www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 13:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Aleluja napisao:
daj zamislite, ..pa jel taj autor uopće zna što je LJUBAV???????
daj zamisli, otac je prekinuo ljubav za djecu, žena je kriva.. a dječica jadna mala... tata ih više ne ljubi... eto... Confused

draga vox, ja sam te djelove koje si ti ovdje citirala drugacije shvatila..npr. ovaj gore:

Prica ide ovako: zena je bila navezena na svoju majku. Kad su stanovali u blizini zena bi svaki dan odlazila k njij i provodila sate i sate tamo. tada je muz odlucio da se presele. Nakon toga satima je razgovarala sa svojom majkom na telefon. A to svaka zena i muz u braku znaju da to nije zdravo za obitelj i da to nije niti zdrava supruga niti majka vec zena koja se nemoze odvojiti od cice svoje mame i pupak nikad nije prerezala (ovo je moj komentar). Muz je tada rekao svojoj zeni da to smanji, zena ga nije puslusala nego je dopustila da se njena majka mjesa u zivor. Tada je muz otisao vidjevsi da nemoze nista promjeniti. On je posjecivao dejcu koju bi baka sakrila kad bi dosli po njih, njemu je rekla da ih nema kod kuce a djeci bi rekla da ih tata ne zeli vidjeti.

Tko je ovdje napravio gresku?


vidi draga
kao prvo, mislim da baš NIJE bio taj primejr
ali i da je
nije bitno
jer se pod krinikom ženine krivnje
opravdava očeva neljubav premda djeci rečenicom - i nikada se više nije vratio..ostavio djecu, prekinuo ljubav...

očito je da nit autor, nit taj otac ne poznaju puninu ljubavi
jer dapoznaju, znali bi da se ljubav NIKADA ne može prekinuti
pogotovo ne prema djetetu

ta Bog sam Otac je i majka
i nikada te neće zaboraviti..taman da te i vl majka zaboravi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 13:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Aleluja napisao:

Eva je bila sama pa je pozvala adama kasnije..i nije se nista dogodilo dok adam nije zagrizao..


uopće mi nije namjera iskrivljavati bilo što iz Biblije
ali evo kad tražip pa da vidiš:

"Vidje žena da je stablo dobro za jelo, za oči zamamljivo, a za mudrost poželjno: ubere ploda njegova i pojede. Dade i svom mužu, koji bijaše s njom, pa je i on jeo."
Post 3,6

i da, nije se niš dogodilo iako je Eva sagriješila..samo to..
al eto čekalo se valjda Adama pa da bude punina grijeha
uopće se ne mogu načudit..kako to..prema knjizi, kako to da je Adam zagrizao..kad je toliko nadmoćan (knjiga koristi te pojmove), pametniji, bistriji, mudriji i tom sl...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 14:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo ga..potrudila se ja...

na str. 211. ne ulazim u nikakve krivnje i nekrivnje..samo to o ljubavi...

"On se nikada nije vratio - dakle, umrla je i njegova ljubav prema djeci - a ona sada spremno priznaje da je mnogo toga bila njezina krivnja."

hajd, baš nam je veselo kad imamo takve Prijatelje i njihove propovijedi.. svima će nam biti bolje..

šteta što se Prijatelj nie potrudio pročitati štogod od Ivana Pavla II. o ženi i npr njenom pravu na vanjski rad...

al sigurna sam da već ima odgovor: to su vukovi u janjećem krznu koji ruše svijet, Crkvu, obitelj i krivo savjetuju žene..

vidiš ..i sama tražiš krivnju u ženi..vazda u ženi.. i onda kad je muž maltretira i nju i dicu...
a nije da Prijatelj ne navodi takvih primjera...

pa tko je to tužitelj braće (il sestara ha ha)?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 15:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gle na trazim krivnju u zeni ali bi bilo dobro da se prvo svaka zena i muskarac zapitaju gdje su napravili gresku kad je krenulo krivo. Ja imam taj osjecaj da mediji i kada razgovaram sa zenama uvijek olako osudi muz kao onaj koji je ostisao, prevario itd. i koji je kriv za raspad braka...ali ja nemogu vjerovati da bi Bog dopustio takvo sto zeni koja je svim svojim srcem ljubila i slizila svom muzu IZ LJUBAVI da ju onda muz prevari i ode od nje. Ako je brak zajednica ljudi i Boga pa gdje bi tu bio Bog koji bi onda gledao mirno kako muz pravednu zenu vara...aaaaaaha....
To vrijedi i za maltretiranje u braku i za varanje i jedne i druge strane...

ako zena maltretira muza i rospija je, vara muza znaci da muz nesto radi krivo...

ako muz vara zenu znaci da zena nesto krivo radi..

a olako se muski rod stavio na sudnicu i ukazuje se na njih non stop..

I dobro da je netko progovorio vise istinu onako zdravo pucki i rekao da kako stvari stoje...a ne non stop po muzevima...

A sto kazes na ono zadnje poglavlje o "ravnopravnom jeziku" gdje se sve sto aludira na muske mice iz jezika...?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 15:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
A to je kao i sa svim ostalim u zivotu..

ako ti netko napravi nepravdu onda si ti vec prije negdje napravialnepravdu...jer je to zakon ljubavi..što siješ to i žanješ...što želiš da ti drugi rade to i ti njima napravi...

ili čemo svi kad
dođu nepravde, ogovaranje, krizevi prvo krivca traziti izvan sebe u neprijatelju....ali ne...onaj vanjski neprijatelj nije problem kad ti pobjedis onog svog unutarnjeg..jer to je vanjskog poslao Bog da pobjedis onoga u sebi...

ili smo mi zene farizeji pa smo pravedne i uzdignute i na nama nema gresaka?

A na zemlji nema toga tko je bez grijeha...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 15:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Aleluja napisao:
ali ja nemogu vjerovati da bi Bog dopustio takvo sto zeni koja je svim svojim srcem ljubila i slizila svom muzu IZ LJUBAVI da ju onda muz prevari i ode od nje. Ako je brak zajednica ljudi i Boga pa gdje bi tu bio Bog koji bi onda gledao mirno kako muz pravednu zenu vara...aaaaaaha....
To vrijedi i za maltretiranje u braku i za varanje i jedne i druge strane...



Jesi ti možda kad čula za koncept slobodne volje??? Sve je dopušteno veli sv. Pavao. Piše SVE!!!.
Po toj logici ja bi mogao pitati gdje je Bog bio u Ruandi kad je počeo masakr neviđenih proporcija, a šta bi ti rekla da su oni sami krivi za to.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 15:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Aleluja napisao:
A to je kao i sa svim ostalim u zivotu..

ako ti netko napravi nepravdu onda si ti vec prije negdje napravialnepravdu...jer je to zakon ljubavi..što siješ to i žanješ...što želiš da ti drugi rade to i ti njima napravi...

ili čemo svi kad
dođu nepravde, ogovaranje, krizevi prvo krivca traziti izvan sebe u neprijatelju....ali ne...onaj vanjski neprijatelj nije problem kad ti pobjedis onog svog unutarnjeg..jer to je vanjskog poslao Bog da pobjedis onoga u sebi...

ili smo mi zene farizeji pa smo pravedne i uzdignute i na nama nema gresaka?

A na zemlji nema toga tko je bez grijeha...


Ovo još samo malo fali pa da počne vući na karmu, dakle kad ti se desi neko zlo ti si u prošlom životu zaribala pa sad ispaštaš. Kad ženu muž siluje i ubije pa naravno da je ona kriva. Možda nije pozdravila susjeda pa sad ispašta taj grijeh.
Možda da malo razmisliš o svemu a pogotovo o toj udruzi koja je tiskala knjigu!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 16:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
johnny 5 napisao:
Po toj logici ja bi mogao pitati gdje je Bog bio u Ruandi kad je počeo masakr neviđenih proporcija, a šta bi ti rekla da su oni sami krivi za to.


pa..kad bi pročitao knjigu..možda bi ti palo na pamet da je krivnja vjerojatno u nekoj ženi predsjedavajućeg u plemenu..tj njezino mješanje u autoritet..pa su se za njom vjerojatno povele i ostale žene..i eto rata!!

tako se naime objašnjava rat između Izraela i Palestinaca (tj Arapa)!!
Sara je kriva jer se mišala u vodstvo Abrahama pa se rodio i Jišmael a ne samo Izak..pa od tad njiho dvoje ratuju...

dakle, za taj rat tj te neprilike..kriva je Sara :wink:

a vjerojatno su za sve ratove krive žene i njihova uzurpacija vlasti koja im nikada nije dana..
tako imamo primjere di jedan neposluh neke kraljice upropaštava cijelo kraljvstvo
tj svakodnevni posluh kraljice spašava cilo kraljevstvo!!


Zadnja izmjena: vox; 19 srp 2010 16:28; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 16:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
kršćanstvo u svojoj biti ne poznaje traženje krivca niti predbacivanje krivnje
što se, draga A, za ovu knjigu ne bi moglo reći

naprotiv, u svojih ca 270str sva je u traženju mana i krivice žene
tako da na svim područjima traži NEPODOBNOST žene za bilo što osim za rađanje i apsolutnu poslušnost (što je jednostavno nemoguće po samoj naravi čovjeka)..a i tu je manjkava jer ju je lako zavesti, jer je cmizdrava, lijena, rospija, gunđalo..ta takva je po naravi..

imamo na ovom forumu muškarca čija je žena psh bolesnik i to je zatajila prilikom sklapanja crkvenog braka..
nemaju djece (mislim da ne mogu imati), on vazda ima nekih problema s njom, ona je otišla materi i tako redom.. mislim da ga je jednom pokušala i fizički ugroziti..
i gledaj sad ti te ljubavi..lude, rekla bih!! on nije odustao od nje. bori se za nju svim silama.. stalno je na molitvama, pokorama..sve za nju.
a moga se komotno odmaknut od nje..jer je zatajila bolest pa im brak nije valjan..

a što knjiga kaže?
ako žena nije 100% poslušna, eto belaja...
pa stekneš dojam da Prijatelj prodaje "mojsijevo otpuštanje žena" kroz odlazak muškarca van takve obitelji i od djece..i nikom niš.. jer, pa žena je kriva..što nije slušala!!

a što kršćanstvo kaže? oprosti, bori se, idi dalje...ljubi...

a Crkva čak daje rastavu od stola i postelje..ak je stanje toliko teško za živiti..al naravno, treba se truditi raspirivati dobro, raspirivati ozdravljenje takve obitelji, takvog stanja..


Zadnja izmjena: vox; 19 srp 2010 16:29; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 16:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Aleluja napisao:
A sto kazes na ono zadnje poglavlje o "ravnopravnom jeziku" gdje se sve sto aludira na muske mice iz jezika...?


jao..
maltretiranje mozga..
trebala bih valjda (i jesam neke odlomke) čitati više puta da bih razumjela
no, i dalje ne znam koji je cilj tog poglavlja o jezičnim izričajima? jle pokazati sotonu na djelu?
pokazati kako se napada muški autoritet? i jopet sve o ugrožavanju muškosti..

evo primjera brije: "Kapetan će svome brodu, pilot svome avionu, vozač svome automobilu reći "ona". Pogledaj je kako plovi. Veličanstvena je!"
majko mila, pa ja mišljah da je automobil muškog roda, zrakoplav il avion isto.. itd.. pa kakvo onda: "ona..kako plovi..." ??
to Prijatelj nekom analogijom valjda dolazi do žene kojom on gospodari ko i avionom pa ushićeno kaže "pogleć moju ženu!! kako li samo sluša.." :roll:

eto dokle je doša..da i u jezičnom govori traži uporište za muško gospodarenje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr