www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 12:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 ruj 2008 07:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da je netko na temi o Ricardo Cidu postavio pitanje o knjizi odnosno knjiga Razgovr s Bogom N.D. Walsh, pa evo s obzirom da sam na žalost pročitala te knjige samo bih se osvrnula na bit i zamolila vas da ne trošite vrijeme na te knjige ako naiđete na njih.
Radi se zapravo o raspravi kako zlo ne postoji, a temelj se nalazi u tome kako se ništa ne dogadja bez Božje volje pa tako ni zlo, te samim tim zlo ne postoji. Tom logikom Walsh tvrdi da je Hitler u raju jer nije ništa nemoralno učinio.
Walshov Bog ne poznaje grijeh, zlo, zabranjeno, jer samo se čovjek treba zapitati treba li sve to činiti ali to sve samo po sebi nije zlo.
A sve je postavljeno na temelju: ako je Bog dobar zašto bi nas kaznio???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2008 07:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Al evo da ne bi ja previše pametovala skinula sam ovo pitanje s odgovorom sa stranice
http://www.ofm.hr/juniorat/index.php?op ... &Itemid=58


Nedavno sam pročitala knjigu "Razgovor s Bogom" i "S Bogom kod kuće" , autor Neal Donald Walsch. Kao i sada popularna "Tajna" (Byrne) i tu se govori o svemiru kao o nečemu što ima svijest, što je živo. Sve te knjige (koje sada haraju knjižnicama i popularne su) govore i kako reinkarnacija nije u
suprotnosti s kršćanskim učenjem, da je to u stvari čistilište,dok se dovoljno ne iskupimo da dođemo na najvišu razinu svijesti, a to je gledati Boga.Nedavno je tako nešto na TV-u izjavio i jedan naš popularni istražitelj mističnog.
Negdje sam pročitala i da je davno Crkva izbacila neka dodatna evanđelja/tekstove Biblije koja su govorila o tome. Zašto je za katoličku crkvu ta teorija tako neprihvatljiva? – Neki tumače i da je ono što Isus naučava o uskrsnuću također u stvari reinkarnacija. (uvijek sam bila samo deklarirani katolik, ali odnedavno redovito idem u crkvu, čitam Bibliju sa srcem i
voljela bih čuti vaše mišljenje o tome).

Sanja


Dobro, Sanja! Ovako…



Knjige koje spominješ su doista popularne i sigurno zbog toga zahtijevaju našu pozornost. Ponajviše jer dodiruju temelje kršćanske vjere. Izokrenuvši istinu koju je Isus svojim životom donio kao jedinu pravu pokušavaju usaditi neke nove vrijednosti koje će navodno učiniti ljude sretnima. Nudeći kroz svoje stranice recepte za sretan život ne ustručavaju se vrijeđati Boga i relativizirati radosnu vijest našeg Božanskog Spasitelja.



Kada spominješ ove knjige prisjećam se potpuno ispunjene dvorane koja prima preko tisuću ljudi a koja je prije nekoliko godina ugostila slavnog pisca koji se zove Neal Donald Walsch. Na tom je susretu on govorio o svom životu i kako je došao do ideje da napiše knjigu koja će nedugo poslije biti jedna od najprodavanijih knjiga u cijelom svijetu. Narav ovog odgovora na tvoje pitanje mi ne dopušta ulaziti u pojedine zablude kojima knjiga obiluje, pa ćemo se samo ograničiti na neke bitnije elemente koji će nam pomoći u rasvjetljivanju ove opasne knjige. Cijela knjiga „Razgovori s bogom“ (zapravo ih je tri, a kasnije oko dvadesetak) je opisivanje jednog autobiografskog trenutka u kojem je Walsch doživio doticaj sa nadnaravnim koje mu se predstavilo da je kao Bog i počelo ga upućivati u istinu koja je do tada bila skrivena od ljudi. Razgovor Walscha i „Boga“ se odvija tehnikom automatskog pisanja koje je poznata okultna tehnika komuniciranja sa onostranim gdje čovjek postaje samo kanal kroz koji razna onostrana bića pokušavaju komunicirati. Velike tajne koje Walschov „Bog“ donosi u knjigama su često proturječne, besmislene i donose konstantne napade na Crkvu, svećenike, i svaku kršćansku istinu koju ispovijedamo kao kršćani. Ova knjiga čija inspiracija dolazi od kneza ovoga svijeta već je zavela mnoge vjernike koji su svoju Bibliju zamijenili sa ovim zavodljivim knjigama. Za više informacija ima jedna dobra stranica gdje se mogu naći dodatni podaci.

http://www.christiananswersforthenewage.org



Što se druge knjige o kojoj govoriš tiče, a koja je trenutno pravi hit u knjižarama širom svijeta, jedina je tajna u tome kako ljudi kojima je draga istina mogu povjerovati takvim neutemeljenim tvrdnjama koje izviru iz privlačno ukrašenih stranica ove tanke knjižice. Misli koje čitatelju govore: „Ti si Bog u fizičkom tijelu… ti si Vječni život koji se manifestira u tebi… ti si savršenstvo i veličanstvo“ samo su neke od dubokih laži kojima ova australska spisateljica (vjerujem ne namjerno) zavarava narod.



Inače, Tajna o kojoj je riječ nije ništa posebno novo u New age literaturi. Svi pokreti i načini razmišljanja koji izlaze iz ovog misaonog miljea imaju za cilj da određenim inicijacijama u tajne nedostupne običnim neiniciranim ljudima podignu čovjeka na višu razinu postojanja čime mu pokazuju da je on više od ljudske naravi koju mora nadići. Ovdje puno „pomaže“ popularna psihologija sa svojom moći pozitivnog mišljenja koja obmanjuje svijet govoreći da se rješenje svih problema nalazi u čovjeku koji samo mora nadići samog sebe i svi problemi će nestati. Pa makar to značilo da spozna da je on sam Bog. A to je i cilj o kojem govori „Tajna“ Rhonde Byrne. Koliko je to drugačije od onog što naviješta naš Bog još od vremena kada je hodao po zemlji. Govorio je o pouzdanju u našeg nebeskog Oca, a ne u samoga sebe. O molitvi koja stremi u Nebo, a ne u vlastito sebstvo ili negdje u svemir. O molitvi na koljenima, a ne u lotosovu položaju. O žrtvi za druge jer je onaj drugi u središtu, a ne On sam.



Reinkarnacija i uskrsnuće idu zajedno kao i trokutasta kocka. O ovome samo kratko. Pavao u svojem pismu Hebrejima piše da je svima nama samo jedan put umrijeti (Heb 9,27). To je dovoljno. Uostalom, nitko nije do sada dokazao da reinkarnacija sigurno postoji. Sa uskrsnućem je drugačije. Prazan grob svjedoči o tome.



Ova pitanja koja postavljaš sigurno zaslužuju puno više prostora kojem ovdje nije moguće udovoljiti. Nadam se da si i u ovim odgovorima našla ono što ti može koristiti. Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2008 08:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 lip 2008 13:40
Postovi: 71
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Knjigu "Razgovor s Bogom"nisam pročitao,ali jesam ovo Sanjino pitanje i odgovor na to pitanje.Imam namjeru pročitati tu knjigu kao i sve ostalo što sam pročitao,a kosi se sa našim kršćanskim naukom.Inače sam istraživački tip i volim istraživati,a knjige takvog tipa volim pročitati iz razloga što znam upadati u rasprave sa pobornicima takvih knjiga i teza,i onda imam dobre polazne točke u raskrinkavanju takvih teza,bez ikakvog otrcanog prigovora u smislu "nisi čitao pa ne znaš".Tada sam uvijek u prednosti.Eto samo toliko. :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2008 09:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma to se neću trudit ni čitat. Mislim da nije ni upola toliko maštovito kao DaVincijev kod. smajlic27 ovi je samo na kršćanstvo nabaco budizam, Brown se barem potrudio nešto smislit. :lol: valjda je draži "knezu svijeta". :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2008 12:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
knjiga je takva katastrofa.....


rodici mi je "upala" u ruke... i kaže.. vidiš, ovaj neki je pričao sa Bogom....

i rekao mu je da se ne brine u vezi samozodovoljavanja.. da to Boga nesmeta jer nikom ne škodi...


:shock: i slično...

tom "bogu" ništa nije grijeh... samo još gore... POTIČE na činjenje grijeha.... :(

čije je to maslo?!?! znamo! :x


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2008 12:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ovakvo mišljenje kakvo se prezentira u navedenim knjigama čisti je newage, a najgore od svega što sam kod dosta mladih ljudi susrela ovakvo mišljenje...tipa...pakao ne postoji jer nas Bog toliko ljubi da nam sve oprašta.
Kako je Isus otišao na križ da nas spasi, da su nam tada svi grijesi oprošteni jer je za njih Jaganjac božiji podnio žrtvu pa su okajani Krvlju Jaganjčevom.
Dakle upravo ovo mišljenje da Bog ne poznaje grijeh i da će svi u Raj.

Ovako ljudi sebi daju opravdanje da žive u grijehu i da se ne mjenjaju.

Ovakve stavove često možemo čuti u medijima, a posebnu propagandu u ovom smijeru daje Oprah.

(Hoš 4,6) "Moj narod gine: nema znanja; jer si ti znanje odbacio, i ja odbacujem tebe iz svećenstva svoga; jer si Zakon svoga Boga zaboravio, i ja ću tvoje zaboraviti sinove."

O Bože smiluj se narodu koji živi u neznanju. Pošalji Duha svoga da spusti Istinu u srca zabludjela.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ruj 2008 20:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 srp 2008 13:28
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čitao sam nekoliko minuta knjigu od N.D Walsha "Što Bog uistinu želi" i knjiga mi je blago rečeno očaj...diktatura relativizma i ideologija new age-a!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2008 21:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma ja nevjerujem nikad takvim prorocima, ovoga sam odmah prokužio. Dok su svi mislili da je upravu i da je istinit.
Došlo je vrijeme lažnih proroka, čuvajmo ih se.
Isus nas je upozorio, da znamo kad dođe vrijeme i evo ga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ruj 2008 21:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja poznajem jednu osobu koja mi je toliko hvalila te knjige kako su divne..zapravo ljudima je sve to divno zato jer NEMA GRIJEHA, SVE JE SUPER, SVE JE 5 ..I NARAVNO SVE JE DOZVOLJENO..Ko ne poznaje crkveni nauk i nije u duhu, naravno da će mu se ovo dopasti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2008 13:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pročitala sam dvije knjige "razgovora s Bogom".
Kako sam znatiželjna osoba, nisam je bacila čim sam došla do nekog dijela koji mi se nesviđa. Hm, Hitler je u raju? meni je to isto kao da je napisao
Elvis je živ.
Nisam za osude, ima pozvanijih od mene da se kose vezano za njegove izjave.
Ja čak na te knjige ne bi gledala kao na duhovnu literaturu. O knjizi bi se moglo raspravljati, dakle tko je pročitao knjige ne može reći da nema i lijepih poruka.
Čovjek koji ima vjere ne treba se bojati takvih knjiga, ona te samo može ojačati u tvojoj vjeri jer ti razlućuješ što je dobro i loše.
Može g.Walsh pisati da nije grijeh... ovo ili ono...ali ti znaš što te uči tvoja vjera, znaš koje su vrijednosti...
Pročitat ću i treći dio...naprosto iz znatiželje, ali se ne bojim da će to promijeniti moje stavove, moja razmišljanja...moju vjeru...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr