www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2010 12:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vox jesi li uspijela nabaviti knjigu?

ja bih je baš voljela pročitati da vidim koliko u njoj ima
svega što sam ja upila živeći poslušnost od malih nogu ? !

sada razmišljam o toj riječi POSLUŠNOST

- jer ja kao djevojka nisam bila poslušna u biranju muža, tj ja sam se izborila sa svojom neposlušnosti za svoj odabir i na to moji roditelji raagirali tako da su rekli ,, ne poslušaš li nas i udaš li se protiv naše volje - TI SI ZA NAS MRTVA,,

na žalost nisu se šalili , za moje roditelji moja poslušnost bila je na prvom mjestu, zato sada živim poslušnost u braku iako se dogovoramo o svemu.
Bogu hvala da je tako. No roditelji nisu željeli zbog te moje poslušnosti doći ni na našu svadbu, ni pogledat dijete kad bih rodila jer je to sve bila neposlušnost a ja sam samo slušala svoje srce i osluškivala riječ Gospodinovu što i kako želi za mene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2010 12:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
jesam draga, dobila..
bum ti poslala
kad završim


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 11:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
eto. gotovo.

u par navrata sam htjela odustat, ali eto. radije da znam - pročitala sam je do kraja.

moj sud? ne znam jesam li bljutavije stvari pročitala u životu... :cry:

cila knjiga od cca 270str. je jedna velika pljuvačina po ženskom rodu!!
da, baš pljuvačina.
pojmovi koji se koriste su sasvim uspješni za utjerivanje krivnje što nisi takva kakvom te je Prijtelj Međugorja zamislio...

buntovna, lijena, gunđa, trula jabuka...

bit knjige: muž je gospodar
žena mora imati (straho)poštovanje prema mužu
(da, baš tim riječima :shock: )

da bi se pokrijepila ta bit
konstantno i sugdje se navode primjeri žena: zdravih jabuka i trulih jabuka

zdrave su one koje su ne 99% poslušne, neg 100%
trule su one koje slušaju samo 99% tj manje tj nikako tj one koje se bore za vlast (ih... nisam znala da se borim za vlast..ja cilo vrime mislila da so partneri i o svmu ugl mozgamo zajedno :roll: - moja opaska hi hi)

knjiga je to i upitne teologije
prvo jer autor za čitanje Biblije ima samo jedan, isključivi ključ (za tumačenje i čitanje B): kako Biblijom što više ocrniti ženu!!

pa tako proizvoljno i iskrivljeno tumači sliku Sipore i Mojsija...
Sipora se navodno protivila obrezanju njihova sina, pa je Bog Mojsija htio ubiti, ne zbog toga što se Sipora protivila Mojsiju, nego što Mojsije nije bio podložan Bogu pa obrezao sina...

i naravno, kad uzmete primjerice Jeruzalemsku Bibliju i pročitate komentar i egzegezu tog dijela..padnete u šok i ne možete povjerovati kako i na koji način Prijatelj Međugorja podlo manipulira biblijskim tekstom...

takvih primejra ima više u SZ, al za čudo, nigdje obratnih primjera npr di bog govori Abrahamu da Saru posluša u svemu (što se viće tiče situacije) :lol: ...
to ne komentira jer bi to naravno porušilo IZRIČITI govor da žena U SVEMU MORA slušati muža (osim u grijehu)

pa tako to u svemu ide i do ovoga:

"U redu, ako je poslušnost važnija od osjećaja da si u pravu, što onda ako muž hoće da uzme ženinu ušteđevinu i uloži je, a ženin zdrav razum joj govori daće to biti greška, i ona zna da je u pravu? Mora poslušati pa makar zbog njegove odluke izgubili kuću, automobile, sve. Red u obitelji će ipak ostati netaknut. To je mnogo bolji plod od pobune protiv muža koja će unijeti pobunu u obitelj i tako je uništiti u ratu koji će nastati. Kakva korist onda od kuće, automobila itd? Od glupe se ideje možete oporaviti, ali je pustošenje obitelji mnogo teže izliječiti. Da bi se obitelj održala na okupu, međutim, žena ne smije reći: "Ja sam bila protiv toga. Pustila sam te da radiš po svome i vidiš što se dogodilo! Trebao si slušati mene!" Gorke su ovo riječi koje će zaraziti vašu djecu."
PRIJATELJ MEĐUGORJA, Kako izmijeniti muža, str. 163.

eto.. ja ne znam..ima li smisla uopće ovo komentirati?? bolje je da svi pasete travu neg da žena ma i primisao ima "to nije u redu"...

moram li napisati da komentari o poslušnosti idu dotle da žena ako je muž i čekićem mlatne po glavi, ne smije otići u sklonište za žene, nego ima trpjeti i ona (i dragovljno mu se i tjelesno podlagati) i dica.. a njega će Bog već nekako okrenut, il će umrt il će se obratit.. nema veze jel sve to traje i 30godina...
JEDINA BITNA STVAR: je da žena ni slučajno, ni pod razno (osim grijeh) ne dovodi na ikakv način u pitanje muževljev autoritet... pa ni kad je čekićem drmne po glavi.. (primjer iz knjige, ne znam na kojoj str)

ima brdo primjera koji "pašu" autoru..
pa tako za svoje zamisli upotrebljava i pooganske filozofe (npr Airistotel) i divi se kako ih je Bog obdario mudrošću (naravno samo za tu rečenicu koja njemu paše, ostale ne navodi, ne komentira)

premda ne kaže da nije protiv prava glasovanja žena, mnogo kasnije navodi da je društvo jadno između ostalog ai zbog toga što je ženama dano i to pravo

nigdje ne kaže da nije protiv obrazovanja žena tj djevojčica
al onda kaže da se ženski rod ima obrazovati za ulogu majke

iz NZ malo tog koristi osim te famaozne Pavlove ženske podložnosti..

dok zato rado navodi tzv Isusa iz Valtortinih djela..
pa tako Isus objašnjava zašto se žene u većem broju opsjednute o demona.. kako su žene samo za rađanje (knjiga ima više citata, a ne da mi se sad tražiti citate..možda jednom, ak netko baš stisne)..

ko kritički čita, znat će u svemu tom eprčitati tešku diskretaciju žene... tešku pljuvačinu i omalovažavanje..

naprotiv, žena vrijedi samo onda kad je 100% poslušna i tad će se spasiti i ona i dice i možda muž koji baš nije dobar

ali, jel žena ne valja, džaba mužu i da je svetac, ne će moć održati obitelj, sve će se raspasti..i prirodna je poslejdica da ode iz takve obitelji :shock:

tako mi je teški šok bilo pročitati da ukoliko žena nije dobra (kako si je to on zamislio) mužu može oslabljeti ljubav za nju pa i za dicu...

pa se navodi primejr di je muž i otac otišao i di je prekinuo svoju ljubav za djecu... :shock: :shock:
i naravno, krivi se žena, nitko drugi...je rnije bila vaka, naka... odlazak muža je samo posljedica ženina neponašanja, a ne i njegoa krivica :o ...

daj zamislite, ..pa jel taj autor uopće zna što je LJUBAV???????
daj zamisli, otac je prekinuo ljubav za djecu, žena je kriva.. a dječica jadna mala... tata ih više ne ljubi... eto... :?

slika egzegea autora o Adamu i Evi..ista stavr... Adam je potpun čovjek sam... Eva je ta prdošlica... a znamo da stvaranje čovjeka nije bilo dovršeno. i znamo da stvaranje svijeta isto tako nije bilo dovršeno. do dana odmora...
a ovaj Prijatelj kao da nikada nije čitao prvo izvješće stvaranja!!
baš se pitam što bi rekao na to da Bog povjerava upravljanje u množini, valjda i Adamu i Evi..nad zemljom.. "i sebi je podložite..upravljajte.."...

ma sve u svemu
valjda Prijatelj mislim da ljudi nemaju mozga kad krenu čitati ovakve bljuvotine
da neće znat promislit??

a za čduo..nigdje ništa od enciklika koje mu ne pašu a koje sasvim legitimno priznaju ženino pravo vanjskog posla, partnerstva, zajednice...
citirat će Homera, al neće npr našeg Fučeka koji je lijpo napisao o promaknuću žene...

čudno zar ne :lol:

svoju anonimnost opravdava Gospinom porukom..da bude ponizan.. lol
treba li se što tu dodat

kad smo već kod Gospe... bit ove knjige pokušava potkrijepiti Gospinim porukama, al eto baš nigdje takve izričite poruke..neg sve neš tipično, molitva, post, obitelj je u krizi..

pa kad sam opet kod Gospe.. poglavlje o svetosti bračne postelje potkepljuje Gospinim ukazanjem nad bračnom posteljom u spavaćoj sobi u SAD-u... :roll:

ako se netko pita i govori li što o mužu, kakav bi trebao biti.. govori, da neš sitno..
ali i ako muž nije takav, to je 99% zato što žena nije kakva treba biti.. pa nije isto jel muž ode (sigurno ga je žena potjerala), a ak žena ode - kuku lele kakva prostakuša..

ništa obitelji neće bit ak je muž zlostavljač, ni djeci ni ženi..ali jao obitelji koja ima ženu koja u svemu ne sluša muža...

eh da.. negdje pred kraj..ima neki dio di se stiče dojam da se prijeti sotonom ak žena nije kakva bi trebala bit po njegovoj zamisli... :o

tako da..ovo je djelo pishiološki tako pisano da zaista ispire mozak... na svakoj stranici zlo o ženi i na svakoj stranici kako je uzvišeno kad žena sluša u svemu i u svemu podupire (pa i očigledne greške muža)

da bi stva rbila već, ko neke sublimirane poruke :lol:, svako malo debelo otisnuto "danas", "danas".. oće reć, kreni danas, slušaj muža, ne opiri se.. nek ti to bude upisano u srce, jer samo izvanjska poslušnost nije dovoljna..

pitam se ja jel ovaj Priajtelj ikad čita o svecima koji su sveci a koji su se direkt odbili pokoriti i papi...u nekim stvarima???
padre Pio je odbio poslušnost svojim glavarima kad su ga tražili novac koji je ima za dičiju bolnicu...
to Prijatelj neće navesti.. a Pio je ima zavjet, što nemaju nit muž nit žena..tog zavjeta!!

naravno ... knjigu velikodušno podupire Gospa...
makar, začudo, već na početku imamo ove riči:
"Autor shvaća i prihvaća da će konačan sud o ukazanjima u Međugorju donijeti Sveta Stolica u Rimu. On se tome sudu unaprijed dragovoljno pokorava. Izadavač"

pa kad se tako pokorava Sv Stolici, što se nije pokorio enciklikama i teolozima Crkve koji pišu suprotno od biti njegove knjige??
nego sramotno i do boli izvrče čak biblijske tekstove u svoju korist..

ko se oće nadahnjivat, široko mu polje
najlakše je reć "ja sam tvoj gospodar"..pa prema tome, ona je valjda vlasništvo?? naravno da onda nema prava..prava čovjeka.. neg samo prava roba..

ne hvala.. ostalima, koi oće, široko polje.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 11:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evo malo slikica:

http://img828.imageshack.us/img828/7614/img5428.jpg

http://img837.imageshack.us/img837/1252/img5429.jpg

http://img843.imageshack.us/img843/3122/img5430.jpg

u manjem formatu:

SlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 12:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
dodala bih..da ima zaista čudne teologije ovaj naš Prijatelj, vidjeti se može iz ove smajlic24 rečenice/a:
"Uistinu Bog je naš Otac. Isus je Sin. Oba su njihova duha Duh Sveti, svi u jednome."
str. 249.

smajlic24 smajlic25 :?

i još jednom, sva zla, kaže knjiga, dolaze od ženine pobune.. sva zla u društvu..sve dolazi jer žena nije poslušna..

to aludira na Evu..i sve one koje se bune tj bore za vlast u kući..

a za Adama ne kaže niš posebno.. ne pita se zašto nije iskoristio svoju nadmoć i ukorio Evu.. zašto je, dok je bio još čist od zabranjenog voća, krenuo za njom i uzeo voće.. a još piše u Bibliji dok je Eva uzimala (a valjda i dok se spikala sa zmijom) voće, Adam je bio s njom... valjda je onda sve vidio?? i niš nije reka :o :lol: .. tak da, čitajući knjigu, iz više takvih stvari stekneš dojam da su muški tupavi :roll: ..što mi je stvarno ...bez teksta


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 12:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 lip 2007 11:28
Postovi: 365
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja sam knjigu pročitala prije nekoliko godina i slažem se sa svakom riječi što je vox napisala.

par puta mi je došlo da je prestanem čitat, par puta sam knjigu zafrljacila na drugu stranu sobe i sl.

sve te izjave da je žena i samo žena kriva za svo zlo svijeta, da su vrtići prostitucija materinstva, da se moraš mužu dragovoljno darivati kad god poželi pa makar te i mlatarao čekićem po glavi, i ono na kraju da je sotonin plan da žene budu na visokim pozicijama u politici kako bi lakše uništio svijet :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 13:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kakvi muža mijenjat. sebe treba mijenjat uz Božju pomoć.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 13:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
daj zamislite, ..pa jel taj autor uopće zna što je LJUBAV???????
daj zamisli, otac je prekinuo ljubav za djecu, žena je kriva.. a dječica jadna mala... tata ih više ne ljubi... eto... Confused

draga vox, ja sam te djelove koje si ti ovdje citirala drugacije shvatila..npr. ovaj gore:

Prica ide ovako: zena je bila navezena na svoju majku. Kad su stanovali u blizini zena bi svaki dan odlazila k njij i provodila sate i sate tamo. tada je muz odlucio da se presele. Nakon toga satima je razgovarala sa svojom majkom na telefon. A to svaka zena i muz u braku znaju da to nije zdravo za obitelj i da to nije niti zdrava supruga niti majka vec zena koja se nemoze odvojiti od cice svoje mame i pupak nikad nije prerezala (ovo je moj komentar). Muz je tada rekao svojoj zeni da to smanji, zena ga nije puslusala nego je dopustila da se njena majka mjesa u zivor. Tada je muz otisao vidjevsi da nemoze nista promjeniti. On je posjecivao dejcu koju bi baka sakrila kad bi dosli po njih, njemu je rekla da ih nema kod kuce a djeci bi rekla da ih tata ne zeli vidjeti.

Tko je ovdje napravio gresku?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 13:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sa zenama se moze lakse manipulirat i lakovjernije su od muskih..to je istina..iz mojeg iskusta mogu do potvrditi..sto se tice vracara i gratara i horoskopa..zene na to lakse padaju nego muski.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 13:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="vox"]dodala bih..da ima zaista čudne teologije ovaj naš Prijatelj, vidjeti se može iz ove smajlic24 rečenice/a:
[i]"Uistinu Bog je naš Otac. Isus je Sin. Oba su njihova duha Duh Sveti, svi u jednome."[/i]
str. 249.

smajlic24 smajlic25 :?

i još jednom, sva zla, kaže knjiga, dolaze od ženine pobune.. sva zla u društvu..sve dolazi jer žena nije poslušna..

to aludira na Evu..i sve one koje se bune tj bore za vlast u kući..

a za Adama ne kaže niš posebno.. ne pita se zašto nije iskoristio svoju nadmoć i ukorio Evu.. zašto je, dok je bio još čist od zabranjenog voća, krenuo za njom i uzeo voće.. a još piše u Bibliji dok je Eva uzimala (a valjda i dok se spikala sa zmijom) voće, Adam je bio s njom... valjda je onda sve vidio?? i niš nije reka :o :lol: .. tak da, čitajući knjigu, iz više takvih stvari stekneš dojam da su muški tupavi :roll: ..što mi je stvarno ...bez teksta[/quote]


Eva je bila sama pa je pozvala adama kasnije..i nije se nista dogodilo dok adam nije zagrizao..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr