
U njemu gori čista vatra serafina.
Kročim putem što ga Ti odredi
Uzdignutim čelom,nesalomljivo-
Iako sam djevojka slaba.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2009 20:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog o Božjem milosrđu

Isusove riječi svetoj Faustini i cijelome svijetu



Mozaik Isusovih riječi koji slijedi samo je kap od kapi svjedočanstva svete Faustine o neistraživim i neizmjernim dubinama Božjega milosrđa:

„Mir s vama, moja djeco!

Ja sam sama ljubav i milosrđe. Moja Nutrina prepunjena je milosrđem i ono je izliveno na sve što Sam stvorio. Sva djela mojih ruku okrunjena su milosrđem. Sve što postoji duboko je skriveno u nutrini Mojeg milosrđa, kao dijete u krilu majke. Nema nevolje koja bi se mogla mjeriti s Mojim milosrđem. Ono ne može biti iscrpljeno potrebom jer pri svakom davanju ono postaje još veće. Meni je milina djelovati u duši čovjeka, ispuniti je Mojim milosrđem i opravdati je. Moje Kraljevstvo na zemlji je Moj život u duši čovjeka. Otvorio sam Svoje Srce kao živo vrelo milosrđa. Neka sve duše crpu život iz njega. Neka se sve duše s velikim povjerenjem približavaju moru milosrđa. Grešnici će doživjeti opravdanje, a pravednici učvršćenje u dobru.

Nije otišla neutješena ni jedna duša koja Mi se približila. Moja ljubav nikoga ne obmanjuje.

Sretna je ona duša koja se povjerava Mojem milosrđu jer ja se Sam brinem za nju. Raduju me duše koje se pozivaju na Moje milosrđe. Takvim dušama Ja podjeljujem više milosti, nego si same žele. Kad neka duša veliča Moju dobrotu Sotona drhće pred njom i bježi do u dna pakla. Najveći grešnici dospjeli bi do najveće svetosti kad bi se samo htjeli pouzdati u Moje milosrđe. Iz svih mojih rana teče kao rijekama milosrđe za duše, ali rana Mojeg Srca je izvor neistraživog milosrđa. Iz tog izvora teku sve milosti za duše. Gorim od zraka smilovanja. Peku me zrake milosrđa. Na duše ih želim izliti. Duše ne žele pokloniti nimalo vjere Mojoj dobroti. Kako Sam bolno ranjavan sumnjom u Moju dobrotu. Najbolnije me vrijeđaju grijesi nepovjerenja. Male nesavršenosti izabranih duša povrijeđuju me više nego grijesi duša koje žive u svijetu. Ne nalazim savršenoga predanja Mojoj ljubavi. Toliko mnogo suzdržanosti, toliko mnogo nepovjerenja, toliko mnogo opreza. Za dobročinstva dobivam nezahvalnost. Za ljubav primam zaboravnost i ravnodušnost. Moje Srce to ne može podnijeti. Same sotone veličaju moju pravednost, a ipak ne vjeruju u Moju dobrotu. Kad vas već Moja smrt nije uvjerila o Mojoj ljubavi prema vama, što će vas onda još uvjeriti?

Ne plaši se i ne boj se ničega. Ja sam s tobom. Ja Sam ću nadoknaditi sve što ti nedostaje.

Reci grešnicima da uvijek čekam na njih, da čujem otkucaje njihovog srca kad počinje za Mene kucati. Piši, da Ja njima govorim kroz grižnju savjesti, kroz neuspjehe i muke, oluje i munje, kroz glas Crkve; ali ako puštaju da se unište sve Moje milosti, počinjem Se ljutiti i prepuštam ih samima sebi i dajem što žele. Piši, Moja kćeri, da sam ja Sam milosrđe satrvenoj duši. Najveća bijeda takve duše ne rasplamsava Moju srdžbu. Štoviše, Moje Srce sagiba se njoj u velikom milosrđu. Što je veća bijeda, to je veće pravo na Moje milosrđe. Kako grešnik, tako i pravednik potrebuje Moje milosrđe. Obraćenje, kao i ustrajanje u njemu, milost je Mojeg milosrđa. Duše koje teže savršenosti posebno trebaju slaviti Moje milosrđe jer punina milosti, koje im darujem, teku iz Mojega milosrđa. Ja želim da se te duše odlikuju neograničenim povjerenjem u Moje milosrđe. Ja sam bavim se posvećenjem takvih duša. Sve ću im dati što im je potrebno za njihovo posvećenje.

Nema drugog puta u nebo, osim puta križa. Ja Sam prvi išao njime. Znaj, to je najkraći i najsigurniji put.

Postoji samo jedna cijena kojom se otkupljuju duše – to su patnje koje su sjedinjene s Mojima na križu. Čista ljubav razumije ove riječi. Tjelesna ljubav neće ih nikada razumjeti. U Mojoj muci traži snagu i prosvjetljenje. Jedan sat razmatrati Moju bolnu muku veća je zasluga nego se godinu dana bičevati do krvi. Razmatranjem Mojih bolnih rana od velike je koristi tebi, a Meni čini veliku radost. Razmatrajući Moju muku tvoja duša dobija posebnu ljepotu. Većinu milosti podjeljujem dušama koje pobožno razmatraju Moju muku. I kad misliš da patnje nadilaze tvoje snage, pogledaj na Moje rane, onda ćeš se izdići iznad prezira i suda ljudi. Razmatranje Moje muke pomoći će ti uzvisiti se iznad svega. Sjedini svoja mala trpljenja s Mojim bolnim trpljenjem da bi zadobila beskrajnu vrijednost pred Mojim veličanstvom.

Iako je neshvatljiva Moja veličina, susrećem samo jednostavne. Od tebe želim samo djetinjstvo duha.

Rijeke Moje milosti preplavljuju ponizne duše. Prava veličina leži u ljubavi prema Bogu i u poniznosti. Ne sviđaju mi se zgrade i veličajne ustanove nego čista i ponizna srca. Iz Mojeg milosrđa crpu se milosti samo jednom posudom – a to je povjerenje. Što se više duša pouzdaje, to ga ona više dobiva. Duše koje se bezgranično pouzdaju Meni su velika radost, jer u takve duše izlijevam sva Moja blaga milosti. Raduje Me to što one puno traže jer je Moja želja puno davati, i to vrlo puno. Žalosti me naprotiv kad duše malo traže i sužavaju svoje srce. Ali da bih Ja mogao djelovati u duši, ona mora vjerovati. O, kako mi je draga živa vjera. Pred čime se bojiš? Tko se usuđuje dirnuti te kad si sa Mnom? Ne boj se ničeg. Bez Moje volje ništa ti se neće dogoditi. Budi zahvalna za najmanju milost, jer ta zahvalnost prisiljava Me darivati ti nove milosti. U jednom jedinom trenutku Ja ti mogu dati više nego što ti možeš poželjeti.

Budi uvijek milosrdna, kao što sam Ja milosrdan.

Kad mi se približi duša s povjerenjem ispunjavam je tako ogromnom milošću da je ona ne može sama u sebi primiti i izručivat će je na druge duše. Dajem ti tri mogućnosti za iskazivanje milosrđa bližnjem: prvo – djelo; drugo – riječ; treće; molitva. U ta tri stupnja sdržana je punina milosrđa. Ako duša nije milosrdna na neki način, neće doživjeti Mojega milosrđa na Sudnjem danu. Ako pak duše žele sakupljati vječna blaga, predusrest će milosrđem Moj sud i neće biti suđene. Molitva mi je najdraža, i to za obraćenje grešnika. Znaj da se ta molitva uvijek uslišava. Ublaži Moju smrtnu žalost. Razdjeljuj Moje milosrđe. Ljubi sve iz ljubavi prema meni, i najgore neprijatelje, da bi se mogla odraziti u tvom srcu sva punina Mojeg milosrđa.

Vidi, dušo, za tebe sam osnovao prijestolje milosrđa na zemlji. To prijestolje je Svetohranište – i iz njega želim sići u tvoje srce. Gledaj, nisam Se okružio pratnjom niti stražarima. Ti imaš pristupa Meni u svako vrijeme. S tobom želim razgovarati u svako doba dana i darivati ti milosti. Ali hoću ti kazati da vječni život mora već započeti na zemlji u Svetoj pričesti. Svaka Sv. Pričest osposobljuje te susretati se s Bogom u vječnosti. U Njoj je tvoja snaga. Ona će te braniti. Ali, promisli, što je hostija – žrtva, dakle...

Ja, Gospodin, jesam s tobom. Ništa se ne boj. Ti si u Mojem Srcu.

Ja sam blaga i ponizna srca.“

Izvor: Dnevnik sestre Marije Faustine Kowalske, Crodux, Zagreb 1998.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2009 21:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Pročitala sam Dnevnik sestre Faustine u dahu.
Koliko je jaka Božja riječ u toj knjizi.Nešto tako prelijepo nisam odavno pročitala.
:b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 stu 2009 09:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Dragi naggar,

rijetko me kada neka knjiga tako dirnula kao ova.Svaku riječ koju sam pročitala osjećala sam kako duboko odzvanja u meni.
Bilo bi glupo reći da sam se na neki način poistovjetila sa Faustinom,ali njene molitve,a na prvom mjestu ljubav prema Isusu....nešto neopisivo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr