www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2008 15:48 
Tihokapelnik napisao:
Uh, ne znam koliko je Dobrotoljublje za ,,teže nevernike'', to je teška hrana. :wink: U toj prodavnici imaju ikone, ali ne znam baš da li ih monasi prave, ovde ipak ima mnogo ikonopisaca... Ima tamo i gomila reprodukcija, značajno jeftinije ali... reprodukcije. :)


Hehe, naravno da nisam mislio njemu namijeniti "Dobrotoljublje". Mislio sam na to da je njemu već oooogromna pokora to što mora tražiti takve stvari. Pa još kad ga zamolim da pregleda i dobro zapamti ikone. Možda se i obrati. :wink:


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 ruj 2008 12:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
za one koji ne znaju ćirilicu - na ovoj stranici postoji konverter (doduše ne baš previše precizan ali mislim da je dostatan)
http://2cyr.com/?7


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2008 19:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2008 06:37
Postovi: 97
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
upravo mi kolegica danas prica o dobrotoljublju i konacno pronasla sam,ali problem je sto nema na latinici iako znam i cirilicu citati.Bog vas blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2009 21:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bernarda napisao:
upravo mi kolegica danas prica o dobrotoljublju i konacno pronasla sam,ali problem je sto nema na latinici iako znam i cirilicu citati.Bog vas blagoslovio!

Ja sam zadnjih dana isto pokušala pronaći tu knjigu na latinici. Nisam je našla, ali sam našla ovu temu, a i ovaj konverter s ćirilice na latinicu, pa sam se potrudila i cijelu knjigu (sva četiri toma) konvertirala na latinicu. Pa eto, kad sam se već pomučila, stavila sam je ovdje pa ako je netko zainteresiran može slobodno skinuti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2009 21:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
E, kad smo već kod toga, to je knjiga koja govori o molitvi srcem, a u knjizi "Ispovijesti ruskog hodočasnika" o Dobrotoljublju piše:


Kad - vidjeh u snu da se nalazim u ćeliji svojega starca, a on mi tumači Dobrotoljublje i govori: »Ova sveta knjiga puna je velike mudrosti. Ona je tajanstvena riznica razumijevanja skrivenih namjera Božjih. Nije dostupna svakome u svakom svojem dijelu, ali svatko u njoj može naći za sebe pouku: za mudre mudru, za priproste priprostu. Stoga vi, priprosti, morate čitati tako kako su u njoj raspodijeljene knjige svetih otaca, jednu za drugom. Tu je takav bogoslovni poredak. Neuk čovjek, koji se želi priviknuti po Dobrotoljublju na unutarnju molitvu, treba čitati ovim redoslijedom:

1) pročitati najprije knjigu Nicefora monaha (u drugom dijelu knjige);
2) knjigu Grgura Sinajskoga, čitavu, osim nekih kratkih poglavlja;
3) Šimuna, Novog Bogoslova, o tri vrste molitve i propovijed o vjeri;
4) knjigu Kalista i Ignacija.

Kod ovih je otaca sadržan potpun nauk o unutarnjoj molitvi srca koji je shvatljiv za sve.
A ako želiš vidjeti još jasniju pouku o molitvi, potraži u četvrtom dijelu knjige svetog patrijarha Kalista Carigradskog sažetak o načinu molitve.«


Ne da sam sama to pročitala i isprobala pa da mogu nešto reći :mrgreen:, ali eto, da proslijedim informaciju. Ah, baš sam uslužna. smajlic27 :lol:

.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 sij 2009 00:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samo da upozorim - postoji grčko i rusko (ono koje se upotrebljava u ,,Ispovestima'') Dobrotoljublje, tako da se niko ne zbuni ako ne nađe one knjige koje starac spominje u svojoj verziji. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: dobrotoljublje
PostPostano: 22 sij 2009 18:03 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2009 21:52
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ima da se nadje sva 4 Toma na http://prijateljboziji.com/index.php?p=Knjige&_p=2


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 sij 2009 13:10 
PrijateljBožiji, hvala za odličnu stranicu.
Naročito sam se obradovao filmovima. Napokon film o Svetoj Gori, a o "Ostrovu" da i ne pričam. Čak sam ga uz malo snalaženja uspio skinuti u avi formatu. Hvala ti.


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 sij 2009 13:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2008 06:37
Postovi: 97
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
filmovi su super,odusevljena sam,BOG VAS BLAGOSLOVIO!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2009 15:27 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2009 21:52
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala. Sajt je jos uvek u pripremi ali nadamo se da ce da bude nesto revolucijalno, a i na blagoslov svakome ko poseti. Bog vas blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr