www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Dobrotoljublje
PostPostano: 24 kol 2008 16:52 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 kol 2008 09:11
Postovi: 1
Lokacija: Međugorje,BiH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da li je tko čuo za "Dobrotoljublje" i gdje se može nabaviti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2008 16:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
To je skup spisa o Isusovoj molitvi, ali sadrži i dosta drugih sadržaja o duhovnom životu. Postoji četiri toma, ne bih ti znao reći gde to ima u Hrvatskoj da se nabavi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2008 20:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
aaaaaa i ja za tu knjigu saznala od prijatelja iz Tabbora trazili je u kršćanskoj sadašnjosti ali je nema pa sam je ja našla na netu u PDF formatu za skinuti... www.esnips.com/doc/179521e8-fde5-481e-a ... otoljublje - 27k - na toj stranici!!! Božji blagoslov+


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2008 22:44 
sunašce napisao:
aaaaaa i ja za tu knjigu saznala od prijatelja iz Tabbora trazili je u kršćanskoj sadašnjosti ali je nema pa sam je ja našla na netu u PDF formatu za skinuti... www.esnips.com/doc/179521e8-fde5-481e-a ... otoljublje - 27k - na toj stranici!!! Božji blagoslov+


Kao što je Tihokapelnik već rekao - radi se o 4 toma. Ovo što si našla nije ni približno sve. Ako te toliko zanima cijeli spis u e-obliku imaš ovdje:
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/D ... /index.htm

naravno, ako ti problem nije ćirilićno pismo i arhaičan jezik. Na stranici ima još puno dobrih tekstova, ali nažalost i dosta negativnih stavova prema ekumenizmu i Rimokatoličkoj Crkvi općenito pa uključi "unutrašnje filtere" prilikom izbora tekstova za čitanje.
Mada, uz sve dobre tekstove tamo ipak nema obrađenih tema i pitanja koje se ne bi mogle pronaći i kod nas. Osim već spomenutog "Dobrotoljublja".
Btw, mislim da je "Dobrotoljublje" u tiskanom obliku poprilično skupa investicija.

BVB i pozdrav svima.


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2008 22:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jakov napisao:
Btw, mislim da je "Dobrotoljublje" u tiskanom obliku poprilično skupa investicija.

Ne mora biti, zavisi od izdanja. Ja sam se iznenadio koliko je mene koštao drugi tom (a to je prilično debela knjiga) - oko 5 evra. Nisam mogao da verujem. Doduše, mek povez, papir nije nekog visokog kvaliteta, ali ako se baš ne ostavlja u nasleđe prilično je dobra ponuda.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2008 23:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hm ćirilica ne znam baš...no meni će prijatelj za sebe printati pa ću fotokopirati...no nije mi sila....nemam sada baš ni vremena za čitanje tako da ću to pustiti za zimu......Hvala na savjetima! Bog va s blagoslovio :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2008 23:21 
Tihokapelnik napisao:
Ne mora biti, zavisi od izdanja. Ja sam se iznenadio koliko je mene koštao drugi tom (a to je prilično debela knjiga) - oko 5 evra. Nisam mogao da verujem. Doduše, mek povez, papir nije nekog visokog kvaliteta, ali ako se baš ne ostavlja u nasleđe prilično je dobra ponuda.


Au, pa to je odlično. :shock: :D Ajde, molim te, ako ti nije mrsko na PP (ili ovdje, meni ne smeta) napisati gdje si ga pronašao po toj cijeni i tko je izdavač. Čisto za informaciju. Možda se nekad i kupi - ako ništa barem kao poklon nekome. Imam prijatelja koji je često u BG pa bih ga malo "zaposlio". Mada sam dosta toga već čitao na maloprije pomenutoj internet lokaciji. To ne da je povoljno nego je poklon. Sjećam se jedne priče o tom djelu i mislim da je u pitanju bila cijena oko 50-ak eura po knjizi, ali nisam baš najsigurniji. Znam samo da je bilo poprilično skupo.

@ Sunašce - OK, čekaj zimu onda i više vremena. Ali mislim da ti ćirilica ne gine jer mi se čini da ne postoji latinična verzija.


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2008 00:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jakov napisao:
:shock:

A, šta kažeš? :wink: Izdavač je svetogorski manastir Hilandar. Četiri knige, imaju korice različitih boja, ako se ne varam na svakoj je spreda fotografija neke isposnice. Tamo gde sam ja kupio - to je prodavnica Blagodarnik koja se nalazi u Beogradskoj ulici - ne mogu ti reći tačno broj, ali nije je teško promašiti, ima ikone u izlogu. 400 dinara po tomu, kada sam ja kupovao nisu imali 1. Mada i jedna knjiga je pravo blago! Doduše, na ćirilici je...

Citat:
Sjećam se jedne priče o tom djelu i mislim da je u pitanju bila cijena oko 50-ak eura po knjizi

Sada je moj red da :shock: . Što bih ja rekao - bolje da me udare palicom po glavi i pobegnu sa novcem nego da me tako pljačkaju. :lol:

Evo nađoh koricu trećeg toma, ostale su iste, drugačija boja i fotografija:
http://www.westsrbdio.org/SEBASTIAN_BOO ... rge055.jpg


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2008 12:38 
Tihokapelnik napisao:
Tamo gde sam ja kupio - to je prodavnica Blagodarnik koja se nalazi u Beogradskoj ulici - ne mogu ti reći tačno broj, ali nije je teško promašiti , ima ikone u izlogu.


Nije je teško promašiti! LOL :lol:

Vjerojatno prodaju i ikone koje sami monasi prave u manastiru? Divno bi bilo imati jednu ikonu Krista Pantokratora pa makar i malecku.
Ali one su sigurno poprilično skupe.
Ništa, pošaljem frenda pa nek malo razgleda. Uh, al' će mu biti drago - tip je teži nevjernik. Ali neka, možda izvuče kakvu duhovnu korist od te male "ekskurzije", hehe...

Tihokapelniče, pozdravljam te i hvala ti za info.


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2008 15:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Uh, ne znam koliko je Dobrotoljublje za ,,teže nevernike'', to je teška hrana. :wink: U toj prodavnici imaju ikone, ali ne znam baš da li ih monasi prave, ovde ipak ima mnogo ikonopisaca... Ima tamo i gomila reprodukcija, značajno jeftinije ali... reprodukcije. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr